Tam
EskidenYeniye
 

Paralel polis gitti, Redhack bitti

Paralel yapı ile Sol görüşlü hacker grubu Redhack bağlantısını gösteren deliller.. 30 Mart'ta dünya hacker'larına çağrı yapıldı.. Cafesiyaset yazarlarından Abdullah Harun, siber saldırıların gerçek yüzünü yazdı.

Önceki haber title=Sonraki haber

25.08.2014 13:14 30 Mart yerel seçimleri öncesi paralel yayın organı Cihan Ajansı ile haber rekabeti yaşayan AA’ya yapılan siber saldırıları hatırlatan Anadolu Ajansı Genel Müdürü Öztürk, Emniyet’teki paralel temizlikten sonra hacker saldırılarının bıçakla kesilmiş gibi durduğunu söyledi. Öztürk, 30 Mart Yerel Seçimleri sürecinde kurumun internet sitesine yapılan saldırıları hatırlatarak, emniyetteki paralel yapılanmanın çökertilmesinden sonra 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde saldırıya uğramadıklarını söyledi. Öztürk'ün dikkat çektiği bu detay, bir süre önce somut bulgulara dayanarak gündeme getirdiğimiz ‘Redhack’ korsan yapılanmasının paralel yapılanma ile birlikte hareket ettiği şüphesini güçlendirdi.

30 Mart'ta dünya hacker’larına çağrı yapıldı

O bulguların detaylarına geçmeden önce Anadolu Ajansı Müdürü Kemal Öztürk'ün son açıklamalarına bakalım.

30 Mart Yerel Seçimleri’nde Anadolu Ajansı ile Paralel Yapılanma’nın medya organlarından Cihan Haber Ajansı’nın seçim sonuçlarını verme rekabetinde, AA sanal saldırılarla geri düşürülmeye çalışıldı. Redhack adlı hacker grubu, Twitter üzerinden “Anadolu Ajansı’na saldırı” çağrısını dünyanın tüm hackerlerine gönderdi. Bu çağrıya da pek çok ülkeden A.A’ya saldırı şeklinde cevap geldi. AA ise, bilişim merkezinin yoğun çabalarıyla 30 Mart günü ve 31 Mart sabahını sorunsuz şekilde atlatırken, seçim sonuçlarında tökezleyen Cihan’ın hem abonelik ücreti düştü hem de üye sayısı azaldı. AA Genel Müdürü Kemal Öztürk, 17 ve 25 Aralık Darbe girişimleri sonrasında paralel yapılanmanın yuvalandığı Emniyet birimlerindeki tayinlerden sonra 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde saldırıya uğramadıklarını söyledi. Öztürk şunları anlattı:

10 Ağustos’ta da saldırı bekliyorduk

“30 Mart gecesi Redhack grubu, dünyadaki bütün hackerlerin Anadolu Ajansı’na saldırması için çağrı yaptı. Bunun görsellerini de almıştık, daha sonra suç duyurusunda da bulunduk. Dünyanın pek çok yerinden de bu çağrıya katılım oldu. Biz de ajans olarak, son yılların en büyük siber saldırısıyla o gece mücadele ettik. Ama veri yavaşlamasının dışında ana yayın sistemi çökmedi. Hem suç duyurusu, hem hukuki süreçleri takip ettik. Redhack neden böyle bir saldırı yaptı, ne oluyor diye. Cumhurbaşkanlığı seçiminde benzer bir siber saldırı bekliyorduk. Biz 30 Mart öncesinde yaklaşık bir hafta boyunca da siber saldırı altında kaldık.

Siber güvenlik uzmanlarımızın ifadesiyle, bunlar yoklama saldırısıymış. Ne demek bu? Sistemimizin bir bölümüne saldırıyorlar, orada açık var mı yokluyorlar, sonra başka başka bölümlere böylece bütün bilişim alt yapımızın röntgenini çıkartıyorlar. Darbeyi vuracakları gün de bu verileri kullanıyorlar.”

Saldırı Emniyet içinden yapıldı

Cumhurbaşkanlığı seçiminde 10 Ağustos’ta benzer saldırıları beklediklerini ama bir saldırıyla karşılaşmadıklarını anlatan Kemal Öztürk, şunları söyledi:

“10 Ağustos seçimlerinden bir hafta öncesinden bir saldırı olmadı. Seçim gecesi olur diye bekledik, o zaman da olmadı. O zaman bilişim ekibimizin değerlendirme raporunda şöyle bir sonuç ortaya çıktı. Redhack dedikleri hacker grubu, yapılan suç duyurusu sonucunda emniyet kuvvetlerinin üzerine gittiği, bulmaya çalıştığı suçlu... Bu kişiyle yapılan araştırmaların bir kısmında Redhack’ın bağlandı IP numaralarının bir kısmı, 17 Aralık öncesinde polis merkezlerinden birinde çıktı. Ve polisin bilişim suçlarıyla mücadele diye kullandığı bazı birimler olduğu, bu IP numaralarından bağlandığı iddia edildi. Bu yönde pek çok bulgu ortaya çıktı. Biz suç duyurusunda bulunduk ama öncesinde de suç duyurusu vardı. Pek çok suç duyurusu vardı. Genel suç duyuruları sonucunda böyle bir şey ortaya çıktı.

