Aile Meclisi’nden 14/15 Temmuz’da Dua ve Basın açıklaması
Tam
EskidenYeniye
 

Kumpas'la doğan kahramanlar

Paralel yapının kumpas kurduğu şüphesi darbe sanıklarını kahraman haline getirdi. Nasıl olsa günah keçisi var: Paralelciler.. Gözümüzün içine baka baka darbe girişimlerini olmamış saymamız bekleniyor. Hatta daha da ileri gidilerek Meclis'in yargılanan sanıklara iadei itibar getirmesi isteniyor. Devirmeyi başaramadıkları Meclis'in çıkardığı kanunla tahliye oldular. İadei itibar kararı aldırarak Meclis'i bir başka açıdan devirmek istiyorlar.

Önceki haber title=Sonraki haber

23.06.2014 17:33 Son günlerde paralel yapılanma bahane edilerek Balyoz ve Ergenekon çevreleri tarafından kendilerinin masum olduğu, herşeyin paralel yapılanmanın tezgahı olduğu savunuluyor. Evet, o yapının kumpaslardan iyi anladığı ve bu işle haşır neşir olduğu, Başbakan ve AK Parti hükümetine yönelik 7 Şubat ve 17 Aralık sivil darbe süreçlerindeki somut delillerle ortaya çıkmış bulunuyor. Ancak bu durum Ergenekon ve darbe gerçeğini değiştiremez.

AYM'nin yol açtığı yeniden yargılama kararının doğru olduğunu düşünmüyoruz. Ergenekon çevrelerinde bunun adeta beraat kararı olarak yorumlandığı da gözleniyor. Meclisin iadei itibar kararı almasından ve tazminat vb. davalar açılarak onları yargılayanların yargılanmasından bahsediliyor. Toptan yeniden yargılama yerine sadece tartışma konusu olan delillerin yeniden değerlendirilmesi  ile yargılamada eksik bırakılmış, örneğin komutanların tanık ifadelerinin alınması gibi hususların tekrar değerlendirilmesinin yargılamanın daha adil yapılmasını sağlayacağını düşünüyoruz.

Ancak bunlar sağlansa bile savunma taleplerinin bitmeyeceği, sürekli yeni bahanelerin hazır olduğu geçmişte görüldü. Haklı çıkıncaya kadar yeni bilirkişi ve tanık talepleri gelecektir. Ergenekon davasının son döneminde yeni tanık dinletme talepleri 800 küsüre ulaşmıştı. Mahkeme ise bu durumun davayı çıkmaza sokacağını matematiksel olarak ortaya koymuş, ret kararı vermişti. Benzer bir durum Balyoz davasında da söz konusu oldu.

AYM'nin "Balyoz davasında mahkeme hak ihlali yaptı" gerekçesine tanıklardan sadece ikisi sokuldu. Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ile Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman. Oysa tanıklığına başvurulması istenen kişilerin sayısı çok daha fazla idi. Şu halde sadece iki üst komutanın daha tanık ifadesi vermesi ile Balyoz yargılamasında tartışma bitecek midir? Sanmıyoruz. Göreceğiz.

Kaldı ki, bir mahkeme o komutanların tanıklığına ihtiyaç duymayabilir. Eldeki delillerin yeterli olduğuna kanaat getirmişse duymayabilir. Bu hukukun değişmez gereğidir. Bize göre Balyoz mahkemesi o tanıkları dinlememekle yanlış bir şey yapmış değildir. Ama "efendim ne olmuş yani dinleseydi kötü mü olurdu" diyenler, bahanelerin bunlarla bitmeyeceğini Ergenekon ve Balyoz sanıklarının savunma sürecinde yaşananları hatırlayarak görmeli. (1)

