Tam
EskidenYeniye
 

Yargıya paralel mobbing

Paralel Yapı, HSYK seçimlerinde kendi adaylarına oy verilmesi için hâkim ve savcıları baskı altına aldı. Yargıtay hâkimi Yaman 'Bazılarının desteğini devşirirken, ikna edemediklerine mobbing uyguluyorlar' dedi. Yaman paralel yapı mensubu yargı üyeleriyle ilgili ilginç bazı bilgiler de verdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

13.09.2014 12:06 Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) seçimlerine bir ay kala Paralel Yapı, kendi adaylarına oy verilmesi yönünde hâkim ve savcılara baskı oluşturmaya başladı. Yargıtay hâkimi Abdullah Yaman, www.adalet. org isimli internet sitesinden kaleme aldığı yazısında Paralel Yapı'nın yargıdaki oyunlarını da sıraladı. Yaman, muhtelif sağ gruplardan gelen diğer adayların türlü ayak oyunlarıyla yedeğe çekildiklerini belirtti.

İFTİRA VE DEDİKODU

Paralel Yapı'nın iftira ve dedikoduyla yargıda da istemedikleri kişileri bertaraf ettiğini söyleyen Yaman şunları anlattı: "2010'da listenin bakiye kısmı ile ilgili dönemin müsteşarını da gönülleyecek isimlere başlangıçta ses çıkartmayarak onun takdir yetkisine ne kadar önem verdiklerini göstermiş oldular. Nasıl olsa seçimlere kadar devam edecek bir iki aylık süre zarfında iftira, gıybet, dedikodu yöntemleriyle istemedikleri adayları listeden sildirebileceklerdi. Bu kez, HSYK eliyle yargının yeniden şekillendirilmesine sıra gelmişti. Yılların verdiği hazırlık çalışmaları burada da meyvelerini vermekten geri durmayacaktı... Şöyle ki; yargının tüm kritik görev ve makamlarına evveliyatında kendilerine Kemalist, Alevi, Solcu rolleri verilmiş ve yıllarca bu rolü başarıyla ifa etmiş kripto elemanlar yerleştirdiler. Üstelik bu kripto kişilikler rollerini o denli başarıyla ifa etmişlerdi ki çoğu kez en büyük cemaat düşmanları tarafından bile savunulur hale geldiler."

EMRE GÖRE İNFAZ

Yapının gerçek yüzünü çıkartmanın artık bir vatandaşlık görevi haline geldiğini söyleyen Yaman "Bunlar "hoca efendi apps. store" den gelmeyen her tür yazılımı virüs olarak algılatacak bir işletim sistemiyle donatılmışlar. Hiçbir davranışlarının gerçek failleri değiller. Emrolundukları şeyin içeriğiyle değil, bihakkın yerine getirip getirmedikleriyle ilgililer. Nasıl komut almışlarsa o şekilde tepki veriyorlar" dedi. Aldıkları komuta göre "infaz" bile yapabileceklerini anlatan Yaman "Dua edelim ki görevleri şimdilik kişilik infazlarıyla sınırlı... Gün gelir, fiziki infaz emri aldıklarında en ufak bir tereddüt yaşamayacaklarına (İŞİD tecrübesinden) şahidiz" diye yazdı.

ERDOĞAN'IN AMELİYATINI BEKLEDİLER

Abdullah Yaman Paralel Yapı'nın diğer kurumlardaki örgütlenmesini de anlattı. Yaman, Paralel Yapı'nın emniyet ve yargıda tekel pozisyonuna gelmesine ve askeriyede önemli mevziler elde etmesine rağmen, MİT'i ele geçirmek istediğini şu sözlerle anlattı: "Ancak MİT müsteşarlığının sızdırmazlık raporu alması üzerine her zamanki kumpas ve taktikleri devreye sokmak suretiyle Başbakan Erdoğan'ın ameliyata girdiği bir anı kollamak suretiyle MİT müsteşarının tutuklanmasıyla sonuçlanacak operasyon için düğmeye bastılar." Bu operasyonla yeni bir yerleşim alanı kazanacak olan Paralel Yapı'nın, Hakan Fidan'dan rahatsız olan İsrail nezdinde çözüm ortağı haline geleceklerinin hesabını yaptıklarını anlatan Yaman, "Başbakanın direncine rağmen kelle almakta ısrarcıydılar. Zira Pensilvanya'dan gelen talimat herhangi bir tereddüde yer bırakmayacak kadar kesindi. Ta ki, TBMM'yi bu hususta özel bir kanun çıkarmaya mecbur edene dek. Hükümetle cemaat arasındaki kırılma noktası 17/25 Aralık operasyonu değil, 7 Şubat MİT kriziydi" dedi.

