Tam
EskidenYeniye
 

Paralel yapıyı Tahşiye çarptı

Paralel yapıya yönelik 14 Aralık operasyonlarının yapılmasına, 4 tutuklama ve Gülen hakkında yakalama kararı çıkarılmasına neden olan 'Tahşiye Kumpası' olayı şu ana kadar paralel yapıyla ilgili en önemli gelişme olarak değerlendiriliyor. Türkiye gazetesi yazarı Yıldıray Oğur, yazısında olayın ne kadar önemli olduğuna ve ortaya çıkan somut suç delillerine dikkat çekiyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

19.12.2014 18:01 Paralel yapıya yönelik 14 Aralık operasyonlarının yapılmasına, 4 tutuklama ve Gülen hakkında yakalama kararı çıkarılmasına neden olan 'Tahşiye Kumpası' olayı şu ana kadar paralel yapıyla ilgili en önemli gelişme olarak değerlendiriliyor. Türkiye gazetesi yazarı Yıldıray Oğur, yazısında olayın ne kadar önemli olduğuna ve ortaya çıkan somut suç delillerine dikkat çekiyor. Oğur'un yazısı şu şekilde:

Paralel devletin çekilmiş en net fotoğrafı…

Ekip-1 Nizama Adanmış Ruhlar STV’nin pro-polis, Türkiye gündemini birebir takip edip mesajlar veren dizilerinden biri. Dizinin senaryosunu kanalın benzer dizilerinin senaristi Nakkaş yazıyor. Bu dizilere bir muvazzaf polisin de senarist olarak destek verdiğiyle ilgili haberler çıkmıştı. 2011’de o dizilerden biri olan Kollama’da Zekeriya Öz’ün görevden alınacağı önceden bilinince küçük çaplı bir gürültü de kopmuş, tesadüf işte denip geçilmişti.

Nizama Adanmış Ruhlar dizisinin 2014 yılı Mart ayında yayınlanan 63. bölümünde başka tuhaf bir şey oldu. Suriyelilerin kaldığı kampları ziyaret eden bir Türk generalin öldürülmesini araştıran Ekip bir sahnede bilgisayar başında oturmuş, İnterpol kayıtlarında fotoğrafları taramaktadır. Kamera bilgisayar ekranından geçen fotoğrafları göstermektedir. Bir kısmı çok hızlı geçer, seri katil tipli bir fotoğrafın hemen ardından ekrandan takım elbiseli kravatlı bir adamın fotosu geçer sonra diğer fotoğraflar ve sonra o takım elbiseli adamın fotoğrafında bilgisayar durur, ekranda net bi şekilde fotoğraf gösterilir ve ardından hiçbir şey olmamış gibi başka bir sahneye geçilir…

İşin tuhafı ekranda fotoğrafı Interpol’ün aranan suçlular taramasında çıkarılan kişi gerçek bir kişidir. Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu.

Peki nasıl olmuştur onun internette ticaret odası sayfasındaki fotoğrafı STV’nin bir dizisinin içine suçlu olarak girmiştir?

Ticaret Odası Başkanı'nın yakın zamanlarda dershane tartışmalarında Rize’deki cemaat derneklerinin yayınladığı bir bildiriye imzası habersiz eklenince, bunu tekzip eden bir açıklama yapmaktan başka cemaatle bir sürtüşmesi olmamış.

Dizinin bu bölümünden haberdar olduktan sonra zorlukla ulaştığım STV’deki yapımcılar ise biraz da öfkeyle bunun bir yanlışlık olduğunu söyleyip, ticaret odası başkanından özür dileyerek dizinin içindeki o beş saniyelik görüntüyü çıkarmışlardı. (O yüzden linkte 58.33’ten sonra olan o görüntüyü göremiyorsunuz http://www.youtube.com/watch?v=wCbQ45l4ikU, neyse ki capsleri var.)

Diziler üzerinden cemaatin mesajlarının verildiğinin pek çok örneğini gördük. Gazetecilerin adları verildi, hükümete uyarılar yapıldı. Tek Türkiye dizisinin içine eklenen Karanlık Kurul’daki mesajların bizzat Fethullah Gülen tarafından kontrol edildiğiyle ilgili telefon kayıtları duyduk.

