Tam
EskidenYeniye
 

28 Şubat'ta 70. duruşma

28 Şubat Davası'na 70. duruşma ile devam edildi. Müştekilerin ifadeleri alınmaya devam edildi. Müştekilerden Müslüm Çalı, '28 Şubat, benim kanaatim Aczmendilere yönelik oluşturuldu. Aczmendilerin değil devleti, kendilerini devirmeye güçleri yok. 28 Şubat'ın tertipçileri kimlerse cezalandırılmasını talep ediyorum' dedi. Müştekilerden Ahmet Necip Boynueğri ise 28 Şubat darbesinin arka planına dikkat çekti. Savunma Sanayi Müsteşarlığında uzman olarak çalıştığını, 28 Şubat sürecinde tayininin çıkartıldığını, mahkeme kararlarıyla geri döndüğünü belirtti. Boynueğri, '28 Şubat'ı sadece BÇG ile sınırlamamak gerek. Arkasına iyi bakılmalı, araştırılmalı. 28 Şubat dış odaklı, askeri sanayimizi çökertmeye yönelik bir eylemdir. Askeri anlaşmalar incelenmelidir. Bu konuda sunduğum belgeler var. 2006'da Genelkurmay Başkanlığına verdiğim belgede bunları belirttim.' diye konuştu. Boynueğri, bu belgeyi Genelkurmay'a verdiği suç duyurusu ekinde sunduğunu da belirtti. Boynueğri'nin sözleri akıllara, 28 Şubat sürecinde özellikle İsrail'e verilen örneğin tank modernizasyonu gibi çok büyük bedelli savunma ihalelerini getirdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

05.11.2014 22:16 28 Şubat dönemine ilişkin 103 sanığın, "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak" suçundan yargılandığı davanın 70. duruşması dün görüldü.

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık, sanık avukatları ve müşteki avukatlarının yoklamasının alınması ile başlandı. Duruşmaya Çevik Bir başta olmak üzere çok sayıda sanık katıldı.

Duruşmada müştekilerin beyanlarının alınmasına devam edildi. Sanık avukatlarından Müşteba Aydın, müşteki ifadelerinin uzun süreceğini, müştekilerin hangi sanıklardan şikâyetçi olduğunu söylemesi gerektiğini ve sadece müşteki olarak o dönemin hükümet üyelerinin ifadesinin alınmasını istedi.

'28 Şubat milletin orduya ve yargıya güvenini sarstı'

28 Şubat Davası'nda "müşteki" sıfatıyla beyanda bulunan eski Jandarma Kurmay Yüzbaşı Kemal Şahin, "28 Şubat milletin tamamına yakınının üzerinde tahribat yapmıştır. Milletin, ordusuna, yargısına güvenini sarsmıştır. Bu darbenin tahribatını Türkiye Cumhuriyeti'nin düşmanları isteseler 50 yılda yapamazlardı" dedi.

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki davada "müşteki" olarak ifadesi alınan Şahin, 1998'de jandarma kurmay yüzbaşıyken disiplinsizlik ve ahlaki durumunun gerekçe gösterilerek ordudan ilişiğinin kesildiğini, bu süreye kadar da Jandarma Genel Komutanlığının çeşitli birimlerinde görev yaptığını söyledi.

'Eşim başını açmak zorunda kaldı'

Eşinin, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni ve başörtülü olduğunu, Harp Akademisini kazanıncaya kadar doğrudan müdahaleye maruz kalmadığını belirten Şahin, Harp Akademisine kayıt yaptırabilmek için ve üstlerinden gelen baskılar sonucu eşinin başını açmak zorunda kaldığını anlattı.

Şahin, Harp Akademisinden mezun olduktan sonra Şırnak'a, ardından da çocuklarının sağlık sorunları nedeniyle Ankara'ya atandığını ve eşinin tekrar başını kapattığını söyledi.