SAVCILARIN SİCİLİ İŞTE BÖYLE BOZULUYOR

Öte yandan konuyla ilgili bir başka bilgi de Star yazarı Elif Çakır'ın yazısında yer aldı. Çakır bir örnek vererek paralel yapının hedef aldığı yargı mensuplarını nasıl pasifize ettiğini dile getirdi. Çakır'ın yazısı şu şekilde:

"Savcıların sicili işte böyle bozuluyormuş!.. Paralel yapının sicillerini bozarak terfi etmelerinin önüne geçtiği savcı ve hakimlerin anlattıkları şaşkınlık yaratıyor. Paralel mağduru savcı anlatıyor: “İmzasız e-postaya göre alkollü bir mekanda aşırıya kaçarak darbuka çalmaya başlamışım. Sonra masa masa dolaşarak bahşiş toplamışım... İşte sicilim böyle bozuldu.”

Hatırlayacaksanız, Cumartesi günü ‘Pensilvanya’nın HSYK seçim stratejisi’ başlıklı yazımı, Çarşamba’ya ‘sicil affı’ konusuyla devam edeceğiz diye bitirmiştim.

Biliyorsunuz, Yargıda Birlik Platformu üyeleri hafta Adalet Bakanı Bozdağ ve Başbakan Davutoğlu’na bir ziyaret gerçekleştirdiler. Bu ziyarette platform üyeleri yargı mensuplarının taleplerini üç başlık altında hükümet yetkililerine ilettiler.

Bunlardan en önemlisi 2010 yılından bu yana, HSYK’ya isimsiz ve imzasız gönderilen ihbar mektuplarıyla haklarında başlatılan soruşturmalar neticesinde sicilleri bozularak hayatları karartılan yargı mensuplarına yönelik ‘sicil affı’ meselesidir. HSYK’nın elinde toplamda 10 bine yakın dosya olduğu bulunuyor.

Bu dosyalar ikiye ayrılıyor.

Paralel yapıya mensup olmayan yargı mensupları hakkında ivedilikle soruşturmaların ve incelemelerin başlatıldığı dosyalar.

Paralel yapıya yakın yargı mensupları hakkındaki işleme konulmayan sümenaltı edilen dosyalar.

Ekrem Dumanlı’nın anlattığı gibi

Yani, Ekrem Dumanlı’nın 2009 yılında gündeme getirdiği gibi ne zaman kamuoyunu yakından ilgilendiren kritik bir dava görülse ve ne zaman o dava sonuca doğru yürüse HSYK devreye giriyor ya zanlıları aklayıp paklıyor...

Ya da HSYK içindeki gücü elinde bulunduran ekip, korsan kararnameler ve korsan açıklamalar yapıp HSYK’nın arkasına sığınarak yargı camiasını tehdit ediyorlar, kendilerinden olmayan savcılar ve hakimlere dünyayı cehennem ediyorlar.

Evet, Ekrem Dumanlı aynen böyle yazıyordu 2009 yılında.

12 Ekim’de yapılacak olan HSYK seçimleri hem ülkenin kaderini belirleyecek hem de yargı mensuplarının kaderini...

Bu seçimler, topluma adalet ve hukuk dağıtan yargıçların maruz kaldığı mağduriyetlerin giderilmesi açısından önem taşıyor.

Peki, paralel yapıya mensup olmayan, paralel yapıyla işbirliği yapmayan savcılar ve hakimlerin ‘sicilleri’ nasıl bozuluyor.

Daha doğrusu ‘HSYK içindeki çete’ organize bir şekilde nasıl çalışıyor.

Paralel yapı mensubu olmadığı için sicili bozulan üç binin üzerinde savcı ve hakim olduğu söyleniyor.

Ben de bu mağduriyet hikayelerinin peşine düştüm.

Okuduğunuzda inanamayacağınız, ‘bu gerçek olamaz’ diyeceğiniz bir hikaye anlatacağım.

Daha doğrusu hikayeler.

Öyle görünüyor ki, adliyesi olan her şehirde birden fazla buna benzer akıl almaz olaylar yaşanmış.

Meslek hayatlarımız bitirilmeye çalışıldı

Mağduriyet yeri Ege’nin şirin bir ilçesi. Yıl 2011. Cumhuriyet Savcısı Y. A’nın sicilinin nasıl bozulduğunun hikayesini dinlediğimde inanamadım. Sürekli sözünü kesip “Bu anlattıklarınız doğru mu?” diye sordum, “Bu kadarı da fazla” itirazları yaptım dahası “İyi ama bu çok komik değil mi?” dedim... İnanamadım. Şaka gibi. Sit-com gibi. Hatta “Ya buna kimse inanmaz ama..” dediğimde Y. A ‘İyi de işte bütün bunlarla bizim sicillerimiz bozulmaya çalışıldı, bu saçma sapan, akıl dışı iddialar için gittik savunma verdik, meslek hayatlarımız bitirilmeye çalışıldı” dedi.

