Tam
EskidenYeniye
 

Memet, Gezicileri alabora etti

Gezi Parkı protestolarına terör örgütü MLKP adına katıldıkları iddiasıyla yargılanan 81 kişiyle ilgili iddianamede, sinema ve tiyatro oyuncusu Memet Ali Alabora'nın twitter mesajı olayların darbe girişimi amaçlı olduğuna güçlü bir delil olarak gösterildi. Alabora, kamuoyunu Gezi olaylarına çağırmak için 'Mesele Gezi Parkı değil arkadaş, sen hala anlamadın mı, hadi gel' şeklindeki twitter mesajı atmıştı. Gezi soruşturmalarının başlamasından önce İngiltere'ye giden Alabora'nın gelişmelerden rahatsızlık duyduğu ve o ülkeye yerleştiği ileri sürülüyor. Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Gezi Parkı eylemleri ile ilgili soruşturmada 25 Aralık savcısı Muammer Akkaş tarafından TMK 10. Madde ile görevli savcılık döneminde terör şüphelisi olarak kaydedildiği ortaya çıktı..

Önceki haber title=Sonraki haber

16.10.2014 20:06 İstanbul ’da Gezi Parkı gösterilere katıldıkları, bu eylemleri yasadışı terör örgütü Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) adına gerçekleştirdikleri iddiasıyla 81 kişi hakkında açılan davanın iddianamesinde, oyuncu Memet Ali Alabora’nın “Mesele Gezi Parkı değil arkadaş, sen hala anlamadın mı, hadi gel” şeklindeki twitter mesajı, ‘yasadışı örgütlerin meşru hükümeti devirme amacının delili’ olarak gösterildi.

Radikal'deki habere göre; sanıkların, “Biz MLKP’li değil, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üyesiyiz” savunması için de, “Karşılarındakinin hiçbir şeyden haberi olmayan aptallar olduklarını, gerçekleri göremediklerini sananların savunmalarıdır” denildi. Eylemler sırasında meydana gelen ölümler hakkında da, “Olayın anlatılış biçimi, tamamen öldürmeye ve yok etmeye odaklanmış 300 bin kişilik polis ordusundan söz ediliyor gibidir. Ancak sadece öldürmeye ve yok etmeye odaklanmış 300 bin kişilik polis ordusu, bir hafta boyunca demek ki sadece iki kişiyi öldürebilme becerisini gösterebilmiştir” ifadesi kullanıldı. İddianamede Ankara ’da TBMM’ye, İstanbul’da Başbakanlık Ofisi’ne yürüyenler de ‘terörist’ olmakla suçlandı.

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘yasadışı örgüt üyeliği, örgüt propagandası ve yasadışı gösteriye katılmak’ iddiasıyla açılan davanın ilk duruşması, 21 Ekim’de görülecek. Savcı İdris Kurt tarafından hazırlanan 1077 sayfalık iddianamede, “Eylemlerin başlangıcından itibaren, sol terör örgütleri ve marjinal gruplarca şiddet içerikli eylem çağrıları” yapıldığı, “Gezi Parkı’ndaki konulan bahane edilerek” eylemlerin Beşiktaş, Sultangazi ve Sancaktepe ilçelerine sıçradığı, Dolmabahçe’deki Başbakanlık Ofisi’ne saldırıldığı iddia edildi.

ALABORA’DAN MKLP’YE DELİL

Grupların anayasal rejimi değiştirmeyi amaçladığını savunan Savcı Kurt, Ankara’da TBMM, İstanbul’da Başbakanlık Ofisi’ne ‘teröristlerin’ saldırıda bulunduğunu, bunlar arasında MLKP milislerinin olduğunu ileri sürdü. İddianamede, tiyatro oyuncusu Mehmet Ali Alabora’nın twitter mesajına atıfta bulunan Savcı Kurt, bu mesaj ile MLKP’nin aynı amaçta birleştiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Bir tiyatro sanatçısının twitterdan, ‘Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş, sen hala anlamadın mı? Hadi gel’ şeklindeki mesajından; aslında eylemin, parkın büyütülmesi sırasında kesileceği iddia edilen ağaçların kesilmesine yönelik bir itiraz olmadığı, üstelik tam olarak gerçek de olmayan bu bahanenin, özellikle MLKP’nin açık alan yapılanması olan ESP’nin başını çektiği terör ve yasadışı örgütlerin de amaç birlikteliği içerisinde hareket ederek, demokratik yolla yönetme hakkını elde etmiş meşru bir yönetimi, meşru olmayan bir biçimde kaos ve kargaşa oluşturarak yönetemez hale getirmek amacını taşıdığını ortaya koyan, yoruma yer bırakmayacak biçimdeki açıklamalardan ve delillerden sadece biri olduğu anlaşılmaktadır.”

