Tam
EskidenYeniye
 

5 polis 'darbe'den tutuklandı

Emniyetteki 'paralel yapı' operasyonu kapsamında, mahkeme sorguları tamamlanan 12 kişiden eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakub Saygılı'nın da aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklandı. Bu polisler TCK 312/1'den yani darbeye teşebbüsten tutuklandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

04.09.2014 10:37 Emniyetteki 'paralel yapı' operasyonu kapsamında, mahkeme sorguları tamamlanan 12 kişiden eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakub Saygılı'nın da aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklandı. 22 Temmuz Operasyonu kapsamında Pazartesi sabahı gözaltına alınan 33 kişiden ilk grubun mahkeme süreci tamamlandı. Tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilen kişilerden aralarında eski İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yakub Saygılı'nın da bulunduğu 5 kişi tutuklandı, 7 kişi serbest bırakıldı.

İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliğince dün sabah 11.00'de başlayan sorgularının ardından Yakub Saygılı, eski İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Kazım Aksoy ve Arif İbiş, Mustafa Demirhan ile Hüseyin Korkmaz'ın "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs" suçundan tutuklanmasına karar verildi.

TUTUKLANAN İSİMLER

Yakub Saygılı (Eski İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü)
Kazım Aksoy (eski İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı)
Arif İbiş
Mustafa Demirhan
Hüseyin Korkmaz

TUTUKSUZ YARGILANMAK ÜZERE SERBEST BIRAKILANLAR

Tutuklanmaları istemiyle mahkeme sevk edilen İsmail Sarı, Ziya Avcıoğlu, Burhan İnönülü, İsa Karayiğit, Cihan Kasak, Turgay Dükenmez'in yurt dışına çıkış yasağı konularak haklarında adli kontrol tedbiri uygulanmasını kararlaştıran mahkeme, İsmail Arpacı'nın da serbest bırakılmasına hükmetti.

DİĞER 16 KİŞİ SAVCILIKTA

Böylece 22 Temmuz Operasyonu kapsamında Pazartesi sabahı gözaltına alınan 33 kişiden ilk grubun mahkeme süreci tamamlanmış oldu. Diğer 16 kişi ise dün sorgu işlemi için savcılığa sevkedilmişti.

8 TUTUKLAMA TALEBİ

Bu kişilerden 8'inin tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildiği öğrenildi.

------------------------------------------------------------------------------

İLGİNÇ DETAY: KAÇTIKLARI HAKİME DÜŞTÜLER

04.09.2014 13:07 Hükümeti devirmeye yönelik 25 Aralık soruşturmasında 'dinleme kararına imza atmaz' deyip talepleri Hakim Bekir Altun'dan kaçırmaya çalışan polisler, tutuklama istemiyle sevk edildikleri mahkemede Altun'a yakalandı. Altun'un 17 Aralık'ta da 'şans eseri' nöbetçi olmasıyla örgüt, birçok ismi gözaltına aldıramamıştı.

Yenişafak'tan Cihat Arpacık'ın haberine göre, yolsuzluk soruşturması kılıfı altında hükümeti devirmeyi hedefleyen 25 Aralık polisleri, sorgularda dosyayı kaçırdıkları hakime denk geldi. Polisler, soruşturma sürecinde aldıkları kanunsuz dinleme ve takip kararlarını o dönem özel yetkili hakim olan Bekir Altun'u pas geçerek diğer iki hakimden almıştı. Bu durum, 25 Aralık dosyasına takipsizlik kararı veren savcıların da dikkatini çekti. Verdikleri kararda konuyu geniş şekilde işleyen üç savcı, taleplerin Bekir Altun'a verilmesi durumunda imza atılmayacağını söyleyerek dosyanın bu nedenle Altun'dan kaçırıldığını ifade etti.

