Tam
EskidenYeniye
 

Bank Asya'ya polis baskını

Paralel Yapı'nın adeta kozmik odası ve en önemli finansman kaynağı olarak nitelendirilen Bank Asya'ya polis ekiplerince baskın yapıldı. Mali polis, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ekipleri, banka avukatının eşliğinde bankada inceleme başlattı. Ekiplerin, 'bankacılık işlemlerinde usulsüzlük yapıldığı' iddiasıyla bankadaki dosyaları ve bilgisayarları incelediği öğrenildi. Baskının ihbar mektupları üzerine başladığı öğrenildi. Paralel Yapı'nın yüklü bağışlar topladığı Bursa'daki Yıldırım Şubesi'nin kontrolünün cemaatin Marmara Bölgesi'nden sorumlu imamı Cansun'un kontrolünde olduğu, yurtdışındaki okullar için gereken teminat mektuplarının da, bu şubeden usülsüz olarak gönderildiği belirlendi. Ayrıca 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerinden sonra bankadan parasını çekmek isteyen ya da ticari hesaplarını başka bankaya kaydırmak isteyenlerin de geri çevrildiği ortaya çıktı.

Önceki haber title=Sonraki haber

17.01.2015 09:25 Mali polis, Paralel yapının bankası Bank Asya'ya baskın düzenledi. Bankanın Bursa'nın en büyük ilçelerinden olan Yıldırım'daki şubesine, dün akşam saatlerinde mali polis, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) ekipleri geldi. Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla başlatılan operasyon kapsamında Paralel Yapı'ya yakın holdinglerin hesaplarının bulunduğu şubedeki dosya ve klasörler toplandı. Bilgisayar hard disklerini inceleyen mali polisin operasyonunun usulsüz bankacılık işlemleriyle ilgili olduğu belirtiliyor. Mali polisin uzun süredir takip ettiği şubeyle ilgili gelen ihbarları da dikkate alarak operasyonun düğmesine bastığı bilgisine ulaşıldı.

KAYITDIŞI PARA TRANSFERİ

İlk incelemelere göre, bankanın Bursa'daki en büyük şubelerinden olan Yıldırım'dan usulsüz krediler verildiği, şaibeli mevduat hesapları açıldığı, kayıt dışı para transferleri yapıldığı tespit edildi. Savcılığın gizlilik kararı nedeniyle herhangi bir açıklama yapılmadı. BDDK ve MASAK, 17 Aralık'taki darbe girişiminin ardından Paralel Yapı'nın bankasında inceleme yapmıştı. Bankada ortaklara sağlanan usulsüz krediler, sigortaya tabi mevduat tutarından yararlanmak için açılan şaibeli hesaplar, bankaya yatırılan paraların kaynağı ve kara para olup olmadığına yönelik araştırmalar başlatılmıştı. BDDK'nın görevlendirdiği murakıplar para transferlerinde 'fiktif' hesap incelemesi yapmıştı.DİĞER DETAYLAR

Gülen cemaatinin en önemli finans kaynağı olan Bank Asya'ya polis operasyonu düzenlendi. Delillerin yokedilmesi ihtimali nedeniyle baskın şeklinde gerçekleşen operasyon bankanın Bursa Yıldırım Şubesine yönelik gerçekleşti. Mali polis, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ekipleri, banka avukatının eşliğinde bankada inceleme başlattı. Ekiplerin, 'bankacılık işlemlerinde usulsüzlük yapıldığı' iddiasıyla bankadaki dosyaları ve bilgisayarları incelediği öğrenildi. Konuyla ilgili olarak akşam saatlerinde bankadan bir açıklama geldi.

BANKASYA: İNCELEME BANKA İLE İLGİLİ DEĞİL

Bank Asya’dan yapılan resmi açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Bursa Yıldırım Şubemizde yapılan adli arama işlemi, Asya Katılım Bankası A.Ş. ile ilgisi olmayan şahıslara yönelik bir soruşturma kapsamında gerçekleştirilmektedir. Söz konusu adli arama işleminin Bankamız ile herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Bankacılık işlemlerinde usulsüzlük yapıldığına ilişkin iddialar tamamıyla gerçek dışıdır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

PARALELİN YURTDIŞI OKULLARINA USULSÜZ TEMİNAT MEKTUPLARI

Paralel Yapı'nın yüklü bağışlar topladığı Bursa'daki Yıldırım Şubesi'nin kontrolünün cemaatin Marmara Bölgesi'nden sorumlu imamı Cansun'un kontrolünde olduğu, yurtdışındaki okullar için gereken teminat mektuplarının da, bu şubeden usülsüz olarak gönderildiği belirlendi. Mali polis ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından, Paralel Yapı'nın adeta kozmik odası ve en önemli finansman kaynağı olan Bank Asya'nın Bursa'daki Yıldırım Şubesi'ne yapılan baskının detayları ortaya çıktı. Yapılan incelemelerde, Paralel'in yurtdışındaki okulları için gerekli teminat mektuplarının Bursa'daki şubeden usulsüz olarak gönderildiği belirlendi. Ayrıca 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerinden sonra bankadan parasını çekmek isteyen ya da ticari hesaplarını başka bankaya kaydırmak isteyenlerin de geri çevrildiği ortaya çıktı.

