Tam
EskidenYeniye
 

Polislerden paraleli yakacak itiraflar

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü'nde resmi olarak yürütülen, 'Paralel Devlet Yapılanması' soruşturmasında milli iradeye nasıl müdahale edilmeye çalışıldığı ortaya çıktı. Polisler, amirlerinin kendilerine 30 Mart yerel seçimlerinde BDP'ye, 10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise CHP adayına oy vermeleri için baskı yaptıklarını açıkladı. Öte yandan yine Şanlıurfa'da paralel yapıya yakın polis memurlarının, terörle mücadeleyi sekteye uğratmak için bazı evrakları gizlediği ortaya çıktı. Terörle etkin mücadele için Plaka Tanıma Sistemi'nden yararlanılmak amacıyla yazılan izin yazılarını gizleyen polis memurları hakkında soruşturma başlatıldı. O soruşturma kapsamında da paralel yapılanmaya dair önemli itirafların yapıldığı ortaya çıktı.

Önceki haber title=Sonraki haber

17.01.2015 14:31 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında neler döndüğünü en iyi ortaya koyan bir örnek de, Şanlıurfa’da paralel yapıya yönelik yürütülen soruşturmada açığa alınan polislerin itirafları oldu. Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü’nde resmi olarak yürütülen , “Paralel Devlet Yapılanması” soruşturmasında milli iradeye nasıl müdahale edilmeye çalışıldığı ortaya çıktı. Polisler, amirlerinin kendilerine Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde BDP’ye oy vermeleri için baskı yaptıklarını açıkladı.

2’si emniyet müdürü 9 polisin açığa alındığı soruşturma tanık polisler 30 Mart Yerel Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde paralel amirleri tarafından baskı altına alındıklarını anlattı.

İşte o detaylar:

Soruşturmada paralel baskı altında olan polisler herşeyi tüm çıplaklığıyla anlattı. Şanlıurfa Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipler Amirliği’nde görevli polis memuru Y.Ş. Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü’ndeki “Paralel Yapı” hakkında bilgi verdi. “2013 Aralık ayında olan olaylar ve cemaatin iç yüzünün medyadan halka gösterilmesi üzerine emniyet içinde ve muhabere şubede de belli kişiler cemaate tavır koydu. Gülen grubuna gönülden bağlı kişiler, (Tugay P., Özcan G., Mehmet U. ve Sercan Ç. Y. sohbetlerde yapamadıkları siyasi propagandayı şube içinde yapmaya başladılar. Yerel seçimlerde BDP’ye oy atılması, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de çatı aday Ekmelettin İhsanoğlu'nu desteklenmesi telkininde bulundular. Seçimlerden önce Turgay P. bana, ‘BDP ye oy vereceğiz yoksa ülke İran’ın kontrolündeki kişilere geçecek’ diyerek felaket senaryolarını içeren bir videoyu izletmek istemesi üzerine kendisine ‘benim amcamın oğlu PKK tarafından yaralanmış ve gazi olmuştur. BDP'ye oy vermek vatan hainliğidir benim gözümde’ diyerek sinirli bir şekilde rest çektim. Ancak konu üzerine yanıma gelen Özcan G. ve diğerleri ikna için ‘Kızın kürt bir erkeği sevse sen de vermek zorunda kalsan’ gibi saçma bir örnek verdi.”

BUNLAR AÇIKÇA VATAN HAİNİ

Polis Memuru M.Y.’de ifadesinde şunları anlattı; ”Ahmet O. isimli arkadaşım 'AKP’nin karşısındaki güçlü partiye oy vereceksiniz. Osman Baydemir güçlü olduğu için ona oy verin' demesi üzerine şehit yakını olduğu için bir daha toplantıya gitmeyeceğimi söyledim. Bunların ne kadar hain olduklarını gördüm.” (Akşam)

TERÖRLE MÜCADELEYE PARALEL ÖRGÜT KALKANI

Öte yandan yine Şanlıurfa'da paralel yapıya yakın polis memurlarının, terörle mücadeleyi sekteye uğratmak için bazı evrakları gizlediği ortaya çıktı. Terörle etkin mücadele için Plaka Tanıma Sistemi'nden yararlanılmak amacıyla yazılan izin yazılarını gizleyen polis memurları hakkında soruşturma başlatıldı. O soruşturma kapsamında da paralel yapılanmaya dair önemli itirafların yapıldığı ortaya çıktı.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’nün İŞID, PKK ve diğer terör örgütlerine yönelik çalışmasının bazı paralelci polisler tarafından sekteye uğratılmak istendiği ortaya çıktı. Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü’nün (KOM) Özellikle Kobani olayları öncesinde kente giriş yapan şahıslar ve otolar üzerinde personelin dikkatli, duyarlı ve müteyakkız bulunmasının sağlanması için harekete geçti. KOM Şube Müdürü Mehmet Fevzi Acar, 18 Eylül 2014'te KOM Şube Müdürlüğü Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü’ne yazı yazarak yazışmada adı geçen üç personele Plaka Tanıma Sistemi (PTS) için gerekli yetkilendirilmenin yapılmasını talep etti. Kısacası KOM, il emniyet müdürlüğünden gelen talimat doğrultusunda şehre giriş çıkış yapan insan ve araçları takip için kendi personeline PTS yetkisi istedi.