Redhack’tan ‘polis’ itirafı

Polis olduğuna dair hatta, Redhack itiraf etti, ‘Polis beni kullandı, irtibat halindeyim’ diye... Daha sonra Redhack, polis içerisinde çok sayıda yer değiştirmeler, atamalar, gözaltılar oldu; en çok emniyette operasyon yapılan birimlerden biri bilişim suçu ve istihbarat birimiydi. Oradaki insanlar yüzde yüz değiştirildi. Bizim arkadaşlarımızın, teknik ekibin gönderdiği raporda, 30 Mart saldırısının Redhack’in yaptığına dair kesin bulgularımız var, ama 10 Ağustos’ta olmamasının nedeni Redhack grubunun bu 17 Aralık öncesindeki paralel yapıyla ilişkili olabileceğine dair şüpheleri söylüyor rapor.

Redchak’ın bağlandığı IP’lerden birkaçı maalesef polis teşkilatında. Şaşırtıcı, 30 Mart’ta böyle büyük kampanya şekilde hacker saldırısı olurken, 10 Ağustos’ta saldırı olmaması bizi şaşırttı, şüpheye düşürttü. Bunları iddia şeklinde söyleyebiliriz, elimizde bulgu yok. Haberleri tararsanız bulursunuz, Redhack’ın bağlandığı IP’lerden birkaçı paralel yapıya ait istihbarat bilişim merkezlerinden birkaç çıkmıştı.”

Saldırılar Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı’ndan yapıldı

Redhack’ın Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı binasındaki IP’yi kullandığı iddiası medyada da yer aldı. AK Parti Ordu İl Başkanlığı’nın sitesine yapılan bilgisayar korsanı saldırısının soruşturmasında “212.57.8.2.... “ IP adresinin kullanıldığı tespit edildi. Polis, bu IP adresinin bulunduğu kurumu tespit edince şoke oldu. Çünkü bu IP adresi Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı binasındaki bir bilgisayara aitti. Hacker saldırısının Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı’na ait bir bilgisayardan gerçekleştirildiğini AK Parti Ordu İl Başkanı Hüseyin Akyol da doğruladı.

Öte yandan Redhack sözcüsü de yaptığı açıklamada polis muhbiri olduğunu dile getirdi. @RedHackHaber hesabından tweet’leri yazan kişi “sözcü” konumunu kendi çıkarı için kullandığını ve polis muhbirliği yaptığını itiraf ederek kamuoyundan özür diledi.

PARALEL REDHACK VE TESADÜFLER(!)

23 Nisan 2014 tarihinde "Paralel Redhack ve tesadüfler(!)" başlığıyla verdiğimiz bir haberde "Emniyet, Gezi eylemlerinde öne çıkan siber terör örgütü Redhack'in, kozmik bilgilerin yer aldığı bir devlet kurumuyla ilişkili olduğunu ortaya çıkardı" deniliyordu.

Emniyetin tespitlerine göre Redhack'in irtibatlı olduğu devlet kurumu, bir dönem paralel yapıya yakın polislerin istihdam edildiği Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı. Bu şok edici bağlantı, AK Parti Ordu İl Başkanlığı'nın sitesi Redhack tarafından hacklendikten sonra yapılan elektronik iz sürme ile ortaya çıktı. Parti il başkanlığını hackleyen IP numaralarına ulaşan polis, numaranın Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı binasının bulunduğu Turan Güneş Bulvarı, No: 118, Çankaya/Ankara adresinde bulunduğunu tespit etti. Böylece paralel yapı ile irtibatlı olduğu yönünde kuşkular bulunan Redhack'in paralel bağlantısı da kesinleşti.

Hedef AK Parti Ordu İl Başkanlığı

Haberde, Emniyet İstihbarat'taki paralel polislerin adının karıştığı hackleme olayının Ordu Cumhuriyet Savcılığı'nca da soruşturulduğu kaydediliyordu. Soruşturma numarası da 2013/10529 idi. Soruşturma konusu olaysa, 17 Aralık operasyonundan yaklaşık bir ay önce 27 Kasım 2013 ve 30 Kasım 2013 tarihlerinde AK Parti Ordu İl Başkanlığı'nın sitesine bilgisayar korsanı saldırısı düzenlenmesi... Redhack korsanlarının yaptığı saldırı sonucunda bir süre parti il başkanlığının sitesine girilemedi.

