Tam
EskidenYeniye
 

İhanet çetesi bayrağı hazmedemedi

Suriye'ye giden yardım tırlarını engelleyen, Türkiye sınırlarına tecavüz eden Suriye savaş uçağının düşürülmesine tepki gösteren, Suriye konulu üst düzey devlet yetkililerinin gizli görüşmesini sızdıran Gülen cemaati medyası son ihanetini Suriye'de gerçekleşen 'Şah Fırat' operasyonunda gösterdi. Bu tavırların tesadüf olmadığı, Türk olarak görünen bu örgütün aslında bir yabancı ülkeye bağlı görev yaptığı, bunu gösteren çok sayıda somut bulguların söz konusu olduğu belirtiliyor. Belki de hepsini birarada daha anlamlı kılan ise geçtiğimiz yıl ortaya çıkan bir ses kaydı..

Önceki haber title=Sonraki haber

27.02.2015 22:34 Suriye'ye giden yardım tırlarını engelleyen, Türkiye sınırlarına tecavüz eden Suriye savaş uçağının düşürülmesine tepki gösteren, Suriye konulu üst düzey devlet yetkililerinin gizli görüşmesini sızdıran Gülen cemaati medyası son ihanetini Suriye'de gerçekleşen 'Şah Fırat' operasyonunda  gösterdi.

Her milli meselede bir ihanetle karşımıza çıkan Pensilvanya suç örgütü, Türk ordusunun Süleyman Şah operasyonuna da alçakça saldırdı. Operasyonu ilk saatlerinden itibaren sosyal medya üzerinden deşifre ederek sınır ötesindeki askerimizin can güvenliğini tehlikeye sokan örgütün gazeteleri, manşetleriyle İsrail medyasını hatırlattı.BAZI ÜLKELERE AJANLIK MI YAPIYORLAR

Her yönüyle Fethullah Gülen'in kontrolünde olduğu iddia edilen Zaman, Bugün, Millet ve Taraf gazeteleri ile kısmen cemaat kontrolüne girdiği ileri sürülen Cumhuriyet ve Sözcü gazeteleri yine ihanette sınır tanımadı. Bütün dünyanın "askeri ve diplomatik zafer" olarak yorumladığı Süleyman Şah türbesi operasyonuna alçakça saldıran Pensilvanya medyası, Paralel örgütün nasıl bir ihanet içinde olduğunu bir kez daha gösterdi. Türk askerinin bölgeden çekilmesinin ardından çatışmaların hızlandığını görmezden gelen Paralel örgüt, aylardır sürdürdüğü "Türkiye'yi savaşa sokma politikasını" Süleyman Şah türbesi gibi milli bir mesele üzerinden bir kez daha alçakça bir tahrikle gündeme getirdi.

TETİKÇİ HABER SİTELERİ BOŞ DURMADI

Haber kaynakları deşifre olmasına rağmen ihanetine devam eden Fuatavni'yi kullanmaya devam eden Paralel örgütün tetikçi haber siteleri rezil bir üslupla Türkiye'nin Şah Fırat operasyonunu itibarsızlaştırmaya çalıştı. Attıkları başlıklarla Türkiye ordusunu küçük duruma düşürmeye çalışan, beceriksiz ve korkak  olarak göstermeye çalışan tetikçi haber siteleri, aşırı kilo alarak 150 kiloya ulaşıp 2010 yılında çürük raporu alan Zekeriya Öz'ün savaş çığırtkanlığı yapan sözde "kahramanlık" tweetlerini ise manşetten verdi.

PARALEL KULAKLAR KOPARILDI, ŞAH FIRAT SABOTE EDİLEMEDİ

Bir yandan çözüm sürecini sabote ederken diğer yandan KCK ve HDP ile kaos senaryoları üreten Paralel örgüt, en önemli milli davalarda bile Türkiye'yi arkadan vurmaktan çekinmedi. Geçmişteki birçok uluslararası önemli hamlelerimizi önceden basına sızdırarak Türkiye'ye ihanet eden örgüt, TİB'den, dışişlerinden ve Emniyet istihbarattan paralel kulakların koparılması nedeniyle Şah Fırat operasyonunu sabote edemedi.

ASKERİN GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE DÜŞÜRDÜLER

Türk askeri sınırın 200 km içerisinde iken operasyonu sosyal medyada deşifre ederek Mehmetçiğin can güvenliğini tehlikeye sokan Paralel örgüt, gece saatlerinden itibaren operasyonu itibarsızlaştırmak için elinden geleni yaptı. Büyük bir gizlilik içinde yürütülen operasyonun gecenin ilk saatlerinden itibaren Paralel örgüt tarafından deşifre edilmesi "ihanet" olarak yorumlandı.

