Tam
EskidenYeniye
 

Şok!!! Paralel çete infaz da yapmış

1998 yılında işe gitmek için çıktığı evine bir daha dönemeyen 6 çocuk babası Cevzet Soysal'ın izi, Sabri Uzun'un kitabındaki bir polis memurunun itirafında çıktı. Soysal o dönemde Batman'da görev yapan ve 17 Aralık sonrası görevden alınan C.C. ve A.A. tarafından kurulan Faili Meçhulleri Araştırma Ekibi'nce infaz edilmiş. Soysal'ın 1999'da 'Paralel Yapı mensuplarının oluşturduğu illegal bir birim' tarafından kaçırılarak öldürüldüğünü anlatan bir polis memuru, eşi ve çocuklarının güvenliği için garanti verilirse konuşacağını açıkladı.

Önceki haber title=Sonraki haber

16.01.2015 23:16 Batman TPOA’da çalışan Cevzet Soysal (44) 1998 yılında işe gitmek için çıktığı evine bir daha geri dönemedi. Geride yaşları 1,5 ile 17 arasında değişen 6 çocuk kaldı. O gün 15 yaşında Mücahit Soysal’ın babasını bulmak için çaldığı tüm kapılar yüzüne kapandı. Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun’un yeni çıkan İN isimli kitabında itirafları yayınlanan bir polis memuru, kayıp Cevzet Soysal'ın akıbeti ile ilgili çarpıcı bilgiler verdi.

BOYNU KIRILARAK ÖLDÜRÜLDÜ

Dönemin Batman Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru, 17 Aralık sonrası görevden alınan paralel yapı mensubu iki polis müdürünün emriyle Cevzet Soysal’ı sabah işe gitmek için evinden çıktığı sırada kendilerine JİTEM süsü vererek kaçırdıklarını anlattı. İtirafçı polis memuru, Cevzet Soysal’ın daha sonra Batman’ın Beşiri ilçesi yakınlarında B. isimli Polis memurunca boynu kırılarak öldürüldüğünü ve Beşiri kırsalına gömüldüğünü itiraf etti.

KENDİSİNİ TANIYORUM

Sabri Uzun’un kitabındaki bilgilere göre bir polis memuru, Paşa Kapısı Cezaevi’nde yatarken paralel yapı tarafından kumpas kurulan ve aynı cezaevinde yatan Emniyet Müdürleri Emin Arslan ve Mustafa Aral’a paralel yapıyla ilgili itiraflarda bulundu. Uzun’un “Kendisini tanıyorum, yazdıklarının doğru olduğuna inanıyorum, yüzde 10’u yalan olabilir’ dediği itiraflarda 1999 yılında Batman’da Cevzet Soysal’ın, Sofi Sıddık Öz’ün, Kazım Uysal’ın JİTEM süsü verilerek kaçırıldığı dile getiriliyor.

ÜÇÜMÜZ DE CEMAATÇIYDIK

Kitapta “1-Hizbullah mensubu Cevzet Soysal’ın kaçırılıp infaz edilmesi ve Beşiri kırsalına gömülmesi” başlığı altında şunlar anlatılıyor: CC ve A.A, Hizbullah örgütüne karşı istihbarattan ve TEM sorgudan karma bir ekip kurdular. Adını da ‘Faili Meçhulleri Araştırma Ekibi’ koydular. Bu ekipte İstihbarattan ben, Ömer K. ve Aydın M. yer aldık. Üçümüz de aynı zamanda cemaat mensubuyduk. Başımızda C Büro amiri vardı. O da Fethullahçıydı. TEM sorgudan da Muammer komiser B., C., ve İ., isimli polisler vardı.”

