Tam
EskidenYeniye
 

4 ayaklı TÜBİTAK haberciliği

Başbakan Erdoğan ve Bakan Egemen Bağış'ın bir süre önce internette yayınlanan telefon görüşmelerinin montaj olduğunu belirten TÜBİTAK raporunun paralel medya ve CHP liderinde neden olduğu rahatsızlık sürüyor. Raporda ortaya konulan bilimsel görüşler çok net idi. Ancak karşı çıkanlar olayın bu yönüyle ilgili tek söz etmiyor. Konuyla ilgili bir gelişme daha oldu. CHP lideri Kılıçdaroğlu, raporla ilgili meclis grup konuşmasında yaptığı konuşmada; bir hayvanat bahçesi eski müdürünün TÜBİTAK'ta görevlendirildiğini belirterek, bu nedenle çıkan raporların da bilimsellik ve tarafsızlıktan uzak olduğunu ima etti!.. Yuh mu demek lazım yoksa çüş mü?.. Ancak Yeni Akit'ten Ali İhsan Karahasanoğlu beyfendilik etmiş, kendisini tutmuş. O kişiye ve paralelindekilere tepkisini yumuşakça göstermiş.. Ancak şüpheliyiz.. Bize göre, anlayacakları seviyenin üstüne çıkmış..

Önceki haber title=Sonraki haber

16.06.2014 14:24 Başbakan Erdoğan ve Bakan Egemen Bağış'ın bir süre önce internette yayınlanan telefon görüşmelerinin montaj olduğu TÜBİTAK raporuyla ortaya konulmuştu. Ancak bu rapor paralel medya ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nda rahatsızlığa neden oldu.

İlgili kişiler Erdoğan ve Bağış'ın savcılığa başvurusu üzerine ses kayıtları TÜBİTAK tarafından incelendi. Kayıtların montaj olduğu tespit edildi. TÜBİTAK tespitlerini ayrıntılı olarak savcılığa bildirdi. Ancak bu gelişme paralel medyada görünür bir telaşa neden oldu. Tarafsız bir gazeteciye yakışmayacak içerikteki haberlerde TÜBİTAK tespiti eleştirildi. Devlete yakın bir kurumun vereceği bilirkişi raporunun başka türlü olamayacağı iddia edildi.

Oysa bu kesimin bilimsel verilerden ne kadar uzak olduğu bu görüşlerinden anlaşılıyor. Çünkü TÜBİTAK'ın raporunda belirttiği tespitler oldukça net. Doğruluklarının bilimadamlarınca anlaşılması kolay. Sadece TÜBİTAK'ta değil dünyadaki herhangi bir laboratuvarda dahi aynı sonucun çıkmaması mümkün değil. Çünkü bir ses spektrumunda araya ekleme olup olmadığının anlaşılması montaj yapan kişinin acemiliğine de bağlı olarak kolay olabilmektedir. İncelemeye konu olan ses kayıtlarında ise eklemeler oldukça barizdir. Araya eklenen, yani doğal konuşma içinde olmayan kısımlar spektrumda sırıtmaktadır.

Ancak derdi bilimsellik ve gerçekler değil başka olan paralel medya ve onun peşine takılan Doğan medyası ise cahilliğini yaptığı eleştirilerde ortaya koymaktadır. Amaçlarının habercilik değil ortaya çıkan bir somut tespiti karalamak olduğu anlaşılan bu çevreler, TÜBİTAK'ın verdiği rapora güvenilemeyeceğini öne sürmekteler.

Aslında bu, hiç de yabancısı olmadığımız bir gerekçe.. Ergenekon sürecinde de sık sık duymuştuk bu gerekçeyi. Ortada yayınlanmış, hükümet çevrelerini karalayıcı içerikte telefon görüşmeleri var. Herkesten bu görüşmelerin isnat edilen kişilere ait olduğuna inanılması isteniyor. "O görüşmeler o haliyle bize ait değil, içine eklemeler yapılmış" diyen kişiler mahkemelere başvurup aksini ortaya çıkarttırdıkları halde onlara inanılmaması isteniyor. Peki nerede kaldı kişilerin masumiyeti?..

Olay sadece bu da değil.. O telefon görüşmelerinin içine müdahale edildiği bilimsel olarak ortaya konulduğu zaman ise buna bilimsel olarak cevap verme yoluna gidilmiyor. Kestirmeden bir hüküm veriliyor. "Telefon görüşmelerinde ortaya çıkan leke aklanmaya çalışılıyor' ve 'zaten TÜBİTAK'ın raporlarına güvenilmez' diyerek konu kapatılmaya çalışılıyor. Ağzınızla kuş tutsanız nafile.. Evet aynen bu kadar basit bir karşı çıkış söz konusu..

Tübitak raporuna yönelik ilk eleştirinin aynı gün Radikal gazetesinin konuyla ilgili haberinde gelmesi de dikkat çekti. Radikal gazetesinde bir cemaat yapılanmasının mevcut olduğu iddiası; 25 Aralık soruşturması, MİT TIR'ları ve İHH'ya baskın haberlerinin ilk kez medyaya sunulması örneklerinde detaylarıyla gündeme gelmiş, medyada tartışma konusu olmuştu.