TALEBİ SÜMEN ALTI EDİLDİ

KOM’a cevap iki ay sonra, 19 Kasım 2014'te geldi. Üç personele yetki verileceği belirtildi. İki gün sonra 21 Kasım’da olur yazısı geldi ancak hala gelişme sağlanamadığından KOM Şube 27 Kasım’da talebini yineledi. Güvenlik risklerinin arttığı kentte KOM, PTS kullanıcı yetkisini alamadı. 15 Aralık 2014'te Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü'ne eski yazışmaların dökümü ile yeni bir talep geçildi. Ancak elektronik şubede çalışan paralel yapı mensubu polis memurları her an kan gölüne dönüşebilecek gerginlik atmosferine rağmen, KOM’un talebini arşive kaldırdı.

3 AY TERÖRE DAVETİYE ÇIKARDILAR

Üç ayı aşkın ihmal sürecinin ardından 15 Aralık tarihinde İl Emniyet Müdürlüğü, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Naki Ateş’i konunun araştırılması, gerekli halde soruşturulması için görevlendirdi. Ateş, 17 Aralık'ta 155 Haber Merkezi'nde çalışan personelden birkaçının ifadesini aldı. Aynı gün akşam saatlerinde söz konusu şubede çalışan polis memurlarından biri Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğüne ihbarda bulundu.

‘HER YERDE ADAMLARIMIZ VAR’ DEDİLER

Şubede çalışan polis memuru Mehmet Uludağ ve Mehmet Tugay Pehlivanoğlu’nun yetki verilmesine engel oldukları, kendi aralarında “terör ve KOM şubelerinin başarısız olduğu, her tarafı pislik götürdüğü” şeklinde konuştukları öğrenildi. Uludağ ve Pehlivanoğlu’nun “her tarafta adamlarımız var, geri döneceğiz” dedikleri ortaya çıktı. Uludağ ve Pehlivanoğlu’nun kullandığı bilgisayarlarda yapılan inceleme sonucunda evrak akış şemasında KOM’dan gelen talep yazısının Muhabere Elektronik Şube’ye vaktinde geldiği, ancak Pehlivanoğlu’nun EBYS sistemi üzerinden gelen evrakı sistem üzerinde okuduğu halde arşive kaldırdığı tespit edildi.

İhaneti eleştirdi diye aforoz ettiler

Şube memuru Murat Yüksek Pehlivanoğlu ve Uludağ’ın kendisini sohbetlere çağırdığını, cemaat ağabeylerinin MİT TIR’larının durdurulmasının cemaatin üstüne atıldığını iddia etmesine itiraz ettikten sonra bir daha sohbetlere çağrılmadığını anlattı. İfade veren şube memurlarından Ahmet Oğuz, “AKP karşısında kim güçlüyse ona oy vereceksiniz. Burada Osman Baydemir güçlü, ona verin” denildiğini aktardı.

AKP’YE KARŞI OLANA DESTEK

Pehlivanoğlu ve Uludağ’ın, ayrıca Sercan Çağlar ve Özcan Gökçe isimli bir polis memurunun seçimlerde BDP’nin desteklenmesi ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ekmelettin İhsanoğlu’na oy verilmesi konusunda baskı kurduklarını ifade etti. Bu kişilere mesafe koyan Şafak kendisinin ekip tarafından dışlandığını söyledi.

MOBESE BİRİMİNE YABANCI YOK

Halil İbrahim Tülüce isimli şube çalışanı ise KOM’un PTS şifre talebinin ardından Özcan Gökçe ve Pehlivanoğlu’nun “biz bakıyoruz. Bizden uç alıp neyi takip edecekler ki” şeklinde konuşmalarına tanık olduğunu belirtti. Bir ara 155 haber merkezine ardından da yine Mobese’ye verilen Tülüce'den şüphelenen Gökçe, Uludağ ve Pehlivanoğlu'nun yanında propaganda yapmadığı ifadesinde yer aldı.

İtiraflar gelmeye başladı

İki polisin ayrıca evlerde toplantılar düzenleyerek personele baskı kurduğu da soruşturmadaki ifadelerle ortaya çıktı. Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, İçişleri Bakanlığı'na 22 Aralık 2014'te gönderdiği yazı ile “tahkikatın Emniyet Genel Müdürlüğü'nce görevlendirilecek Polis Başmüfettişleri tarafından yaptırılmasını” talep etti. İfade verenlerden Asayiş Şube'den Yakup Şafak isimli polis Mobese'de bir yıl görev yaptı. Sonra Muhabere Elektronik Şube'de Pehlivanoğlu ile çalıştı. Birimlerinde çalışan personelin çoğunluğunun sohbetlere katılması nedeniyle kendisi de gitmeye başladı.

DİNİ SOHBET GİBİ BAŞLADI AMA...

Dini sohbet olarak başlayan toplantıların zamanla “himmet ve gazete parası toplantılarına” dönüştüğünü belirten Şafak, personelin çoğunun cemaat mensubu olduğunu; 17 Aralık'tan sonra bu kişilerin emniyette tepki aldığını belirtti. Pehlivanoğlu’nun, Naki Ateş’in ifade almasından sonra Şafak’ın evini arayıp “kendilerinin PTS şifre talebi ile ilgili ifade verdiklerini, iş yoğunluğundan evrakı imzalayamadıklarını söylemesini ve bilgi alma tutanağı olacak başka bir şeye imza atmamasını” söylediği öğrenildi. (Yenişafak)

(17 Ocak 2015, 14:31)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6567    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.575.129