Tam
EskidenYeniye
 

11 Eylül kumpasına soruşturma

Eski Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Sabri Uzun'un yazdığı kitapta 2007'de Ankara'da bulunan bomba yüklü minibüsü Paralelci polislerin otoparka getirdiğini ve yine kendilerinin bulduğunu açıklaması üzerine dosya yeniden açıldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

17.01.2015 01:04 Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi eski Başkanı Sabri Uzun, paralel yapının emniyet içerisindeki yapılanması ve cemaatçi polislerin kumpaslarını ‘İn’ adlı kitabında yazarak aydınlattı. Bunlardan biri olarak; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde, cemaatçi polisler, Van’dan bir minibüs ayarladı. İçerisinde 580 kilogram patlayıcı yüklenmiş olan minibüsün, PKK tarafından ayarlandığı ve Ankara’da Kurtuluş semtindeki çok katlı otoparka park edildi. Bu esnada bir ihbar yapıldı ve güya PKK, 11 Eylül olaylarının yıl dönümü olan 11 Eylül 2007’de suikast planladı.

SÖZDE OPERASYONLA BULUNDU

İhbar sonucu o bomba yüklü minibüsü polis köpekleri otoparkta buldu, bomba uzmanları müdahale etti. Sözde operasyona katılan tüm polisler de para ödülü aldı.

Komployu düzenleyen polislere “Ey cemaat imamı polis müdürleri!” diye seslenen Sabri Uzun, şu soruları sordu:

“O minibüsü bir yardımcı istihbarat elemanına siz kiralatmadınız mı? O minibüsü, kendi ajanınıza verip Ankara’ya siz getirtmediniz mi? O minibüsü çok katlı otoparka siz park ettirmediniz mi? Üzerinde parmak izi bulunmasın diye istihbarat dairesinin garajında yıkattığınız minibüsü bir polis memuruna eldivenle siz kullandırmadınız mı? Siz bugüne kadar parmak izi bulunmaması için polis tarafından yıkatılan örgüt arabası gördünüz mü? Bu olayda kullandığınız yardımcı istihbarat elemanına 30 bin dolar ödediniz mi?”

OLAY, 4 ÖĞRENCİYE YÜKLENDİ

Olaydan iki gün sonra minibüste bulunan bir cep telefonundan hareketle hat sahibi Alparslan Özkan, yakalandı. Özkan telefonun kendisine ait olmadığını ve hattı üniversite öğrencisi olan İdris Nakçi’nin kullandığını söyledi. İki gün sonra da Nakçi, PKK’nın Eskişehir gençlik örgütlenmesinin sorumlusu olduğu gerekçesiyle tutuklandı. Sözde suikast 4 üniversite öğrencisinin üstüne kaldı.

GÜVEN SAĞLAMAK İÇİN

2005 yılında da paralel yapının Erdoğan’a yönelik bir sabotaj süsü verdiğini ifade eden Uzun, Erdoğan’ın uçağına sabotaj olacak iddiası yayan paralel yapının, güven sağlamak için böyle davrandığını yazdı.

27 AYRI SİMKART

11 Eylül 2007'de Ankara'dan gelen bir haberle sarsıldı. Sıhhıye'deki katlı otoparkta patlayıcı yüklü bir minibüs bulundu. İstanbul Küçükçekmece'den çalınıp Van'da bomba ve düzenekler yerleştirildikten sonra Ankara'ya getirilen minibüsün hedefinin Başbakanlık olduğu, polisin ABD'deki 11 Eylül saldırısının 6'ncı yıldönümünde büyük bir eylemi önlediği açıklandı. TNT, amonyum nitrat, benzin, piknik tüpü, elektrikli infilak kapsülleri, infilak fitilleri, poşet ve bidonlar içinde kimyasal toz ve sıvı maddeler yüklü minibüsü havaya uçuracak düzeneği harekete geçirecek 3 cep telefonu bulundu. Telefonlarda 27 ayrı sim kart kullanıldığı tespit edildi.ÜÇ KİŞİNİN ÜZERİNE YIKILDI