TÜBİTAK raporundan rahatsız olanlara CHP lideri Kemal Kılçdaroğlu da katıldı. Meclis grup konuşmasında rapor konusuna da değinen Kılıçdaroğlu, bir hayvanat bahçesi eski müdürünün, TÜBİTAK’ta görevlendirildiğini belirterek, bu nedenle çıkan raporların da bilimsellik ve tarafsızlıktan uzak olduğunu ima etti!..

'Kağıttepe', 'yukarı çıkan merdivenden aşağıya inmeye çalışma' vesaire vesaire gibi gaflarına alışmış, gülmüştük. Ama bu son olay farklı.. Yuh mu demek lazım yoksa çüş mü?.. Ahlaksız kasetle liderliğe gelenlerden ve paralelindekilerden ahlaklı davranış ve haber çıkabilir mi, sanmıyoruz.

Kılıçdaroğlu'nun TÜBİTAK eleştirisi Akit gazetesine de konu oldu. Ancak Yeni Akit'ten Ali İhsan Karahasanoğlu, beyfendilik etmiş ve kendisini tutmuş. O kişiye ve paralelindekilere tepkisini yumuşakça göstermiş.. Ancak şüpheliyiz.. Bize göre, anlayacakları seviyenin üstüne çıkmış.. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

İşte Ali İhsan Karahasanoğlu'nun o yazısı:

"TÜBİTAK’ta neler olmuş neler!.. Hayvanat bahçesi eski müdürü, TÜBİTAK’ta görevlendirilmiş.. Sanırsınız ki, o kişinin eski görevi, hayvan bakımı ile ilgili imiş. Şimdi TÜBİTAK’a geçtiğinde de, bilimsel araştırmaların değerlendirmesi ile ilgili zirve bir makamda görevlendirilmiş.

Ne birincisi doğru. Ne ikincisi. Bahsedilen kişi, ne önceki görevi itibari ile hayvan bakıcısı.. Ne de yeni görevi ile ilgili olarak, bilimsel değerlendirme için en üst akademik kariyer gerektiren bir yerde.. Ama belden aşağı vuracaklar ya.. Böyle ortalığı bulandırıyorlar.

Basit örnekler vereyim. Diyanet İşleri Başkanlığı’nda nice hukukçular var.. Kadrolu avukatlar var. İdari makamda bulunanlar arasında, hukuk-siyasal mezunları var. Hukuk mezunları var diye. Diyanet nasıl ki dini bilimlerle ilgili bir kurum olmaktan çıkıp, mahkeme veya hukuki işlerin yürütüldüğü bir kurum olmazsa.. Daha önce hayvanat bahçeleri ile ilgili bir kurumda idari görevli bir kişi, TÜBİTAK’a geçti diye konuyu alaya alamaz..

Bir örnek de tersinden vereyim.. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde.. 28 Şubat dönemi hariç. Önceki yıllarda da.. Şimdi de.. Birçok ilahiyat mezunu.. İHL mezunu görevli var.. Profesyonel kadroda, fiilen çalışıyorlar.. Klasik anlamda moral subayı mı dersiniz. Din hizmetleri ile ilgili görevli mi dersiniz.. Farketmez. Mesleği direkt askerlik olmayan. Din hizmetleri ile ilgili insanlar var. Zaman zaman, şu cami imamı, TSK’ya bu anlamda transfer olabiliyor.. Veya TSK’da görevli iken, Diyanet’e de geçebiliyor.. Bu durumda.. Din hizmetleri ile ilgili kişiler, TSK’da görev aldılar diye, kimse TSK’ya, “İmamlar ordusu” diyemez.. Aynı şekilde, TSK’daki bir din subayı, Diyanet’e geçerse.. “Diyanet, askerlerin elinde” denilemez..

Bu kısa bilgiden sonra.. Şu veya bu kurumdan bir kişi, TÜBİTAK’a geçtiğinde.. O kişinin eski görev yaptığı kurumla, yeni kurumu arasında bağ kuranların, ne kadar ahlaksızca bir saldırı yaptıklarını, uzun uzun anlatmaya, artık gerek yok..

Ama bunların karın ağrısının ne olduğunu çok iyi biliyorum. TÜBİTAK düne kadar, paralelin adeta bir merkezi haline gelmişti.. En somutunu, haberleştirmiştik. Fetullah Gülen’e bağlı üç astsubay, Kayseri’de askeri bilgisayarlara sahte belge yerleştirirken yakalandığında, bu astsubayların avukatlığını yapan Mustafa Dokumacı, ne hikmetse, 2013 Aralık başında, TÜBİTAK’ta hukuk sorumlusu olmuştu..

Paralelciler bunun hesabını vermediler.. Fetullah Gülen’e bağlı astsubayların sahtekarlık girişimini savunan avukatın, TÜBİTAK gibi bir kurumda, nasıl hukukçuluk yapacağını izah edemediler.. Neyse ki.. Nisan başında, o avukatın TÜBİTAK ile ilişkisi kesildi..

İşte bunun acısını çıkartmaya çalışıyorlar.. O avukatın.. Ve onun gibi daha nice Gülen destekçilerinin yerleştiği TÜBİTAK, yavaş yavaş tarafsız isimlerle yönetilir hale geldikçe.. Paralelciler de, dezenformasyonla, kurumu hedef haline getiriyorlar.."

TÜBİTAK'ta paralel temizlik

Paralel arkadaş bu ne telaş

Erdoğan ve Bağış kayıtları montaj

Bağış montajında şok ayrıntı

(16 Haziran 2014, 14:24)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6030    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.968.656