"Eşimin başını inancı gereği kapattığını, tarikat, cemaat gibi bağlantım olmadığını defalarca üstlerime anlattım" ifadesini kullanan Şahin, şunları kaydetti:

"Batı Çalışma Grubu'nu (BÇG) biliyordum ama ne görev yaptıklarını bilmiyordum. Bana, BÇG toplantısına katılma talimatı verildi. Toplantıya katıldım, ama iddianameden tutanakların imha edildiği öğrendim. TSK'da genel bir ilke olarak çalışma grupları kurulur. Yasalara uygundur. Ancak bu toplantıda yasal olmayan görevler verilmiştir. Bir kısmı darbe cuntasının üyesi olabilir. Son yapılan olağanüstü YAŞ toplantısı sonrasında ilişiğim kesildiğini öğrendim.

28 Şubat, milletin tamamına yakınının üzerinde tahribat yapmıştır. Milletin, ordusuna, yargısına güvenini sarsmıştır. Bu darbenin tahribatını Türkiye Cumhuriyeti'nin düşmanları isteseler 50 yılda yapamazlardı."

Şahin, müşteki avukatlarından Reşat Petek'in "BÇG toplantısına katıldığınızı söylediniz. Astların o toplantıya 'katılmıyorum' deme gibi bir durumu var mı?" sorusuna "Öyle bir demokratik ortak yok" şeklinde yanıt verdi.

'10 yıllık eğitim hayatıma mal oldu'

Müştekilerden Emel Cengiz de ifadesinde, 28 Şubat sürecinin 10 yıllık eğitim hayatına mal olduğunu ve Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünü bırakmak zorunda kaldığını söyledi.

Dindar kişilerin gazetelerde çıkan haberlerle eleştirildiği, Fadime Şahin ile Müslüm Gündüz üzerinden hedef alındığını öne süren Cengiz, "Dindar kişiler görevden alınmaya başlandı, darbe yapmak için zemin oluşturuldu, birçok kişi de ülkeyi terk etmek zorunda kaldı. Tornadan çıkmış gibi tek tip insan yetiştirilmek için çalışmalar yapıldı" dedi.

Üniversite sınavını kazınıp Bursa'ya gittiğinde sınıftaki tek başörtülü öğrencinin kendisi olduğunu belirten Cengiz, şunları anlattı:

"İlk derste hoca kılık kıyafet yönetmeliğini hatırlattı, ders sonunda da ismimi sorup işaretledi. Dindar bir ailenin kızı değilim, başörtüsünü sonradan isteğimle örttüm. Okumaktan vazgeçtim, okulumu bıraktım ve Ankara'ya döndüm. Devamsızlıktan kaldım. 28 Şubat'ın askerin gerçekleştirmiş olduğu bir darbe olduğunu düşünmüyorum. Bunun yanında yargı, medya ve iş dünyası var. Bunlardan şikayetçiyim, hak ettikleri cezayı almalarını istiyorum. İktidarı ele geçirmenin en kolay yolu olan darbelerin bir daha gerçekleşmemesi için sorumluların cezalandırılmasını talep ediyorum."

Sanıklardan Vural Avar'ın "Başörtülü olduğunuz için mi, tesettürlü olduğunuz için mi eğitim özgürlüğünüz engellendi?" sorusuna Cengiz, "İkisi de aynı, başörtülüydüm" dedi.

Cengiz, müşteki avukatlarından Emrullah Beytar'ın da "Üniversitede ikna odaları kurulup kurulmadığı" yönündeki soruya "İkna odası duyumları aldım. Biliyorum, ben yaşamadım" dedi.

28 ŞUBAT DIŞ ODAKLI

Müştekilerden Ahmet Necip Boynueğri ise ifadesinde, Savunma Sanayi Müsteşarlığında uzman olarak çalıştığını, 28 Şubat sürecinde tayininin çıkartıldığı, mahkeme kararlarıyla geri döndüğünü belirtti.

Boynueğri, "28 Şubat'ı sadece BÇG ile sınırlamamak gerek. Arkasına iyi bakılmalı, araştırılmalı. 28 Şubat dış odaklı, askeri sanayimizi çökertmeye yönelik bir eylemdir. Askeri anlaşmalar incelenmelidir. Bu konuda sunduğum belgeler var" dedi.

Boynueğri, müşteki avukatlarından Yasin Şanlı'nın "Türk savunma sanayisinin çökertilmek istendiğini savundunuz, bunlar nelerdir?" sorusuna "2006'da Genelkurmay Başkanlığına verdiğim belgede bunları belirttim. Tarih ve sırasıyla oradan alınabilir. Çok fazla sayıda" şeklinde yanıt verdi.