Şüphelilerin “Biz MLKP’li değil, Ezilenlerin Sosyalist Partisi üyesiyiz” diye savunma yaptığını kaydeden Savcı Kurt, “Bu, olağan seviyede zekaya sahip ve temyiz kudretine haiz olanların altında dahi zeka ve kavrayış seviyesine sahip olan kişilerin zekaları ile bile alay etmek kadar gülünç ve ciddiyet dışıdır. Hiçbir inandırıcılığı olmayan, karşılarındakinin hiçbir şeyden haberi olmayan aptallar olduklarını, gerçekleri göremediklerini sananların savunmalardır” dedi. ESP’nin Gezi Parkı günlerinde yaptığı “300 bin kişilik polis ordusu gaz bombaları, plastik mermiler, tazyikli su, cop-kalas darbeleriyle bir hafta içinde iki eylemciyi katletti. Onlarcası ağır olmak üzere yüzlercesini yaraladı, binlerce göstericiyi ise gözaltına almaya devam ediyor” şeklindeki açıklamasına değinen Savcı Kurt, şu ifadeleri kullandı:

“Olayın anlatılış biçimi adeta tamamen öldürmeye ve yok etmeye odaklanmış 300.000 kişilik polis ordusundan söz ediliyor gibidir. Ancak sadece öldürmeye ve yok etmeye odaklanmış 300.000 kişilik polis ordusu, 1 hafta boyunca demek ki sadece 2 kişiyi öldürebilme becerisini gösterebilmiştir!...”

KILIÇDAROĞLU'NU ŞÜPHELİ YAPAN KİŞİ 25 ARALIK SAVCISI ÇIKTI

Öte yandan Taksim Gezi olaylarıyla ilgili bir başka ilginç gelişme daha yaşandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Gezi Parkı eylemleri ile ilgili soruşturmada, İstanbul Savcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nda "terör şüphelisi" yapıldığı iddiaları gerçek dışı çıktı.

Buna göre Kılıçdaroğlu asıl, Gezi olayları ile ilgili hakkında yapılan şikâyet üzerine 25 Aralık savcısı Muammer Akkaş tarafından TMK 10. Madde ile görevli savcılık döneminde terör şüphelisi olarak kaydedilmiş. Sonradan Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu kurulması ile dosyayı devralan Savcı Adem Meral ise UYAP'taki kaydı "ifade sahibi" diye değiştirmiş. Kılıçdaroğlu'na da bu dosya kapsamında hiçbir ifade daveti gönderilmedi.

ADALET PLATFORMU'NUN ŞİKAYETİ ETKİLİ OLDU

Adli kaynaklardan edinilen bilgilere göre; İstanbul Savcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nda Kılıçdaroğlu'nun da adının "ifade sahibi" olarak geçtiği dosya, 3 ayrı şikâyetin birleştirilmesi ile oluştu. Şikâyetlerden biri, Gezi olayları ardından Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik tarafından 3 Haziran 2013'te yapıldı. Dosyanın savcısı ise 25 Aralık'ta hukuksuz şekilde çok sayıda işadamı ve bürokratı gözaltına almaya çalışan fakat başarılı olamayan Muammer Akkaş'tı. Kılıçdaroğlu'nu asıl terör şüphelisi olarak UYAP'a yazan da Akkaş'tı. Diğer şikâyetler ise Savcı Naci Kanık'ta bulunan bir dosyada ve Sakarya'dan Gezi olayları ile ilgili verilen dilekçe üzerine başlatılan soruşturma dosyasında bulunuyordu.

İFADE SAHİBİ YAPILDI

TMK 10. madde ile yetkili bölüm geçtiğimiz Mart ayında kapatılınca dosyalar, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde yeni kurulan Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'na devredildi. Bu 3 dosyayı, büroya yeni atanan Savcı Adem Meral de 2014740854 numarası altında birleştirdi. CHP Genel Başkanı'nın adının dosyada "şüpheli" olarak kayıt yapıldığını fark eden yeni savcı Adem Merak hemen kayıtlarda düzeltme yaptı ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun dosyadaki konumu "ifade sahibi" olarak değiştirildi. Dosyada bulunan bir diğer milletvekili Adnan Keskin için de aynı işlem uygulandı.

KILIÇDAROĞLU'NUN DA YER ALDIĞI SORUŞTURMA DARBE SUÇLAMASI İÇERİYOR

Savcı Adem Meral tarafından yürütülen bu soruşturmanın da hükümeti devirme suçlaması içerdiği ortaya çıkmıştı. Geçtiğimiz günlerde detayları ortaya çıkan soruşturma kapsamında; çeşitli siyasetçiler, gazeteciler, sanatçılar ve sivil kişiler hakkında twitter’dan yaptıkları destek açıklamalarıyla 10 ayrı suç işledikleri öne sürülüyor. Soruşturmada yer alan isimlerden bazıları şu şekilde basına yansımıştı: Hayko Cepkin, Zafer Algöz, Zeynep Tarhan Muslu, Nihat Doğan, Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu, Asuman Krause, Janset Karalin, Mehmet Ali Alabora, Hüseyin Aygün, Aslı Aydıntaşbaş, Can Dündar, Ece Temelkuran, Barbaros Şansal, Umut Oran, Yılmaz Özdil, Halk Tv, Deniz Gezmiş adlı kullanıcılar..

Dosyaya giren 10 ayrı suç ise şunlardı: “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti’ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama, başbakana ve devlet büyüklerine hakaret, hükümete karşı suç, halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit, suç işlemeye tahrik, suçu azmettirme, yalan haber yapma, hakaret.”

(Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(16 Ekim 2014, 20:06)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Taksim Gezi olaylarıyla ilgili tüm manşetlerimiz
Belgeleriyle Gezi´nin Ardındakiler
Katılım olmadı, Gezi paydos!
Gezi´ye darbe soruşturması
Çapulcu da denmesin, darbe de
Gezi´nin ana iddianamesi tamam
Yabancı vakıflara suç duyurusu
Cemaat hala Gezi´de mi?
Cemaat de Gezi´de mi?
Paralel yapı-Gezi olayları bağlantısı manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6359    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
58.542.300