Tam
EskidenYeniye
 

49 polis sorguda: İlginç olaylar

22 Temmuz operasyonlarında gözaltına alınan ve tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen 49 polisin sorgulanmasına başlandı. Öte yandan sanık avukatları müvekkillerini sorgulayacak olan mahkeme hakimi için reddi hakim talebinde bulundular. Kelepçe ve hatim şov.. Gözaltındakilerin görevli polislere saldırması.. Adliyeden kaçma girişimi.. ve son olay olarak Hakan Şükür'ün milletvekilliği sıfatını kullanarak sorgu esnasında savcı odasını basması.. Paralel yapının giderek artan hırçınlığı, adliyedeki güvenlik önlemlerinin arttırılmasına neden oldu. Bunların haricinde 'Kaç İsmail kaç' gibi tuhaf iddialar ortaya atılarak, milletvekilinden gazetecisine, hukukçusundan diğerlerine, paralel kesim adliyede adeta bir terör estiriyor. Tüm bunların üstüne hakim hakkında reddi hakim ile baskı kurulmaya çalışılıyor. İstanbul Adliyesi tarihinde yaşamadığı olaylara sahne oluyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

27.07.2014 00:10 Paralel polislere yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan ve tutuklanma talebiyle Çağlayan Adliyesi'ndeki nöbetçi Sulh Ceza mahkemesine sevk edilen 49 polisin sorgulanmasına başlandı.

Dün gece saat 02.55'den beri sorgulanmayı bekleyen; ancak işlemlerin uzaması nedeniyle sorgu sırası gelmeyen 49 şüpheli polis, akşam saatlerine doğru adliyeden ayrılmak istemiş, şüpheli polislerin etrafı meslektaşları tarafından çevrilerek, zanlılar çember içinde alınmıştı. Oturma eylemi yapan şüpheli polislerin protestosu uzayınca, İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimi İslam Çiçek zanlıların nezarethaneye götürülerek tek tek sorgu katına çıkarılmasına karar vermişti. Geceden beri süren 19 saatlik bekleyişin ardından, saat 22.00 sıralarında 49 zanlının sorgulanmasına başlandı.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILDI

Şüpheli polislerin ailelerinin Adliye önündeki bekleyişi sürerken, polis ekipleri de bina önündeki önlemlerini artırdı. Adliye kapısının önüne demir bariyerler getirilirken, Çevik Kuvvet ekipleri de giriş kapısı önünde güvenlik önlemi aldı. Ayrıca çok sayıda Çevik Kuvvet otobüsünün ve TOMA'nın da adliye önünde bekletildiği görüldü.

REDDİ HAKİM TALEBİ

Öte yandan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 49 polisin avukatları, tarafsızlığını yitirdiği gerekçesiyle Nöbetçi 3. Sulh Ceza Hakimi İslam Çiçek'in reddini istedi.

Avukatlarca Nöbetçi 3. Sulh Ceza Hakimliği'ne sunulan dilekçede, “Müvekkilleri yasal olarak tüm gözaltı sürelerinin kullanımı halinde en son 26 Temmuz 2014 saat 01.30 itibariyle serbest bırakılması ya da Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilmesi gerekmekte iken, saat 01.50 itibariyle Cumhuriyet Savcısı İrfan Fidan'a dilekçe de verilmesine rağmen müvekkillerin serbest bırakılması veya Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilmesi yönünde karar vermemiştir. Bu durum üzerine hemen serbest bırakılmaları için Sulh Ceza Hakimi'ne başvurmak istenmiş, ancak hakime ulaşılamamıştır. Sulh Ceza Hakimi ve Cumhuriyet Savcısı'nın uygulamaları ile müvekkilin hakları ihlal edilmiştir. Müvekkilin hakları ihlal edilmesi nedeniyle şu anda mahkemeye yapılan sevk işlemi hukuka aykırı hale gelmiştir" denildi. Dilekçede, hakim İslam Çiçek'in tarafsızlığını yitirdiği iddiasıyla reddi hakim talebinde bulunuldu.

İŞTE YAŞANAN OLAYLARIN ARKA PLANI

49 sanığın adliyeden kaçma girişimi ve sorgu gecikmesinin detayları da ortaya çıkıyor. İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği, güvenliğin sağlanamaması nedeniyle ara verdiği sorgu işlemine tekrar başladı.

Adliye kaynaklarından alınan bilgiye göre, "casusluk" soruşturması kapsamında 22 Temmuz'da saat 02.00'de ilk şüpheli gözaltına alındı. 26 Temmuz 02.00'de gözaltı süreleri dolan şüpheliler için yol süreleri de eklendi. Savcılık, ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından gece saat 02.05'te dosyayı nöbetçi İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği'ne gönderdi. Buna göre şüpheliler, gözaltı süreleri tamamlanmadan mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi hakim, sevk edilen sanık sayısının ve klasörlerin fazlalığı nedeniyle öğle saatlerine kadar dosyayı inceledi. Daha sonra, 49 kişinin kimlik tespitini yapan hakimlik, şüpheli avukatlarının usule ilişkin itirazlarını aldı. Hakimlik, delillerin gösterilemediği ve suçlamaların anlatılmadığı şeklinde usule ilişkin yapılan itirazları reddetti.