Eğer Balyoz davasında mahkemenin yaptığı yargılama yanlışsa, AYM herşeyin doğrusunu biliyorsa buyursun yargılamaları AYM yapsın o zaman. Sadece Balyoz'da değil tüm davalarda da.. Ayrıca benzer durumların söz konusu olduğu o kadar çok dava vardır ki, onların da yeniden görülmesi gerekir adalet gereği. 28 Şubat sürecinde hapse giren Salih Mirzabeyoğlu gibi bazı sanıklar adil olmadığı açık olan yargılamalarla yargılandılar ve halen içeride tutuluyorlar. Kendilerini adeta yırtıyorlar seslerini duyurabilmek için. Ama onları duyan yok. Yoksa onlar insan değil mi? Onların hakları yok mu?.. Ama işin bu kısmı hiç tartışılmıyor. Neymiş, AYM 17 üyenin oybirliği ile o kararı vermiş, dolayısıyla AYM yanlış yapmış olamazmış. Nasıl da sakat bir düşünce bu. AYM nasıl da yüceltiliyor böyle. Oysa AYM'nin hukuki değil de siyasi davrandığı, daha geçtiğimiz haftalarda tartışma konusu olmuştu twitter kararı ile.

Bir başka örnek daha hatırlatalım. Ergenekon davasında AYM üyesi Osman Paksüt'ün eşi Ferda Paksüt de sanık olarak yargılandı ve 2 yıl 6 ay hapis cezası aldı. AK Parti'nin kapatma davasına bakan Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Osman Paksüt'ün davadan önce dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'la görüştüğü ortaya çıktı. Ne var bunda denilebilir ama var bir şey.. Şöyle ki, Paksüt'ün eşi Ferda Paksüt Hanım, dava dosyasına giren görüşmelerinde partinin kapatılacağını CHP'li bir milletvekiline daha karar kamuoyuna açıklanmadan önce söylüyordu. (2) Muhtemelen kocasından aldığı bu haberi CHP'li milletvekiline duyuruyordu.

Bu şüphe, ihtimal değil kesindi. AYM üyesi Osman Paksüt Ergenekon soruşturmasında dinlemeye takılmıştı. Osman Paksüt´ün, Ergenekon sanığı eşi Ferda Paksüt bazı Ergenekon sanıkları ile gazetecilere bilgi sızdırırken telefonu alarak konuşmaya devam ettiği belirlenmiş ve bu dinleme kayıtları AYM´ye gönderilmişti. Ancak ilginçtir AYM, yaptığı soruşturma sonunda Mahkemede görüşülmekte olan bir davayla ilgili bilgi sızdırdığı belirlense de Paksüt hakkında mahkemeden alınmış dinleme kararı olmadığı için takipsizlik kararı verdi.

DİĞER AYM ÜYESİ BİLE TEPKİ GÖSTERDİ

Ancak AYM´nin Osman Paksüt hakkında verdiği ´takipsizlik´ kararına diğer bir AYM üyesi Serruh Kaleli muhalefet şerhi koydu ve Paksüt hakkında cezai işlem uygulanmasını talep etti. Ergenekon mahkemesine ulaşan Paksüt´le ilgili karardaki şerhinde Kaleli, dinlemelerdeki iddialarla işlem yapılması gerektiğini, ancak yasal mevzuat boşluğu nedeniyle eldeki delillerin hukuka aykırı olarak tanımlanmasını eleştirdi. Kaleli, "İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´nın elde ettiği Osman Paksüt´e ait olduğu iddia edilen bulgu, görevin kötüye kötüye kullanıldığı suçunun işlendiği konusunda şüpheye mucip bir bilgidir. Osman Paksüt´ün yaptığı telefon görüşmelerinde doğrudan görülmekte olan bir davayla ilgili bilgileri aktarıp meslek etiği ve yasal sorumluluk dışında görevini kötüye kullandığı şüphesi uyandıran eylem ifa ettiği açıktır" dedi.