TÜRBENİN DAHA ÖNCE İKİ KEZ TAŞINDIĞINI GİZLEDİLER

Daha önce 1939 ve 1973 yıllarında iki kez taşınan Süleyman Şah türbesinin 800 yıl sonra taşındığı yalanını söylemekten çekinmeyen Pensilvanya medyası, bayrak ve kutsal emanetler üzerinden ihanetini sürdürdü. Pensilvanya medyasının sosyal medyadaki tetikçilerinin bu ihaneti Gülen cemaatinin halk kesimlerinde bile tepki ile karşılandı.OPERASYON YOKSA ÖRGÜTE Mİ YAPILDI?

Paralel örgütün dillerinden ve klavyelerinden taşan ihanetine çarpıcı bir tepki, paralel yapı tartışmalarının başlamasıyla birlikte cemaatin bir örgüt olduğunu farkedip içlerinden ayrılan gazeteci yazar Ahmet Taşgetiren yaptı. Taşgetiren'in 'Operasyon onlara karşı mı yapıldı yoksa?' başlıklı yazısı şu şekilde idi:

"Fethullah Gülen bir açıklama yapsa ne derdi acaba? Mesela Mavi Marmara olayında sergilediği tavrı mı ortaya koyardı? Ya da Keneş onun adına da mı yazıp çiziyor?

Zaman gazetesi Şah Fırat’ın “yorum”unu ona yaptırmış. O da oturmuş, Cumhurbaşkanına Başbakan’a ağzına geleni söylemiş.

“Türk Silahlı Kuvvetleri, elbette ki en samimisinden tebriği hak ediyor”muş! Operasyon “Planlama, stratejik zamanlama ve en az kayıpla icra bakımından tam bir askeri başarı hikayesi” imiş. Yağlar kalemden taşıyor.

“Erdoğan, Davutoğlu ve çevresindekiler”in payına ise “muhteris siyaset çetesi” tanımlaması düşmüş.

Camia böyle bakıyor Şah Fırat Operasyonuna. CHP ve MHP ile aynı çizgide. Orada da bir “Bozgun söylemi” almış başını gidiyor.

Aklı başında herkes ise, operasyonun gerekliliğini ve uygulanış şeklinin doğruluğunu ifade ediyor: Siyasi irade de doğru karar verdi, Asker de doğru icrada bulundu. Zaten gerek karar safhasında gerek uygulanış seyrinde siyasi irade ile Asker arasında bir farklılık söz konusu değil. Ne siyasi irade Asker’i gölgeliyor ne Asker siyasi iradenin süreç içindeki rolüne bir şey diyor.

Ama Camia, muhalefetten bile farklı olarak, Hükümeti vurmak için “Asker’e oynama” politikasına yönelmekten kaçınmıyor.

Asker Keneş’i ya da Camia’nın Bugün versiyonunda, “Askeri açıdan oldukça başarılı bir operasyon gerçekleştirildi” diye yazan Erhan Başyurt’u okuyacak ve “Helal olsun Gülen örgütü Hükümeti vurmuş ama Asker’i takdir etmiş, biz de onları sevelim” diyecek. Bu da müthiş bir operasyon değil mi?

İlk cümleyi tekrar edeyim:  Fethullah Gülen bir açıklama yapsa ne derdi acaba? Bu “Keneş dili”ne mi itibar ederdi?

Camia’nın sorunu, Camia olarak ayrı bir politika oluşturup, bunu Devlet’e empoze etme, başarılamadığı takdirde de içerden muhalefet etme noktasında toplanıyor.

Şu anda devlet içinde empoze yolları tıkandı, üstelik devlet Camia’nın “Paralel yapı” oluşturma girişimlerine karşı etkin mücadeleye başladı, onun için müthiş bir öfke var ve Hükümete vurma potansiyelini buldukları her defasında, “Türkiye için iyi olan - olmayan ayrımı” yapmaksızın çamurlu bir dil ile, ya da en çamurlu dil ile çığırtkanlığa soyunuyorlar.

Dış politikayı onlar yapmalıydı! Öyle bağımsız politika falan iddiasında bulunulmamalıydı. Stratejik derinlik sizin neyinize idi! Kıvrılıp kalmalıydınız size çizilen sınırlar içinde.

Camia, küresel bir iddianın peşindeydi oysa. Asya’da da çalışmaları vardı, Amerika’da, Avrupa’da, Afrika’da da.... Birileri onlara “Rusya’da ne işiniz var!” diye sormuştu bile. “Siz Amerikan casusu musunuz?” “Amerikan casusu” değil idiyseniz ne idiniz?

Sahi ne işiniz vardı Orta Asya Türki Cumhuriyetlerde? Afrika’da okul açmak “Hak rızası” için ise, Hak rızası neyin nesi idi? Stratejik derinlik değilse, Hak rızası derinliğinden mi söz etmek gerekiyordu?

