Tam
EskidenYeniye
 

Böcekler Emniyet İstihbarat'ın

Başbakanlığa yerleştirilen dinleme böceklerinin Emniyet İstihbarat'a ait olduğu kesinleşti. Böcekleri satan firmaya ulaşıldı. Erdoğan'ı dinleyen böceklerin de arasında olduğu 5 cihazın Emniyet İstihbarat'a satıldığı doğrulandı. Öte yandan Başbakan Erdoğan'ın çalışma ofisi ve makam aracına konulan dinleme cihazları ile ilgili gözaltına alınan çoğu koruma polisi 11 emniyetçiden 6'sı savcılık, 5'i ise mahkemece serbest bırakıldı. Soruşturmanın uzun süredir devam ettiğini, delillerin çoğunun toplandığını belirten mahkeme, şüphelileri adli kontrol şartıyla salıverdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

21.06.2014 11:13 Başbakan Erdoğan’ın çalışma ofisine konulan böceğin Emniyet İstihbaratı tarafından yerli bir firmadan alındığı tespit edildi. Satın almayı firma yetkilileri de doğruladı. Öte yandan dinleme cihazlarını yerleştirdikleri iddia edilen iki şüphelinin “Almanya’ya gideceğiz” diyerek izin aldıkları ancak Almanya üzerinden ABD’ye iki kez birlikte gittikleri de belirlendi.

Susma hakkını kullandılar

“Casusluk” suçlamasıyla yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan zanlıların Emniyet’teki işlemleri tamamlandı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince adliyeye getirilen zanlılar, Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosunda görevli cumhuriyet savcılarına ifade verdi. Böcekleri yerleştirdikleri iddia edilen 3 koruma polisinin emniyetteki ifadelerinde susma haklarını kullandıkları öğrenildi. Başbakan Erdoğan’ın ofisinde bulunan dinleme cihazlarının yerli bir firmadan alındığı tespit edildi. Firma yetkilileri çalışma ofisinde bulunan dinleme cihazlarından beş tanesini Emniyet İstihbarata sattıklarını doğruladı. Firma, dinleme cihazlarına ilişkin faturayı soruşturmayı yürüten savcılığa gönderdi. Başbakanlık Teftiş Kurulu raporunda Başbakan Erdoğan’ın ofisinde bulunan dinleme cihazının özellikleri de yer aldı. Cihazda; mikrofon, sesin dışarı yansıtılmasını sağlayan verici ve enerji kaynağı için adaptör bulunuyor. Adaptör bölümünde cihazın menşei gösteren çip yer alıyor. Dışarıdan herhangi bir alıcı ile rahatlıkla dinleme yapılabiliyor. Böceğin 1 ay boyunca dinleme amaçlı olarak aktif tutulduğu da tespit edilmişti.

Almanya deyip ABD’ye gitti

Öte yandan böceği yerleştirdiği iddia edilen iki korumanın “Almanya’ya gidiyoruz” diye izin alıp, Almanya üzerinden iki kez ABD’ye gittikleri belirlendi. İki korumadan birinin aynı yöntemle bir kez de yalnız olmak üzere 3 kez ABD’ye gittiği tespit edildi. Şüphelilerin yurtdışına çıkış fotoğraflarının da dosyaya konulduğu öğrenildi.

TÜBİTAK'TAN BÖCEK RAPORU YALANLAMASI

TÜBİTAK, Zaman gazetesinde yayımlanan “2,5 yıl sonra yeni TÜBİTAK raporuyla gözaltı” başlıklı haberin, tamamen yalan olduğunu bildirdi. TÜBİTAK’tan yapılan açıklamada, Haberde, ‘TÜBİTAK’a atanan yeni ekip apar topar bir böcek raporu hazırladığı ve buna göre operasyon başlatıldığı’nın savunulduğu belirtildi. Açıklamada, “Ancak TÜBİTAK-BİLGEM Başkanlığındaki görev değişiminin ardından yeni bir rapor yazılmamıştır. Haberin merkezine oturtulan ve başlığa taşınan ‘yeni TÜBİTAK raporu’ diye bir rapor hiç var olmamış, kurumumuzu yıpratmak ve kamuoyunu yönlendirmek için maksatlı bir şekilde kaleme alındığını düşündüğümüz haber, tamamen gerçek dışı bilgilerle oluşturulmuştur” denildi.

BÖCEK ZANLILARI ADLİ KONTROLLE SERBEST

Öte yandan, Başbakan Erdoğan’ın çalışma ofisine dinleme cihazı yerleştirdikleri iddia edilen 11 şüphelinin adli işlemleri tamamlandı. Şüphelilerden 6’sı savcılık tarafından serbest bırakılırken, 5’i hakkında ise tutuklama talebinde bulunuldu. Ankara 9. Sulh Ceza Mahkemesi ise soruşturmanın uzun süredir devam ettiğini, delillerin çoğunun toplandığını belirterek şüphelileri adli kontrol şartıyla salıverdi. Suçlamaları kabul etmeyen Ali Ö, Ahmet T, İlker U, Sedat Z ve Enes Ç, her Pazartesi ve Cuma en yakın karakola giderek imza verecek. Mahkeme heyeti ayrıca sanıklara yurt dışına çıkış yasağı da koydu. (Star)

Başbakan Erdoğan'ın çalışma ofisine 'böcek' tabir edilen dinleme cihazı konulmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 11 emniyet mensubu, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde sorgularının tamamlanmasının ardından dün adliyeye sevk edildi. Zanlılardan birinin emniyet sorgusu sırasında rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığı, tedavinin ardından yeniden ifadeye götürüldüğü öğrenildi. Şüpheliler Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu'nda görevli cumhuriyet savcılarınca sorgulandı.