ÖNCE İKİ HAKİM PASİFİZE EDİLDİ

Paralel örgüt, 17 Aralık soruşturmasında da 90 kişiyi değil, şok dalgasını büyütme amacıyla yüzlerce ismi gözaltına almayı planlamış, ama bu kirli plan, o gün Özgürlük Hakimi Bekir Altun'un nöbetçi olmasıyla suya düşmüştü. Operasyonun planlandığı tarihten iki hafta önce annesi vefat eden Altun, cenaze izninden dolayı aksattığı nöbetlerini 2 hafta üst üste tutmak istemiş, bazı örgüt üyesi yargıçların ise Altun'a, 'nöbet tutma' diye telkinde bulunduğu ortaya çıkmıştı. İşte 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerine imza atan polisler, o dönem dosya kaçırdıkları Altun'a, İstanbul merkezli 3'üncü dalga operasyonda yakalandı.

Dinleme kararlarındaki tuhaflık, 25 Aralık soruşturmasına 'takipsizlik' veren savcıların, nöbet defterlerinde yaptığı detaylı incelemeyle de ortaya çıktı. TMK 10. Maddesiyle yetkili mahkemelerin kurulmasının ardından İstanbul'a 3 hakim atanmıştı. Bu hakimler Osman Burhanettin Toprak, Yakup Kaya ve Süleyman Karaçöl'dü. 25 Aralık darbe girişimini kurgulayan polisler Kaya ve Toprak'ı pasifize ederek kanunsuz kararları hep Karaçöl'den aldı. Kararların bir kısmı alınırken ilgili hakimler nöbetçi bile değildi. Bir süre sonra 'paralel yapı' devreye girerek, kendilerine uzak gördüğü hakimler Kaya ve Toprak'ın görev yerlerinin değişmesini sağladı. Yerlerine ise özel yetkili başka hakimler Bekir Altun ve Menekşe Uyar'ın ataması yapıldı.

DİNLEME KARARI KARAÇÖL VE UYAR'DAN

Fakat bu hakimlerden Bekir Altun, paralel yapıya uzak durmaya çalışan yargıçlar arasındaydı. İstanbul Mali Şube polisleri telefon dinlemesi ve fiziki takip için kendilerine gereken kararları artık iki hakimden almaya başladı: Süleyman Karaçöl ve Menekşe Uyar. Konuyla ilgili başlatılan HSYK incelemesinde Menekşe Uyar'ın 25 Aralık dosyasında yetkisi olmadığı halde imzalarının bulunduğu saptandı. Hukuksuz kararlar Bekir Altun'un nöbetinde dahi diğer iki hakime imzalatıldı. 25 Aralık dosyasını inceleyen savcılar kararlardaki hukuksuzlukları tek tek saptayarak şu ifadeyi kullandı: 'Nöbetçi olan hakimler tarafından normal seyrinde bir soruşturma yapılsaydı alınamayacak olan iletişimin tespiti kararlarının hep aynı hakimlerden talep edilmek suretiyle şüphelilerin haberleşme hürriyetlerinin yasal olmayan yöntemlerle ihlal edildiği(…)'

HATIRLADINIZ MI?

Böylece Mali Şube polislerinin 25 Aralık dosyasını Hakim Bekir Altun'dan resmen kaçırdığı ve olaya müdahil olmasının önüne geçildiği ortaya çıktı. Ancak bu polisler, Altun'un, İstanbul'da kurulan 6 Sulh Ceza Hakiminden biri olabileceğini hesap edemedi. Şüphelilerden 12'si savcılık tarafından tutuklanmaları istemiyle nöbetçi sorgu hakimi Bekir Altun'a sevk edildi. Altun, dosyayı kendisinden kaçıran polislerin hakimlik sorgusunu yaptı.

