Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Gülen'e yakalama kararı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 14 Aralık soruşturması kapsamında, şüpheli Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkarılmasını talep etti. 1. Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın talebini kabul etti. Savcılık, halen Amerika'da yaşadığı belirtilen Gülen'in, soruşturma kapsamında suç işlediğine dair yeterli somut bulgulara ulaşıldığını belirtti. Gülen artık terör örgütü yöneticisi şüphelisi..

Önceki haber title=Sonraki haber

19.12.2014 21:14 İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 14 Aralık soruşturması kapsamında, şüpheli Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkarılmasını dün talep etti. 1. Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın talebini bugün kabul etti.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 18 Aralık 2014'te, Sulh Ceza Mahkemesi'ne gönderdiği yazıda, "Kamuoyunda hizmet hareketi olarak bilinen medya, ekonomi ve bürokrasi alanlarında kanun ve nizamlara aykırı yapılandığı değerlendirilen suç örgütünün lideri olan şüpheli Fethullah Gülen'in, 1998 yılında yurt dışına çıktıktan sonra bir daha ülkeye dönmediği" kaydedildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 14 Aralık soruşturması kapsamında, şüpheli Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkarılmasını talep etti.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 18 Aralık 2014'te, Sulh Ceza Mahkemesi'ne gönderdiği yazıda, "Kamuoyunda hizmet hareketi olarak bilinen medya, ekonomi ve bürokrasi alanlarında kanun ve nizamlara aykırı yapılandığı değerlendirilen suç örgütünün lideri olan şüpheli Fethullah Gülen'in, 1998 yılında yurt dışına çıktıktan sonra bir daha ülkeye dönmediği" kaydedildi.

Talep yazısında, halen Amerika'da yaşadığı belirtilen Gülen'in, "Soruşturma kapsamında suç işlediğine dair yeterli somut bulgulara ulaşıldığı ve uzun süreden beri yurt dışında olması nedeni ile kendisine ulaşılmasının mümkün olmadığı" ifade edildi. Yazıda, bu nedenlerle şüpheli Gülen hakkında, CMK'nın 94. maddesi uyarınca yakalama emri düzenlenmesi talep edildi.

1. Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın talebini kabul etti.

GÜLEN ARTIK TERÖR ÖRGÜTÜ YÖNETİCİSİ ŞÜPHELİSİ

Bu kararla birlikte "Tahşiyecilere Kumpas" operasyonunda Fethullah Gülen, 'terör örgütü yöneticisi şüphelisi' olarak kayıtlara geçmiş oldu. 14 Aralık operasyonu, paralel yapı tartışmaları sürecinde iki bakımdan şimdiye kadarki en önemli iki sonucu beraberinde getirdi. Biri, bugün mahkemenin verdiği ilk kararla 4 şüpheli tutuklandı. Bu karar, "Gülen Terör Örgütü" (GTÖ) iddialarının ciddi ve delile dayandığını gösterdi. Aynı mahkemenin ilerleyen saatlerde verdiği yakalama kararı ile de Fetullah Gülen resmen terör şüphelisi haline geldi. Gülen liderliğindeki paralel yapı hakkında Ankara ve İstanbul'da ayrı iki soruşturma yürütülmekte. Paralel yapıya yönelik en büyük operasyonların bu iki soruşturma kapsamında önümüzdeki süreçte yaşanması bekleniyor. 14 Aralık soruşturmasında ortaya çıkan ve yukarıda belirtilen Gülen'le ilgili iki önemli gelişme işte bu iki soruşturmayı güçlendiren deliller olarak dosyalara girecek.

BALYOZ VE ERGENEKON'DAKİ KUMPAS İDDİALARI DOĞRULANDI

4 kişinin tutuklanması ve Gülen'e yakalama kararı çıkarılmasının çok ama çok önemli bir başka sonucu daha ortaya çıktı. O da yıllardır Ergenekon, Balyoz ve benzer davalarda yoğun tartışma konusu olan sahte delil ve kumpas iddialarının neredeyse kesin hale gelmiş olmasıdır. İşte belki de aslında 14 Aralık operasyonlarının en önemli sonucu bu olmuştur. Darbe girişimlerinin yaşandığı sır değildir. Saatlerce uzunluktaki ses kayıtları, Hilmi Özkök ve Aytaç Yalman gibi en üst komutanların polemiği ve diğer sahtelik şüphesi olmayan deliller mevcuttur. Ancak belki bunların yetersiz olabileceğini düşünen paralel kesimlerin araya sahte deliller yerleştirmiş olabileceği şüphesi iyice güçlenmiş bulunmaktadır. Bu ise asla gözardı edilemeyecek ve o davaların sonucunu da etkileyecek önemli bir bulgudur. Halen Yargıtay aşamasında olan Ergenekon davası bir kez daha bu açıdan gözden geçirilmelidir.

Her zaman belirttiğimiz gibi (1) bir insanın tipini görüşlerini veya diğer özelliklerini beğenmeyebilirsiniz. Ancak bu ona haksızlık yapılmasını haklı kılmaz. Bu zulümdür ve Allah'ın asla ama asla kabul etmediği bir davranıştır. Kul hakkıdır. Bunu yapanın ahiretinden korkulur.

