Tam
EskidenYeniye
 

Kumpasın savcısı hayalet mi?

Paralel yapının kurduğu 'Selam-Tevhid' kumpasında sarsıcı gelişme.. 'Soruşturmaya ben baktım, hukuksuzluk yapılmadı' açıklamalarıyla dikkat çeken Savcı Adnan Çimen'in, dosyanın hiçbir aşamasında resmen rol almadığı ortaya çıktı. HSYK müfettişleri binlerce belgede yaptığı incelemede Savcı Çimen'in ismine rastlamadı. Bu durum ve dosyanın tüm detaylarını bilen Çimen'in tavırları dosyanın bir kısmının 'paralel yapı' tarafından kaçırıldığı kuşkularını doğurdu.

Önceki haber title=Sonraki haber

16.08.2014 10:37 Başbakan Erdoğan, MİT Müsteşarı Fidan, bakanlar, yüksek bürokratlar ve STK temsilcileri ile binlerce kişinin dinlendiği, gizli görüşmelerin takip edilip casusluk faaliyetine imza atıldığı Selam soruşturmasında yeni bir skandal ortaya çıktı. Selam kumpasının deşifre olmasının ardından 'Soruşturmayı ben yürüttüm, herhangi bir hukuksuzluk yapılmadı' şeklinde açıklamaları kamuoyuna yansıyan Cumhuriyet Savcısı Adnan Çimen'in, aslında bu soruşturmanın hiçbir aşamasında görevli olmadığı belirlendi. Sosyal medya hesaplarından soruşturmayı savunan Çimen'in ismine Selam soruşturmasının hiçbir belgesinde rastlanmadı. Oysa Çimen, "Dosyayı yürüttüğüm yaklaşık 5 aylık sürede..." diyerek dosyaya bir süre baktığını ileri sürmüştü.

UYAP KAYITLARI ÇİMEN'İ YALANLIYOR

Selam soruşturmasının ilk ayağı 12.05.2010 günü İstanbul'da düzenlenen ve İsrail'in Gazze'ye uyguladığı katliama tepki gösterilen eylemin ardından başlatıldı. İstanbul Emniyeti'nden savcılığa gönderilen yazıyla başlatılan bu soruşturmanın savcısı Hakan Karaali'ydi. Bu soruşturma sürerken 8 Nisan 2011'de K.Y. isimli kadının ifadelerinin ardından bir soruşturma daha açıldı. Bu soruşturma Savcı Salim Duran'a tevdi edildi. Savcı Duran fiilen 3 ay boyunca soruşturmaya baktı. 27 Temmuz'da ise dosya Savcı İsmail Tandoğan'a geçti. Tandoğan bu soruşturmayı 1 yıl devam ettirdi. Bir yılın sonunda ise dosya son savcısına, yani Adem Özcan'a verildi.

HİÇBİR AŞAMADA İSMİ YOK

2010'da Gazze'ye destek eyleminin ardından başlatılan soruşturma ise savcısı Hakan Karaali tarafından, 'aynı yönde daha kapsamlı bir soruşturmanın varlığı' gerekçe gösterilerek ana Selam dosyasıyla birleştirildi. Bir dönem 'özel yetkili savcı' olarak görev yapan ve 7 Şubat MİT Krizinin ardından özel yetkileri alınarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu'nda görevlendirilen Savcı Adnan Çimen, soruşturmanın hiçbir aşamasında görevlendirilmedi.

DOSYALAR KAÇIRILDI MI?

Konuyla ilgili hem HSYK müfettişleri hem de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı inceleme başlattı. 107 klasör ve binlerce belge tek tek detaylı olarak incelendi. Çimen'in özel yetkili büroda görev yaptığı süreçte soruşturmanın 'yedek savcısı' olup olmadığına da bakıldı. Ancak Çimen'in ismi Selam dosyasında bulunamadı. Oysa Çimen, twitter hesabından yaptığı açıklamalarda "Dosyayı yürüttüğüm yaklaşık 5 aylık sürede..." diyerek dosyaya bir süre baktığını dile getirmişti. Buna rağmen dosyanın tüm detaylarını bilen Çimen'in tavırları dosyanın bir kısmının 'paralel yapı' tarafından kaçırıldığı kuşkularını doğurdu.

İDDİALARI DOĞRU ÇIKMADI

Çimen, Selam kapsamındaki skandal dinleme listesinin Yeni Şafak'ta yayımlanmasının ardından gazeteye yönelik suç duyurusunda bulunmuş, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen suç duyurusu dilekçesinde ise Selam dosyanın kendisine 8 Nisan 2011 günü Cumhuriyet Başsavcıvekili tarafından tevzien gönderildiğini kaydetmişti. Çimen, daha sonra iş yükünün ağırlaşması üzerine kendi isteğiyle dosyanın Savcı İsmail Tandoğan'a tevzi edildiğini öne sürmüştü. Ancak kayıtlarda bu iddiaların hiçbirinin karşılığının bulunmadığı anlaşıldı. 2011'de başlatılan Selam soruşturması resmi belgelere göre Adnan Çimen'e değil Salim Duran'a tevzi edilmişti.

