Tam
EskidenYeniye
 

Berkin'in katilleri bu videoda

Gezi Parkı eylemlerine destek veren ve kendilerine 'Sanat Meclisi' adını veren bir grup sanatçı, polisle çatışırken başına isabet eden gaz kapsülüyle hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın birinci ölüm yıldönümü sebebiyle 'Hayatı durdurun' çağrısı yaptı. Ancak bu çağrı, katılımın düşük olması yanında kamuoyundan da büyük tepki gördü. Gezi'de olduğu gibi bu kez de halkı ayaklanmaya çağıran bu sanatçıların çocuk ölümlerinden beslendiği ileri sürüldü. Bu sanatçıların sadece bazı çocukların ölümüne ağıt yaktığı, ancak diğer bazılarının ölümüne ise ısrarlı hatırlatmalara karşı sessiz kaldığına dikkat çekildi ve tepki gösterildi. Tepki gösterenlerden biri çarpıcı yazısıyla İnternethaber yazarı Süleyman Özışık oldu. 'Öldürülen bütün çocuklar için sokağa çıkacaksanız, gelin hep beraber çıkalım ve adaleti arayalım' diyen Özışık, 'Ama siz, 'Mesele adalet değil arkadaş, sen hala anlamadın mı?' derdindesiniz' diyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

14.03.2015 19:16 Gezi Parkı eylemlerine destek veren ve kendilerine 'Sanat Meclisi' adını veren bir grup sanatçı, polisle çatışırken başına isabet eden gaz kapsülüyle hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın birinci ölüm yıldönümü sebebiyle 'Hayatı durdurun' çağrısı yaptı. Ancak bu çağrı, katılımın düşük olması yanında kamuoyundan da büyük tepki gördü. Gezi'de olduğu gibi bu kez de halkı ayaklanmaya çağıran bu sanatçıların çocuk ölümlerinden beslendiği ileri sürüldü. Bu sanatçıların sadece bazı çocukların ölümüne ağıt yaktığı, ancak diğer bazılarının ölümüne ise ısrarlı hatırlatmalara karşı sessiz kaldığına dikkat çekildi ve tepki gösterildi.Tepki gösterenlerden biri İnternethaber yazarı Süleyman Özışık oldu. Özışık'ın yazısı şu şekilde:

Gezi Parkı eylemlerine destek veren ve kendilerine "Sanat Meclisi" adını veren bir grup sanatçı Berkin Elvan'ın birinci ölüm yıldönümü sebebiyle "Hayatı durdurun" çağrısı yapmış. Eylem için bir de video hazırlanmış.

Söz konusu videoda yer alan sözümona sanatçılar, "Ben Berkin Elvan'ım katilim nerede?" diye soruyor. Videonun bir yerinde Erdoğan'ın, "Polise kimin talimat verdiğini soruyorlar. Ben verdim, ben" sözüne yer verilerek katilin kim olduğunu da anlatmış oluyorlar.

Videoda yaşı Berkin Elvan'dan küçük bir kız başrolü oynuyor. Elinde bir ekmek, "Benim katilim nerede?" diye soruyor bu minik kız çocuğu. Her ayaklanma öncesi çocukları öldürtmek için öne süren kana susamışlardan başka bir şey beklenmezdi doğrusu...

Tarık Akan, Zuhal Olcay, Cahit Berkay, Şevval Sam ve Levent Üzümcü gibi çok sayıda sanatçı videoda adeta "Zombilerin Şafağı" filminden kesitler sunuyor!

Tüm umudu Berki'nin ölüsü, Atilla Taş'ın salak twitleri, Fethullah Gülen'in bedduaları olan Kılıçdaroğlu'nun "yalaka olmayan" sanatçıları, halkı adeta yeni bir ayaklanmaya davet ediyor.

11 Mart günü göreceksiniz. Bunlardan hiç biri meydanlara çıkmayacak. Bunları dinleyip sokağa çıkan 16 yaşında bir genç yağmacıların, çapulcuların, vandalların, şehir iblislerinin arasında kaza kurşunuyla ölecek ve bunlar bu kez o ölen çocuğun kemiklerini sıyıracak.

Daha önce yaptıkları gibi... Bir kez daha çocukları sokaklara döküp, tatil beldelerine giderek eğlencenin tadını çıkaracaklar!

Yaptıkları çağrı zerre kadar samimi değil. Erdal Eren'in katiline yıllarca "paşam da paşam" diye yalakalık eden bir güruhu nasıl samimi bulabilirsiniz ki?