Bu sim kartlardan birinin sahibi olan Alpaslan Özkan, telefonunun kendisine ait olmadığını, hattı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencisi İdris Nakçi'nin kullandığını söyledi. Polis bu kez Nakçi'yi ve Özkan'ın tiyatro ve gitar kursundan arkadaşı Mustafa Bayar ve ODTÜ öğrencisi Ali Sayan'ı gözaltına aldı. Sayan'ın PKK'nın Ankara'daki gençlik sorumlularından olduğu, Nakçi'nin de Eskişehir sorumlusu olduğu ve üniversite öğrencilerini dağa gönderme faaliyeti yürüttüğü açıklandı. Davaya bakan Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Nakçi'yi 20 yıl 11 ay 20 gün, Ali Sayan'ı 8 yıl 9 ay, Alpaslan Özkan'ı 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Bayar ise beraat etti. Yargıtay 9. Ceza Dairesi cezaları onadı ve dosya kapandı. Paralel medya, eylemi PKK üstlenmeyince Ergenekon'a yıkmaya çalışmıştı.

'MİNİBÜSÜ PARALEL KOYDU'

Sanık avukatları ise kararın Yargıtay'dan bozulacağını sanıyordu. Çünkü Ankara'nın üçte birini yok edebilecek çapta patlayıcı bu üç kişinin işi olmazdı. Deliller de açık olarak bunu gösteriyordu. Geçen hafta Eski Emniyet İstihbarat Dairesi Sabri Uzun'un "İn" isimli kitabı şüpheleri doğruladı. Kitapta, "O minibüsü Kurtuluş Otoparkı'na cemaat park etti, yine cemaat buldu" ifadesine yer verildi. Uzun, bombalı kumpasın Paralel Yapı tarafından tezgahlandığını öne sürdü. Bunun üzerine Nakçi'nin avukatı Faruk Duran, davayla ilgili hem yeniden yargılama talebinde bulunacaklarını hem de Paralel kumpasın soruşturulması için savcılığa suç duyurusu yapacaklarını açıkladı. Duran, adil yargılama haklarının ihlal edildiği için Anayasa Mahkemesi'ne de ayrıca başvuracaklarını dile getirdi. Soruşturmayı yürüten Ankara Emniyeti ile dönemin özel yetkili Ankara Cumhuriyet Savcılığı, davaya bakan özel yetkili Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi ve bu mahkemenin kararını onayan Yargıtay 9. Ceza Dairesi'ndeki Paralel yapılanmanın araştırılmasını istedi.

İŞTE BOMBA KUMPASININ İZLERİ

SABAH'ın ulaştığı bomba yüklü minibüs dosyasında kumpası gösteren birçok nokta var. Daha önce dikkate alınmayan ve yeniden yargılamaya da dayanak oluşturması beklenen ayrıntılar şöyle:

Olay günü İdris Nakçi ile Eskişehir'de ev taşıdıklarını söyleyen 6 tanık var. Kaldığı Kredi Yurtlar Kurumu'na ait yurttan kendi imzasıyla depozitosunu iade aldığını gösteren makbuz mevcut. Telefon sinyalleri de Eskişehir'de olduğunu doğruluyor. Avukatların olay günü telefonun sinyal verdiği cadde ve sokaklardaki MOBESE kayıtlarının mahkemeye getirilmesi talebi kabul edilmedi.

Minibüste bombaya bağlı üç ayrı telefonda daha önce 27 ayrı hat kullanıldığı belirlendi. Nakçi'nin suçlandığı telefonu daha önce sim kart takarak kullanan ondan fazla kişi tespit edildi. Ancak hiçbiri gözaltına alınmadı. Sadece Nakçi alındı.