GÜLEN, SORGUNUN ODAĞINDA

14 Aralık 2014 tarihinde İstanbul merkezli 13 ilde gerçekleşen operasyonlarda 31 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı. Bugün 4'ü tutuklanan bu şüphelilere emniyet, savcılık ve mahkeme sorgularında sorulan sorulardan bir bölümü, soruşturma konusu kumpas olayı için örgüt lideri Gülen'den talimat alıp almadıklarıydı. Dolayısıyla suçlamanın en tepesinde esasen Fetullah Gülen bulunmaktaydı. 14 Aralık'taki bu operasyonlardan önce 17 Aralık 2013 tarihinden bugüne geçen 1 yılda çok sayıda paralel yapı bağlantılı iddiasıyla operasyonlar yapılmış, çok sayıda kişi tutuklanarak çeşitli davalar açılmıştı. Ancak bu davaların hiçbirinde Gülen'den açıkça şüpheli olarak bahsedilmemişti. İşte 14 Aralık operasyonu ile birlikte ilk kez Gülen'e terör örgütü yöneticiliği suçlaması yöneltilmiş oldu.

Fethullah Gülen, Tahşiye Yayınevi'ne kumpas soruşturmasında, ilk kez "terör örgütü yöneticisi şüphelisi" olarak kayıtlara geçti. Savcılık, şüphelilere, terör örgütü yöneticiliği, iftira suretiyle kişinin hürriyetinden yoksun bırakılması ve evrakta sahtecilik iddialarını yöneltti. Tahşiyeciler'e kumpas kuran örgütün yöneticisi olmak ve Pensilvanya'dan aldığı talimatlar çerçevesinde algı yönetmekle suçlanan, Zaman Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ve Samanyolu TV Grup Başkanı Hidayet Karaca ise sorgulamada Gülen dahil kimsenin kendisine emir veremeyeceğini iddia ederek "Fethullah Gülen benim televizyonumda bir programcıdır" dedi.

"GÜLEN'DEN EMİR ALMADIK"

Telefon dinlemelerinde ve yazılı-görsel medyada çıkan beyanlarını inkar eden ve "Fethullah Gülen'den emir almadık" diyen ikili, tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Soruşturma savcısı Hasan Yılmaz, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgu odasında Karaca ve Dumanlı'nın 7'şer saat ifadesini aldı. Savcı, Gülen'in aynı iddialar kapsamındaki şüphelilerden biri olduğunu ilk kez kayda geçirdi. İşte özetle ifadeler:

HİDAYET KARACA (Tutuklandı):

(Dizideki Karanlık Kurul sahnesi) Senaryoyu dizinin senaristleri hayal dünyalarında kurgulayarak yazdı.

(O sahneyle ilgili Gülen'le yaptığı görüşme) Böyle bir konuşma yapmadım. Talimat alacak bir adam değilim.

(Gülen'le ilişkisi) Benim televizyonumda program yapıyor. İlişkimiz bununla sınırlıdır.

(Dumanlı'nın, 5N1K programında Şefkat Tepe ile Tek Türkiye dizilerinin senaryo ve yapımında Gülen'e destek verdiğine dair sözleri) Reddediyorum. Dumanlı'nın kendi fikri. Gülen'le görüşmelerimi Bülent Arınç nezaretinde gerçekleştirdim.

Savcılıkta Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'ya, Pensilvanya'dan aldığı talimatlarla STV'deki bazı dizilerde Tahşiyecileri hedef gösterip algı yönetimi yaptığı suçlaması yöneltildi. Hidayet Karaca suçlamaların çoğunu inkâr etti. Fethullah Gülen'in "herkul. org" sitesinde çıkan sohbetlerini takip etmediğini iddia eden Karaca, Tek Türkiye ve benzer dizilerin dışarıdan bir şirkete yaptırıldığını iddia ederek, Gülen ile arasında geçen ve kamuoyuna yansıyan telefon görüşmesi ile açıkça çelişti. Dizilerdeki olayların senaristin hayal dünyasının eseri olduğunu ileri süren Karaca, dizilerin senarist ve hikâye grubunu kendisinin belirlemediğini iddia edip, Tek Türkiye'nin yönetmeni Naci Çelik Berksoy'un "Karanlık Kurulu hazır gelirdi" şeklindeki ifadesi ile ters düştü. Hidayet Karaca, Tahşiye kelimesini de hiç duymadığını iddia etti. Gülen'in "İrtica Paranoyası" konulu konuşması hakkında önceden bilgi sahibi olup olmadığı sorulan Hidayet Karaca "Bu konuşmayı ona sorun" dedi, internete düşen ses kayıtlarına rağmen "Gülen ile telefonda hiç görüşmedim" diyerek de savcıyı şaşırttı.

