Tam
EskidenYeniye
 

Tır basanların yeni baskın planı

MİT TIR'ları için arama emri veren Savcı Aziz Takcı'nın hakim eşi Selma Rahşan Takçı'nın usulsüz şikayeti üzerine soruşturma başlatan Savcı Ahmet Mithat Temel, bir skandala imza attı. Polise kanunsuz emir vererek Yenişafak bilgisayarlarına 'siber suç'tan el konulmasını istedi. Savcının kanunsuz emrine uyan polis de gazeteye yazı yazarak soruşturma konusu haberi yapan, yayınlayan ve yayınlanmasında sorumlu bulananların bildirilmesini istedi. Olaya tepki gösteren Yenişafak ise, polis talimatına uymadı ve savcı hakkında Adalet Bakanlığı ile HSYK'ya suç duyurusunda bulundu. Usülsüz soruşturma başlatmak ve bir gazeteyi basacak kadar ileri gitmek gibi skandal girişimler, paralel yapının iyice köşeye sıkıştığı ve bu nedenle çılgınca hamleler yapmaya başladığı şeklinde değerlendiriliyor.. Öte yandan basına yönelik bu skandal baskın girişimi Odatv davasında yaşanan iki ayrıntıyı hatırlattı.. Bu ayrıntıların paralel yapı ile bağlantılı olduğu da görülüyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

03.07.2014 11:00 Adana Cumhuriyet Savcısı Ahmet Mithat Temel, MİT TIR'larının aranması ve subayların yerlerde süründürülmesi skandalına imza atan Savcı Aziz Takcı'nın eşi Hakim Selma Rahşan Takcı'nın şikayeti üzerine ne yapacağını şaşırdı. Tüm yasa ve prosedürleri çiğneyerek Adana Emniyeti'ne bir yazı yazan Savcı Temel, polis marifetiyle Yeni Şafak'ın bilgisayarlarındaki bilgilerin kopyalanmasını, gerekirse de bilgisayarlara el konulmasını istedi.

PARALELCİLERİ GEÇTİ

Adana'daki yasa dışı dinlemelerden sorumlu tutulan 6 polisin, nöbetçi mahkeme oyunlarıyla serbest bırakılmasıyla ilgili Yeni Şafak haberinde Hakim Selma Rahşan Takcı'nın adının geçmesi, Adana Savcısı Ahmet Mithat Temel'i çileden çıkardı. Paralel yapılanmanın hakim ve savcılarının birbirleri arasındaki örgüt ve meslektaş dayanışması bile Savcı Temel'in Emniyet'e yazdığı yazıda verdiği talimatlar karşısında gölgede kaldı.

AÇIK GÖZDAĞI GİRİŞİMİ

Yazılı basının tabi olduğu 5187 sayılı Basın Yasası'yla, gazetelerin internet sitelerinde yayınlanan versiyonlarının bağlı bulunduğu 5651 sayılı yasada, gerçekleştirmek istediği eyleme gerekçe bulamayan Savcı Temel, bu kez internette yayınlanan gazete haberini 'siber suçlar' kategorisine soktu. İnternet ortamında yapılan yayınları düzenleyen 5651 sayılı yasaya göre, müşteki Selma Rahşan Takcı'nın, doğrudan sulh ceza mahkemesine başvurması gerekirken, savcıyı devreye sokması ve Savcı Temel'in de başvuruyu reddetmeyerek, 'polise kanunsuz emir verme'yi göze alması, 'Yeni Şafak'a gözdağı girişimi' olarak değerlendirildi.

Gazetemizin 14 Nisan 2014 tarihli haberinde, yasa dışı dinleme yapmakla suçlanan polislerin yargıdan kaçırılmak istendiğine dair, Adana Adliyesi içerisinden edinilen bilgiler aktarıldı. Haberde, polislerin Asliye Ceza Mahkemesi'ne sevk edilmesi sayesinde, nöbetçi Hakim Selma Rahşan Takcı'nın huzuruna çıkarılmadıkları anlatıldı. Hakim Takcı'yı hedef göstermek gibi bir niyet olmadığı için adı da 'S.R.T.' şeklinde kodlanarak verildi.