Nakçi'nin ayakkabıları gözaltındayken bir ara polisler tarafından götürüldü. Daha sonra iade edildi. Hemen ardından önüne yapışkanlı bir kâğıda ayakkabısıyla basması istenerek patlayıcı madde testi yapıldı. Buna rağmen polis kriminal raporunda, ayakkabısının tabanından 0,0012 gr (eser miktarda) patlayıcı izine rastlandığı belirtildi. Bu miktarla da ayakkabıdaki madde ile araçta ele geçen TNT'nin aynı olup olmadığı konusunda tespit yapılamayacağı ortaya çıktı.

İşin daha ilginci, bu patlayıcı incelemesi diğer sanıklara uygulanmadı.

Nakçi'nin diğer eşyalarında da aynı inceleme yapıldı ve hiçbirinde patlayıcı izine rastlanmadı.

Bomba yüklü araçta bulunan parmak izlerinin Nakçi'ye ait olmadığı tespit edildi.

Yine araçta bulunan izmarit gibi nesnelerden elde edilen DNA örnekleri de Nakçi ile örtüşmedi.

Otopark görevlisi mahkemedeki tanık ifadesinde, araçtaki kişinin Nakçi olduğunu net söyleyemeyeceğini belirtti. Aracı otoparka bırakan kişinin 35 yaşlarında, geniş omuzlu, ağır abi görünümlü biri olduğunu söyledi. Nakçi ise minyon tipli ve o tarihte 23 yaşında.

DİĞER DETAYLAR

Ankara'da 2007 yılında bulunan bomba yüklü minibüsle ilgili eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanı Sabri Uzun'un kitabında gündeme getirdiği iddiaların ardından dosyanın yeniden açılması gündeme geldi. Uzun'un 550 kg TNT'nin bulunduğu minibüsün polis haber elemanı tarafından bulunduğu Kurtuluş Çok Katlı Otoparkı'na getirildiğini iddia etmesinin ardından minibüsteki bombayla ilgili 20 yıl hüküm giyen İdris Nakçi'nin avukatları yeniden yargılama talebinde bulunmaya hazırlanıyor. Nakçi'nin avukatlığını yaparken tartışmalı ifadelerle 8 ay tutuklu kalan ve 7.5 yıl hapse mahkum olan avukat Filiz Kalaycı ise çarpıcı iddialarda bulundu. Kalaycı, tahliye olduktan sonra kendisini arayan bir kişinin minibüsün "devlete ait olduğunu" söylediğini, ancak yeni komplolardan çekindiği için bu kişiyle görüşmediğini söyledi.

20 yıl ceza verildi

Ankara'da 11 Eylül 2007'de Kurtuluş'taki otoparkta bomba yüklü bir minibüs bulundu. Minibüsün PKK'ya ait olduğu ve dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast planlandığı iddia edildi. Yapılan soruşturmadan sonra üniversite öğrencisi Nakçi, bomba yüklü minibüsü otoparka getirdiği iddiasıyla 20 yıl hapse mahkûm oldu ve cezası Yargıtay'ca da onandı. Bu dava sürerken Nakçi'nin avukatı Filiz Kalaycı avukat arkadaşlarıyla birlikte gözaltına alındı. Diğer avukatlar tutuksuz yargılanırken Kalaycı, 8 ay hapis yattı. Kalaycı mahkemenin 7.5 yıl hapis cezası vermesinin ardından mahkemenin yurt dışına çıkış yasağını kaldırması üzerine yurt dışına çıktı.

'Polis zorladı' iddiası

Avukat Kalaycı, Milliyet'e yaptığı açıklamada otopark görevlisinin duruşmadan önce Nakçi'nin ailesine "Polis beni zorladı bu kişiyi teşhis etmem için. Ben dindar biriyim, o günden bugüne vicdan azabı çekiyorum" dediğini ileri sürdü.

