Tam
EskidenYeniye
 

Gezi'ye darbe soruşturması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Taksim Gezi olaylarına dair bir darbe soruşturmasının daha başlatıldığı öğrenildi. Adalet Platformu'nun suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturmada çok sayıda kişi hükümeti devirme girişiminde bulunmakla suçlanıyor. Suçlananlar arasında Hayko Cepkin, Zafer Algöz, Zeynep Tarhan Muslu, Nihat Doğan, Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu, Asuman Krause, Janset Karalin, Mehmet Ali Alabora, Hüseyin Aygün, Aslı Aydıntaşbaş, Can Dündar, Ece Temelkuran, Barbaros Şansal, Umut Oran, Yılmaz Özdil ile İşçi Partisi ve diğer bazı kuruluşların yetkili isimleri yer alıyor. Geçtiğimiz yıl yapılan suç duyurusunun tamamı da haber olarak sitemizde yayınlanmıştı.

Önceki haber title=Sonraki haber

07.10.2014 14:51 Sivil Toplum Kuruluşlarından Adalet Platformu'nun geçtiğimiz yıl yaptığı suç duyurusu üzerine Gezi olaylarıyla ilgili bir soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılmış olan soruşturmayı Savcı Adem Meral yürütüyor. Adalet Platformu, 4 Haziran 2013 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına bir suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusunda adı verilen şahıslar, teröre yardım ve yataklık, anayasal düzeni değiştirmeye ve darbeye teşebbüs etmek, edenlere yardım etmek, halkı kin nefret ve düşmanlığa sevketmek, çıkar amaçlı organize suç örgütü kurmak, yönetmek ve üye olmak, kamu malına zarar vermek ve zarar verenlere yardımcı olmak, kaosa sebep olmak, insanları korkutmak, ekonomik ve toplumsal krizlere sebebiyet vermekle suçlanıyordu.

Adalet Platformu tarafından 2013'te yapılmış olan suç duyurusu ve haberi için tıklayın

Bu suç duyurusunu dikkate alan savcılığın soruşturmayı siyasetçiler, gazeteciler, sanatçılar ve sivil kişiler hakkında twitter’dan yaptıkları destek açıklamalarıyla 10 ayrı suç işledikleri öne sürülerek başlattığı öğrenildi. Soruşturmada yer alan isimlerden bazıları şöyle: Hayko Cepkin, Zafer Algöz, Zeynep Tarhan Muslu, Nihat Doğan, Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu, Asuman Krause, Janset Karalin, Mehmet Ali Alabora, Hüseyin Aygün, Aslı Aydıntaşbaş, Can Dündar, Ece Temelkuran, Barbaros Şansal, Umut Oran, Yılmaz Özdil, Halk Tv, Deniz Gezmiş adlı kullanıcılar..

Dosyaya giren 10 ayrı suç ise şunlar: “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti’ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama, başbakana ve devlet büyüklerine hakaret, hükümete karşı suç, halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit, suç işlemeye tahrik, suçu azmettirme, yalan haber yapma, hakaret.”

GEZİ PROGRAMLARINI TEK TEK İNCELEMİŞLER

Savcılığın Haziran Ayaklanması sırasında Ulusal Kanal’da yayınlanan programları da tek tek incelediği öğrenildi. Bu programlara katılan İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Nur Doğan Rigel, TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, İP Ankara İl Başkanı Osman Yılmaz, Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel, Aydınlık Gazetesi Ankara Temsilcisi İsmet Özçelik, Haber Müdürü Erdem Atay, Yazar Mehmet Faraç, Yazar Filiz Cemsu, eski Yazar Eren Erdem, İstihbarat Şefi Ceyhun Bozkurt, Ekonomi Müdürü Recep Erçin, Muhabir Irmak Mete, Muhabir Soner Bahadır’ın katıldığı programların incelendiği ve detaylarının savcılığa bildirildiği belirlendi.