EKREM DUMANLI (Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı):

(Karanlık Kurul sahnesi) Hiçbir yerden talimat almadım. Hiçbir kumpasın içinde yer almadım. "Karanlık Kurul" senaryosunun yazımında herhangi bir etkim olmadı. Hüseyin Gülerce'ye de, Ahmet Şahin'e de herhangi bir yazı yazması için ne talimat verdim ne de telkinde bulundum. Gülen'den de herhangi bir telkin ve talimat almadım. Sungurlar, Tek Türkiye ve Şefkat Tepe dizilerinin senaryosunun yazımıyla ilgili olarak Gülen'in herhangi bir etkisi ve telkini olamaz. (5N1K görüntüleri izletilince ise Dumanlı'nın gardı düştü ve sorulara cevap veremedi.)

(Tahşiyeciler) Tahşiye'nin kelime anlamını bilmiyorum. İlk kez duyuyorum.

(Tahşiyeciler'le ilgili köşe yazısı) Operasyon yapan polis ekibini tanımıyorum. Operasyondan önce Tahşiyeciler'le ilgili yazdığım yazıda, yazının yayınlanmasından kısa bir süre önce Fethullah Gülen'in herkül.org sitesinde yayımlanan konuşması etken olmadı. Yazıyı kendi fikirlerim doğrultusunda yazdım. Gülen'in açıklamasından sonra ve operasyondan önce yazmamın bir açıklaması yoktur.

(Gülen'le ilişkisi) Zaman'da köşe yazarı.

(Gülerce'nin Zaman gazetesinin hergün Gülen'e fakslandığı iddiası) Gülen'in Zaman'da yönetici olarak herhangi bir vasfı yoktur. Samanyolu ile bağlantısı olup olmadığını bilmiyorum. Samanyolu TV ile Zaman gazetesi arasında bir bağ yok.

(Dershane yayınları) Dershanede öğretmenlik yaptığım için dershane konusuna ilgi duydum.

İŞTE SAVCILIĞIN GÜLEN İÇİN YAKALAMA TALEBİ
(Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(1) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=6070

(19 Aralık 2014, 21:14)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6485    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Damat Darbeyi Biliyormuş

05.10.2021 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 1..
Tamamı 5.10.2021

Asker-Polis Mahremlere 143 Gözaltı

07.10.2021 07:51 Ankara merkezli 43 ilde, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının deşifresine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet bünyesindeki toplam 117 'mahrem imam' ile 'gaybubet evi' isim..
Tamamı 7.10.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

06.10.2021 10:42 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 6.10.2021

Darbede TRT İşgali davası

07.10.2021 11:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 7.10.2021

Baykal Kaset Kumpası davası

05.10.2021 13:46 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internette yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aral..
Tamamı 5.10.2021

Büyük Bölge Sorumlusu Yakalandı

06.10.2021 13:14 Afyon'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FÖTÖ) soruşturması kapsamında hakkında 8 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan sözde Büyük Bölge Talebe Mesulü olan Bylock kullanıcısı Nizamettin Yıldız polisin düzenlediği operas..
Tamamı 6.10.2021

Tahşiyecilere Kumpas'ta 2. dava

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "Tahşiyeciler grubuna" kumpas kurduğu gerekçesiyle FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürleri ile Zaman..
Tamamı 5.10.2021

Dink'te Firari Sanıklar Yargılanıyor

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada dosyası ayrılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 13 firari sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylü..
Tamamı 5.10.2021

Can Dündar-MİT Tırları davası

07.10.2021 11:48 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada bir müşteki yönünden dosyası ayrılan firari sanık Can Dündar'ın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatının davaya k..
Tamamı 7.10.2021

AK Partili Başkana Kumpas İtirafı

07.10.2021 12:15 Zonguldak'ta, Fetö'nün yargı ve emniyet içinde etkin olduğu dönemde, 2009 yılında gerçekleştirilen Çelik-2 operasyonu kapsamında yapılan operasyona dahil edilen dönemin AK Partili Belediye Başkanı Murat Sesli hakkındak..
Tamamı 7.10.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

07.10.2021 11:44 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 7.10.2021

Dicle'de Fetöcü Rektöre Hapis

05.10.2021 14:08 Diyarbakır'da, Dicle Üniversitesi'nin eski rektörü Ayşegül Jale Saraç ve yardımcısı Aytekin Sır, yargılandıkları Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Diyarbakır'daki akademik yapılanmasına ilişkin dava sona erdi. 23 Eyl..
Tamamı 5.10.2021

Akıncı Üssü: Darbe Zararı davası

05.10.2021 14:02 Ankara'da, Milli Savunma Bakanlığı'nın, 15 Temmuz darbe girişiminde darbecilerin Akıncı Üssü'ne verdiği zararın tazmini için aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 500 sanık hakkında açtığı davada keşif..
Tamamı 5.10.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

05.10.2021 12:59 Ankara'da, İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcı hakkında, "devletin güvenliğine ve siyasal ..
Tamamı 5.10.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

06.10.2021 10:06 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 6.10.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

06.10.2021 09:59 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 6.10.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.412.268