Şimdi suça karışan kendi üyesi için diğer bir üyesinin dahi tepki gösterdiği şekilde böyle bir takipsizlik kararı veren Anayasa mahkemesinin adil bir yargılama yaptığı söylenebilir mi?.. Ergenekon davası sanıklarına bilgi sızdırdığı bu şekilde kesinleşen Osman Paksüt'ün hala AYM üyeliğini sürdürmesi kabul edilebilir mi?.. Muhtemelen yakın gelecekte tıpkı Balyoz davası gibi hak ihlali açısından önüne gelecek Ergenekon davasında ne yönde karar vereceğinin, bunun da kitabına uydurulacağının tahmin edilmemesi mümkün mü?

AYM'nin hukuki olmayan ama siyasi olan kararlarıyla adaletin sağlanacağına inanmıyoruz. En basitinden Osman Paksüt örneğinden hareketle bu mahkeme üzerinde şaibe söz konusudur. Bu şaibe ortadan kalkmadığı sürece alınan kararlarda illaki bir şüphe söz konusu olacaktır.

'AYM'ye itibarlı mahkeme, kararları doğru ve saygın', diğerlerine ise 'değil' gözüyle bakılacaksa o halde AYM baksın tüm davalara. İsteyen kendisini kandırmaya devam etsin ama bize göre AYM siyasi kararlar veren bir mahkemedir. 17 üyenin oybirliği de bu durumu değiştirmeyecektir.

Ayrıca AYM kararlarından daha önce Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Balyoz ve Ergenekon sanıklarının muhtelif başvurularında verdiği ve yargılamaları hukuka uygun bulduğu kararlarını da hatırlayalım. Bu kararları nereye koymalı şu halde?..

Belki bir çözüm, son karar merciinin AYM olmaktan çıkarılması ve AYM'den çıkan kararların halk oylamasına götürülmesi olabilir. İşte bu ya da benzer alternatifler tartışılmaya değerdir bize göre ve kamuoyunu yakından ilgilendiren bu kadar büyük davalara dair tartışmaları bir çözüme götürebilir bize göre.

Bir çok haber ve yazılarımızda Ergenekon ve Balyoz sanıklarını çeşitli açılardan savunan satırlar kaleme aldık. Hiç kimseye haksızlık yapılmaması gerektiğini belirttik. Hem paralel yapılanmaya hem de Ergenekon ve diğer darbeci yapılanmalara karşı olduğumuzu belirttik. (3)

Paralel yapıya dair ortaya çıkan şüphelerin son derece somut bulgulara ve delillere dayandığını görüyoruz. Peşpeşe açılmaya başlanan davalar bunun kanıtı. Ayrıca paralel yapının bazı açılardan Ergenekon ve diğer darbecilerden daha tehlikeli olduğuna da inanıyoruz.

Paralel yapının kumpas kurduğu şüphesi ortaya çıkan ya da başka olası şekillerde hiç bir davada hiç bir sanığın haksızlığa uğramasına kesinlikle karşıyız. Ancak paralel yapı şüphesi ortaya çıktı diye de darbecilerin aklanmasına, bu tehlikenin zaten olmadığına ya da vardıysa  bile artık geçtiğine inanılmasına da karşıyız.

