Tam
EskidenYeniye
 

17 polis adliyeye sevkedildi

Emniyette 'paralel yapı' iddialarına ilişkin, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği operasyonda gözaltına alınanlardan 17'si adliyeye sevk edildi. Bu kişilerden eski Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

02.09.2014 18:56 Operasyonlar kapsamında gözaltında bulunan emniyet personellerinden 17'si sağlık kontrolünden geçirilmek üzere çevik kuvvet otobüsleriyle Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilmişti. Aralarında eski İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı ve eski İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yakub Saygılı'nın da bulunduğu 17 şüpheli, sağlık kontrolünden geçirilmelerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne götürüldü.

Öte yandan emniyette işlemleri devam eden 16 şüpheli ise çevik kuvvet otobüsü ve emniyete bağlı araçlarla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Hastanedeki işlemlerin ardından şüpheliler tekrar Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesine götürüldü.

MAHİR ÇAKALLI SAVCILIKTAN SERBEST

Emniyetteki işlemlerinin ardından sabah saatlerinde aralarında eski Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yakup Saygılı’nın da bulunduğu 16 meslektaşıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilen eski Emniyet Müdürü Mahir Çakallı, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Mahir Çakallı’nın serbest kaldığını avukatı Twitter’daki hesabından duyurdu. Mahir Çakallı savcılığa sevk edilen 17 polis arasında ilk savcılık sorguna başlanan isimdi. Mahir Çakallı’nın savcılıktaki işlemleri yaklaşık 7 saat sürdü.

"KİMSEYE KUMPAS KURMADIM"

Çakallı, “Görev yaptığım süre içerisinde hiçbir zaman hak, hukuk ve adalet çizgisinden ayrılmadım, kimseye kumpas kurmadım. Kimsenin paraleli olmadım. Bunun böyle bilinmesini istiyorum” dedi.

Eski emniyet müdür yardımcısı Mahir Çakallı, serbest bırakılmasının ardından adliye çıkışı avukatı Osman Ertürk ile birlikte açıklama yaptı. Çakallı’ya destek veren bir polis yakını “Paralarınız, kasalarınız sizin olsun, bize onurumuz yeter” yazılı döviz açtı. 24 yıllık emniyet mensubu olduğunu söyleyen Mahir Çakallı, “Kimse adına hukuksuz bir talimat almadım. Onlar adına işlem ve iş yapmadım. Herkes tarafından bunun böyle bilinmesini istiyorum.

Benim buraya alınmamla ilgili bir belgenin yok edilmesi söylendi. Bir kamera görüntüsü buradan alındı. Bu benim aynı zamanda ihraç olmama sebep olan bir dosya. Bu dosyanın içerisinde haksız ve hukuksuz bir biçimde rapor düzenleyen müfettişler var. Defalarca söylememize rağmen lehte delillerin toplanmasını istememize rağmen toplamamışlardır” dedi.

“HAKLI OLDUĞUMU BİLİYORUM”

Yaklaşık olarak 4 aydır bu meslekten ayrı olduğunu belirten Çakallı, “Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurdum. Şahsıma yapılanlarla ilgili hukuksuzlukların peşini bırakmayacağım. Her türlü hakkımı almak için elimden gelen mücadeleyi vermeye çalışacağım. Haklı olduğumu biliyorum. Arkadaşlarımın da aynı bu şekilde haklı olduğunu zannediyorum. Ben 17 Aralık veya 25 Aralık operasyonuyla ilgili bilgi sahibi değilim. Benden bir yardım diledilerse konusunu bilmeden bununla ilgili olarak bir evrak vermiş olabilirim. Verdiğimi de hatırlamıyorum. Böyle basit bir şeyden en sonuncusu ajanlığa, devleti-hükümeti yıkmaya yönelik suçlamayla karşılaşmam beni oldukça üzmüştür. Ben hiçbir şekilde devletimi, hükümetimi, milletimi ne yıkmaya, ne bölmeye hiçbir şekilde, hiçbir zaman böyle bir niyet içerisinde olmadım. Bunu herkes bilsin. Şu an kendi adıma çocuklarıma kavuştuğum için içimde bir hoşluk var. Buradaki arkadaşların hiçbirisinin hain, hıyanet içerisinde insanlar olduğuna inanmıyorum. Ama karar hukukun. Bakacağız, göreceğiz. İnşallah er geç bu konular ortaya çıkacaktır” diye konuştu.

Mahir Çakallı’nın avukatı Osman Ertürk ise, müvekkilimin dünden beri süren emniyette ve adliyedeki macerasının bittiğini söyledi. Müvekkilinin savcı İsmail Uçar’a ifade verdiğini belirten avukat Ertürk, “Müvekkilimin herhangi bir hukuksuz kanun dışı bir emniyet teşkilatında çalışırken bir işlemi olmamıştır. Savcılık ifadesinin hemen ardından serbest bırakılmış olmamız da bunun bir göstergesidir. Yapılmış olan şey müvekkilimin sorumlu tutulamayacağı ve bir imza ve bir belgeyle ilgiliydi” dedi.