JİTEM SÜSÜ VERİLDİ

“Cevzet Soysal’ı 1999 yılında Pınarbaşı Mahallesi’ndeki evinin önünden çalıştığı TPOA’ya gitmek üzere servis beklerken ben, Ömer ve Aydın kendimizi Jitem görevlisi olarak tanıtarak (Böyle söylememizi C. müdür istiyordu, yasadışı işlerde hep kendimizi Jitemci olarak tanıtmamızı söylüyordu) arabaya bindirip kaçırdık. Kırsal alanda Muammer Komiser’in ekibine teslim ettik. Bahçelievler Mahallesi’nde Polis Cem’in evine götürdüler. Geceleri kırsala götürüp işkenceyle sorguluyorlardı. En son C ve A isimli müdürlerin talimatıyla B., tarafından boynu kırılmak suretiyle infaz edildi ve Beşiri kırsalına gömüldü.”

AYNI EKİP ONU DA KAÇIRDI

Aynı polis memurunun Cevzet Soysal’ı öldüren ekibin kaçırdığı ve 30 gün boyunca illegal olarak işkenceyle sorguladığı isimler arasında saydığı Kazım Uysal da Yeni Şafak’a konuştu. Olayı doğrulayan Uysal, “1999 yılı, Haziran ayında Batman Devlet Hastanesi’ne gittim. Hastane çıkışı, yolun karşısında sivil bir araçla polisler önümü kesti ve ifade vermem gerektiğini söyleyerek zorla arabaya bindirdiler. Emniyete doğru ilerlerken farklı bir yöne saptılar. Ellerimi arkadan kelepçeleyip, yüzüme kar maskesi taktılar. Arabada üzerimi kartonla örtüp ayaklarını üzerime uzattılar” dedi.

24 GÜN İŞKENCE ETTİLER

O günden sonra kendisine 24 gün boyunca bir inşaatın zemin katında işkence yaptıklarını anlatan Uysal, “Daha sonra beni bir tarlaya bıraktılar. Orada başka polisler gelip resmi olarak gözaltı işlemi yaptı. 6 sene hapis yattım. O binanın bugünkü Batman Emniyet Müdürlüğü binasının o zamanki inşaatı olduğunu, resmi gözaltı günlerinde kulağıma gelen ezan sesi sayesinde anladım. Beni kaçıranlar Jitem süsü vermek için komutanım, binbaşım diye birbirlerine hitap ediyorlardı. 24 gün boyunca gözüm bağlıydı ve kendimi, Batman ile Diyarbakır arası bir yerde sanıyordum” şeklinde konuştu.

ÜÇ POLİSİ DE TANIRIM

“Ancak işkence yaptıklarını bazı kişilerden de saklıyorlardı” diyen Uysal, “Çünkü birileri gelince beni kuytu bir köşeye götürüyorlardı. 24 gün boyunca gözüm kapalıydı seslerini duydum, konuştuk. O dönem görev yapan polisleri gösterseler beni kaçıran 3 polisi de tanırım. Ben hapisteyken eşim, 7 çocuğumuza su satarak, ayakkabı boyayarak baktı” dedi. Uysal’ın kayıp olduğu günlerde Mazlumder yoğun bir kampanya yaparak ortaya çıkarılmasını sağlamıştı.

Tehdit edildim

Kitapta yer alan bilgiler üzerine ulaştığımız Cevzet Soysal’ın oğlu Mücahit Soysal, babasıyla ilgili ilk somut bilgiyi 16 yıl sonra Yeni Şafak’tan öğrendi. 16 yıldır babasıyla ilgili en küçük bir bilgiye dahi ulaşamadıklarını belirten Soysal, babasından haber almak için emniyete gittiğinde tehdit edildiğini kaydetti. Soysal, şunları anlattı; “Babam 9 Kasım 1998 günü evimizin önünden bir Toros arabaya bindirilerek kaçırıldı. Bir daha haber alamadık. Bundan 5 yıl önce Batman Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şubesi’ne gittim. Kapıdan içeri dahi alınmadım. Bir gün arka kapıdan girerek müracaat kısmına ulaştım. Babamın 11 yıldır kayıp olduğunu ve bir haber olup olmadığını sordum. Ancak, ‘Bu olayın üzerine çok gitme, sonun baban gibi olmasın’ diyerek tehdit edildim. Bana bir daha gelmememi, başımın belaya gireceğini söylediler.” diye konuştu. Cevzet Soysal’ın oğlu Mücahit Soysal, babası kaybolduğunda 1,5 yaşında olan kardeşinin bugün 17-18 yaşlarına geldiğini gözü yaşlı anlattı.

