Tam
EskidenYeniye
 

Polisten sınav soruları yemini

Paralel yapının Polis Akademisi'ne Geçiş Sınavı soru kitapçıklarını öğrencilere 'yemin' karşılığında gösterdiği ortaya çıktı. 2012'de sınava giren öğrenci İ.A. yaşanan skandalı 'Abdest alıp, namaz kıldırdılar, yemin ettirip kitapçıkları verdiler' sözleriyle anlattı. Öte yandan soruların çalındığı belirlenen 2010'daki KPSS'de paralel yapı mensuplarının hemen hemen tüm sorulara doğru cevap vermesi dikkat çekti. Bu kapsamda, örgütün yayın organı AktifHaber muhabiri Mustafa Yurttav'ın eşi ve kız kardeşinin de derece alarak kamuya yerleştiği ileri sürülüyor. Sınava öğretmen olmak için giren bir çok adayın öğretmenliği bir kenara bırakarak TRT'ye geçmesi dikkat çekti. Bunların arasında 17 Aralık komplosunu yürüten ekipten Başkomiser İsmail Arpacı'nın eşi de var. Tutuklanan iki polisin eşi de aynı sınavda yüksek derece yaptı. Paralel yapı operasyonlarında yasadışı dinleme ya da taltif yolsuzluğu suçlamalarıyla gözaltına alınan polisler 'Çok şükür hırsız değiliz' demiş, adliye önünde kendilerine destek veren yakınları da aynı mesajları vermişti.

Önceki haber title=Sonraki haber

01.02.2015 13:25 Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) soruları çalarak paralel yapı mensuplarına dağıttığı ve bir dizi hırsızlığa imza attığı ortaya çıkan paralel yapının soruları nasıl verdiğini Polis Akademisi Giriş Sınavı’na katılan bir öğrenci anlattı. 2012 yılında yaşanan skandalı ise bizzat soruları teslim alan 21 yaşındaki İ.A., 2011 yılında ilk sınava girip kazanamadığını 2012 yılında paralel yapıya ait evlerde kaldığını söyledi.

KUR'AN OKU DA ABİ GÖRSÜN

Paralel yapının kendisine polis akademisi için kesin söz verdiklerini dile getiren İ.A. şu itiraflarda bulundu: “Evde sisteme uygun davranmamız halinde bizi akademiye yerleştireceklerdi. Sınavdan 1 hafta önce bizi Eyüp’te bir eve çağırdılar. Cep telefonlarımızı kapatıp, başka bir odaya koydular. Abdest alıp 2 rekat namaz kılmamızı istediler. Evdeki abi ‘Kur'an okuyun şimdi Ankara’dan abi gelir. Sizi Kur'an okuyorken görsün’ dedi. Bölge abisi geldi. Çantasından yemin metni çıkardı.”

ÖZEL YEMİN METNİMİZ VARDI

İ.A. şöyle devam etti: “Kur'an-ı Kerim’e el basarak yemin metnini okuduk. Metinde, soruların gösterilmesinin gizli kalması gerektiği yazıyordu. Namus ve şeref üzerine yemin metni vardı. Yeminler edildikten sonra abi çantasından edebiyat - sosyal ve fen-matematik kitapçığı çıkardı. Yanımda bir arkadaşım daha vardi. Sadece İngilizce’yi vermediler. Sorulara bakıp cevapları ezberledik. Uzun bir süre kontrol ettikten sonra kitapçıkları geri verdik. Telefonlarımızı da geri alıp evden ayrıldık.”

DÜŞÜNME BİAT ET YETER

İ.A. sınav sorularına baktıktan sonra ‘Bu kul hakkı değil mi? diye sorduğunu söyledi. Aldığı cevabı dile getiren İ.A. “Serseriler, ateistler mi girsin akademiye. Sizin gibi namazlı temiz çocuklar girsin. Sen onu düşünme biat et yeter” diye konuştu. Sınavı kazanıp Polis Akademisi'ne asil üye olarak seçildiğini ifade eden İ.A. “Sağlık kontrolümde hastalık çıktı. O yüzden akademiye alınmadım. Bunu abilere anlatınca ‘hastanede bizden nasıl kimse olmaz, mutlaka olmalıydı’ dediler” şeklinde yaşadıklarını anlattı.