'Fezlekeyi tamamla'

25 Aralık darbe girişimi şüphelilerinden eski Mali Şube Müdür Yardımcısı Kazım Aksoy'un, 1 Ocak'ta tanık sıfatıyla darbeyi soruşturan savcılara verdiği ifade ortaya çıktı. Adliye önünde bildiri dağıtmasıyla gündeme gelen 25 Aralık savcısı Muammer Akkaş'ın talimatıyla soruşturma evraklarını adliyeye getirdiklerini söyleyen Aksoy, bu süreçte dosyanın tahkikatının devam ettiğini ve telefon dinlemeleriyle ilgili uzatma kararları aldıklarını söyledi. Soruşturma devam ederken savcının alelacele şifahi olarak talimat vererek 'fezlekeyi tamamlanmasını' istediğini aktaran Aksoy, talimatın ardından mevcut haliyle dosyayı savcılığa gönderdiklerini söyledi. Soruşturma sürecinde Savcı Akkaş'la sürekli irtibat halinde olduklarını anlatan Aksoy, 'Zaman zaman kendisine bilgi veriyorduk, biz dinlemeler esnasında dinlemeye Başbakan'ın, bazı bakanların takıldığını bildirdik. Dinlenilen şüphelilerle yapmış oldukları görüşmeleri konuyla alakalıysa tape haline getirdik. Cumhuriyet savcısının bize bu şahısların ayrı bir prosedüre tabi olduğunu söylediğini hatırlamıyorum' dedi. O dönem Mali Şube'de çalışan Mehmet Fatih Yiğit'in de ocak ayında tanık sıfatıyla ifadesi alındı. Yiğit de tespit ettiği siyasilerle ilgili durumu Savcı Akkaş'a bildirdiğini söyledi. Yiğit, 'Bunun sonucunda ne işlem yapıldığını ben bilmiyorum' dedi.

12 zanlıya tutuklama istemi

Emniyet içindeki paralel yapılanmaya yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında 16 ilde gerçekleştirilen İstanbul merkezli operasyonlarda gözaltına alınanların işlemleri sürüyor. 33 zanlının yakalandığı 3'üncü dalga operasyonda, eski İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı'nın savcılık sorgusunun ardından serbest kalmasının ardından dün 32 zanlı adliyede Cumhuriyet Savcısı İsmail Uçar'a ifade verdi. İlk etapta 16 ismi sorgulayan Uçar, bunlardan 12'sini tutuklama, 1'ini de adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk etti, 3'ünü ise serbest bıraktı. Hakkında tutuklama talep edilen isimler arasında 25 Aralık darbe girişiminin mimarlarından eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı da bulunuyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifade işlemleri tamamlanan diğer 16 şüpheli ise dün öğleden sonra Çağlayan'daki Adliye Sarayı'nı sevk edildi. Bu şüphelilerin savcılıkta sorgu işlemleri devam ediyor. (Yenişafak)

(04 Eylül 2014, 10:37), son güncel.: (04 Eylül 2014, 13:07)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6258    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Yıldız Teknik Fetö davası

30.05.2020 15:37 İstanbul'da, Fetullah Gülen Silahlı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yıldız Teknik Üniversitesi yapılanmasında, açığa alınan veya ihraç edilen aralarında 2'si profesör, akademisyenler ile memurların bulunduğu 21 sanığın 'Silahl..
Tamamı 30.5.2020

FETÖ Futbolcularına Hapis Gerekçesi

30.05.2020 15:27 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün futbol yapılanmasına ilişkin davada, eski milli futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığa örgüt üyeliğinden verilen ma..
Tamamı 30.5.2020

Polis Mahremi Karı Kocaya Hapis

30.05.2020 17:43 Gaziantep'te, FETÖ/PDY'ye yönelik davada örgütün emniyet mahrem yapılanmasında 'zümre başkanı' olduğu gerekçesiyle 8 yıl 9 ay, eşi de 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan sanığın inkarlarının delillerle çürütülmesi ge..
Tamamı 30.5.2020

