Tam
EskidenYeniye
 

HSYK paralel yargıyı kıskaca aldı

Yakın tarihin çok önemli soruşturmalarını amacından saptırarak devleti ele geçirme aracı olarak kullanan paralel yapıya en büyük darbeyi HSYK indirecek. TSK'ya kumpas kuran, kozmik sırları sızdıran, sınavlarda soru hırsızlığını sümenaltı eden hakim ve savcılar, bir bir hesap verecek. Haklarında birçok iddia bulunan hakim ve savcıların HSYK tarafından büyük bir ciddiyetle incelendiği ve soruşturulduğu, delillerin elde edilmesi durumunda meslekten ihraç kararlarının gelebileceği belirtiliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

06.04.2015 16:13 Paralel Yapı ile mücadelede sıra yargıya geldi. Balyoz, Ergenekon, Casusluk gibi dava ve soruşturmalarla ilgili usulsüzlükler ve şikâyetler mercek altına alınıyor.. Devletin kritik kurumlarını ahtapot gibi saran Paralel Yapı ile mücadelede sıra dokunulamayanlara geldi. Daha önce Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç gibi savcılar HSYK'nın kararıyla açığa alınmıştı. Paralel Yapı'nın kurguladığı kumpas davalarından etkilenen mağdurlardan gelen şikâyetler üzerine bu isimlerin dışındaki pek çok yargı mensubunun mercek altına alınacağı öğrenildi. Paralel çetenin yargı ayağında tablo şöyle:

ANA DAVALAR: Ergenekon, Balyoz, İzmir casusluk gibi darbelerle mücadele için başlatılan soruşturmalar, amacından saptırılarak Paralel çetenin devlete yerleşme ve tasfiye aracına dönüştürüldü. Sanıkların adil yargılanma hakkı gasp edildi.

MİT TIR'LARI: Paralel Yapı'nın asker ayağıyla birlikte yapıldı. Devletin ulusal güvenlik önceliklerine darbe vurma amacı taşıyordu.

KOMUTANA KUMPAS: Paralel'in yargı ayağının gerçekleştirdiği, kumpas İstanbul'da gerçekleşti. Eski İstanbul Jandarma Alay Komutanı Hüseyin Kurtoğlu kumpasla hapse atıldı ve emekli edildi.

KOZMİK ODA: Geçtiğimiz günlerde yargı, kozmik oda davası ile ilgili takipsizlik kararı verdi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast iddiasıyla başlatılan soruşturmada Seferberlik Tetkik Kurulu'nun kozmik odasına girilmiş ve oradaki bilgilerin kopyalandığı anlaşılmıştı.

KPSS 2010: Soruların çalındığının ortaya çıkması üzerine, soruşturma tam 4 yıl ilerleyemedi. Paralel çeteye yakın yargı mensupları soruşturmayı sürüncemede bıraktı. Soruşturma savcısı değiştirilince şüpheliler yargı önüne çıkartıldı.

SERMAYEYİ KONTROL: Paralel'in yargı ayağının konuşulmayan ama en önemli ayaklarından biri büyükşehirlerdeki ticaret mahkemelerinde kadrolaşan yargı mensupları. Çete bu şekilde sermayeyi kontrol altına almaya çalıştı.

HSYK MÜFETİŞLERİ: Söz konusu dava, soruşturma ve kovuşturmalarla ilgili yapılan yüzlerce şikayet, HSYK'daki müfettişler tarafından hasır altı edildi.