ŞİMDİ PİŞMANLIK DUYUYOR

Sınav sorularını gördüğüne pişman olduğunu sözlerine ekleyen İ.A. “Bu grupla dershanelerinde tanıştım. Çevremde herkes ‘bu abiler iyidir’ diyerek benim bu grupla devam etmemi destekledi. Bunu nasıl kabul ettik bilmiyorum. Sadece büyük bir psikolojik baskı altındayım onu hatırlıyorum” dedi. Soruları aldığını ailesinden uzun zaman gizlediğini belirten İ.A., paralel yapının gerçek yüzü ortaya çıkınca ailesine durumu anlattığını dile getirdi.

Savcı belgeleri istedi

Polis Akademisi’nde, 2012'de yapılan komiser yardımcılığı sınavının sorularının önceden elde edildiğine dair iddialarla ilgili Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, sınava giren 687 kişinin eğitim dönemlerine ait not dokümanları üç kurumdan talep edildi. Bin 949 kişinin başvurduğu sınavda 687 kişi yazılı sınava katılmaya hak kazanmıştı. Yazılı sınava girenlerden 200 asil 200 yedek 400 kişi sınavı kazanmıştı. Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesinde komiserlik sınavını kazanan 200 kişiden 188’inin, 80 ila 100 arası puan aldığı belirtildi. Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı 16 Ocak'ta soruşturma başlatmıştı.

350 adaydan 150’si FEM’li

ÖSYM ve YÖK’ten de bilgi isteyen Savcı Dalgalı, 2010 yılı KPSS'de 120 net yapan 350 adayı mercek altına almıştı. Soruşturma kapsamında adrese dayalı kayıt sisteminden 120 net yapan adayların aynı dershane ve okullarda öğretmen olduğu tespit edilmiş, 120 net yapan 350 adaydan 150’sinin FEM Dershaneleri 100’ünün de cemaat okullarında öğretmenlik yaptıkları saptanmıştı. (Yeni Şafak)

AİLE BOYU BAŞARI!

Öte yandan soruların çalındığı belirlenen 2010'daki KPSS’de paralel yapı mensuplarının hemen hemen tüm sorulara doğru cevap vermesi dikkat çekti. Bu kapsamda, örgütün yayın organı AktifHaber muhabiri Mustafa Yurttav’ın eşi ve kız kardeşinin de derece alarak kamuya yerleştiği ileri sürülüyor. Sınava öğretmen olmak için giren bir çok adayın öğretmenliği bir kenara bırakarak TRT’ye geçmesi dikkat çekti. Bunların arasında 17 Aralık komplosunu yapan ekipten Başkomiser İsmail Arpacı’nın eşi de var. Tutuklanan iki polisin eşi de aynı sınavda yüksek derece yaptı.

HIRSIZ DEĞİLLER, PEKİ YA SINAV SORULARI?..

Binlerce gencin umutlarının söndüğü 2010 yılında yapılan KPSS sorularının çalınmasıyla ilgili soruşturmada ‘paralel’ bağlantılar çıkmaya devam ediyor. Paralel yapının dershane ve kolejlerinde çalışan bazı adayların 18 yıl sonra girdikleri KPSS’de ful çektikleri belirlendi. 2010 KPSS dahileri arasında paralel yapının yayın organı olan Aktif Haber muhabiri Mustafa Yurttav’ın eşi ve kız kardeşinin de olduğu tespit edildi. Derece yaptıkları sınava öğretmen olmak için giren paralel yapının kurumlarında çalışan birçok adayın öğretmenliği bir kenara bırakarak TRT’ye yerleştikleri tespit edildi. Aynı sınavda 22 Temmuz operasyonunda tutuklanan polislerin arasında yer alan Ali İhsan Tezcan’ın eşi Filiz Tezcan ile Muhammed Fatih Tezcan’ın eşi Ayşenur Tezcan’ın da derece yaptığı belirlendi.