Araya girmeden, tüm hikayeyle başbaşa bırakıyorum sizi.

2011 yılında Cumhuriyet Savcısı olan Y. A anlatıyor:

“Başıma gelenleri ilk bir yıl algılamaya çalıştım. Yaşadıklarımın gerçek olmadığını, bir gün uyanacağımı ve aslında bütün bunları yaşamadığımı, bir kabus gördüğümü zannedeceğimi düşündüm. Yaşadıklarımı kaldıramadım, antidepresanlar kullandım.

Her şey bir elektronik postayla başladı.

HSYK’ya benimle ilgili hala ulaşamadığımız ve kim olduğunu bilmediğimiz, İsmail adında, Yargıtay Onursal Emekli Savcısı titriyle bir elektronik bir posta gönderilmiş. Böyle bir unvanın olmadığını söylemeliyim bu arada. Yargıtay Onursal Emekli Savcısı olan bu kişi ‘Burada bir savcı var. Adı Y. A Giyimi kuşamı gayet düzgün, hali tavrı yerinde birisi gibi gözüküyordu. Çok da hoşumuza gitmişti ilk başlarda. Sonra hakkında duyduklarımla dehşete düştüm. Bu Y. A meğer her gün bir yerde alkol alıp eğleniyormuş, dışarıda da mafya uzantılı kişilerle iletişim halindeymiş. İletişimde olduğu mafyanın adliyede dosyaları varmış, onları kapattığına dair duyumlar aldım.

Hatta geçenlerde alkollü bir mekanda aşırıya kaçmış, mekan sanatçısının elindeki darbukayı alıp çalmaya başlamış, sonra da savcı Y. A masa masa dolaşarak bahşiş toplamış. Böyle bir adamın savcılık görevinde bulunmasına nasıl müsaade ediyorsunuz? Hakkında soruşturma başlatılmasını talep ediyorum.’

Bu e-posta üzerine HSYK derhal bir müfettiş görevlendirdi. E. D. geldi, olayı soruşturmak için. Adliyeden iki kişiyi dinlemiş. Tabi ilçedeki alkollü mekanları dolaşmış, bütün bunları sonrasında öğrendik. Mekan sahibine ‘Siz bize söyleyin, bakın tüm ilçe görmüş onu darbuka çalarken, bahşiş toplarken, siz görmemiş olabilirsiniz, zaten görevden alacağız onu, hadi doğruyu söyleyin’ diyerek e-postada yer alan iddiaları doğrulatmaya çalışmış ancak mekan sahibi reddetmiş. Mekan sahibi söyledi sonrasında.

Müfettişin raporu akıllara ziyan

HSYK’nın görevlendirdiği müfettişin hazırladığı akıllara ziyan rapor HSYK’da. İddiaları gördüğümde inanamadım. Ben bir gözlükçüden de 15 tane gözlük almışım, dahası yemek yediğim yerlere para ödemiyormuşum... Ödediğimde de çok düşük hesaplar ödüyormuşum. Daha neler neler... Bütün bunlarla sicilim bozulmaya çalışıldı.

Müfettiş raporu hazırladı. Raporda diyor ki ‘Soruşturma esnasında savcı Y. A’nın baktığı bin 500 dosya incelendi. İlgilinin incelenen dosyasında herhangi bir eksik ya da şaibeye neden olacak bir tespit yapılmamış ise de ilgilinin ‘geniş çevresi’ nedeniyle tarafsız görev yapamayacağı kanaati oluşmuştur. Bu nedenden dolayı savcı Y. A’ya ‘Yer Değiştirme Cezası’ verilmesini talep ediyorum.

Yer Değiştirme Cezası, meslekten ihraç edilmekten sonraki en ağır ceza oluyor, bu arada. Suçum ne? Yok. Delil, yok. Tanıkların kim olduğu belli değil.

Raporun bu kısmı ‘sicil’ bozmaya yönelik oluyor.

Terfi etmemin de önünü kestiler

Bununla kalmıyor elbette. Raporun ikinci kısmını yazıyor müfettiş ve orada da ‘mesleki’ başarıyı bozuyor. Bu şu demek, bizler 1. Sınıf olduğumuzda Başsavcıvekili, Başsavcı olabiliyoruz. Bunun önünü de işte bu ‘Meslek Başarısı’ puanıyla bozuyor.

