Tam
EskidenYeniye
 

Paralel savcısı böcek sorgusunda

Başbakan'ın çalışma ofisinde bulunan dinleme cihazlarıyla ilgili soruşturmada 11 polis ifade verdi. Operasyonda ele geçen deliller de Gülen ve paralel yapı dosyasına ekleniyor.. Soruşturmada sanıkların, gizli tanık 'Hançer 2014'ün verdiği bilgilere göre sorgulandığı ortaya çıktı.. Soruşturmada ortaya çıkan bir detay da, operasyonun kara kutusu olarak görülen Ahmet Türer'in hesabındaki para hareketlerinin şüpheli bulunması ve sahte bir Bulgaristan pasaportu taşıdığının ortaya çıkması oldu.

Önceki haber title=Sonraki haber

22.06.2014 10:27 Başbakan Erdoğan'ın çalışma ofisi ve makam aracına 'böcek' olarak tabir edilen dinleme cihazlarını yerleştiği iddia edilen 11 polisin serbest kalması şaşkınlıkla karşılandı. Operasyonda, 6'sı Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı'nda görevli polisler tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmişti.

'TUTUKSUZ YARGILAMAYA' İTİRAZ

Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu Cumhuriyet Savcısı Durak Çetin'in nöbetçi hakim Hasan Akçam'ın verdiği 'tutuksuz yargılama' kararına itiraz edeceği öğrenildi.

GÜLEN SAVCISI SORGUDA

Savcılık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, 'böcek' soruşturması kapsamındaki bazı delillerin, 'Gülen ve Paralel Yapı' soruşturma dosyasına ekleneceği öğrenildi. Öte yandan Gülen ve paralel yapıya ilişkin soruşturmayı yürüten, Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu Cumhuriyet Savcısı Serdar Coşkun da, 'böcek' sorgusuna bizzat katılarak bazı polislerin ifadesini aldı.

3 MİT'Çİ İÇİN İZİN TALEBİ

Böcek soruşturması kapsamında savcı Durak Çetin, dosyada adı geçen 3 MİT görevlisi için Başbakanlık'tan izin talebinde bulundu. İki kurum arasındaki yazışmaların devam ettiği, ancak polislerle düzenlenen operasyona izinlerin yetişmediği öğrenildi. Savcılık, Başbakanlığın izin vermesi durumunda gelecek günlerde dosyada adı geçen MİT'çileri çağıracak. Yine dosya kapsamında adı geçen TÜBİTAK eski Başkan Yardımcısı Hasan Palaz'ın da 'şüpheli' sıfatıyla ifadeye çağırılması bekleniyor.

Başbakan Erdoğan'ın ofisine dinleme cihazı yerleştirdikleri öne sürülen 11 polis, 'böcek' soruşturmasında gözaltına alınmıştı. Şüphelilerin tümünün serbest bırakılması şaşkınlık yarattı.

GİZLİ TANIK ÖNEMLİ BİLGİLER VERDİ

Başbakan Erdoğan’ın konutunda ve ofisinde bulunan dinleme cihazları ile ilgili soruşturmada sanıkların, gizli tanık ‘Hançer 2014’ün verdiği bilgilere göre sorgulandığı ortaya çıktı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ofisinde bulunan ‘böcek’lerden sonra başlatılan soruşturma kapsamında 11 emniyet mensubu gözaltına alındı. Şüpheliler önce savcıya daha sonra ise mahkemeye ifade verdiler. Bu ifadelerden sonra 6’sı savcılıktan, 5’i ise mahkemeden serbest bırakıldı.

Eski Başbakanlık Koruma Daire Başkanı Mehmet Yüksel ve Erdoğan’ın eski Koruma Müdürü Zeki Bulut ile İbrahim Sarı, Hurşit Gölbaşı, Harun Yavuz ve Seyit Saydam savcılık tarafından serbest bırakıldı. Savcılık Ali Özdoğan, Sedat Zavar, Ahmet Türer, Enes Çiğci ve İlker Usta’yı ise tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk etti. Mahkeme denetimli serbestlik kararı ile şüphelilerin tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Savcılık ifadeleri

Savcılık soruşturmasında, böceklerin 25 Kasım 2011’de konulduğu saptandı. Savcılığın iddiasına göre şüphelilerden Serhat Demir, İlker Usta, Harun Yavuz, Sedat Zavar, İbrahim Sarı ve Hurşit Gölbaşı, bu tarihte Başbakanlık Ofisi ve Başbakanlık Resmi Konutu’na giderek, ‘böcek araması yapmak için geldiklerini’ ifade ettiler. Savcılık, bu tarihte böceğin yerleştirildiği kanısına vardı.

Sahte talep formu

Şüpheliler ifadelerinde, bu tarihte böcek arama yapmak için ofise ve resmi konuta gittiklerini ifade ettiler. Ancak böcek yerleştirdikleri iddiasını kabul etmediler. Savcılar, yaptıkları çalışmada aramaların Serhat Demir, İlker Usta, Harun Yavuz, Sedat Savar, İbrahim Sarı, Hurşit Gölbaşı, İlker Usta tarafından yapıldığını tespit etti. Sanıklara ise “Aramada sırasında tutanak ya da kayıt tutulmadı daha sonra sahte bir böcek arama talep formu düzenlediniz“ iddiası yöneltildi.