Şu ülkenin Güneydoğu'sunda 40 bin insan can verirken, barış adına tek adım atmadılar.

Sorarlar adama... Bu tepkiniz ölüme, öldürmeye ve çocuk ölümüne ise, kurban eti dağıtırken işkence ile öldürülen Yasin Börü ve diğer 50 kişi için neden acınızı belirtmediniz? O insanlar bıçaklandı, üzerlerinden arabalar geçirildi, cansız bedenleri ateşe verildi. İnsanlığınızı o zaman hatırlayamadınız mı sokak soytarıları?

Burakcan bu ülkenin çocuğu değil miydi? Onun için gıkınız çıkmadı çünkü sizin sokaklara saldığınız katiller tarafından katledildi.

Daha geçen gün Ege Üniversitesi'nde filinta gibi bir genç katledildi. Ülkücü kökenli olduğu için mi kılınız kıpırdamadı en ölü seviciler?

Yayınlarıyla Allah'a ve Resulü'ne küfreden Çarli Hebdo olmayı iyi biliyorsunuz? Bu ülkede ölümüyle sizin o kokuşmuş ve kirli ideolojinize hizmet etmeyen biri katledilince niye üç maymunu oynuyorsunuz?

Akşama kadar çam üstünde fındık kır, rakı yanına beyaz peynir, sonra da "Ben Berkin Elvan."

Oh ne güzel prodüksiyon!

Berkin Elvan'ın katillerini arıyorsanız, hazırladığınız ayaklanma videosunu izleyin. Katil kimmiş, kimlermiş çok iyi göreceksiniz!

Artık size uyup da hayatı durduracak kimse yok. Siz o yıllar öncesinin darbe Türkiye'sine takılıp kalan minnak beyninizle otobüs bile durduramazsınız!

Millete çok büyük bir iyilik ettiniz. Katillerin ve hainlerin güncellemesini yaptı bu halk o hazırladığınız video sayesinde...

Derdiniz adalet falan değil. Yeni bir kalkışma fitnesini yaymaya çalıştığınız gözlerinizden ve sözlerinizden belli.

Türkiye'de yaşanan tüm adaletsizlikler ve öldürülen bütün çocuklar için sokağa çıkacaksanız, gelin hep beraber çıkalım ve adaleti arayalım. Ama siz, "Mesele adalet değil arkadaş, sen hala anlamadın mı?" derdindesiniz.

Milleti germeye gerek yok! Varsa siyasi bir mücadeleniz işte sandık geliyor. Gönderebiliyorsanız AK Parti'yi geldiği güzergahtan geri gönderin.

İlla sokaklara çıkılmasını istiyorsanız... Yüreğiniz varsa bizzat önce kendiniz inin sokaklara da görelim endamınızı... Namus ve şeref sahibiyseniz önce kendi çocuklarınızı çıkarın sokağa. Milletin çocuklarının üzerinden o kirli ellerinizi çekin.

Devlet sizin gibiler için çok güzel bir "kokteyl kanunu" hazırladı zaten... Gelin de tadına bakın! (Süleyman Özışık / İnternethaber)

HAŞMET BABAOĞLU: EVET DURDURUN!

Ayaklanma çağrısına bir başka tepki de Sabah yazarı Haşmet Babaoğlu'dan geldi. Babaoğlu'nun yazısı şu şekilde:

Evet! Durdurun!.. Bir grup Gezici sanatçı (!) toplanıp video çekmiş. Haydi çok sevdikleri kelimeyi kullanarak söyleyeyim; "ışık"tan yoksun yüzleriyle... Ve baştan aşağı rol, baştan aşağı eğreti ifadelerle... Geçmişler kameranın karşısına akılları sıra bize soruyorlar: "Rahat uyuyor musunuz? Huzurunuz yerinde mi?"

Görüntüyü tam orada durdurdum. Çünkü yüzlerine haykırmak istedim... Hayır! Masum halk çocuklarını öne sürüp arkalarına saklanarak halkçılık oynayan sizlerin varlığı yüzünden rahat uyuyamıyoruz. Evet! Gencecik insanları ayaklanmaya çağırıp sonra tatile giden, Maldivler'den Şişli'de gaz yiyormuş gibi tvit atan, Ankara'daki oğlunun Gezi Parkı yakınlarında polis tarafından götürüldüğünü canlı yayında anons eden kaşarların varlığı yüzünden huzursuzuz. Biri de kalkmış o videoda hiç utanmadan "nasıl gülebiliyorsunuz?" diye soruyor. Birlikte video çektiğiniz berbat komedi oyuncusu arkadaşlarına sor bunu... "Ben Berkin Elvanım" diye orada atıp tutuyorlar ya, iki senedir, tv'de, tiyatroda, filmlerde ucuz işlerle seyirciyi güldürüp ceplerini doldurmakla meşguller.