Polislerin ve savcıların kotarıp ilk nüvelerini gazetecilere sızdırdıkları ya da önce malzemeleri gazetecilere sızdırılıp sonra soruşturmaya dönen pek çok dava gördük.

(En komiği bu medya-polis iş birliğinin nadide örneklerini sergilediğimiz eski gazetem Taraf’ın eski yöneticisinin kurduğu medya etiği platformunun “polis devletine” hayır diye bildiri yayınlamasıydı.)

Ama bunu ilk kez görüyoruz.

Dünkü paralel devlet operasyonundan bahsediyorum. Soruşturma hakkında gün boyu basına baskı, gazetecilere gözaltı, paralel devlete soruşturma lafları arasında kaçırılan dünya kriminoloji tarihine girecek bir davanın ortaya çıkış hikayesinden…

Hikaye Barla’da başlıyor. Bediüzzaman Said Nursi, Şeyh Said isyanından sonra Eğirdir Gölü kenarındaki Barla’ya sürgüne gönderilir. Bir yıl sonra Eğirdir’de görevli Yüzbaşı İbrahim Hulusi Yahyagil ziyaretine gelir ve ilk talebesi o olur.

1943 doğumlu Mehmet Doğan ya da Kürt illerinde bilinen adıyla Molla Muhammed, Bediüzzaman’ın talebesi Hulusi Yahyagil’in izinden giden bir Risale-i Nur çevresinin başında.

Yayınladıkları Risale-i Nurların altına açıklayıcı haşiyeler düşüyorlar, diğer camialarının aksine demokrasiye mesafeli, yine diğer Nurcu grupların aksine cüppe, sakal ve çarşaf tercih eden, sivil ve fikri faaliyetler yapan bir grup.

1993 yılında Yeni Asya çevresi içinden kopan grup 1 Haziran 2004 Tahşiye ve Rahle yayınevlerini kuruyor.

Tahşiye örgütü adı da buradan geliyor, yoksa kendilerine 'Tahşiyeciler' demiyor, bir örgüt olduklarını da kabul etmiyorlar.

Grubun Risale-i Nurlar üzerinden oklarını doğrulttuğu grupların başında Gülen Cemaati geliyor. Yayınladıkları kitaplarla cemaatin kurumlar için zekat toplamasına, dinlerarası diyalog çalışmalarına, fıkhi meselelerdeki tavırlarını sert reddiyeler getiriyorlar. Grup, Gülen Cemaati’ni mehdilik-mesihlik iddiaları hakkında da eleştiriyor.

Ta ki 6 Nisan 2009 gününe kadar.

29 Mart 2009 seçimlerinden kısa bir süre sonra. O gün Fethullah Gülen’in Pensilvanya’daki haftalık sohbetinin kaydı Herkül.org sitesine düşüyor.

Gülen kendilerine kurulacak tuzaklar hakkında konuşurken bir yerde şöyle diyor:

“Mesela Hizbulvahşet diye bir şey çıkarırsınız. Hizbulvahşetten sonra El Kaide’yi de icat ettiler. Yarın daha başka şeyler de icat edebilirler. Mesela Tahşiye diye bir şey icat edebilirler. Hafizanallah iyi organize edebilirlerse bunları belki hakiki Müslümanlarla, kitap okuyan Müslümanların içine sokmaya çalışabilirler. Onları güçlendirmek için ellerine silah da verebilirler. Kitapların arkasındaki zatın posterlerini evlerine asabilirler… Biz nurları Haşiye yapıyoruz derler. Adlarına da Tahşiyeciler derler. Sonra Kalaşnikoflar verirler ellerine...” http://vimeo.com/93191955

Gülen’in sanki yokmuş gibi bahsettiği grup aslında uzun yıllardır var, beş yıldır Tahşiye diye bir yayınevi var ama onlardan ilk kez Tahşiyeciler diye bahseden Gülen oluyor.