Olayla ilgili olarak soruşturma açıldı. Soruşturma sonucunda elde edilen bulgulara göre 212.57.8.2…. IP adresinin hackleme olayında kullanıldığı tespit edildi. Savcılığın görevlendirdiği polisler, bu IP adresinin bulunduğu kurumu tespit edince şoke oldu. Çünkü bu IP adresi Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı binasındaki bir bilgisayara aitti. Hacker saldırısının Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı'na ait bir bilgisayardan gerçekleştirildiğini AK Parti Ordu İl Başkanı Hüseyin Akyol da doğruladı. Sabah gazetesinin görüştüğü Akyol, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini ve bu ilginç irtibatın detaylarının soruşturma sonucunda ortaya çıkacağını bildirdi. Akyol, Redhack'in neden AK Parti Ordu İl Başkanlığı'nı hedef seçtiği sorusuna da şu yanıtı verdi: "Ordu, geçmişte solun kalesi olarak bilinen bugün ise AK Parti'nin çok güçlü olduğu bir il. Diğer sebep ise partimizden istifa eden Ertuğrul Günay ve İdris Naim Şahin'in Ordulu olması. Gerçi Şahin istifa etti ama hacker saldırısının bununla ilgili olabileceğini düşünüyoruz." Redhack hakkında Emniyet Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü'nün yürüttüğü çalışmalar sonucunda bir fezleke hazırlamıştı. Ancak o dönemde Terörle Mücadele Kanunu ile yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş'ın yürüttüğü bu soruşturmadan bir sonuç alınmamıştı. Akkaş, hükümete yönelik 17 Aralık operasyonunu yürüten savcıydı.

Zamanlama manidar

O haberdeki şok bulguyu güçlendiren çok ilginç iki detaydan daha bahsedilebilir. Hatırlanacağı gibi Eylül 2013'te Redhack emniyet arşivini ele geçirdiğini ileri sürmüş ve bazı belgeleri açıklamıştı. Açıklanan kısıtlı sayıdaki belgelerin hükümeti zan altında bırakacak içerikte olması dikkatleri çekiyordu.

Diğer detay ise, bu olayın paralel yapının hükümete darbe amacıyla harekete geçtiği 17 Aralık döneminin hemen öncesine denk gelmesi idi.

İşte bu iki zamanlama çakışmasının tesadüf olmadığı, birbiriyle irtibatlı olduğu söylenebilir.

Yine hatırlanacağı gibi 2013 Kasım ayında yoğun şekilde dershanelerin kapatılması tartışmaları yaşanmıştı. Hemen ardından 17 ve 25 Aralık yolsuzluk operasyonları geldi. Olayların zamanlamalarına bakarak söylenebilir ki, cemaat tabanlı paralel yapılanma dersane tartışmalarından daha önce darbe için düğmeye basmış. Cemaatin sol tandanslı bir örgütle işbirliğini abartılı bulanlara o olaydan kısa süre önce meydana gelen Taksim Gezi olaylarını hatırlatmak gerekir. Nasıl Taksim Gezi olaylarında "Onlara çapulcu demeyin. İçlerinden geleceğin kahramanları çıkabilir." çıkışıyla Fetullah Gülen ve medyası en üst perdeden hükümet karşısında ve sol eylemcilerin safında yer aldıysa, Redhack ile emniyet belgelerinin deşifresi konusunda bir başka işbirliği yaptıkları da söylenebilir.

Hükümeti zor durumda bırakmak için paralel kesimin ne kadar ileriye gidebileceğini, hatta vatana ihaneti bile göze alabileceğini gördük. Başbakan Erdoğan ve diğer yetkililerin telefonlarını dinlemek, Suriye konulu Dışişleri toplantısının ses kaydını sızdırmak, düşürülen Suriye uçağına ağıt yakmak, MİT tırlarını durdurmak ve benzerleri gibi halen “casusluk” suçlamasıyla dava konusu olan eylemleri hatırladığımızda paralel kesimin redhack gibi sol bir örgütle işbirliğinin hiç de şaşırtıcı olmayacağı söylenebilir. (Cafesiyaset / Abdullah Harun)

Daha fazlasını oku: 30 Mart'ta dünya hacker'larına çağrı yapıldı - Cafesiyaset http://www.Cafesiyaset.com/30-martta-dunya-hackerlarina-cagri-yapildi_418334.html#ixzz3BOhpBIRG
Follow us: @Rotahaber on Twitter | rotahaberr on Facebook

Paralel yapı-Redhack Terör Örgütü bağlantısı manşetlerimiz

(25 Ağustos 2014, 13:14)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6233    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.598.423