İngiltere'ye Kaçmıştı Koronadan Öldü

09.05.2020 14:17 FETÖ'nün kilit ismi olarak bilinen ve araması bulunan Rahmi Bıyık, yaşadığı Londra'da koronavirüse (Covid-19) yakalandı. Bıyık tedaviye alınmasına karşın öldü. FETÖ'NÜN MALİ İŞLERDEN SORUMLU İMAMI OLARAK BİLİNİYORDU ..
Tamamı 9.5.2020

Kuleli: Gülen ve Doktorlarına Fezleke

09.05.2020 14:09 İstanbul'da, Kuleli Askeri Lisesi'nde öğrencilerin harp okuluna girmesine engel olan FETÖ'cüler hakkında fezleke düzenlendi. 6 Mayıs'taki gelişmeye göre, 15 Temmuz darbe girişiminde darbeye fiilen katılmakta etkin rol..
Tamamı 9.5.2020

Adliyeleri Ağ Gibi Sarmışlar

09.05.2020 14:53 Gaziantep'te FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, örgütün katip yapılanmasında 'öğretmen' konumunda kadın katiplerin sorumlusu eski hemşire S.Y. hakkında hazırlanan iddianamede, FETÖ'nün katip yapılanmasının ayrı..
Tamamı 9.5.2020

Fetö Yöneticilerine 17 Yıl Hapis

09.05.2020 14:42 Adana'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin görülen iki ayrı davada sözde 'bölge imamı'na 10 yıl, 'bölge talebe mesulüne' 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Sözde 'bölge tal..
Tamamı 9.5.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

09.05.2020 13:50 Ankara'da, Eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 4 sanıklı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davasına devam edildi. 30 Nisan'da Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutu..
Tamamı 9.5.2020

Adana 43 sanıklı Fetö davası

09.05.2020 13:40 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen ve aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da olduğu 13'ü tutuklu 43 sanığın yargıland..
Tamamı 9.5.2020

İsveç'e Kaçmıştı Koronadan Öldü

18.04.2020 14:12 15 Temmuz'da Gölcük Donanma Komutanlığı'nda FETÖ'nün sözde imamı olarak görev yapan ve darbe girişiminin başarısız olmasının ardından İsveç'e kaçan FETÖ'nün firari mahrem sorumlularından Bahattin Bican, koronavirüs sal..
Tamamı 18.4.2020

CHP'li Burak Oğuz davası

18.04.2020 13:42 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin üst düzey yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen ve Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP'li İbrahim Burak Oğuz, 'silahlı terör örgütün..
Tamamı 18.4.2020

Yıldız Teknik Davası Tekrar

18.04.2020 13:16 İstanbul'da, Fetullahçı Silahlı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yıldız Teknik Üniversitesi yapılanmasında, açığa alınan veya ihraç edilen aralarında ikisi profesör, akademisyenler ile memurların bulunduğu 21 sanık hakkında 'Si..
Tamamı 18.4.2020

Gezi İstinafta: Çarpıcı Tespitler

18.04.2020 13:16 İstanbul'da, 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Gezi olaylarıyla ilgili Osman Kavala'nın da aralarında olduğu 9 sanık hakkında verdiği beraat kararına karşı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan istinaf başvuru..
Tamamı 18.4.2020

Hakim-Savcı Eşe 7-8 Yıl Hapis

18.04.2020 13:06 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada eski savcı M.A.O.E'ye 8 yıl 9 ay, karısı eski hakim E.E.E'ye de 7 yıl 6 ay hapis kararının gerekçesinde, çiftin örgüt üyelerini yargı kurumlarına yerleştir..
Tamamı 18.4.2020

Balıkesir 5 sanıklı Darbe davası

18.04.2020 12:59 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davada eski üst düzey komutanların da aralarında bulunduğu biri 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Nisan'da Balıkesir 2. Ağır C..
Tamamı 18.4.2020

Darbede Alçak Uçuş davası

18.04.2020 12:51 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ni..
Tamamı 18.4.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.310.349