'EV VE İŞYERLERİNİ ARAYIN'

Haberde adı yukarıda ifade edilen boyutta ve bir kez, o da kodlanarak verilen Hakim Selma Rahşan Takcı için, Savcı Ahmet Mithat Temel, teamülleri, prosedürleri, yasaları çiğneyerek Adana Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bir yazı yazdı. Yazıda Savcı Temel, şu talimatları verdi: 'Olayın aydınlanması bakımından gerekiyorsa şüphelilerin ev ya da işyerlerinde CMK 116 vd. maddeleri ve bilgisayarlarında ya da bilgisayar kütüklerinde CMK 134. Maddesine göre mahkemeden alınacak karar doğrultusunda arama yapılması, kopya çıkartılması, metin haline getirilmesi, gerektiği takdirde CMK 134/2-3-4-5. Maddesindeki işlemlerin yapılabilmesi için mahkemeden el koyma kararının alınması…. rica olunur.'

CEVAP VERMEYECEĞİZ

Adana Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, 'haberi siber suç kategorisine sokan' Ahmet Mithat Temel'in garip isteklerle dolu talep yazısı üzerine bir usülsüzlüğe imza attı. Adana Emniyeti, 5187 sayılı Basın Yasası'na aykırı olarak Yeni Şafak'a yazdığı yazıda, 'Mahkeme Oyunu Bozdu' başlıklı haberi yapan, yayınlayan ve yayınlanmasında sorumlu bulananların bildirilmesini istedi. Yeni Şafak yönetimi, yasaya aykırı bu talebe cevap vermeme kararı aldı.

Habere 'siber suç' diyen Adana Savcısı'nın talepleri:

- Gazete bilgisayarlarına el koyun

- Bilgilerin dökümünü çıkarın

- Haberde emeği olan herkesin ev ve iş yerlerini arayın

HSYK'yı göreve çağırıyoruz

Bir hakim olarak, 5651 sayılı yasaya göre doğrudan sulh ceza hakimine başvurması gerektiğini bildiği halde, savcıyı devreye sokarak 'kanunsuz işlem' yapılmasını sağlayan Adana Adliyesi'nde görevli Hakim Selma Rahşan Takcı ile görev ve yetkilerini aşarak, yürüttüğü işlemlerde kendini hiçbir kural ve yasa ile bağlı kabul etmeyen, tüm soruşturma usül ve esaslarını çiğneyen ve polise de 'kanunsuz emir' niteliğinde talimat verdiğini düşündüğümüz Adana Cumhuriyet Savcısı Ahmet Mithat Temel hakkında Adalet Bakanı ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na (HSYK) suç duyurusunda bulunuyoruz.

Takcı'yı hatırlayalım

Suriye'ye yardım götüren MİT TIR'larına 19 Ocak 2014'te 'baskın' emri veren Savcı Aziz Takcı'nın bu kanunsuz eylemi infiale neden olmuştu. MİT'e ait araçları aratma yetkisi bulunmamasına rağmen Takcı, TIR'lar Adana Emniyeti'nin sorumluluk alanından çıktığında basılması talimatını jandarmaya iletmiş ve yüzlerce görevliyle birlikte operasyon yaptırmıştı. Takcı'nın, araçlarla ilgili 156 Jandarma hattına yapılan ihbara terör örgütü 'El-Kaide' ifadesini sonradan eklettiği, bununla, Türkiye'yi terör örgütlerine yardım eden bir ülke gibi gösterip TIR baskınlarıyla birlikte uluslararası alanda zor duruma düşürmeyi hedeflediği iddia edilmişti. Aynı zamanda Takcı'nın, ihbardan saatler önce Adana İl Jandarma Komutanı Albay Özkan Çokay ile 'operasyonun detaylarını konuşmak üzere evde biraraya geldiği' ortaya çıkmıştı. Takcı, geçtiğimiz nisan ayında HSYK 1. Dairesi'nin kararıyla Adana'dan Trabzon'a atanmıştı.

Suç isnadını açıkla!