Bu “mesela”lı tuhaf konuşmanın ardından tuhaflıklar zinciri başlıyor.

Önce Zaman gazetesi Gülen’in konuşmasından “Terör örgütü üretenler yeni tezgah peşinde” manşetli geniş bir haber yapıyor.

“Fethullah Gülen, kendi çıkarları için terör örgütü üreten odakların yeni bir tezgah kurabileceği uyarısında bulundu.” http://www.zaman.com.tr/gundem_teror-orgutu-uretenler-yeni-tezgah-pesinde_834989.html

Tahşiye Örgütü üzerinden tezgah iddiası iki gün sonra STV’de yayınlanan Tek Türkiye dizisinde karanlık planlar yapan karanlık kurulunun gündemine giriyor. http://vimeo.com/93191955

10 Nisan günü bu kez Zaman yazarı Hüseyin Gülerce Tahşiye meselesini kaleme alacaktır. Başlık: “Gülen neden uyardı?” http://www.zaman.com.tr/huseyin-gulerce/gulen-neden-uyardi_835730.html.

5 gün sonra gazetenin Aile sayfasında dini yazılar yazan yazarı Ahmed Şahin’in de aynı meseleyi kaleme alması daha da ilginç. http://www.zaman.com.tr/ahmet-sahin/islamda-irtica-ve-takiyye-yoktur_837461.html.

Tahşiye örgütü üzerinden kumpas, ertesi hafta da Tek Türkiye dizisinin gündemi olmaya devam eder.

Dizideki kötü adamların toplaştığı “Karanlık Kurul”da şöyle konuşmalar geçmektedir:

“Bir de irtica için hazırladığımız ama kullanamadan deşifre olan grup, Tahşiye mi Tahşidat mıydı neydi, onlar deşifre olmuştur. Bu işin arkasını bırakmayalım, isim değişikliği yapalım, yola devam edelim mutlaka. Silahlar hep bizden mi çıkacak, biraz da bunlardan çıksın.

-Bu dinci örgütün yeni ismi ne olsun efendim?

-Rahle-mahle bir şey deyin işte. Dini sembol olan bir şey olabilir.”

Rahle adı da tesadüf değildir. Mehmet Doğan grubunun diğer yayınevinin adıdır Rahle.

Dizideki bu diyalogları 26 Nisan 2009’da Bugün yazarı Nuh Gönültaş noktasına virgülüne dokunmadan köşesine taşır. Başlık “Tahşiyeciler deşifre oldu, yeni bir isim bulmalıyız.”

http://www.bugun.com.tr/tahsiyeciler-desifre-oldu-yeni-bir-isim-bulmaliyi-yazisi-67182

İlginçtir, iki ay sonra 12 Haziran 2009’da Taraf gazetesi ‘İrticayı Eylem Planı’nı, “AKP’yi ve Gülen’i Bitirme Planı” başlığıyla yayınladı. Planda de Gülencilerin evlerine silah konulması gibi ‘kumpas’lar planlanmakta, “kamuoyunu yanlış yönlendiren, "Kutlar Vadisi", "Kollama" ve "Tek Türkiye" benzeri diziler hakkında olumsuz haberler” yapalım denmekte, orduda örgütlü olan Kurdoğlu gibi Nurcu gruplardan, devletin adamları gibi gösterilen İskender Evrenesoğlu, (Gülen grubunu en sert eleştiren isimlerden) Ömer Öngüt gibi cemaat liderlerini kullanmaktan bahsedilmektedir.)

İlk olarak Fethullah Gülen’in ortaya attığı, Zaman gazetesinin haber ve yazılarla dikkat çektiği, STV’nin Tek Türkiye dizisiyle tehlike çanları çaldığı Tahşiye grubu hakkında polis ve savcılık soruşturma başlatmıştır artık.

Ve 22 Ocak 2010 günü operasyon için düğmeye basılır. Düğmeye basan polis şefleri dün gözaltına alınan Tufan Ergüder ve Mutlu Ekizoğlu’dur.