Böcek alan iki isim

Mahkeme tarafından ‘adli kontrol’ kararı ile serbest bırakılan şüphelilerin ifadeleri incelendiğinde, casusluk soruşturmasıyla ilgili çok çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Savcıların ‘Hançer 2014’ adlı gizli tanıktan aldıkları bilgileri sanıklara sorduğu anlaşıldı. Hançer 2014 adlı gizli tanık verdiği ifadede, Başbakanlık ofisinde bulunan 5 böceğin Emniyet İstihbarat tarafından yerli bir firmadan alındığını söyledi. Gizli tanık bu böceklerin İstihbarat Daire Başkanı Teknik Şube Müdür Yardımcısı Sedat Savar ve Enes Çiğci tarafından alındığını ifade etti.

Koruma Başkanı iki ismi suçladı

Soruşturmada serbest bırakılan Başbakanlık Koruma Dairesi eski Başkanı Mehmet Yüksel’in, Başbakanlık müfettişlerine verdiği ifadesinde, firari isim Başbakanlık Güvenlik Sistemleri ve Teknik Büro eski Güvenlik Amiri Serhat Demir ile İstihbarat Daire Başkanlığı eski Teknik Şube Müdürü Ali Özdoğan’ı suçladığı ortaya çıktı. Yüksel, şunları söyledi: “Tarama ekibinin başında Serhat Demir’in bizzat bulunup bulunmadığı hususlarını takip etmem mümkün değildi. Tarama faaliyetlerinin talimatım çerçevesinde gerçekleştirilmesi gerekir. Böcek takip tarama formlarının düzenli bir şekilde tutulduğunu düşünüyor idim. Ancak malum olay olduktan sonra formların düzenli tutulmadığını gördüm. Benim ayda 2 defa tarama yapılacak talimatımın iş yoğunluğu, ofislerin müsait olmaması gibi herhangi bir sebeplerle yapılamadığı zamanlarda bana bir bilgilendirme yapılmadı.”

Kimliklerini gizlediler

Savcılık sorularından, şüphelilerin Başbakanlık Konutu’na gittiklerinde, resmi kimliklerini gizledikleri ortaya çıktı. Savcılar şüphelilere, “Başbakanlık Resmi Konut Güvenlik Amir Yardımcısı Murat Çelik’e, Başbakanlık Teknik Amiri Serhat Demir, İstihbarat Daire Başkanlığı Teknik Şube Müdür Yardımcısı Sedat Zavar’ı eski bir emniyet mensubu ve güvenlik şirketi üst düzey yöneticisi olarak tanıttı. Neden böyle davrandı?” diye sordu. MİT mensuplarının 29 Aralık 2011 tarihinde ‘böcek araması yaptığı’ saatlerde sanıklardan İlker Usta’nın aynı bölgede olduğu telefon kayıtlarından tespit edildi. Kendisine o tarihte burada bulunma nedeni soruldu. Usta, “Hatırlamıyorum” dedi.

Şüpheliler reddetti

Sedat Zavar: “Ben hiçbir şekilde dinleme aleti yerleştirmedim.”

Enes Çiğci: “Zaman zaman tarama talebi geldiğinde yerine getiriyordum. Böyle bir eyleme katılmadım.”

İlker Usta: “Ben şoför olarak görev yapıyordum. Gerekli cihazların binaya taşınmasında yardımcı oluyordum. Bunun dışında hiçbir bilgim ve eylemim söz konusu değildir.”

Ali Özdoğan: “Bahsi geçen tarihlerde ben izinli olarak Ankara dışındaydım.”

Ahmet Türer: “Neden şüpheli olarak burada bulunduğumu anlamış değilim. Bu konularla hiçbir alakam yoktur.” (Vatan)

Böcekte şifreler 10 numarada

Öte yandan, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Subayevindeki konutuna ve Başbakanlık çalışma ofisine konan "böceklerle" ilgili sürdürülen casusluk soruşturmasında yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı.

ŞÜPHELİ PARA HAREKETİ

Operasyonun kara kutusu olarak görülen Ahmet Türer'in hesabındaki para hareketleri şüpheli bulundu. Türer'in cüzdanında taşıdığı 2002 yılına ait 10 Numara Şans oyunu kuponu bazı şifreleri içerdiği gerekçesiyle incelemeye alındı. Cebinden çıkan Bulgaristan vatandaşına ait kimlik ve pasaport ise kaçmak için yapılan bir plan olarak yorumlandı. Yöneltilen sorulara cevap vermediği öğrenilen Türer, emniyetteki ifadesi ve sonrasında sürekli agresif davranışları nedeniyle adliyeye kelepçeyle getirildi. Soruşturma ekipleri, emniyet yabancılar şubeden pasaportu sorgulattığında, ilgili kişinin Bulgaristan'da yaşadığını ancak resimdeki kişinin Ahmet Türer olduğunu tespit etti. Böcek örgütünün kara kutusu olduğu öne sürülen Türe'nin cebinde 2002 yılında oynanmış bir adet 10 numara şans oyunu kuponu bulundu. Kuponun tüm kolonlarının oynanmış ve özel olarak şifrelenmiş olduğu tespit edildi. Hesaplarında önemli miktarda para hareketi de belirlenen Türer hakkında Mali Suçlar Şube Müdürlüğü de işlem başlattı. (Sabah)

(22 Haziran 2014, 10:27)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6045    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.652.823