Ahmet Davutoğlu hayalci idi. Osmanlı hayalleri peşinde koşmuştu. Peki siz neyin peşinde koşmuştunuz Afrikalarda? “Zamanın Başbakanı” ya da eski zamanların Cumhurbaşkanları sizin bütün coğrafyalardaki faaliyetlerinize kol - kanat gererken hangi hayalin peşinde koşmaktaydılar?

Ana muhalefetin, yavru muhalefetin tepkileri tam bir hikaye. Dostlar muhalefette görsün tavırları.

Ama Camia’nın tavrı tam bir cinayet. Tam bir kendini inkar. Tam bir zihin alaborası. Tepe kadrosunun yüreklerindeki kin her türlü makuliyetin dışında tepkilere yol açıyor. İşi “Keneş üslubu”nda noktaladılar.

Şu anda Gülen yok Keneş var. Bakıyorum herkes Keneş’leşiyor. Bir Allah’ın kulu çıkıp da “Yahu biz Keneş miyiz?” diye sormuyor.

Ben, Camia tabanının mesela bu konuda, tepeden gelen tepkilerle bütünleşeceğine asla ihtimal vermiyorum. Tepe çıldırdı, Mavi Marmara’dan bu yana tam bir çılgın dil tedavül ediyor.

Çılgın.... İsrail yanlısı, Amerikan yanlısı, AB yanlısı, ama asla Türkiye yanlısı değil.

Türkiye’de Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, Hükümet Ak Parti hükümeti olduğu müddetçe de, bu zehirli duruştan kurtulmaları zor görünüyor.

Batsın bu dünya!

Üstünde Erdoğan, Davutoğlu dolaşıyor, orayı Ak Parti yönetiyorsa. Halka müthiş öfke duyuyorlar, halk Erdoğan’a, Davutoğlu’na destek veriyor diye... Bir Camia’nın batış seyrini izliyoruz her olayda. Şah - Fırat Operasyonu Camia’ya karşı mı yapıldı yoksa? En çok onlar rahatsız oldu da..." (Ahmet Taşgetiren / Star)

İŞTE İHANETİN BELGELERİ

Türkiye'nin Suriye konulu "Şah Fırat" operasyonuna sert tepki veren Gülen cemaati medyasının "vatana ihanet" anlamına gelen bu tavrı aslında tek değil. Çok sayıdaki örneklerin sadece sonuncusunu teşkil etti.

Hatırlanacağı gibi Suriye'deki Türkmenlere yardım malzemesi götüren MİT tırları, örgütün yargı ve jandarmadaki uzantıları aracılığıyla engellenmişti. O konuda başlatılan soruşturma davaya dönüştü. Çok sayıda sanık açılan davada yargılanıyor. Sanıklar vatana ihanet ve casuslukla suçlanıyor. Son olarak bir subay daha dün tutuklandı.

Paralel örgüt, Türkiye sınırlarına tecavüz eden bir Suriye savaş uçağının Türk uçakları tarafından düşürülmesine de tepki göstermişti.

Bir başka ihanet, Suriye'deki Süleyman Şah türbesinde görev yapan Türk askerlerinin güvenliğinin nasıl sağlanacağına dair üst düzey gizli görüşmeyi medyaya sızdırmıştı. Paralel medyadan diğer medyaya yayılan bu ses kaydının sızdırılmasının ardında, örgütün halen hakkında yakalama kararı bulunan üyesi Emre Uslu'nun olduğu konuşulmuştu.

22 Temmuz 2014 tarihinde paralel yapıyla bağlantılı olarak üst düzey polis müdürlerine yönelik gerçekleşen ve çok sayıda polisin tutuklandığı operasyonların 2. dalgası, 8 Şubat 2015 tarihinde gerçekleşmiş, yine bir çok örgüt mensubu şüpheli tutuklanmıştı. Bu soruşturmanın en büyük sürprizlerinden ikisi, örgüt liderinin Fethullah Gülen olduğunun dile getirilmesi ile şüphelilerin vatana ihanetle suçlanması oldu. Gülen hakkında yakalama kararının da çıkartıldığı savcılık soruşturmasında Fetullah Gülen ve çetesi, isimleri de açıkça belirtilerek ilk kez açıkça 'vatana ihanet' ile suçlandı.

Savcılığın bu tespitini haklı çıkarırcasına örgüt son olarak Suriye konusunda bir kez daha devreye girdi. Her milli meselede düşman tavır takınan Pensilvanyalı İhanet Çetesi, Türk ordusunun Süleyman Şah operasyonuna da alçakça saldırdı. Operasyonu ilk saatlerinden itibaren sosyal medya üzerinden deşifre ederek sınır ötesindeki askerimizin can güvenliğini tehlikeye sokan örgütün gazeteleri, operasyon sürecindeki manşetleriyle vatana ihanet ettiklerini bir kez daha kanıtladılar.