Kalaycı, tahliye edildikten birkaç gün sonra, 2010 yılı Şubat ayında büroya gelen bir telefonda adının Cengiz olduğunu söyleyen bir kişinin "Tahliye olmama çok sevindiğini" söyledikten sonra "Sizin baktığınız bir dosya ile ilgiliyim, çok katlı otopark dosyası. Ben dört gözle sizin tahliyenizi bekliyordum. Bu dosyadaki araç devlete aitti, getiren kişi de devletin adamıydı. Eğer benimle yüz yüze görüşürseniz size anlatacaklarım var" dediğini anlattı. Kalaycı, o süreçte kendisini telefonla arayan kişinin de bir komplo peşinde olduğunu düşündüğü için görüşmediğini, konuşmaya bürodaki bir arkadaşı ve Av. Murat Vargün'ün şahit olduğunu söyledi.

'Git ve dönme' dediler

Kalaycı şöyle devam etti:

"Ben ve 3 avukat arkadaşımın büroları 12 Mayıs 2009'da basıldı. Bütün dosyalarımız didik didik arandı, yasadışı ya da örgütle ilişkili hiç bir şey bulunmadı. 8 ay cezaevinde kaldım, 7.5 yıl ceza aldım. Mahkeme yurtdışı çıkış yasağına yaptığımız itirazlardan sadece benimkini kabul etti. Avusturya'daki anne ve babamın sağlık nedenleriyle Türkiye'ye gelemeyeceklerine dair rapor sunduğu gerekçesiyle Türkiye'de örneği olmayan bir biçimde yurtdışı yasağını 'Sadece Avusturya'ya ve bir ay süreyle gidip dönmesi koşuluyla' kaldırdı. Bunun anlamı 'git ve geri dönme' demektir. Gerçekler er ya da geç ortaya çıkar ve komplocular elbet bir gün halkın önünde hesap verir, bütün umudum bu."

Soruşturma çelişki dolu

Minibüs dosyasındaki şu çelişkiler ise dosyanın yeniden açılması ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor:

* Ankara Sulh Ceza Mahkemesi 11 Eylül 2007'den yaklaşık 2 hafta önce Ankara ili için genel arama kararı almasına rağmen minibüsün otoparka sokulduğu güne kadar yaklaşık 2 hafta hiçbir arama işlemi yapılmadı.

* Arama sırasında bomba düzeneğinde bulunan cep telefonlarından birine eskiden takıldığı iddia edilen Sim kartlardan birinin Alparslan Özkan'a ait olduğu tespit edildi ve Özkan gözaltına alındı. Oysa dosyada bu telefonlara takılan birçok Sim kartının tespit edildiği ve bunlardan bir kısmının Güneydoğu'da oturan koruculara ait olduğu anlaşıldı.

* Minibüs'ün otoparka bırakıldığı gün İdris Nakçi'nin Eskişehir'de ev taşıdığını söyleyen 6 tanık ifadesi ve Eskişehir'de kaldığı Kredi Yurtlar Kurumu'na ait yurttan kendi imzasıyla depozitosunu iade aldığını gösteren makbuz var. Ayrıca Nakçi'nin kullandığı telefonlara ait sinyaller de Eskişehir'de olduğunu gösteriyordu.

Tanık sanığı teşhis etmedi

* Minibüs'te bulunan 6 parmak, 10 avuç izinin hiçbiri Nakçi'ye ait çıkmadı; izmarit vb nesnelerden elde edilen DNA örnekleri de Nakçi ile örtüşmedi.

* Aracın park edildiği otopark görevlisi mahkemede Nakçi'nin araçtaki kişi olduğunu net söyleyemeyeceğini" belirtti.

* Nakçi'nin ceza almasına yol açan en önemli delil olarak ayakkabısında patlayıcı izine rastlanmasıydı. Nakçi, ifadesinde ayakkabılarının gözaltındayken bir ara çıkartılıp götürüldüğünü ve sonra iade edildiğini, ardından önüne yapışkanlı bir kâğıt getirilip ayakkabısıyla basmasının istendiğini anlattı. Polis kriminal raporunda ayakkabısının tabanından 0,0012 gr (eser miktarda) patlayıcı izine rastlandığı belirtildi. Nakçi'nin diğer giysilerinde de ise hiç bir patlayıcı izine rastlanmadı.

(17 Ocak 2015, 01:04)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6552    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.668.137