Yeni Şafak ulaştı: Evet doğru

Sabri Uzun’un kitabında ifadeleri yer alan polis memuruna Yeni Şafak ulaştı. Cevzet Soysal’ı kaçıran, Kazım Uysal’ı bir ay boyunca gözleri kapalı ve bilinmeyen bir yerde sorgulayan polis memurunun verdiği bilgilerle Kazım Uysal’ın aktardığı bilgilerin benzerlik göstermesi dikkat çekti. Kazım Uysal’ın Batman Emniyet Müdürlüğü’nün yeni binasının inşaatında sorgulandığını doğrulayan polis memuru Cevzet Soysal’ın öldürülmesiyle ilgili olarak “Emniyet içerisindeki paralel yapılanma kendilerini başarılı göstermek için maalesef o hukuksuzluğu yaptılar. Yıl 2015 olmuş. Bu gerçekler 17 - 25 Aralık süreçlerinden sonra sayın Cumhurbaşkanımız söyledikten sonra anlaşıldı.” dedi.

POLİS: TANIKLIK YAPARIM

Batman’da 1998-1999 yıllarında Paralel Yapı’ya bağlı illegal bir birim tarafından işkence edilip ve boynu kırıldıktan sonra bir araziye gömüldüğü belirtilen Cevzet Soysal’ın dosyası yeniden açılmaya hazırlanıyor. Soysal’ın paralel polisler tarafından öldürüldüğünü açıklayan polis memuru da ‘ailesinin koruma altına alınması' halinde tüm bildiklerini savcılığa anlatabileceğini söyledi.

Cevzet Soysal'ın bindirildiği polis arabasını gördüklerini ifade eden eşi Kaside Soysal ve oğlu Mücahit Soysal ise Soysal'ın cenazesinin gömüldüğü iddia edilen yerden çıkarılması için savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

AİLENİN DİLEKÇESİ VALİLİKTE

Mücahit Soysal, Aralık 2014'te de Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) babasıyla ilgili başvuruda bulundu. Soysal dilekçesinde, "Babam, 9 Kasım 1998'de evimizin önünden kaçırıldı. Maddi durumumuz iyi olmadığından, terör mağdurları gibi tazminat alabilmek için başvuru yaptık. Ama terör kaçırmadı diye faydalandırmadılar. Babamın yaşayıp yaşamadığının araştırılmasını talep ediyorum. Babam teröristler tarafından kaçırılmadıysa emniyet güçlerinin elindedir. Yok eğer terör kaçırdıysa diğer mağdurlar gibi işe alınmak istiyorum" dedi. Soysal'ın bu dilekçesi İçişleri Bakanlığı tarafından Batman Valiliğine gönderildi. Dosya valilikte işlem yapılmayı bekliyor.

Sadece sopam var

Paralel Yapı’nın emniyet ayağındaki yapılanmalarını ve faili meçhul cinayetlerini olayların birebir tanığı olarak Sabri Uzun’un kitabında deşifre eden polis memuru Yeni Şafak’a konuştu. İsmini güvenlik gerekçesiyle vermediğimiz polis memuru, kendinin ve ailesinin hayatının tehdit altında olduğunu, güvence verilmesi halinde her şeyi savcılara anlatabileceğini açıkladı.

İsminizi niye gizliyorsunuz? Can güvenliğinizden endişeniz mi var?

Can güvenliğim yok. Elimde sadece silah olarak bir sopa var başka kendimi koruyacak bir şey yok. Allah’a emanetim yani. Beni susturmak için mahkemede söylememem için her şeyi yaparlar. Bu kumpası kuranların beni öldürmesi zor bir şey değil ki. Çok da basit.

Savcılığa niçin başvurmadınız?