"Hayatı durdurun!" demişler. Evet! Durdurun! Yani, siz... Sizin "hayat" dediğiniz şey her neyse... İşte onu durdurun! Ne adalet var orada çünkü ne merhamet! Bütün ufku Cihangir ile Nişantaşı arasında sıkışıp kalmış bir dünyanın eziklikler, hırslar, hınçlarla tıka basa dolu "hayat"ından ne olacak!

"Sanat meclisi"ymiş adınız. Yahu ne sanatı, ne meclisi! Dönüp dönüp bina okudunuz. Bayat klişeleri kırpıp kırpıp yıldız yaparak ancak buraya kadar gelinebiliyor. Hep böyle gidecek, millet hiç uyanmayacak mı sandınız?

Uzun sözün kısası, diyorum ki... Hiç uğramadığınız mahallelerin acılarını kaşıyıp çocuklarını kışkırtmayın! Kışkırtacaksanız... İçinizde çürümeye direnmiş insani bir yan kalmıştır elbet, onu kışkırtın ki, filiz versin, gelişsin. (Haşmet Babaoğlu / Sabah)

HALKI AYAKLANMAYA ÇAĞIRDI, KENDİSİ HEYKEL AÇILIŞINA GİTTİ!

Videoda yer alan sanatçılar arasında bulunan Tarık Akan, halktan hayatı durdurmalarını isterken, kendisi İstanbul’da bir açılışa katıldı. Geçtiğimiz günlerde vefat eden Yazar Yaşar Kemal için dikilen anıtın açılışına katılan Tarık Akan, “bu heykelin yeri gerçekten çok güzel. Yaşar ağabeyin heykeli harap olmak üzereydi. pazar gecesi heykeli buraya taşıdılar, mutlu olduk. Ülkemdeki bütün heykellerin yanındayız” dedi. Heykel açılışında Akan’a bazı ünlü sanatçılar da eşlik etti.

GEZİ PARKI'NA 8 KİŞİ GELEBİLDİ

Öte yandan ayaklanma çağrısına çok az katılım olduğu gözlendi. Sadece Okmeydanı'nda bazı gösteriler ve polisle çatışma yaşanırken Taksim Gezi Parkı'nda ise sadece 8 kişi gösteri yaptı. Parkın merdivenlerine kırmızı boya döküp “Berkin burada” yazılı pankart açan liseli gençlerle polis arasında arbede yaşandı.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir video ile bazı sanatçılar, 11 Mart'ta yani Berkin Elvan'ın ölüm yıldönümünde "hayatı durdurun" çağrısı yapmıştı. Sanatçıların "hayatı durdurun" çağrısından sonra eylemlerin olması beklenirken, Gezi Parkı'nda yalnızca 8 liseli genç eylem yapmak istedi.

Gezi Parkı'nda toplanan ve kendilerine 'Lise Anarşist Faaliyet' adını veren 8 liseli genç, Berkin Elvan'ın ölüm yıl dönümünde eylem yapmak istedi. Yanlarında getirdikleri kırmızı boyayı Gezi Parkı'nın merdivenlerine döken grup, "Berkin burada" yazılı pankart açtı.

Grup daha sonra slogan atmaya başlarken, olay yerine sivil polis sevk edildi. Polis grubun elindeki pankartı almak isteyince arbede yaşandı. Eylemcilerin bazıları çıkan arbedede merdivenlerden yuvarlandı. Yuvarlanan eylemcilerin yüzü kırmızı boyaya bulanırken, olay yerine takviye ekip sevk edildi.

Polis uzun uğraşlar sonucu pankartı eylemcilerin elinden aldı. Polis eylem yapan 8 genci gözaltına alarak polis otosuna bindirdi.

TAKSİM GEZİ OLAYLARIYLA İLGİLİ MANŞETLERİMİZ
Belgeleriyle Gezi´nin Ardındakiler

(14 Mart 2015, 19:16)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6675    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.674.788