Tam
EskidenYeniye
 

Palaz böcekten tutuklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde, çalışma ofisine dinleme cihazı konulmasıyla bağlantılı soruşturma kapsamında tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edilen aralarında TÜBİTAK eski Başkan yardımcısı Hasan Palaz'ın da olduğu 3 kişi tutuklandı. Şüphelilerin tutuklanma gerekçesi olarak, 'suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme ile resmi belgede sahtecilik' suçları gösterildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

03.04.2015 20:02 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde, çalışma ofisine dinleme cihazı konulmasıyla bağlantılı soruşturma kapsamında tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edilen 3 kişi tutuklandı.

Zanlılar eski TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Hasan Palaz ile Gökhan Vıcıl ve Hamza Turhan, soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısı Serdar Coşkun'a ifade verdi. Savcı Coşkun, zanlıları tutuklanmaları istemiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti. Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği, şüphelilerin "suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme ile resmi belgede sahtecilik" suçlarından tutuklanmalarına karar verdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, gözaltında bulunan zanlılar, Emniyet'teki işlemlerinin ardından bu sabah Ankara Adliyesine getirilmiş ve soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Serdar Coşkun'a ifade vermişti.

Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine "böcek" olarak adlandırılan dinleme cihazı konulmasına ilişkin Palaz'ın da aralarında bulunduğu 13 kişi hakkında Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılmıştı.

Davanın iddianamesinde, Palaz'ın da arasında bulunduğu bazı şüphelilere yönelik suçlamaların ayrılarak, soruşturulduğu belirtiliyordu.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

Palaz, "böcek" soruşturmasının iddianamesinde yer alan skandalın ardından yapılan duruşmada çelişkili ifadeler vermişti. "Benim ve Gökhan Vıcıl'ın polimer inceleme konusunda herhangi bir uzmanlığımız yok" demesine rağmen, Paralel medyaya yaptığı açıklamalarda raporun kendisine ait olduğunu ve üzerinde tahrifat yapılması için baskı gördüğünü iddia etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "müşteki" olarak yer aldığı, Başbakanlık Koruma Dairesi eski Başkanı Mehmet Yüksel ile eski Şube Müdürü Zeki Bulut ve Romanya'da yakalanıp Türkiye'ye getirilen Sedat Zavar ile İlker Usta'nın da yargılandığı "böcek" davasının sanığı olan Palaz, Gölbaşı Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede de "ağırlaştırılmış müebbet"le yargılanacak. Bu arada "Böcek" davası kapsamında, Romanya'da yakalanıp Türkiye'ye iade edilen Emniyet Müdürü Sedat Zavar ile polis memuru İlker Usta'nın, 3 Nisan'a kadar Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne getirilmeleri halinde ifadelerinin alınacağı, aksi halde tutuklu bulundukları Metris Cezaevi'nden (SEGBİS) yöntemiyle görüntülü olarak ifadelerine başvurulacağı öğrenildi.

İHANETİN MERKEZ ÜSSÜ: TÜBİTAK

Paralel Yapı'nın kozmik ismi olarak bilinen Hasan Palaz'ın adı, bugüne kadar yapılan birçok soruşturmada geçiyor. Palaz, tarafından işe alınan Kamu Sertifikasyon Merkezi eski Başkanı Hasan Başaran ve uzman Cevdet Aydın'ın sahte diplomalı olduğu belirlenerek cezaevine gönderilmişti. Palaz'ın ismi yasadışı dinlemelerle de gündeme geldi. TÜBİTAK Başkan Yardımcılığı yaptığı dönemde, devletin zirvesinin kullandığı kriptolu telefonların dinlendiği ortaya çıktı. Kriptolu telefonları dinlenen isimler arasında; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Milli Güvenlik Kurulu üyeleri yer aldı. Bu gizli konuşmalar, Paralel Yapı tarafından yabancı istihbarat örgütlerine de servis edildi. Kriptolu telefonların dinlenmesine ilişkin açılan soruşturmada, 5'i tutuklu 28 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet istendi.

'Printer'ın hafızasında ihanet saklı

04.04.2015 19:59 Böcek soruşturmasında tutuklanan Gökhan Vıcıl’ın evindeki aramada TÜBİTAK'a ait ve hafızalı bir printerin bulunduğu ortaya çıktı. Uzmanlar, Printer hafızasında paralel yapıya ilişkin önemli bilgiler çıkabileceğini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde Keçiören ikameti ve Başbakanlık Resmi Konutu'ndaki çalışma ofislerine yerleştirilen böceklerle ilgili hazırlanan sahte TÜBİTAK raporu üzerine tutuklanan böcekçilerle ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktı. 20 Ocak 2015 tarihinde İstanbul Tuzla'daki evinde gözaltına alınan TÜBİTAK Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE) eski Müdürü Gökhan Vıcıl'ın evinde yapılan aramada TÜBİTAK'a ait özel donanımlı bir 'printer'a el konulduğu öğrenildi. Yapılan tüm işlemlerin kaydedildiği hafızaya sahip olduğu belirtilen 'printer', Ocak ayında Vıcıl'la birlikte Ankara'ya gönderildi. Uzmanlar, paralel yapının üssü olarak kullanılan TÜBİTAK'taki pek çok işlemin izine söz konusu 'printer'ın hafızasında rastlanabileceğine dikkat çekti.