Ciddiye almadılar. Savcı bile beni çağırmadı. Ciddiyet görmeyince anlatmadım. Hayati endişem var. Üniversitede okuyan çocuklarım var. Her şeyi yapacak karakterde bu yapının insanları. Bu haber çıkınca benden kaynaklandığını tahmin edecekler. Açıkçası korkuyorum.

Ciddiye alınmadığınızı nereden biliyorsunuz?

Gizli tanıklık için çeşitli görüşmelerde bulundum ama yapmadılar. Endişem var. Eşim artık istemiyor konuşmamı. Yasal güvence verilirse Cevzet Soysal olayını da detaylı olarak anlatırım. Çok daha şeyler var. Daha önce bir konuda verdiğim ifademi bir polis memuruna aldırdılar. Bir komiser bile almadı.

Kitaptan haberiniz var mıydı?

Hayır. Sizden öğrendim.

“Onların suratlarına tükürmek istiyorum”

Kardeşi Cevzet Soysal’ın dönemin emniyet görevlilerince kaçırılarak infaz edildiğine dair bilgiyi Yeni Şafak’ta dün yayınlanan haberden öğrenen kardeşi Kutbettin Soysal, gözyaşlarına hakim olamadı. Kardeşinin öldürüldüğünü tahmin ettiğini ancak dünkü habere kadar bunu dillendiremediklerini telefonda ağlayarak anlatan Soysal, şöyle konuştu: “Ben ondan 4 yaş küçüğüm. O dönemde Batman’daydım. Kaçırıldığı gün yengem beni aradı. Hepimiz polisin kaçırdığını anladık. Emniyete gittik. Öyle biri yok dediler. İfadeler verdik. Ama bir sonuç alamadık. Hatta çok yakınlarımızdan bile şüphe duyduk. Giden gitti artık da abimin cenazesinin bulunmasını ve bunu yapan şahısların mahkemeye çıkmasını istiyorum. Çok yıkıldık. Ben bu insanlarla yüzleşip suratlarına tükürmek istiyorum.”

“Sorgulayanlardan ikisi fethullahçıydı”

Sabri Uzun’un kitabında itirafları yayınlanan Polis memurunun verdiği bilgilere göre Batman Emniyet Müdürlüğü’nde C.C. ve A.A. isimli polis müdürlerince illegal olarak kurulan Faili Meçhulleri Araştırma Ekibi’nce kaçırılarak yaklaşık 1 ay işkence gören Kazım Uysal, Hizbullah üyeliğinden yargılandığı mahkemeye kaçırılma ve işkence sürecinde şahit olduğu herşeyi anlattığını ve bunların mahkeme tutanaklarından çıkarılabileceğini söyledi. “Doğan türü bir araba tam arkasında da Toros araba, arabanın da içerisinde üniformalı resmi polisler” vardı diyen Uysal, o polislerin kaçırıldığı anı gördüklerini kaydetti.

ERBAKAN'A KİN KUSTULAR

Sabri Uzun’un kitabındaki bilgileri veren polis memuru, Yeni Şafak’a Uysal’ı kaçıran üç polisin Ö., A., ve H. olduğunu, iki polisin paralel yapı, birinin ise Milliyetçi çizgiden olduğunu anlattı. Polisin verdiği bilgilerin Uysal’ın önceki gün Yeni Şafak’a yaptığı şu açıklamalarla örtüşmesi ise dikkat çekti: “İllegal olarak gözaltında tutulduğum 24 gün boyunca Polislerle siyasi tartışmalar yaptık. Polislerin iki tanesi Fethullahçıydı. Bunları da gizlemiyorlardı. Özellikle Refah Partisi ve Erbakan Hocayla ilgili kin kusuyordu. Neden dedim? Verdikleri cevabı bugün bile hatırlıyorum. Fetullahçı polis ‘O MGK’da kırmızı kitabı imzalamış. Neden imzaladın diye sorduklarında o da ‘hepsi Fethullahçıdır’ demiş’ şeklinde cevap vermişti. Ben de Erbakan Hoca’nın bunu dediğine inanmadığımı söylemiştim. Abdest almama bile izin vermiyorlardı. O 24 gün boyunca teyemmüm alarak namaz kıldım. Cezaevine bırakırlarken yanlarına kalmayacağını söyleyince ‘Sağ bıraktığımız için mi?’ dediler. Yaptıklarına şahit olduğum için öldürmelerinden hep endişe ettim. Allah kurtardı.”