SAHTEKARLIKLARI ORTAYA ÇIKTI

10 Temmuz 2010’da yapılan KPSS sorularının çalınmasıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu’nda görevli Savcı Yücel Erkman’ın yürüttüğü soruşturma derinleştikçe paralel yapının gerçekleri de gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Eğitim Bilimleri’nin yanı sıra Genel Yetenek ve Genel Kültür sınav sorularının da çalındığının tespit edilmesinin ardından korkuya kapılan paralel yapının adaylarının sahtekarlıkları da bir bir deşifre oluyor.

GÖZ YAŞARTAN SONUÇLAR

“Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, bu örgüt faaliyeti çerçevesinde nitelikli dolandırıcılık ve örgütlü olarak sahtecilik” suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında, 100 ve üzerinde net yapan adaylar mercek altına alındı. Söz konusu adayların bazılarının ise paralel yapının dershane ve kolejlerinde çalıştığı belirlendi. Söz konusu adayların bazılarının ise başarı grafiği dikkat çekti. Tam 18 yıl sonra KPSS’ye öğretmen olmak için giren bazı adaylar Eğitim Bilimleri sorularının tümüne de doğru cevap vermeyi başardı. (!)

2010 KPSS'nin ihtiyar dahisi

Bazı adaylar da soruların tamamına yakınını doğru yanıtladı. 1994 yılında mezun olan 3 kişi de Eğitim Bilimleri’nde ful çeken adayların arasında yer aldı. Ful çekenler arasında dikkat çeken isimlerden birisi de İrfan A. 43 yaşında sınava giren İrfan A., Eğitim Bilimleri sorusunun tamamına doğru yanıt verdi. Söz konusu isimlerden bazıları öğretmen olmak için girdikleri sınavın ardından Dışişleri Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme gibi kurumlara yerleşirken bazıları da cemaatin kurumlarında çalışmaya devam etti.

Öğrenmenlikten TRT’ye geçtiler

2010 KPSS’de öğretmenlerin ataması P10 puan dilimine göre yani Eğitim Bilimleri, Genel Yetenek ve Genel Kültür’den alınan puanların hesaplanmasıyla yapılıyordu. Ancak o yıl yapılan sınavda, P10 puan diliminde ‘derece yapan’ adayların, ikinci kez yapılan Eğitim Bilimleri sınavına girmek yerine tercihlerini düz memurluktan yana kullandığı tespit edildi. Hayatını öğretmen olmaya adayan ve girdikleri sınavda adeta büyük bir başarıya imza atan adayların, P3 puan dilimine göre, yani Genel Yetenek ve Genel Kültür’den alınan puana göre tercih yapması dikkat çekici bulundu. Adayların bu şekilde yerleştikleri kurumlardan biri de TRT. İşte 2010 KPSS’de derece yaptıkları halde tekrarlanan Eğitim Bilimleri sınavına girmek yerine TRT’yi tercih eden bazı isimler:

- Ayşe A. 17 Aralık operasyonunu yapanlardan İstanbul Mali Şube’de görevli Başkomiser İsmail A.’nın eşi. Eğitim Bilimleri’nden 116 nete aldı. İkinci sınav yerine TRT’yi tercih etti.

- Hüseyin E. Eğitim Bilimleri sorularının tamamına doğru yanıt verdi. 2003-2011 arasında paralel yapının eğitim kurumlarında çalışan Elmas, tekrarlanan ikinci sınava girmek yerine TRT’yi tercih etti. Eşi de aynı sınavla öğretmen olarak atandı.

- İbrahim T. Eğitim Bilimleri’nden ise 111 nete imza attı. Paralel yapının eğitim kurumlarından çalıştığı belirlenen T. de öğretmenliği bırakarak P3 puanı ile TRT’ye yerleşti. T.’nin eşi de 2010 KPSS ile öğretmen olarak atandı.

- Asım K. Eğitim Bilimleri’nden 118.75 nete imza attı. Paralel yapının eğitim kurumlarında çalışan K. da Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavının iptal olmamasından yararlanarak TRT’ye yerleşti. K'nın eşi de o yıl aldığı puanla öğretmen olarak atandı.