Adana'da yasadışı dinlemelere ilişkin geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan polislerin 'nöbetçi mahkeme oyunuyla serbest bırakılmaya çalışıldığı'na dikkat çeken Yeni Şafak'ın, 'Mahkeme oyunu bozdu' başlıklı haberi, Savcı Ahmet Mithat Temel tarafından 'siber suç' olarak yorumlandı. MİT TIR'larına baskın yaptıran Savcı Aziz Takcı'nın eşi Hakim Selma Rahşan Takcı'nın isteğiyle bunu yapan Temel'in, 'siber suç' tanımına uyan eylemleri de bilmediği ortaya çıktı. Zira siber suç, 'Bir bilişim sisteminin güvenliğini ve/veya buna bağlı verileri ve/veya kullanıcısını hedef alan ve bilişim sistemi kullanılarak işlenen suçlar' olarak tanımlanıyor. Siber suç çeşitleri ise; yetkisiz ve hukuka aykırı erişimden sonra verilerin sistemdeki verilere eklenmesi, verilerin silinmesi, değiştirilmesi, şifrelenmesi, çalınması, verilere erişimin engellenmesi, hackleme, çocukların cinsel istismarı ve pornografi, online örgütlü kumar, interaktif dolandırıcılık, hırsızlık, banka ve kredi kartı ile ilgili suçlar olarak sıralanıyor. Savcı Temel'den, Yeni Şafak aleyhinde başlattığı soruşturmayı bu suçlardan hangisi veya hangileri kapsamında yürüttüğünü açıklaması bekleniyor. (Yenişafak)

TIR BASKINCILARININ YENİ HEDEFİ YENİŞAFAK

Yenişafak'ın haberi bu şekilde.. MİT tırlarının basılması olayındaki yasadışılık ve skandalın bu olayla devam ettiği görülüyor. Usülsüz soruşturma başlatmak ve bir gazeteyi basacak kadar ileri gitme girişimleri, paralel yapının iyice köşeye sıkıştığı ve bu nedenle çılgınca hamleler yapmaya başladığı şeklinde de değerlendiriliyor.

ODATV DAVASINI HATIRLATTI

Basına yönelik bu skandal girişim 2011 yılında Odatv davasında yaşanan gelişmeleri hatırlattı. Hatırlanacağı gibi Odatv soruşturmasında henüz basılmamış bir kitap örgüt dokümanı gerekçesiyle bilgisayarlardan toplatılmaya çalışılmıştı. Taslak haldeki kitabın dijital nüshasını elinde bulundurduğu ileri sürülen tanınmış gazetecilerden o nüshaları savcılığa getirmeleri dahi istenmişti. Basına yönelik bu şok girişim Türkiye'yi sarsmış, bu olaydan sorumlu tutulan hükümete karşı yurtiçi ve dışından sert tepki gösterilmişti. Hükümet çevreleri ise olaydan sorumlu olmadıklarını ve kabul edilemez bu duruma kendilerinin de tepki gösterdiğini ifade etti. Kısa süre sonra ise şaşırtıcı bir gelişme yaşandı. Hükümetin devreye girmesi üzerine gerçekleştiği öne sürülen bir müdahale ile soruşturma savcısı Zekeriya Öz HSYK tarafından soruşturmadan alındı, özel yetkileri de alınarak başka bir göreve getirildi.

Savcı Öz ile ilgili bir başka iddia daha gündeme getirilmişti. 17 Aralık soruşturmasından hemen sonra bizzat Başbakan Erdoğan tarafından dile getirilen iddiaya göre, Odatv soruşturmasından alınması üzerine Savcı Zekeriya Öz, bundan sorumlu tuttuğu hükümete büyük tepki göstermiş, bunu sağda solda kapalı ortamlarda sık sık dile getirmişti.

SAVCI ÖZ PARALEL YAPIDAN İDDİASI

17 Aralık soruşturması sonrası Öz'ün paralel yapıya mensup savcılardan olduğu iddiaları somut bulgular ışığında gündeme geldi. Bu konuyu da içeren suç duyuruları savcılıklara yapıldı. Bunlardan biri, Sakarya Adalet ve Vicdan Platformu tarafından savcılığa yapılan suç duyurusu idi. "Emniyet ve Yargı içindeki gizli yapılanma"nın soruşturulması talep ediliyor, buna dair çok çarpıcı somut deliller gösteriliyordu. Suç duyurusunda ayrıca 17 Aralık 2013 tarihinde Başsavcıvekili Zekeriya Öz tarafından başlatılan yolsuzluk operasyonlarının da bu yapılanmayla bağlantılı olduğu şüphesinin ortaya çıktığı dile getiriliyor, buna dair deliller sıralanıyordu. (1)

BAKANLIK VE HSYK ACELE GÖREVE!

Odatv davasındaki basına yönelik skandal girişimin bir benzeri şimdi Yenişafak gazetesine yönelik gerçekleştirilmeye çalışılıyor. Adalet Bakanlığı ile HSYK'nın nasıl bir tavır göstereceği ise merakla bekleniyor. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(1) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5745

(03 Temmuz 2014, 11:00)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6071    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.968.534