Raporun ikinci kısmında akıllara ziyan şu sözler yer alıyor bakın, “Her ne kadar ilgili hakkında bazı tanıklar lehte tanıklık yapsalar da bu tanıkların beyanlarını ciddiye almamak gerekiyor. Bu tanıklar savcı Y. A ile yakın ilişkide olduklarından dolayı kendisini korumak amaçlı bu beyanları vermişlerdir. Adliyede görev yapan tanık Z ile tanık Y’nin beyanları ilgili hakkında gerçeği yansıtmaktadır. İlgili ‘geniş çevresi’ nedeniyle mesleki anlamda kendisini geliştirememiş olup 66 notu verilmiştir.’

Müfettiş bana 66 notu yazarak terfi etmemin önünü kesti. Hem de benim 2009 yılında ‘Mümtaz Defteri’nin birinci sırasında terfi etmiş olmama rağmen bunu yaptılar.”

Bu kabusu yaşayan sadece ben değilim

Ne hissediyorsunuz. Şaka gibi değil mi? İnanamıyorsunuz.

Ancak değil, şaka bir gibi saçma sapan iddialarla yargı mensuplarının ‘sicilleri’ böyle bozuldu. Şu anda başka bir şehirde savcı olarak görevine devam ediyor Y. A.

Kendisine “Siz tek miydiniz, bu muameleye maruz kalan” diye sordum. “Bütün bunlar benim başıma gelirken sonra bir fark ettim ki, ben yalnız değilim. Bu kabusu yaşayan sadece ben değildim. Cumhuriyet Başsavcısı da dahil olmak üzere benimle birlikte beş arkadaşımız benzeri şeyleri yaşadığımızı fark ettik.”

Şirin ilçenin adliyesinde bunları yaşayan elbette sadece savcı Y. A değil.

O dönem Cumhuriyet Başsavcısı olan U. K ve aynı adliyede hakim olan eşi M. K’nın yaşadıkları da akıl alır gibi değil.

“İlçedeki filan mobilya mağazasından indirimli mobilya alıyor, adliyedeki diğer savcıları da o mağazadan mobilya almaları için baskı kuruyor” suçlamasıyla, U. K’nın Cumhuriyet Başsavcılığı unvanı alınırken, hakim eşi M. K ise ‘Evinin dekorasyonunu mafyadan birilerine yaptırmak’la itham edilmiş.

‘Çaycı kıza sarkıyor’ iftirası

Cumhuriyet Savcısı M. D ve eşinin mağduriyeti tam bir bel altı. HSYK’ya giden ihbar mektubu ‘Çaycı kıza sarkıyor’ şeklinde olmuş. Müfettiş raporunda ise ‘Alkol alıp dağıttığı, büfeden ücretsiz rakı alıyor’ gibi akıllara ziyan iddialar yazılmış.

Dönemin Cumhuriyet Başsavcı’nın yaşadıklarını daha ayrıntılı bir şekilde anlatacağım.

Şimdi...

Savcı Y. A diyor ki...

“Bizim istediğimiz ‘sicil affı’ değil. Sicil affı demek bizim suç işlediğimiz demektir. Biz CMK’ya göre yeniden soruşturma istiyoruz. Kim bu bilinmeyen adamlar. Bu aslı astarı olmayan ihbar mektupları kimler tarafından yazıldı. Bizler gerçek tanıklar dinlensin dediğimiz halde HSYK’da neden kapılar bize kapatıldı ve hangi gerekçelerle bizler infaz edildik. Bizler bütün bu dosyalara yeniden bakılsın istiyoruz. Sicil affı gerektirecek bir durumumuz yok bizim.”

Velhasıl, ben bu hikayeleri yazmaya devam edeceğim. Devam edeceğim ki, ülkenin kaderini belirleyecek olan HSYK seçimlerinin neden çok önemli olduğu anlaşılabilsin ve HSYK içindeki organize çete ortaya çıkabilsin.

HSYK seçimleri önemli.

Önce bu ülkenin adalet ve hak dağıtan savcıları ve hakimlerinin yaşadıkları adaletsizlik giderilecek ki, onlar da bu ülkenin insanlarına hakkaniyetli bir şekilde adalet ve hak dağıtabilsinler.

Paralel örgüt tarafından, sahte ihbar mektupları, sahte tanıklarla sicilleri bozulmuş savcılar ve hakimlerin kişisel hikayelerini anlatmaya devam ediyoruz.

(13 Eylül 2014, 12:06)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6276    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.505.110