POLİSLERİ AVUKATIYLA KARŞILADI

Ankara merkezli olarak paralel yapının TÜBİTAK ayağına yapılan operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan UKEA eski Müdürü Gökhan Vıcıl, 20 Ocak 2015'te İstanbul Tuzla'daki evinde gözaltına alınmıştı. Eve gelen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Ekipleri'nin geleceğini önceden bilen ve avukatıyla birlikte hazır beklediği öğrenilen Vıcıl'ın gözaltı sırasında yapılan ev aramasında bir 'printer'a da el konuldu. Vıcıl'ın TÜBİTAK'a ait olduğunu belirttiği ve tutanağa geçirilen 'printer'ın TÜBİTAK'a özgü özel donanımlara sahip olduğu belirtildi. 'Printer', evde bulunan çok sayıda CD ile birlikte Vıcıl'ın beraberinde Ankara'ya gönderildi.

PARALEL YAPININ RAPORLARI SAHTE

TÜBİTAK'ta çalışan uzmanlar, söz konusu 'printer'ın yapılan işlemleri hafızasına alma özelliği bulunduğuna dikkat çekti. 'Printer'da yapılan tüm işlemlerin dökümünün çıkarılabileceğini belirten uzmanlar, TÜBİTAK'ı üs olarak kullanan paralel yapının pek çok işlemine bu 'printer'in hafızası aracılığıyla ulaşılabileceğine dikkat çekti.

3 KİŞİ HAKKINDA DAVA AÇILMIŞTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü, Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde ofisine böcek konulmasıyla bağlantılı soruşturma kapsamında TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Hasan Palaz ile Gökhan Vıcıl ile birlikte toplam 3 kişi hakkında 'suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme ile resmi belgede sahtecilik' suçlarından tutuklanmalarına geçtiğimiz günlerde karar verilmişti.

PALAZ'A BİR TUTUKLAMA DAHA

06.04.2015 21:44 Eski TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Hasan Palaz, kuruma "sahte diplomalı personelin işe alındığı" iddialarına yönelik soruşturma kapsamında tutuklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde, çalışma ofisine dinleme cihazı konulmasıyla bağlantılı soruşturma kapsamında geçen hafta tutuklanan Palaz, cezaevinden jandarma eşliğinde Ankara Adliyesine getirildi. Soruşturmayı yürüten savcı, ifadesini aldığı Palaz'ı, söz konusu soruşturmadan da tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk etti. Palaz, sorgusunun ardından tutuklandı. Avukat Gökhan Güni, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müvekkili Palaz'ın "resmi evrakta sahtecilik" suçundan tutuklandığını, sorgusunda ise suçlamalarla ilgisi olmadığını söylediğini bildirdi. Palaz, geçen hafta da başbakanlığı döneminde Erdoğan'ın çalışma ofisine dinleme cihazı konulmasıyla bağlantılı soruşturma kapsamında Gökhan Vıcıl ve Hamza Turhan ile tutuklanmıştı.

ERGENEKON'DA DEĞERLİ OLAN GİZLİ TANIKLAR BU KEZ KÖTÜ OLDU!

11.04.2015 11:38 Hasan Palaz'ın tutuklanması paralel medyada tepkiyle karşılandı. Gizli tanık ifadesiyle Palaz'ın tutuklandığı ileri süren paralel kesimler bunun hukuka aykırı olduğunu belirtti. Ergenekon, Balyoz ve benzer davalar sürecinde bu durumun tersini savunmaları hatırlandığında ise bu itirazlar inandırıcılığını kaybediyor. Kaldı ki tanığın açık ya da gizli olması değil söyledikleri önemli olsa gerek. Eğer verdiği bilgiler diğer delillerle birlikte anlam kazanıyorsa, başka delillere ulaşmayı mümkün kılıyorsa niçin gizli tanıklık kötü olsun. Ergenekon soruşturmasında değerli diye daha düne kadar hukuka uygun görülen gizli tanıklık sistemi paralel örgüte yönelik soruşturmalarda niçin hukuka aykırı olsun. Yeter ki sahte deliller olmasın, kumpas olmasın.. Paralel kesimlerin sergilediği çelişki işte bu soru ve tespitleri gündeme getiriyor.