Aralarında 66 yaşındaki görme engelli ve MS hastası Mehmet Doğan’ın da olduğu 122 kişi farklı illerde düzenlenen operasyonla gözaltına alınır. Gözaltına alınanlar arasında cemaatin içinde yer alan bir cumhuriyet savcısı, bürokratlar, imamlar da vardır.

Gazeteler haberi El Kaide’ye operasyon diye verirler.

Devrin İstanbul Valisi Muammer Güler operasyon hakkında yaptığı açıklamada “Bazı örgüt üyelerinin El-Kaide’nin Avrupa, Türkiye, Suriye sorumlusu olarak bilinen Louai Sakka ve 15-20 Kasım 2003 bombalı saldırılarından dolayı aranan ve Irak’ta öldürülen Habip Aktaş’la irtibatları tespit edilmiştir” der.

Operasyonla ilgili emniyetin medyaya geçtiği bilgi notlarında bir terör örgütü operasyonunda rastlanmayan türden özel hayatlarla ilgili belaltı bilgiler de yer almaktadır.

Örneğin Hürriyet gazetesi DHA haberine dayanarak operasyonu şöyle verir: “Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Harekât Daire Başkanlığı koordinesinde 22 Ocak’ta çökertilen, aralarında öğretmen, iki imam, iki eşcinsel ve iki kadın satıcısının bulunduğu iddia edilen El Kaide örgütüne bağlı 57 kişilik oluşumun fikir babasının Vakit Gazetesi’nin eski yazarı Mustafa Kaplan olduğu iddia edildi.”

Eşcinsellik ifşaları polisin medyaya geçtiği bilgi notlarındandır.

O bilgi notlarına göre farklı şehirlerdeki baskında Nurcu kökenli bir El Kaide grubu iddia edilen örgütten şunlar ele geçirilmiştir:

“Operasyonlarda örgüte ait 3 el bombası, 1 sis bombası, 7 tabanca, 2 kurusıkı tabanca, 1 havalı tabanca, 1382 fişek, 18 av tüfeği, 1 lazer noktalayıcı, düzenek yapımında kullanılan elektronik malzeme, 7 hançer, 1’i baston içine gizlenmiş 4 kılıç, 31 masaüstü ve dizüstü bilgisayar, 53 harddisk, 7 ses kayıt cihazı ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.”

Her şey Fethullah Gülen’in tarif ettiği, Tek Türkiye’de anlatıldığı gibi gerçekleşmektedir.

Fakat operasyon sırasında cemaat polislerine yakışmayan amatörlükler yapılmıştır.

El Kaide örgütü iddiasına esas teşkil eden üç bombanın bulunduğu Bahçelievler’deki ev, yönetici gelmeden aranmaya başlanmış, bombaların bulunduğu anı kameralar çekmemiş, cemaatin dershane olarak kullandığı evin aranmasında refakat eden kişinin abdest almaya gittiği bir anda bombalar çıkarılmıştır.

Esas skandal ise bulunan bombalarda sanıklardan hiçbirinin parmak izi bulunamazken, aramayı eldivenle yaptıklarını söyleyen polislerin parmak izinin çıkmasıdır.

Mahkemede polisler parmak izlerinin bombalarda ne işi olduğu sorusuna “eldiven delinmiş olabilir” diye cevap verebilirler. Delillerin hukuka aykırılığını iki ünlü ceza hukuku profesörü Adem Sözüer ve Bahri Öztürk imzalı bir bilirkişi raporu da tespit etmiştir.

Yine de 66 yaşındaki görme engelli, MS hastası Mehmet Doğan’ın aralarında olduğu cemaat mensupları 17 ay mahkeme yüzü görmeden hapis yatarlar. İlk mahkemede de tahliye olurlar. Davanın savcısı 2010 referandumundan sonra Yargıtay’a seçilerek ödülünü alır...

İşte dün yaşananlar davanın mağdurlarının yaptıkları şikayet ve hukuki başvuruların sonuçlarıydı.

Bütün bunlardan bi haber dün bütün gün medya özgürlüğü pozu verenler yerli yorumcuların ve bu hikayeye muhtemelen Dan Brown romanlarından çıkma gibi bakacak yabancı yorumcuların kaçırdığı Tahşiye Soruşturması şu ana kadar paralel devletle bulunmuş en somut ilişki ağını ortaya seriyor.