GEZİ’NİN SORUMLUSU İP VE AYDINLIK

Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik tarafından yapılan başvuru üzerine başlatılan Gezi Parkı eylemlerine ilişkin soruşturmayı yürüten savcı Adem Meral’in dosyada ismi “şüpheli” olarak geçen bazı kişileri ifadeye çağırdığı öğrenildi. Adı şüpheli olarak geçen bazı İşçi Partisi mensupları da bu kişiler arasında yer alıyor. Buna göre İşçi Partisi İzmir İl Başkanı Tugay Şen, dönemin İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey ve Aydınlık gazetesi Haber Koordinatörü Önder Öztürk savcılığa ifade vermeye çağrıldı.

Savcı Adem Meral’in, İP yöneticilerinin “suç teşkil edecek konuşmalar” yaptıklarını öne sürdüğü ve katıldıkları onlarca programı inceleterek rapor hazırlattığı ortaya çıktı.

SUÇLAMA: YASA DIŞI GÖSTERİLERE TEŞVİK

Yetkililerinin adı da soruşturmada geçen Aydınlık soruşturma dosyasına ulaştığını ileri sürdü. Buna göre savcı Meral’in şüpheli isimlere gönderdiği tebligatlarda dikkat çeken ayrıntılar var. Dönemin İP Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey ifadeye çağrıldığı tebligatta, Ulusal Kanal’da yaptığı açıklamalardan dolayı “Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve Cumhurbaşkanını küçük düşürücü ayrıca Taksim Meydanı’nda yapılan yasa dışı gösterilere teşvik edici konuşmanız nedeniyle” diyerek suçlandı.

Savcı Meral, İP İzmir İl Başkanı Tugay Şen’e yaptığı suçlamada da Ulusal Kanal’da yaptığı açıklamaları dayanak göstererek “Taksim Gezi Parkı olayları protestosunun ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin yasal hükümetinin devrileceği konusunda yasal olmayan yöntemlere dayalı suç teşkil edecek beyanınız nedeniyle” dedi.

Aydınlık gazetesi Haber Koordinatörü Önder Öztürk’e yapılan suçlamada da Ulusal Kanal’da yapılan söyleşi “delil” oldu.

ULUSAL’DAKİ PROGRAMLAR TEK TEK İNCELENDİ

Soruşturma dosyasına İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun İstanbul Emniyeti’ne gönderdiği bir talimat yazısı da girdi. Talimatta, İşçi Partisi ve Aydınlık gazetesi yöneticilerinin “Taksim olaylarında suç oluşturacak eylem ve söylemlerde bulunup bulunulmadığı” soruldu.

Bu talimat üzerine Terörle Mücadele Şube Müdürü Kayhan Ay imzalı bir rapor hazırlandı. Raporda, İP ve Aydınlık yöneticilerinin Ulusal Kanal’da katıldığı programlar tek tek incelendi, konuşmaların çözümü yapılarak, “suç oluşturacak söylemler tespit edilmiştir veya edilmemiştir” denildi.

ŞAHBAZ İMZALI GEZİ TUTANAĞI

İstanbul ve Ankara’daki Haziran Ayaklanması eylemlerine katılan ve polis tarafından gözaltına alınan yüzlerce yurttaş da soruşturma dosyasına girdi. Dosyada yer alan polis tutanaklarında eylemlere katılan kişilerle ilgili bilgiler yer aldı.

Adem Meral’in yürüttüğü soruşturmada en dikkat çeken ayrıntı Ankara Kızılay’da Polis Memuru Ahmet Şahbaz tarafından başından vurularak öldürülen Ethem Sarısülük ile ilgili olay oldu. Savcı Meral’in yürüttüğü soruşturmada Sarısülük’ün öldürülmesiyle ilgili polis tutanağında şu ifadeler yer aldı:

POLİS KURŞUNU İLE...