- Ersan Y. Eğitim Bilimleri’nden 118.75 net yaptı. 2010 KPSS’de derece yapmasına rağmen öğretmenlik hayalini bir kenara bırakarak P3 puan türüyle TRT’yi tercih etti.

- Mevlüt Y. Eğitim Bilimleri’nden 118.75 nete imza attı. 2001-2011 cemaatin eğitim kurumlarında çalışan Y. de TRT’yi tercih edenler arasında yer aldı.

Soruların kokusunu iyi almışlar

Şaibeli KPSS’de derece yapanların arasında Aktif Haber muhabiri olarak görev yapan Mustafa Yurttav’ın eşi M. Yurttav ile kız kardeşi H. Yurttav da bulunuyor. Niğde Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği’nden 2008'de mezun olan M. Yurttav, 2010'daki sınavda Eğitim Bilimleri’nde 118.75 net yaparken, Genel Yetenek’ten 58, Genel Kültür’den 51.5 nete imza attı. Öğretmenlik için P10 puanı 96.251 olan Yurttav, Eğitim Bilimleri sınavının iptal edilmesinin ardından ikinci sınava girdi. Yurttav, tekrarlanan sınavdan aldığı 88 puan ile öğretmen olarak atandı.

96 aldı ama beğenmedi

Kastamonu Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği’nden 2009 yılında mezun olan H. Yurttav da 2010 yılındaki sınavda yengesi M. Yurttav’ın aldığı puanı alarak önemli bir başarıya imza attı. (!) Eğitim Bilimleri’nden 118.75, Genel Yetenek’ten 58,Genel Kültür’den 51 net yaparak 95.968 puan alan H. Yurttav, Eğitim Bilimleri sınavının iptal olmasının ardından öğretmenlik hayalini bir kenara bırakarak, TRT’yi tercih etti. O yıl Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavının iptal olmamasını fırsatını kaçırmayan H. Yurttav, tekrarlanan Eğitim Bilimleri sınavına girmek yerine P3 puan türüyle TRT’ye yerleşti.

Polis eşleri dahi çıktı!

22 Temmuz'da tutuklanan polislerden Ali İhsan Tezcan’ın eşi F. Tezcan, Genel Yetenek’ten 52.5, Genel Kültür’den 46 net yaparken, Eğitim Bilimleri’nden 105.5 nete imza attı. 2009'da Eğitim Bilimleri'nden 48 net yapan Tezcan’ın 2010'da 105 net yapması dikkat çekti. Eğitim Bilimleri sınavının iptalinin ardından ikici sınava giren F. Tezcan, 71 net yapabildi. Tezcan, Genel Yetenek ve Genel Kültür netlerinin yüksek olmasından dolayı öğretmen olarak atanabildi. Polis eşi A. Tezcan’ın da başarısı dikkat çekti. Tezcan, Genel Yetenek’ten 55.5, Kültür’den 55 net yaparken, Eğitim Bilimleri’nden ise 115 nete imza attı. Fule yakın net yapan A. Tezcan, tekrarlanan Eğitim Bilimleri sınavından 70 net yapmasına rağmen öğretmen olarak atandı. (Yenişafak)

PARALEL İLAHİYATÇILAR KPSS DAHİSİ Mİ?..

Paralel örgütün 2010 yılındaki KPSS sınavını devlet kurumlarına sızmak için çok geniş şekilde kullandığı iddiaları giderek belirginleşiyor. KPSS yolsuzluğu iddialarını soruşturan savcılar yeni detaylarla karşılaşıyor. Sınav sorularının çalındığı ortaya çıkan 2010 KPSS’sinde paralel yapıyla bağlantısı olduğu belirlenen 61 ilahiyatçı ile 19 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeninin ya ful çektiği ya da ilk sıralarda dereceye girdiği tespit edildi.