SANIKLAR YASADIŞI DİNLEMELERİ KABUL ETTİLER

24 Muhabiri Ebru Doğan'ın verdiği bilgiye göre, 5 savcının yürüttüğü ve şüphelilerin ayrı ayrı sorgulandığı soruşturmada şüphelilere yasadışı dinlemelerle ilgili bazı sorular sorulduğu ve şüphelilerin yasadışı dinlemeleri kabul ettikleri de gelen bilgiler arasında.

Şüpheliler sorgularında, talimat doğrultusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Dönemin Başbakanı' adı altında dinlendiğini ve bu dinlemelerin yine savcıların talimatı ile kayda geçirildiğini belirtti.

Sabah saatlerinde adliyeye getirilen 16 kişinin sorgusu devam ederken sorgulamaların gece yarısına kadar süreceği tahmin ediliyor.

SAVCI YÖNLENDİRDİ, BİZ DE DİNLEDİK

03.09.2014 16:50 Hükümeti devirmeye yönelik 25 Aralık operasyon girişimi kapsamında önceki gün gözaltına alınan 33 polisten emniyet sorguları tamamlanan 17'si savcılığa sevk edildi. Aralarında dönemin Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yakup Saygılı ile Narkotik ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Mahir Çakallı'nın da bulunduğu şüpheliler, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda Cumhuriyet Savcısı İsmail Uçar'a ifade verdi. Soruşturmanın başını çeken Saygılı ile yardımcıları Kazım Aksoy ve Yasin Topçu, kendilerine yöneltilen soruları, "Biz kolluk kuvvetiyiz. Soruşturmanın savcısı talimat verip yönlendirdi, biz de dinleyip takip ettik" diye yanıtladı.

7 SAATLİK İFADEDE 70 SORGU

Yakup Saygılı, emniyette 7 saat ifade verdi. Avukatı eşliğinde 70'in üzerinde soruyu cevapladı. İfadesinde "Soruşturmanın her aşamasından bilgim ve haberim vardır. Soruşturma savcı talebi ve yönlendirmesiyle yapılmıştır" diyen Saygılı ve yardımcılarına sorulan sorularla yanıtları şöyle:

(Devlet büyükleri neden ve nasıl dinlenip takip edildi?) Dinlemeleri savcı talimatı ve yönlendirmesiyle yaptık. Bizzat başbakan, bakan ve milletvekili dinlemedik. Dinlediğimiz kişilerin devlet büyükleri ile olan dinlemelerini soruşturma dosyasına koyduk.

(Dinleme için neden hep aynı 2 hâkimden izin alındı?) Savcının yönlendirmesiyle yaptık. Dinleme izinlerinin hep aynı 2 hâkimden alınmasının kanunsuz olsa savcılar tarafından talep edilmezdi.

(2 yıl takip ettiniz. Neden zamanında soruşturma başlatmadınız?) Operasyon talimatı savcıdadır ve savcının dinlemelerin her aşamasından bilgisi vardır.

(Dinleme ve görüntülerin internete servis edilmesi...) Dinlemelerden TİB'in de bilgisi vardı. Biz servis yapmadık, TİB yapmış olabilir.

(Casusluk suçlaması...) Biz herhangi bir yere, örgüte ve servise bilgi-belge servisi yapmadık, yapanları da tanımıyoruz.

KONUYU BİLMEDEN İMZALAMIŞ

Erdoğan'ın Haliç Kongre Merkezi'ndeki programının görüntülerini kamuoyuna montajlayarak sunan yapı, görüntüleri merkezden "Narkotik bir şüpheliyi takip ediyoruz" talebiyle aldı. Bunu da Mahir Çakallı'nın imzaladığı resmi yazıyla sağladı. Çakallı, görüntü isteme yazısının altında imzasının bulunduğu ancak konunun içeriğinden haberinin olmadığını belirtip, kendisine altları tarafından narkotik yönden şüpheli bir şahsın takip edildiğinin söylendiğini aktardı. Çakallı savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

İZİNLİ AMİRDEN FEZLEKEYE

Dinleme ve takip için sürekli 2 hakimden izin alınmasıyla ilgili HSYK'nın görüşünün sorulduğu ortaya çıktı. İzinleri olağan durumun dışında bulan HSYK da "Takip ve dinlemeler için herhangi bir ret kararının önüne geçilmek için bu yönde bir uygulama yapıldığı görülmüştür" dedi.

Soruşturma fezlekesinin altında, o dönemde izinde olan 2 emniyet amirinin parafı, imza hanesinde ise müdür yerine müdür yardımcısının imzası vardı. Fezleke, emniyet içinde değil dışarıda hazırlandı.

Polisler, Savcı Muammer Akkaş tarafından aynen iddianameye dökülen fezlekedeki takip, dinleme, belge ve bulguları, Mali Şube'nin bilgisayarından sildikleri ve taşıdıkları suçlamalarını kabul etmedi. Ancak Fatih kod adlı itirafçı polis, yalanı bozdu.

Dinleme ve izleme talebi bulunulmayan bir şahsı, örgütün lideri olarak önce fezlekeye ardından iddianameye yazan yapı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı MİT krizi sonrasında 2 yıl süreyle devamlı şekilde danışmanları ve yakın çevresi üzerinden dinleyip arşivledi.

(02 Eylül 2014, 18:56), son güncel.: (03 Eylül 2014, 16:50)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6251    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.973.868