Ortada somut deliller olmadan ve bunları göstermeden yargılamayı yapan mahkeme heyetlerini bir çırpıda itibarsızlaştırmak, verdiği kararları da yok saymak bize göre büyük bir yanlış ve o heyetlere saygısızlıktır. Mahkeme heyetlerinin verdiği kararlarla konuşur denilmektedir. Bize göre konuşmuştur da. Verilen kararlar ayrıntılı bir gerekçeyle açıklanmıştır. Danıştay saldırısına bakan Ankara'daki ilk mahkemenin görmediği çok basit ayrıntıların peşine düştü diye ya da atmadığı temel yargılama adımlarını attı diye Ergenekon davasına bakan mahkeme yanlış mı yapmış olmaktadır? Alparslan Arslan'ın dinci bir tetikçi olduğuna inanmamız isteniyordu. Bunun aksini gösteren kanıtlar Ergenekon davası sürecinde ortaya çıktı. Bunu Ergenekon çevreleri de kabul ediyor. Danıştay saldırısının planlamasından örtülmesine kadar birbiriyle uyumlu gerçekleşen gelişmeler, “Biri emretmiş, biri planlamış, biri vurmuş, biri karartmış, biri de örtmüş..” deyişine neden oldu. Mahkeme de haklı olarak bunu gördü ve hükmünü verdi. Ne yani kameraları mahkeme heyeti mi kararttı?.. Önceki mahkeme saldırıya uğrayan diğer hakimlerin ifadesini almak gibi en temel yargılama şartını yerine getirmemişken sonraki getirmişse yanlış mı yaptı?.. Önceki mahkeme dinci kalkışma deyip davayı kısa sürede sonuçlandırmışken sonraki, tetikçi Arslan'ın dincilikle alakasının olmadığını ortaya çıkardıysa yanlış mı yaptı?.. Önceki mahkeme Arslan'ın diğer Ergenekon sanıklarıyla bağlantısı kendisine daha yargılama bitmemişken Ergenekon savcısı tarafından bir mektupla bildirilmesine rağmen hiç dikkate almadıysa, sonraki mahkeme ise bunu ortaya çıkardıysa yanlış mı yaptı?.. Yargıtay Ceza Kurulu somut gerekçelerle Danıştay davasını bozup davayı Ergenekon davasıyla birleştirdiyse yanlış mı yaptı?..

Kanaatimizce Ergenekon ve Balyoz mahkemeleri yargılamaları hakkıyla yaptı. Her ne kadar paralel yapı olgusu ortaya bazı şüpheler çıkarmış olsa da, yargılama sürecini, o süreçteki tartışmaları ve delillerin durumunu çok yakından takip ettiğimiz, sıklıkla yazılar ve haberler yayınladığımız için şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, o şüpheler esasa taalluk etmeyen şüphelerdir. Belki dünyadaki hiç bir davada olmadığı kadar şeffaf bir yargılama yapılmıştır.

Bize göre; ne o iki komutanın tanıklığı durumu değiştirecektir ne de tartışma konusu olan dijital delillerin tekrar değerlendirilmesi.. Çünkü diğer deliller o kadar çok sayıda ve netliktedir ki, diğerlerinin durumu değiştirmesi mümkün değildir.

Bugün Sabah gazetesinde "Paralel yargı Balyoz'da gerçeklerin üstünü örttü" başlığıyla bir röpörtaj yayınlandı. AYM kararıyla tahliye edilen Balyoz sanıklarından Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, "Paralel yapı orduya kumpas kurdu. 160 kişiyle darbe toplantısı mı olur? Oldu diyelim bunun yazılı belgesi tutulur mu, ses kaydı alınır mı?" diyerek Balyoz sanıklarının masum olduğunu iddia etti. (4)

Röpörtaj incelendiğinde Yavuz paşanın ne kadar abuk subuk konuştuğu daha iyi görülecektir. Şöyle diyor: "Ben 1960 darbesini, 1971 muhtırasını inceledim. Hiçbirinde belge tutulmamış. 160 kişinin birlikte yaptığı bir darbe planı olabilir mi? Darbeciler o kadar insanın önünde yapılan planın mutlaka dışarı sızacağını düşünmezler mi? Böyle bir plan yapıldı diyelim. Bunlar yazılı kayıt altına alınır mı? Ses kayıtları alınır mı?"

27 Mayıs ve 12 Mart muhtırasını incelemiş de orada böyle bir belgelere dayanan bir darbe toplantısının  yapıldığına tanık olmamışmış. İyi de 12 Eylül'ü nereye koyuyor acaba ya da 28 Şubat'ı?.. Kamuoyunu aptal yerine mi koymaya çalışıyor bu paşa?