Örgüt lideri Fetullah Gülen ile Suriye ses kaydının sızdırılmasında rol aldığı ileri sürülen gazeteci Emre Uslu'nun ABD'de oldukları biliniyor. Benzer şekilde paralel tartışmalarda ya da operasyonlarda adı geçen bir çok üst düzey cemaat yetkilisinin de ABD'ye gittikleri sık sık dile getirilmekte.

ŞOK SES KAYDI: TÜRKİYE FEDA EDİLEBİLİR, GÜÇLÜ OLAN ABD'NİN YANINDA YER ALINMALI!

2013 sonunda başlayan paralel yapı tartışmaları sürecinde ilginç bir ses kaydı medyaya düşmüştü. Paralel yapının yüksek yargı üyesi hakim ve savcılara yönelik talimatlarını içerdiği öne sürülen ve Ankara'daki hakim ve savcılara dinletildiği ileri sürülen kayıtta; "150 devlet içinde hizmet hareketimiz ve müesseselerimiz var. MOSSAD, CIA ve diğerleri Uzun'u götürmek istiyor. Bize de onun akılsız davranışları yüzünden '159 ülkedeki okullarınızı kapatırız ya da RTE'yi götürürsünüz' diyorlar. Hizmetimizin selameti için 1 kişi veya ülke gitse ne olur. Bu hizmetin bekası için gerekirse Türkiye feda edilir. Türkiye'deki mücadelede ABD'nin yanında yer alırsak güçlü çıkarız. Ok yaydan çıktı bir kere. Bu safhadan sonra geri dönüş 'yok olmamız' anlamına gelir. Onun için tüm imkanlar kullanılarak taarruz tek yoldur. Önümüze kim çıkarsa ezip geçeceğiz. Seçimlerde yüzde 65 ile bile gelseler, dosyalarla götürmek zorundayız. 44 yılda ördüğümüz hırkayı 'buyrun siz giyin' diyecek değiliz. Büyük bir fayda için küçük kötülük yapılabilir" deniliyordu.

Gülen ve cemaatinin geçmişten bugüne tüm faaliyetlerine bakıldığında ses kaydındaki iddiayla örtüştüğünün, ABD ve doğal olarak yakın müttefiği İsrail ile cemaat yakınlığının görülebileceği dile getiriliyor.

Ancak başka somut bulgular da ortaya çıktı. Gülen'in, hakkında dava açılmadan hemen önce 1999'da Türkiye'den ayrılarak gittiği ABD'den oturum almasında sorun çıkması üzerine devreye ABD istihbarat örgütü yetkililerinin girdiği, oturum talebini reddetme hazırlığında olan ABD mahkemesinin bu girişimin ardından 'Gülen'in ABD için yararlı bir kişi' olduğu kanaatine vardığı ve Gülen'e süresiz oturum hakkı verdiği bir FBI ajanının medyaya sızdırdığı mahkeme belgeleriyle ortaya çıkmıştı.

Yine cemaat mensuplarının ABD'deki senatör ve bürokratlara yoğun bağış yaptıkları da aynı FBI görevlisi tarafından isim isim belgeleriyle ortaya çıkarılmıştı.

Ülkesindeki cemaat okullarında ABD istihbarat örgütü mensuplarının öğretmen olarak çalıştırıldığını tespit ettiğini ileri süren Özbekistan, düzenlediği operasyonlarda bazı kişileri tutuklarken okulların da kapatılması kararını almıştı. Ardından Rusya'da yüksek mahkeme ve son örnek olarak da Azerbaycan'da devlet yetkilileri benzer gerekçelerle harekete geçmiş, Gülen cemaatine ait okulların kapatılması ya da devletleştirilmesi kararını almışlardı.

Gülen yapılanmasının vatana ihanetinin kanıtları sadece yukarıda sayılanlarla da sınırlı değil. Yabancı ülkelere servis edildiği ileri sürülen TİB dinlemeleri ve benzer dinlemeler var.. Başkaları da var.. Diğer delillerden bir kısmına aşağıda belirtilen linklerden ulaşılabilir. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

Şok ses kaydı!.. Paralelciler: ABD'yi Türkiye'ye tercih ederiz!
Paralel yapı-İsrail bağlantıları manşetlerimiz
Paralel yapı-ABD bağlantıları manşetlerimiz
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları manşetlerimiz
Paralel yapı-Vatana ihanet manşetlerimiz
Paralel yapı-Masonik yapılanmalarla benzerliği manşetlerimiz
Paralel yapı-Medya uzantıları manşetlerimiz

(27 Şubat 2015, 22:34)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6649    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.480.490