İSRAİL'E VERİLEN İHALELER

Boynueğri'nin sözleri akıllara, 28 Şubat sürecinde özellikle İsrail'e verilen  örneğin tank modernizasyonu gibi çok büyük bedelli savunma ihalelerini getirdi. 28 Şubat sürecinin liderleri komutanların İsrail'le yakın ilişkiler kurdukları ve çok sayıda ikili anlaşma yapıldığı biliniyor.

ACZMENDİLER

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın öğleden sonraki bölümüne "müşteki" sıfatıyla ifadesi alınan Müslüm Çalı, 28 Şubat sürecinde "Aczmendi" olduğu iddiasıyla tutuklandığını, cezaevinde kaldığını ve bundan dolayı mağdur olduğunu ileri sürdü.

Ticaretle uğraştığını ve işlerinin bozulduğunu savunan Çalı, şöyle konuştu:

"28 Şubat benim kanaatim Aczmendilere yönelik oluşturuldu. Aczmendilerin değil devleti, kendilerini devirmeye güçleri yok. 28 Şubat'ın tertipçileri kimlerse cezalandırılmasını talep ediyorum. Sincan'da tankların yürütülmesi de manidardır. Neden şehir içinde tanklar sevk edilmiştir? Tank sevkiyatı için neden tren tercih edilmemiştir? Kışlaya kadar demiryolu vardır. Dönemin Sincan Belediye Başkanı Bekir Yıldız'a ve hükümete gözdağı mı verilmiştir?"

Müşteki Mefhar Tayyar da ifadesinde, 28 Şubat döneminde işadamı olduğunu, bisküvi fabrikası, televizyon kanalı ve radyo istasyonuna sahip olduğunu, irticai faaliyetlerde bulunduğu gerekçesiyle hakkında bazı davalar açıldığını, bunların tamamından daha sonra beraat ettiğini söyledi.

Tayyar, "Bisküvi satarak ihracat yaptığımız dolar mı irtica yapıyordu? Benimle ilgili 'irtica yapılıyor' diye işyerlerime baskınlar yapıldı. Yargılandım, beraat ettim ama işlerim bozuldu. İşlerimin başında bulunamadım, iflas ettim. Bazı hastanelerde psikolojik tedavi gördüm. Şimdi Ankara Büyükşehir Belediyesinden yardım alan biri duruma düştüm. Benimle uğraşılmasının tek nedeni dindar olmam. Bazı değerleri, televizyon ve radyo aracılığıyla milletimize sunmam oldu. Bunun neresi suç? Sorumluların cezalandırılmasını talep ediyorum?" ifadesini kullandı.

İfade verirken ağlaması ve rahatsızlanması üzerine Tayyar'ın ifadesi yarım tamamlanamadı.

Eski Binbaşı Şahin Akdoğan ise ifadesinde, eşinin başörtülü olduğu için hakkında birkaç kez "dini duygulara sahip" diye raporlar hazırlandığını iddia etti.

Akdoğan, "Eşim başörtülü matematik öğrenmeliydi. Ev almak için Ankara'ya gelmiştim, hava sıcaktı. Eşime ince bir pardösü aldım ama uzundu, terzi de akşam olduğu için kapatmış. Ordu evine geldim, bu şekilde giremeyeceğim söylendi. Israr ettim. Bunun üzerine soruşturma geçirdim. Tayin edildim. Tendürek Dağı'nda operasyondaydım, döndükten sonra rahatsızlandım. Tedavi süreci sürerken ilişiğimin kesildiğini öğrendim" diye konuştu.

Herhangi bir cemaat ya da dini gruba bağlı olmadığını söyleyen Akdoğan, sanıklardan davacı olduğunu ve sorumluların cezalandırılmasını istedi.

Duruşma, 6 Kasım Perşembe gününe ertelendi.

(05 Kasım 2014, 22:16)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

28 Şubat davası duruşmaları

Flaş!!! 28 Şubat davası açıldı

28 Şubat soruşturması manşetlerimiz

28 Şubat süreci manşetlerimiz

28 Şubat iddianamesinde arama yap

28 Şubat´a Balyoz etkisi

28 Şubat davasında mahkeme heyeti ile ilgili tartışmalar

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6405    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.252.831