12 Eylül'ün hazırlık planı olan 'Bayrak Planı'na ne demeli? Demek ki darbenin belgesi oluyormuş.. Ayrıca bu planın Balyoz darbesine de hazırlık kaynağı olduğu Balyoz davası sürecinde ortaya çıkmadı mı?..

Paşa, Balyoz darbesini kanıtlayan ses kayıtlarının üzerinde de şüphe uyandırmaya çalışıyor. Montaj olmadığı ortaya çıkan saatlerce uzunluktaki ses kayıtları dinlendiğinde gözaltına alınacak siviller vesaire vesaire detaylar açıkça görülüyor. Bu ses kayıtlarını masum gösteren Yavuz paşa o kayıtları neresiyle dinlemiştir acaba?.. Bir darbe hiç bu şekilde toplantıda görüşülür mü diye soruyor. Onu size sormak lazım be paşa. Biz de çok safız ya, inanalım bari size..

İşte bu ve benzer delil tartışmaları defalarca yapıldı. (5) Bir kez daha yapılsın önemli değil. Ama dürüst olunsun, laf kalabalığı yaparak doğrular örtülmeye çalışılmasın.

Bize göre; hem Balyoz hem de Ergenekon davalarında mahkeme heyetleri adil bir yargılama yapmıştır. Her ne kadar bazı eksikliklerden ve hatalardan söz edilse bile bunun esası etkilemeyeceği çok açıktır. Bu tür hatalardan uzak bir yargılama olabileceğini de sanmıyoruz. Dünyadaki ve Türkiye'deki tüm yargılamalarda ufak büyük illaki eksikler hatalar olur. Hatasız kul olamayacağı gibi mahkeme de olamaz. Eğer o mahkemeler hata yaptıysa, Paksüt ve twitter örneklerinde olduğu gibi AYM de yapmıştır. Nasıl yerel mahkemelerin kararları AYM'de inceleniyorsa AYM'ninkileri de bir başkası incelesin. Bir başka mahkeme ya da AİHM örneğin.. Bakalım hatasız mı çıkacak AYM'nin kararları acaba?.. AYM'de hukukçu olmayan üyeler ile Ergenekon'a yakınlığı tescillenmiş üyelerin var olduğunu da hatırlayalım bu arada..

SEVSİNLER KAHRAMANLIĞINIZI!

Sonuç olarak; paralel yapının kumpas kurduğu şüphesi darbe sanıklarını ve AYM'yi kahraman haline getirdi! Nasıl olsa günah keçisi var: Paralelciler.. Gözümüzün içine baka baka darbe girişimlerini olmamış saymamız bekleniyor. Daha da ileri gidiliyor ve Meclis'in yargılanan sanıklara iadei itibar getirmesi isteniyor. Olur neden olmasın. Emriniz olur.. Beyfendiler devirmeyi başaramadıkları Meclis'in çıkardığı kanunla şimdi dışarıdalar. İadei itibar kararı aldırarak Meclis'i bir başka açıdan devirmek itibarını yerle bir etmek istiyorlar. Hallerine şükredeceklerine ve özgürlüğün tadını çıkarıp darbeciliğe tevbe edeceklerine kaldıkları yerden hemen faaliyete geçip ortalığı karıştırmaya başladılar. İntikam çığlıkları falan.. Gören de beraat ettiler zanneder. Referandumda hayır diyenler evetçilerin getirdiği imkanla şimdi dışarıda bol keseden ucuz kahramanlık yapıyorlar. Ama bu da normal olsa gerek.. Bunlara pahalısı değil herhalde ucuzu yakışır olsa gerek.. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(1) Kontrgerilla.com/yazilar/ergedavaengelleme.asp
(2) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3755
(3) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5887
(4) Sabah.com.tr/Gundem/2014/06/23/paralel-yargi-balyozda-gerceklerin-ustunu-orttu
(5) Kontrgerilla.com/yazilar/delil_tartismalari.asp

(23 Haziran 2014, 17:33)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6049    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
60.933.643