Paralel medyanın merkez yayın organı olarak nitelendirilen Zaman gazetesi Palaz'ın tutuklanmasına tepkisini "Hasan Palaz, gizli tanığın yorumuyla tutuklanmış" başlıklı haberinde şu satırlarla dile getirmiş:

"Böcek davasındaki hukuksuzluklar bitmek bilmiyor. Eski TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Hasan Palaz, Gökhan Vıcıl ve Hamza Turhan’ın, gizli tanık ifadeleriyle tutuklandığı ortaya çıktı. Palaz, ‘böcek raporunu değiştirin’ baskısına direndikleri için intikam alındığını söylemişti. Dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan’ın ofisinde bulunduğu iddia edilen dinleme cihazına (böcek) ilişkin soruşturmada tutuklama kararlarının gizli tanık ifadesiyle alındığı ortaya çıktı. Böcek davasında kendisinden istenen sipariş raporu vermeyen eski TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Hasan Palaz ile Gökhan Vıcıl ve Hamza Turhan’ın tutuklanmasında ‘Demir’ kod adlı gizli tanığın ifadelerindeki yorumlarının etkili olduğu öğrenildi.

Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 7 Nisan’daki gerekçeli kararı, böcek soruşturmasındaki kumpası gözler önüne serdi. Mahkeme tutanağına göre, Demir kod adlı gizli tanık ifadesinde, plastik parçalar üzerinde analiz yapılıp ömür tayininin mümkün olduğunu, bunun için ise laboratuvar, bilgi birikimi ve uzmanlık gerektiğini kaydetti. Kimyasal yapı analizinin basit bir işlem olduğunu ileri sürerken devamındaki çelişkili ifadeleri dikkat çekti. Böyle bir raporu vermek için ise uzun bir çalışma süresi ve tecrübenin gerekli olduğunu aktardı. Gizli tanık, ifadesinde TÜBİTAK çalışanı Hamza Turhan tarafından hazırlanan raporu vurgulayarak, “Bir yıllık bir kimyager analizi ömür tespit edemez.” iddiasında bulundu. Kimyasal yapı analizi için uzun süreli bir çalışma gerektiğini aktardı. TÜBİTAK’ta çalıştığı izlenimi verilen gizli tanık, TÜBİTAK tarafından hazırlanıp MİT’e gönderilen rapordaki, internet üzerinden yaş tespiti hakkındaki grafiklere de atıfta bulundu. Grafiklerin dikkate alınarak rapor hazırlanamayacağını öne sürdü. Gizli tanığın yoruma ve teoriye dayalı bu teknik ifadelerinin, bilirkişilerin görüşlerine tercih edilmesi garip karşılandı.

Tutuklama kararında ayrıca ‘Fethullahçı terör örgütü’ ifadesi kullanılarak hukukun temel kuralları da ihlal edildi. Mahkeme kararında “TÜBİTAK içerisindeki ‘Fethullahçı terör örgütü’nün uzantısı bir yapının o tarihlerde sahte delillerle ilgili raporlar verdiği kamuoyuna açıkça biliniyor. Bu örgütlü yapının diğer kanadının dönemin başbakanı Erdoğan’ı dinlemek üzere evine cihaz yerleştirdi. Bu kişileri üzerlerine atılı casusluk suçundan kurtarmak için TÜBİTAK içindeki yapı, rapor hazırladı.” şeklinde yine yoruma dayalı subjektif iddialara yer verildi. Kararda, TÜBİTAK tarafından MİT’e gönderilen raporla da casusluk olayının aydınlatılmasının engellendiği öne sürüldü.

Hasan Palaz tarafından imzalanan belgenin gerçeğe aykırı olarak yazıldığı suçlaması yöneltildi. Palaz ise mahkeme ifadesinde MİT Müsteşarlığı’na gönderilen yazı cevabının bir bilirkişilik çalışması değil, teknik destek çalışması olduğuna dikkat çekti. Teknik bir konuda BİLGEM bünyesinde faaliyet gösteren MAM ile resmî bir yazışma yapılmasına da gerek olmadığını dile getirdi. Palaz, ayrıca MİT’in Başbakan’ın odasında bulunduğu iddia edilen dinleme cihazı ile ilgili olarak kendilerini adli bir vaka olduğuna dair bilgilendirmediğini belirtti. Söz konusu raporu yazan MAM çalışanı Hamza Turhan’ı ise o süreçte hiç tanımadığının altını çizdi."
(Zaman)

(03 Nisan 2015, 20:02), son güncel.: (11 Nisan 2015, 11:38)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6737    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.719.179