USÜLSÜZ KREDİLER

Bankacılık yerine tefecilik yaptığı iddia edilen şubenin, müşterilerin geçmişte kullandığı kredileri çok yüksek faizlerle geri istediği belirlendi. Birçok vatandaşın aldığı kredinin kat kat fazlasını geri ödemek zorunda kaldığı ortaya çıktı. Şubenin usulsüz krediler kullandırdığı tespit edilirken, darbe girişiminden sonra halkın tepkisi üzerine işleri bozulan Paralel firmalara milyonlarca lira aktarıldığı tespit edildi. En çarpıcı tespitlerden biri ise bankaya olan kaynağı belirsiz para girişinin bu şube üzerinden yoğunlaşması oldu.

ŞUBENİN KONTROLÜ İMAMDA

Bursa, Paralel'in yüklü miktarlarda bağış topladığı kentlerin başında geliyor. Yıldırım Şubesi'ndeki tüm işlemlerin de Bursa imamı olarak bilinen ve Marmara Bölgesi'nden sorumlu olan ancak operasyondan önce Pensilvanya'ya kaçan Cansun ve eski Bursa Valisi Şahabettin Harput'un kontrolünde yapıldığı belirlendi. Bursa'da toplanan paraların bu şube üzerinden transfer edildiği öğrenildi.

PARALEL VALİ VERGİ SALMIŞ

17-25 Aralık darbe girişiminin finans kaynağı olan Bank Asya'nın bölge imamlarının adeta vali gibi şehirleri yönettiği ortaya çıktı. Bursa'da Banka Asya Yıldırım Şubesi'nde başlatılan soruşturmada paralel örgütün Bursa imamı olan Cansun Sarıyıldız'ın, işadamlarından 'yardım' adı altında vergi topladığı belirlendi. Baskından kısa bir süre önce yurtdışına kaçan Cansun Sarıyıldız'ın 80 milyon TL değerindeki kamu arazisini cemaatin üniversitesine tahsis eden eski vali Şahabettin Harput döneminde adeta vali gibi Bursa'yı yönettiği belirtildi. Sarıyıldız'ın 17 ve 25 Aralık darbe girişiminden önce Bursa'dan topladığı yardım miktarının da 200 milyon TL'yi bulduğu ifade ediliyor. Cemaate bağış yapmayan işadamlarına ise polis operasyonu yapılmasının talimatını da Sarıyıldız'ın verdiği ileri sürüldü. Vali Harput'un büyük hürmet gösterdiği Sarıyıldız'ın, ihaleleri örgütün işadamlarına yönlendirdiği belirlendi.

ŞANTAJLA HARAÇ ALDILAR

Şahabettin Harput'un 2008'de Bursa'ya atanmasının ardından cemaatin Bursa'dan topladığı yardım paralarında büyük artış sağlandı. Bunun üzerine Fethullah Gülen, Sarıyıldız'ı Bursa imamı olarak atadı. Bursa'da düzenlenen Türkçe Olimpiyatları için Büyükşehir Belediyesi'nden sponsorluk adı altında milyonlarca lira alan Sarıyıldız ve Vali Harput kenti adeta haraca bağladı. Sarıyıldız'ın Bursa imamı olmasının ardından cemaate giden yardım tavan yaptı. 400 bin TL'ye dayanan rakamlar işadamlarından toplanmaya başladı. Bursa'daki bir market zinciri sahibinden de bu miktarda para istendi. Ancak işadamı bu parayı vermeyince yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Ayrıca Cansun Sarıyıldız'ın isteği üzerine cemaate ait Bahar Hastanesi Bursa'da faaliyet gösteren ve işleri iyi olmayan özel bir hastaneyi satın almak istedi. Fakat hastanenin ortağı işadamı bu satışa karşı çıktı. Bu sefer de devreye eski vali Harput girince işadamı satmak zorunda kaldı.

BANK ASYA ÇIRPINIYOR

17-25 Aralık darbe girişiminin finansörü Bank Asya, ayakta kalabilmek için son kozlarını oynuyor. BDDK'nın, mali bünyesindeki bozulma nedeniyle geçen yıl 70'inci madde kapsamına aldığı Bank Asya, iştirak satışlarına devam ediyor. Daha önce de hisse satışı yapan Bank Asya, bu kez de Tamweel Africa Holding'deki yüzde 40 hissesini, 31.8 milyon euro bedelle The Islamic Corporation for the Development of the Private Sector'e satmak için sözleşme imzaladı. Paralel finansörlerin, bankaya 92 milyon lira destek atması bankanın 'borcunu ödeyemeyecek' durumda olduğu sorusunu gündeme getirirken, son iştirak satışı bu iddiaları güçlendirdi.