SALONDA YAŞANANLAR ÜZERİNE SORGUYA ARA VERİLDİ

Ardından, mahkemede bulunan bazı avukatların sıradışı talepleri oldu. Bu taleplerin reddedilmesi üzerine bütün avukatlar duruşma salonunu basarak hakimi iş yapamaz hale getirdiler. Salonda tartışmaların artması ve duruşmanın yapılamaz hale gelmesi nedeniyle hakim duruşmaya ara verdi. Şüpheliler, avukatlarının, gözaltı sürelerinin dolduğu şeklinde yanlış bilgilendirilmesi üzerine, adliye binasından çıkmak için C kapısının önüne kadar gelerek oturma eylemi yaptı. Daha sonra, nöbetçi hakimlik durumu tutanak altına alırken, şüpheliler de nezarethaneye alındı.

AVUKATLAR YANLIŞ BİLGİ VERDİ

Bu sırada bir kısım şüpheli sorguya katılmak istemediğini belirtirken, bazı şüpheli avukatları müvekkillerinin sorguya katılmak istediklerini bildirdi. Adliyedeki güvenliğin sağlanmasının ardından nöbetçi hakimlikteki sorgu işlemine başlandı. Nezarethaneden tek tek mahkeme salonuna alınan şüphelilere, hakim huzurunda beyanda bulunup bulunmayacakları sorulacak. Beyanda bulunmak isteyenlerin ifadeleri alınacak.

KAÇ İSMAİL HAYAL ÇIKTI

Bu olaylardan sonra CHP milletvekili Mahmut Tanal sorgu savcısının odasında bulunan İstanbul Terörle Mücadele biriminde görevli bir polis hakkında hakim İslam Çiçek'in 'Kaç İsmail' dediğini iddia etmişti. Bu iddia ise tamamen hayal çıktı. 'Kaç İsmail' denilen kişinin de Terörle Mücadele biriminde görevli bir polis memuru olduğu ortaya çıktı. Öğle saatlerinde Hakim İslam Çiçek, duruşma güvenliği için odasında toplantı halinde iken CHP’li vekil Mahmut Tanal ve 15 avukat odayı bastı. Kalabalık, bu sırada kapıda bekleyen bir güvenlik görevlisini ‘kimsin sen’ diye sıkıştırarak darp etmeye kalktı. Paniğe kapılan görevli, koşarak oradan uzaklaştı. Olaylardan sonra Mahmut Tanal, hakimin “kaç İsmail” diye bağırdığını iddia etti. Ancak Hakim Çiçek bu iddiayı kesin bir dille yalanladı.

HAKAN ŞÜKÜR SAVCININ ODASINI BASTI, DIŞARI ÇIKARILDI

Paralel örgüt operasyonunda gözaltına alınan polislere destek olmak için İstanbul Adliyesi'ne giden İstanbul Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür, adliye binasında milletvekilliği kimliğine sığınarak skandal bir olaya imza attı. Şükür, Adliye'de polislerin sorgusunun yapıldığı odayı bastı.

Paralel örgüt şüphelilerinin sorgusunda görevli 4 savcıdan biri olan Gökalp Kükçü gece saatlerinde gözaltına alınan polislerin sorgusunu yapıyordu. Bu esnada Hakan Şükür İstanbul Adliyesi 7. katta bulunan ve yetkili kişilerin dışında girilmesi yasak olan kata zor kullanarak çıktı. Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nda savcı Kükçü, polislerin sorgusunu yürütürken, Hakan Şükür milletvekilliği kişiliğini kullanarak sorgu esnasında odaya girdi. Savcı Kükçü'nün daha sonra olaya müdahale etmesiyle Hakan Şükür odadan çıkarıldı.

PARALEL YAPI HIRÇINLAŞTI, GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTTIRILDI

POLİSE SALDIRMA.. ADLİYEDEN KAÇMA GİRİŞİMİ.. SAVCININ ODASINI BASMA..

Kelepçe ve hatim şov.. Gözaltındakilerin görevli polislere saldırması.. Adliyeden kaçma girişimi.. Ve son olay olarak Hakan Şükür'ün milletvekilliği sıfatını kullanarak sorgu esnasında savcı odasını basması.. Paralel yapının giderek artan hırçınlığı, adliyedeki güvenlik önlemlerinin arttırılmasına neden oldu. Bunların haricinde kaç İsmail kaç ve benzer tuhaf iddialar ortaya atılarak, milletvekilinden gazetecisine, hukukçusundan diğerlerine kadar paralel kesim adliyede adeta bir terör estiriyor. Tüm bunların üstüne hakim hakkında reddi hakim ile baskı kurulmaya çalışılıyor. İstanbul Adliyesi tarihinde yaşamadığı olaylara sahne oluyor. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

------------------------------------------------------------------------------

KAÇMASA DA KAÇIRTIR BU PARALEL CHP!.. 'KAÇ İSMAİL' YALAN ÇIKTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, haklarında soruşturma yürütülen emniyet görevlilerini sorgusu sırasında 'İsmail' isimli MİT görevlisinin hakime müdahale ettiği hakimin de o şahsa "Kaç İsmail kaç" dediği iddialarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, MİT görevlisi olduğu iddia edilen 'İsmail' isimli kişinin, Terörle Mücadele Şubesi'nde çalışan polis memuru olduğunu bildirdi.

Salihoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, emniyette 'paralel yapı' iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında ilk bilgilerin kamuoyuna duyurulduğunu kaydetti. Salihoğlu, bir kısım yazılı ve görsel medyada, haklarında soruşturma yürütülen emniyet görevlisi şüphelilerin gözaltı sürelerinin dolduğu, derhal serbest bırakılmaları gerektiği, sorgu sırasında 'İsmail' isimli MİT görevlisinin hakime müdahale ettiği yönündeki asılsız haberlerle ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi için açıklama yapma gereği duyulduğunu ifade etti.

Salihoğlu, Selam-Tevhid adlı örgütle ilgili soruşturma işlemini yapan emniyet görevlileri hakkında yürütülen soruşturmada 22 Temmuz'da gözaltına alınan 76 şüpheliden 27'sinin Cumhuriyet Savcılığınca 26 Temmuz'da serbest bırakıldığını anımsattı.

Salihoğlu, 49 şüphelinin ise "casusluk" suçundan tutuklanma talebiyle 26 Temmuz'da saat 02.05'te nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildiğini, nöbetçi hakiminin dosyayı inceleme işlemini bitirdikten sonra 27 Temmuz'da saat 12.00 civarında sorgu işlemine başladığını kaydetti.

"AVUKATLAR SORGUYU SEKTEYE UĞRATTI"

Sorgu işlemi devam ederken saat 14.45'te şüpheli avukatlarının usul tartışmalarıyla sorguyu sekteye uğrattığını, sorgunun sağlıklı yapılmasına imkan vermemeleri üzerine nöbetçi hakimin sorguya ara verdiğini belirten Salihoğlu, şöyle devam etti:

"Bunun üzerine bir kısım şüpheli avukatlarının, şüphelilerin gözaltı süresinin dolduğunu, serbest kaldıklarını adliye koridorundaki şüphelilere bildirmesi üzerine, şüpheliler toplu halde adliyenin 6'ncı katından zemin katına indi. Şüphelilerin burada eyleme başladıkları, adliyeyi terk etmeye çalıştıkları anlaşıldı. Bu sırada içeriye davet edilen çevik kuvvet görevlileriyle birlikte şüpheliler muhafaza altına alındı ve nezarethaneye konuldu. Saat 22.00 itibariyle sorgu hakiminin sorgunun sağlıklı bir şekilde yapılacağı tespiti üzerine sorgu işlemine kaldığı yerden devam edildi.

GÖZALTI SÜRESİNİN NASIL HESAPLANACAĞINDAN ACİZ SANIK AVUKATLARI!

CMK'ya göre çok sayıda şüphelinin işlediği suçlarda gözaltı süresinin 4 gün olduğu, bu süreye şüphelilerin sorgu hakimine sevk etmek için gerekli yol süresinin dahil olmadığı, keza sorgu hakimi önünde geçen sürenin gözaltı süresinden sayılmadığı hususları birlikte incelendiğinde, soruşturmamızda şüphelilerin 4 günlük gözaltı süresi dolmadan 26 Temmuz saat 02.05'te sorgu için mahkemeye sevk edildikleri, şüphelilerin gözaltı sürelerinin dolduğu ve derhal serbest bırakılmaları gerektiği yönündeki açıklamanın doğru olmadığı anlaşılmıştır."

KAÇ KAÇ ÇIĞIRTKANLIĞIYLA BİR BARDAK SUDA FIRTINA ÇIKARMAK İSTEDİLER

Başsavcı Hadi Salihoğlu, "İsmail" isimli kişinin MİT mensubu olduğu iddialarına ilişkin de "Emniyet birimleriyle yapılan görüşmede 'İsmail' isimli kişinin Terörle Mücadele Şubesi'nde çalışan polis memuru olduğu, sorgu hakiminin güvenlik sağlaması yönündeki yazılı talebini aldığı sırada koridorda bekleyen şüpheli avukatlarının şahsı MİT görevlisi olarak lanse edip üzerine hücum ettikleri ve sorgu hakimine herhangi bir müdahalenin söz konusu olmadığı tespit edilmiştir" ifadelerini kullandı.

İŞTE O BAŞSAVCILIK AÇIKLAMASI
Paralel yapı-22 Temmuz (2014) operasyonları manşetlerimiz

(27 Temmuz 2014, 00:10), son güncel.: (27 Temmuz 2014, 04:29)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6149    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.475.720