DEVLET SIRLARINI KİME VERDİNİZ?

Polis sorgusunda susan ya da suçlamaları kabul etmeyen şüphelilere savcılıkta vahim sorular yöneltildi. Eski Başbakanlık Koruma Daire Başkanı Mehmet Yüksel ve eski Koruma Müdürü Zeki Bulut ile eski korumalara sorular farklı olarak soruldu. Müdürlere daha çok casusluk soruları sorulurken korumalara böceklerin nasıl ve kimler tarafından yerleştirildiğine ilişkin bilgileri soruldu. Yüksel ve Bulut'a, 'Dinleme cihazlarından konulmasında bilginiz var mıydı?', 'Devlet sırrı niteliğindeki gizli bilgileri kime verdiniz/verildi?', 'Emniyet içindeki yapılanmayla ilginiz nedir?', 'Bu yapılanmanın sizden bekledikleri talepleri yerine getirdiniz mi?', 'Böcekler bulunduktan sonra ne gibi işlem yaptınız?' gibi soruların yöneltildiği öğrenildi.

TALİMATI KİMDEN ALDINIZ

Koruma polislerine ise 'Böcekleri siz mi koydunuz?', 'Böcekleri koymak için kimlerden talimat aldınız?', 'Ne zaman koydunuz?', 'Böcekler bulunduktan sonra ne gibi bir işlem yaptınız?' şeklinde soruların yöneltildiği öğrenildi. Savcılık sorgunun ardından Eski Başbakanlık Koruma Daire Başkanı Mehmet Yüksel ve eski Koruma Müdürü Zeki Bulut ile İbrahim Sarı, Hurşit Gölbaşı, Harun Yavuz ve Seyit Saydam serbest bıraktı. Şüpheliler Ali Özdoğan, Sedat Zavar, Ahmet Türer, Enes Çiğci ve İlker Usta ise tutuklama istemiyle nöbetçi Ankara 9. Sulh Ceza Mahkemesine sevk edildi.

İŞTE GEREKÇE: İKAMETLERİ SABİT!

Şüpheliler sorgularının ardından mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Adli kontrol kapsamında zanlılara yurt dışına çıkış yasağı konuldu ve haftada iki gün karakola imza verme şartı getirildi. Hakim Hasan Akçam, 'Şüphelilerin üzerine atılı suçların niteliği, mevcut delil durumu, soruşturmanın uzun süredir devam etmesi, delillerin çoğunun toplanmış olması, şüphelilerin resmi görevli ve sabit ikametgah sahibi olmaları, tutuklanmaları halinde mağduriyetlerine sebep olunacağı' gerekçeleriyle savcılığın tutuklama istemini reddetti. Vahim soruların yöneltildiği şüphelilerin serbest bırakılması akıllarda soru işareti uyandırdı.

Tapelerle Yükseldi

Böcek soruşturmasında gözaltına alınan Koruma Daire Başkanı Mehmet Yüksel'in hızlı yükselişin sırrına ilişkin ilginç iddialar ortaya atıldı. Başbakan'ın yakınlarını dinleyen paralel şebekenin kayıtları Yüksel'e verdiği, Yüksel'in de Erdoğan'a sunarak güvenini kazandığı öne sürüldü.

ÇETELER DİNLEMİŞ DEDİ

İddiaya göre, eline tutuşturulan dinleme kayıtlarıyla Başbakan'ın huzuruna çıkan Yüksel, 'Devletin içindeki çeteler yakınlarınızı dinlemiş efendim' diyerek ses kayıtlarını Erdoğan'a verdi. Başbakan'ın güvenini kazanıp en yakınına sokulmak için 'tape' kozunu kullanan paralel çete, dinlemelere başka bir yapılanmanın imza attığı savıyla Yüksel'i Erdoğan'a gönderdi. Kendisine servis edilen kayıtlara ilişkin bilgi ve tapeleri Erdoğan'a sunan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Yüksel, böylece Başbakan'ın sınırsız güvenini kazandı. Hemen ardından Başbakanlık Koruma Daire Başkanlığı görevine atanan Yüksel, Erdoğan'ın ev, ofis ve makam aracına böcek konulup dinlemelerin yapıldığı dönemde aynı koltuktaydı.

MERKEZE ÇEKİLDİ

5 yıl boyunca Erdoğan'ın korunmasından birinci derecede sorumlu ve görevlendirmeleri yapan kişi olan Yüksel, böcek soruşturmasının başlamasıyla bu görevinden alınarak Nevşehir Emniyet Müdürü olarak atandı. Yüksel, hükümete yönelik 17-25 Aralık darbe girişiminin ardından merkeze çekildi. 'Casusluk' soruşturmasında gözaltına alındığı tarihte Yüksel, Polis Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda görevliydi. (Yenişafak)

(21 Haziran 2014, 11:13)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6044    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.968.958