2010 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) Eğitim Bilimleri sorularının yanı sıra Genel Yetenek ve Genel Kültür sorularının da çalındığının ortaya çıktığı soruşturmada paralel bağlantılar bir bir dökülmeye devam ediyor. Paralel yapıyla bağlantısı olduğu belirlenen 61 ilahiyatçı ile 19 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği mezununun 2010 KPSS’sinin dehâları arasında yer aldığı tespit edildi. 61 ilahiyatçının 3’ü Eğitim Bilimleri sorularının tamamını doğru yanıtlarken, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği mezunu 1 aday Eğitim Bilimleri’nden, 1 aday da Genel Yetenek’ten ful çekti.

2010’NUN İLAHİYATÇI DAHİLERİ

10 Temmuz 2010’da yapılan KPSS sorularının çalınmasıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu’nda görevli Savcı Yücel Erkman’ın yürüttüğü soruşturma derinleştikçe paralel yapının binlerce gencin umudunu söndürdüğü sahtekarlıkları da gün yüzüne çıkıyor. 2010 yılındaki KPSS’de 100 ve üzeri net yapan adaylar mercek altına alındı. Yapılan inceleme neticesinde 61 İlahiyat mezunu aday, 100 ve üzeri nete imza atarken, bunların 3’ü ise Eğitim Bilimleri sınavında ful çekti.

KARI KOCA SÜPER ZEKA

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği mezunlarından 19 aday 100 ve üzeri net yaparken, bunların da biri Eğitim Bilimleri’nden biri de Genel Yetenek alanından ful çekmeyi başardı. Yapılan incelemede bu adaylardan çoğunun sınav öncesinde paralel yapının eğitim kurumlarında çalıştığı belirlendi. Söz konusu adaylardan bazılarının eşlerinin de aynı sınavda yüksek başarı (!) gösterdiği görüldü.

BAŞARILARI BİR ANDA ARTTI!

2010 yılındaki sınavda göz dolduran başarıya imza atan bazı adayların bir önceki yıl yapılan KPSS’de ise adeta döküldükleri görüldü. Bazı adayların ise soruların çalındığının anlaşılması üzerine tekrarlanan Eğitim Bilimleri sınavına girmedikleri, bunun yerine P3 puan türüyle kamuda düz memur olmayı tercih ettikleri belirlendi.

İşte deha örnekleri!

- 2009 KPSS’de sadece 60 puan alan Zafer B. 1999 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat’tan mezun oldu. 1999-2012 yılları arasında cemaatin eğitim kurumlarında çalıştığı belirlenen Zafer B., Eğitim Bilimleri sınavından 120 nete imza attı.

- 2004'te Hitit Üniversitesi İlahiyat’tan mezun olan Nurşen Ç. de Eğitim Bilimleri’nden 120 net yapan dâhilerden. Nurşen Ç., 2011 yılında Diyanet’te kadrolu işe başladı.

- Eğitim Bilimleri’nden 120 net yapan bir başka aday ise 2000 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat’tan mezun olan Süreyya İ.

- 2009 yılındaki sınavdan 63 puan alan, 2002 İstanbul Üniversitesi İlahiyat mezunu Kenan G. de Eğitim Bilimleri’nden 117 net yaptı. Kenan G., tekrarlanan sınavda ise aynı başarıyı gösteremedi. Kenan G.’nin eşi Hatice G. de 2010 sınavında büyük başarıya imza atanlardan(!). Fule yakın netler yapan Hatice G., Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavının iptal olmamasından yararlanarak öğretmen olarak atanmayı başardı.

- 2006 yılında Erciyes Üniversitesi İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği’nden mezun olan Hatice A. da 2006-2012 yılları arasında cemaatin eğitim kurumlarında çalışan biriydi. O da Eğitim Bilimleri’nden 120 nete imza attı. (Yenişafak)

Paralel yapı-Eğitim alanındaki uzantıları manşetlerimiz
Paralel yapı-Sınav yolsuzlukları manşetlerimiz
Paralel yapı-Finansal yolsuzluklar manşetlerimiz
Paralel yapı-Taltif yolsuzluğu operasyonları manşetlerimiz

(01 Şubat 2015, 13:25)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6604    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.435.244