Gülen’in Pensilvanya’da bastığı bir düğmeyle, harekete geçen medyası, ardından harekete geçen savcıları ve polisleri örgütü hiyerarşik olarak ilk kez net bir şekilde ortaya koyuyor.

İlk kez bir operasyonu gözlerimizin önünde bu kez savcılar ya da polisler değil bizzat Gülen başlatıyor. Medya gazetecilik değil, savcılık makamı gibi çalışıyor.

Cemaatin bu davalardaki tecrübelerine yakışmayacak bir acemilik… İlk defa suç mahallîne bırakılmış çıplak gözle bile görülebilecek parmak izleri…

Görmek isteyenler için paralel devletin şu ana kadar çekilmiş en net fotoğrafı bu.

Haşiye düşmeye bile gerek yok… (Yıldıray Oğur / Türkiye) 

(19 Aralık 2014, 18:01)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6473    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Damat Darbeyi Biliyormuş

05.10.2021 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 1..
Tamamı 5.10.2021

Asker-Polis Mahremlere 143 Gözaltı

07.10.2021 07:51 Ankara merkezli 43 ilde, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının deşifresine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet bünyesindeki toplam 117 'mahrem imam' ile 'gaybubet evi' isim..
Tamamı 7.10.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

06.10.2021 10:42 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 6.10.2021

Darbede TRT İşgali davası

07.10.2021 11:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 7.10.2021

Baykal Kaset Kumpası davası

05.10.2021 13:46 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internette yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aral..
Tamamı 5.10.2021

Büyük Bölge Sorumlusu Yakalandı

06.10.2021 13:14 Afyon'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FÖTÖ) soruşturması kapsamında hakkında 8 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan sözde Büyük Bölge Talebe Mesulü olan Bylock kullanıcısı Nizamettin Yıldız polisin düzenlediği operas..
Tamamı 6.10.2021

Tahşiyecilere Kumpas'ta 2. dava

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "Tahşiyeciler grubuna" kumpas kurduğu gerekçesiyle FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürleri ile Zaman..
Tamamı 5.10.2021

Dink'te Firari Sanıklar Yargılanıyor

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada dosyası ayrılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 13 firari sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylü..
Tamamı 5.10.2021

Can Dündar-MİT Tırları davası

07.10.2021 11:48 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada bir müşteki yönünden dosyası ayrılan firari sanık Can Dündar'ın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatının davaya k..
Tamamı 7.10.2021

AK Partili Başkana Kumpas İtirafı

07.10.2021 12:15 Zonguldak'ta, Fetö'nün yargı ve emniyet içinde etkin olduğu dönemde, 2009 yılında gerçekleştirilen Çelik-2 operasyonu kapsamında yapılan operasyona dahil edilen dönemin AK Partili Belediye Başkanı Murat Sesli hakkındak..
Tamamı 7.10.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

07.10.2021 11:44 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 7.10.2021

Dicle'de Fetöcü Rektöre Hapis

05.10.2021 14:08 Diyarbakır'da, Dicle Üniversitesi'nin eski rektörü Ayşegül Jale Saraç ve yardımcısı Aytekin Sır, yargılandıkları Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Diyarbakır'daki akademik yapılanmasına ilişkin dava sona erdi. 23 Eyl..
Tamamı 5.10.2021

Akıncı Üssü: Darbe Zararı davası

05.10.2021 14:02 Ankara'da, Milli Savunma Bakanlığı'nın, 15 Temmuz darbe girişiminde darbecilerin Akıncı Üssü'ne verdiği zararın tazmini için aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 500 sanık hakkında açtığı davada keşif..
Tamamı 5.10.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

05.10.2021 12:59 Ankara'da, İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcı hakkında, "devletin güvenliğine ve siyasal ..
Tamamı 5.10.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

06.10.2021 10:06 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 6.10.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

06.10.2021 09:59 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 6.10.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.411.781