JİTEM süsü veren polisler görevde

Sabri Uzun'un kitabında yer alan bilgilere göre 'Paralel yapıya mensup polis müdürleri tarafından 1998-99 yıllarında Batman'da kurulan ve adına Faili Meçhulleri Araştırma Ekibi' denilen yaklaşık 10 kişilik ekibin büyük bölümünün halen çeşitli illerde aktif görevde bulundukları öğrenildi. Söz konusu polis memurlarının 17 - 25 Aralık operasyonlarından sonra görev yerlerinin değiştirildiği, polis memurlarından birinin İzmir’e bir karakola gönderildiği, bir diğerinin ise yine bir büyükşehirde çocuk şube müdürlüğünde görev yapmaya devam ettiği kaydedildi. (Yenişafak)

(16 Ocak 2015, 23:16)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6544    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 116 Yıl Hapis

16.03.2021 11:45 Ankara, Antalya, Edirne, Gaziantep, İstanbul ve Tokat'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda çoğu yönetici konumdaki 16..
Tamamı 16.3.2021

AYM Başkanvekilinin hapsi onandı

16.03.2021 11:09 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 16.3.2021

Balyoz Kumpasında 'Taraf' davası

15.03.2021 14:58 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 15.3.2021

Mobeseci Aktepe'nin Hapsi Onandı

15.03.2021 10:35 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) görev yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'altın nesil' kadrosunda yer alan ve MOBESE'nin..
Tamamı 15.3.2021

Yeğen Kuytul Mahrem İmam Çıktı

16.03.2021 11:33 Ankara'da, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'un yeğeni Hakan Kuytul hakkında FETÖ/PDY jandarma mahrem yapılanmasında yönetici olduğu iddiasıyla, 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan 22,..
Tamamı 16.3.2021

Tır Kumpasına Yeni Dava

15.03.2021 14:45 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Marmara Bölgesi'ndeki jandarmalardan sorumlu sözde 'imamı'nın evinin çöpünde ele geçirilen ve örgüt hakkında önemli bilgilerin deşifre edildiği hafıza kartında ismi bulu..
Tamamı 15.3.2021

Yazıcıoğlu Sanığının Hapsi Onandı

16.03.2021 13:03 Kahramanmaraş'ta Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazasının ardından arama kurtarma çalışmalarını sekteye uğrattığı suçlamasıyla..
Tamamı 16.3.2021

Dink'te Karar Günü 26 Mart

16.03.2021 08:42 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ermeni asıllı Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında..
Tamamı 16.3.2021

Selam Kumpasında Hapis Gerekçeleri

15.03.2021 13:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de arasında ye..
Tamamı 15.3.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 11:30 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcının, "devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama", "görevi kö..
Tamamı 15.3.2021

Selam Kumpası Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 15.3.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.03.2021 15:07 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.3.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

16.03.2021 10:48 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 16.3.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

15.03.2021 14:26 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 15.3.2021

Kars: Darbeye 8 Hapis Onandı

16.03.2021 09:42 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddia edilen ve aralarında eski İl Jandarma Komutanı Albay Serdar Güngör'ün de bulunduğu 11 sanığın yargılandığı ..
Tamamı 16.3.2021

Kartal Köprüsü: Darbeye 7 Hapis

15.03.2021 15:34 İstanbul'da, silahlı terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde Kartal Köprüsü'nün kontrol altına alınmaya çalışılmasına ilişkin davanın, 18 sanık yönünden bozulmasının ardından yeniden görülen dava karara ..
Tamamı 15.3.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.331.491