AMAÇ DİĞER SAVCILARA PERDELEME YAPMAK MI?

Savcı Adnan Çimen'in resmi anlamda bir ilgisi olmadığı halde Selam soruşturmasını sahiplenerek kumpası savunma çabasına girmesi değişik soruları da beraberinde getirdi. Selam savcılarından İsmail Tandoğan, soruşturma kapsamında kritik dinleme taleplerine imza atmıştı. KCK soruşturmasını da yürüten Tandoğan, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın da uzun süre tutuklu kaldığı Devrimci Karargah soruşturmasında bir MİT mensubunun deşifre olmasına neden olarak uzun süre tepki çekmişti. Binlerce kişinin hukuksuz şekilde dinlendiği Selam kumpasında İsmail Tandoğan'ın da rol aldığı, yapılan incelemeyle ortaya çıktı. Savcı Adnan Çimen'in özellikle sosyal medyada soruşturmayı sahiplenen açıklamalarıyla, dosyaya bakan ve kritik eylemlerde parmağı bulunan savcıların deşifre olmasının önüne geçmeyi amaçlayıp bir çeşit 'perdeleme' yaptığı belirtiliyor. (Yenişafak)

BU SAVCI YERDE Mİ GÖKTE Mİ? GERÇEK Mİ HAYALET Mİ? HİKMETİ NE OLA Kİ?

22 Temmuz operasyonları Selam-Tevhid dosyasında kumpas kurulduğu suçlamasına dayanıyordu. O dosya kapsamındaki dinlemelerde görev yapmış olan çok sayıda polis memuru 22 Temmuz'da gözaltına alındı. Hemen ardından bir açıklama yapan Başsavcılık, dosyada bir suç unsuru tespit edilemediğini ve bu nedenle takipsizlik kararı verildiğini belirtti. Selam-Tevhid örgütü soruşturmasını başlattığı belirtilen savcı Adnan Çimen buna tepki gösterdi ve twitter hesabından operasyona ilişkin tweetler attı. Adnan Çimen'in tweetlerin bazıları şöyleydi:

"Sn. İstanbul Başsavcısının basın bültenini hayretler içinde okudum. Dosyayı yürüttüğüm yaklaşık 5 aylık sürede Sn. Başbakanı Bakanları ya da MİT Müsteşarını dinlediğimi ispat etsinler derhal istifaya hazırım", "Hodri meydan. Yalancı mısınız algı operasyonumu yapıyorsunuz görelim" "Sn. Başbakan, Bakanlar ve Mit Müsteşarının iddia edilen dinleme tapeleri varsa neden ilgili makamlara iletilmemektedir?", "Şayet yoksa ki olmadığına eminiz, o halde bu basın bildirisinin bizatihi kendisi gerçeğe aykırı ve algı operasyonunun bir parçası değil mi? Sahi iddia edilen bu meşhur dinleme kayıtları nerededir? Yerde midir gökte midir kimse ucunu dahi göremedi hikmeti ne ola ki?"

Görüldüğü gibi Savcı Adnan Çimen'in 24 Temmuz'da basına yansıyan twit mesajlarında kendinden gayet emin görünüyor. Dosyada 5 ay süreyle görev yaptığını da belirtiyor. Açıklamalarında dalga geçtiği de söylenebilir. Oysa bu dinlemelerin yapıldığı bizzat soruşturma dosyasındaki belgelerle ortaya çıktı. Gözaltına alınan ve bazıları tutuklanan sanıklar da savcılık ve mahkeme sorgularında bunları kabul ettiler. Sanıklar bunları amirlerinin talimatıyla yaptıklarını iddia ettiler.

HSYK KORUMASINA GÜVENİYORLAR

Savcı Adnan Çimen, twitlerinin devamında, bir sorun varsa bunun HSYK'ya iletilmesi gerektiğini geniş şekilde dile getiriyordu. Bu detay, paralel savcıların HSYK'daki yapı tarafından kollandıkları iddialarını hatırlara getiriyor. Paralel soruşturmaları yürüten Savcı Serdar Coşkun gibi savcılara baskı uygulayan HSYK, Başbakana açıkça hakaret ve tehdit mesajları yazan Savcı Zekeriya Öz'e ise oylamayı ilginç bir taktikle bloke ederek dokunmamıştı. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(16 Ağustos 2014, 10:37)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6206    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.750.537