“Geri çekilen çevik kuvvet personeli arasında bulunan ve kalkancı olarak görev yapan Polis Memuru Ahmet Şahbaz 50 kişilik bir grubun karşısında tek başına kalması ve can güvenliğini sağlayamaması ve muhtemel linç girişiminden kurtulmak amacıyla havaya uyarı ateşi atmak zorunda kalmış bu sayede eylemcilerden kurtulmayı başarmıştır. Polis Memuru Ahmet Şahbaz’ın uyarı ateşi açtığı esnada Ethem Sarısülük’ün yere düştüğü ve ambulansla hastaneye götürüldüğü gözlenmiştir.” Ayrıca soruşturma dosyasına giren bu tutanakta Şahbaz’ın da imzası yer alıyor.

CHP ve İP'TEN TEPKİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Aydınlık’ın manşetten duyurduğu Kemal Kılıçdaroğlu, İşçi Partisi ve Aydınlık yöneticilerinin Gezi Parkı eylemleriyle ilgili soruşturmada terör örgütü kurmaktan “şüpheli” olduğu haberiyle ilgili partisi adına açıklama yaptı. “Terörün merkezi, en demokratik taleplere dahi tahammül edemeyerek, Gezi direnişçilerini terörist ilan eden, Çarşı grubuna ‘darbeci’ diyen iktidar çevrelerinin ta kendisidir” diyen Tezcan yazılı açıklamada, çete arayanların, öncelikle hükümete bakması gerektiğini belirtti. Tezcan, şunları kaydetti: “Türkiye’yi demokrasi ve hukuk çizgisinden çıkarıp kanlı örgütlerle yönetmeye alışkanlık haline getirenler, belli ki yeni bir karanlık operasyonun peşinde. Terörün merkezi, en demokratik taleplere dahi tahammül edemeyerek, Gezi direnişçilerini terörist ilan eden, Çarşı grubuna ‘darbeci’ diyen iktidar çevrelerinin ta kendisidir. Çetenin merkezi hükümettir, uzantıları da yargıdaki yandaşlarıdır.” İşçi Partisi Genel Sekreteri Serhan Bolluk da soruşturmaya sert tepki gösterdi: “O devir kapandı, hiçbir şey yapamazlar. İstedikleri soruşturmayı açsınlar İP’in halk hareketine önderlik etmesini engelleyemezler. Bu korku duvarları yıkılmıştır. Haziran’ın çok daha büyüğüne hazır olsunlar.

GEZİ'YE DARBE DAVASI AÇILMIŞTI

Taksim Gezi olaylarına dair ilk darbe içerikli dava geçtiğimiz haftalarda açılmıştı. Aralarında Beşiktaş taraftar grubu 'Çarşı' liderlerinin de bulunduğu 35 kişi hakkında, 'Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek davanın ilk duruşması 16 Aralık'ta.

Öte yandan yine darbe suçlamasının yer aldığı bir başka soruşturmanın daha olduğu dile getiriliyor. Savcı Muammer Akkaş tarafından daha önce başlatılmış olan ancak darbe suçlamasının yer almadığı soruşturmanın yeni savcılarca tekrar incelemeye alındığı geçtiğimiz haberi günlerde basına yansımıştı. Gezi olaylarıyla ilgili İstanbul ve diğer illerde yürütülen çok sayıda başka soruşturma ve davalar da bulunuyor. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(07 Ekim 2014, 14:51)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Adalet Platformu ile ilgili manşetlerimiz

Taksim Gezi olaylarıyla ilgili tüm manşetlerimiz
Belgeleriyle Gezi´nin Ardındakiler
Katılım olmadı, Gezi paydos!
Gezi´ye darbe soruşturması
Çapulcu da denmesin, darbe de
Gezi´nin ana iddianamesi tamam
Yabancı vakıflara suç duyurusu
Cemaat hala Gezi´de mi?
Cemaat de Gezi´de mi?
Paralel yapı-Gezi olayları bağlantısı manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6343    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
58.511.628