PARALEL MEDYADAN BASKINA TEPKİ

Öte yandan bankaya yönelik operasyona paralel kesimlerden tepki geldi. Bu kesimin merkez yayın organı olarak nitelendirilen Zaman gazetesi "Bank Asya şubesine ‘İftira mektupları'yla hukuksuz baskın" başlığıyla verdiği haberinde olayı şu satırlarla duyurdu:

"Bank Asya şubesine ‘İftira mektupları'yla hukuksuz baskın.. Bank Asya’ya yönelik hukuksuz uygulamalardan sonuç alamayan iktidar, bu kez ‘iftiracı mektupları’na sarıldı. Mali polis ve BDDK elemanları, Bursa Yıldırım Şubesi’nde kasa kiralayan müşterilerle ilgili işlem yaptı. Şirketlerin para transferleri, kredi kullanım durumları ve çek-senet transferleri ile ilgili inceleme yürütüldü.

17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmalarının ardından başlatılan cadı avı sürüyor. Bank Asya’ya yönelik baskı ve yıldırmalardan istediği sonucu alamayan iktidar, alternatif yöntemlere başvurmaya başladı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından her yaptığı işlem takip edilebilen Bank Asya’ya saldırının yeni yöntemi kiralık kasalar oldu. Bankanın Bursa Yıldırım Şubesi’nde 24 saat boyunca yapılan incelemede ‘kiralık kasalar’, çek-senet işlemleri ve kredi işlemlerine yönelik araştırma yapıldı. Operasyonun, ‘iftiracı mektuplarına’ dayandırıldığı belirtiliyor. Bank Asya şubesine gelen polislerin yanlarında bazı gazetecileri de götürmesi şaşkınlıkla karşılandı.

Yıldırım Şubesi’ne önceki gün saat 16.25 sularında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ekipleriyle birlikte gelen mali polis ekipleri Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan aldıkları 24 saatlik arama ve inceleme iznini ibraz ettikten sonra çalışmalara başladı. Banka şubesinde kasa kiralayan müşterilerle ilgili işlem yapan BDDK ve mali polis ekipleri, akşam ilerleyen saatlerde bu müşterilere telefonla ulaşarak bankaya çağırdı. Kasaları açıp içindeki malzemelerle ilgili tutanak hazırladıktan sonra geri gönderdi. Haklarında tutanak hazırlanan müşterilerden isteyenlere soruşturma evrakının bir örneği de verildi.

Kiralık kasalarla ilgili işlemlerin tamamlanmasının ardından şirketlerin para transferleri, kredi kullanım durumları ve çek-senet transferleri ile ilgili çalışma yürütüldü. Savcılıktan alınan izin kapsamında hem evrakların kopyası hem de bilgisayarın imajları alındı. BDDK ve mali polis ekipleri gece boyunca banka şubesindeki çalışmalarına devam etti. Sabah mesainin başlamasıyla birlikte Yıldırım Şubesi’nde bir tarafta normal bankacılık işlemleri sürerken, ekipler de incelemelerine devam etti. Baskının dün mesai bitimiyle tamamlanması gerekiyordu. Ancak polis 15.30 sularında savcıdan aldığı yeni bir izinle bankaya geldi. Daha önce savcı izni olmadığı gerekçesiyle avukatların açmalarına izin vermedikleri bazı dolaplar açtırılıp incelendi. Başlangıçta 24 saat olarak planlanan baskın son izinle birlikte uzadı.

Baskının dikkat çeken ayrıntılarından biri de bazı gazetecilerin anında haberdar edilmesiydi. Neredeyse polis ile gazeteciler aynı anda şube önüne geldi. Olayın hemen ardından devletin resmi ajansının da aralarında bulunduğu bazı ajanslarca servis edilen ve internet sitelerine düşen haberlerde, baskına gerekçe olarak ‘usulsüz bankacılık işlemleri yapılıyor’ olmasının gösterilmesi dikkatlerden kaçmadı. Oysa Bankacılık Kanunu gereği soruşturmanın gizli yürütülmesi gerekiyordu. Birkaç saat sonra ise hükümete yakın medyanın internet sitelerinde, akabinde de dünkü gazetelerinde operasyonun detaylarıyla ilgili bilgilerin yer alması dosyanın önceden sızdırıldığı izlenimini uyandırdı."


(17 Ocak 2015, 09:25)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6555    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.505.476