DETAYLAR

Onlarca yıldır devleti bir ağ gibi saran paralel örgütün çok sayıda soruşturmayı kumpasa çevirdiği artık deşifre oldu. 236 sanıklı 'Balyoz' davasının sanıkları, Anayasa Mahkemesi'nin 'hak ihlali' kararının ardından beraat etti. 'Bülent Arınç'a suikast' iddiasıyla Genelkurmay'ın Kozmik Oda'sına girilme nedeninin de aslında 'çok gizli sırların ele geçirilmesi' olduğu anlaşıldı. 2009 yılında başlayan soruşturma 6 yıl sonra takipsizlikle sonuçlandı. KPSS'de sınav sorularının çalınmasıyla yüzbinlerce kişinin hakkının yenildiğini de kamuoyu ancak soruşturma savcısının değişmesiyle öğrenebildi. Tüm bu önemli dosyalarda gerçekleri hasıraltı eden, davaları amacından saptıran, delillerin üzerine kasten gitmeyen, devlette önünü kesmek istediği kişiye kumpas kuran paralel örgüte belki de en büyük darbeyi yakında HSYK indirecek. Soruşturmada görev alan ve birçok usülsüzlüğe imza atan hakim-savcılar tek tek soruşturuluyor.

SAHTE DELİLLERLE KUMPAS

Yargı ve emniyet teşkilatını adeta 'ele geçiren' paralel yapının en önemli hedeflerinden biri, Türk Silahlı Kuvvetleri'ydi (TSK). Orduyu tasfiye planları yapan örgüt, 'Balyoz' ve 'Askeri Casusluk' gibi soruşturmalarda çok sayıda sahte dijital delillerle TSK'da tasfiye harekatına girişti. O dönem bir yandan algı operasyonu yürüten yapı, bir yandan da orduda kendi mensupları için yer açıyordu. Yüzlerce askerin cezaevine gönderildiği bu davalarda gerçekler, hakim ve savcıların değişmesiyle ortaya çıktı. Davaların en önemli delilleri olarak gösterilen CD ve harddisklerin içindeki bilgilerin paralel örgütün lehine olacak şekilde hazırlandığı, bilirkişilerin bu şekilde rapor düzenledikleri, davaya konu delillerin de çoğunlukla paralel yapıya bağlı polislerce yerleştirildiği anlaşıldı.

KPSS YENİDEN CANLANDI

2010 KPSS ile ilgili kopya iddialarının kamuoyuna yansımasının ardından Yalvaç Başsavcılığı soruşturma başlattı. Ancak ÖSYM'nin Ankara'da olması nedeniyle dosya Ankara'ya getirildi. Şadan Sakınan'a tevdi edilen dosya ile ilgili 4 yıl boyunca bir arpa boyu kadar bile yol alınamadı. Soruşturma savcısının değişmesiyle, dosyanın sümenaltı edilmeye çalışıldığı, soruşturmanın en önemli delili olan kitapçıkların imha edildiği, Adalet Bakanlığı'nın da yanıltıldığı ortaya çıktı.

'TİCARET' ÇETESİ DEŞİFRE

Büyükşehirlerdeki ticaret mahkemelerinde de kadrolaşan paralel yapının oyunları da açığa çıktı. Örgütün, hukuku alet ederek işadamlarını kıskaca alıp, bu yolla sermayeyi kontrol altında tutmaya çalıştığı belirlendi. Ticaret mahkemelerinde kadrolaşan ve paralel oyuna hukuku alet eden yargı üyeleriyle ilgili de harekete geçildi.

O İDDİALAR RAFTAN İNDİ

Kamuoyunun yakından takip ettiği ve yüzlerce kişinin mağdur olduğu soruşturma ve davalarla ilgili eski HSYK'ya şikayet yağmuru yağdı. Ancak HSYK'yı da ele geçiren paralel yapı, sözkonusu şikayetleri Teftiş Kurulu aracılığıyla örtbas etti. 12 Ekim'de üyeleri seçimle belirlenen yeni HSYK'da paralel vesayet son buldu. HSYK örtbas edilen o şikayetleri raftan indirerek aslî görevini yapmaya başladı. Hukuku suistimal ederek yargıya olan güvenin zedelenmesine neden olan kumpasçı hakim ve savcılar için harekete geçen HSYK, bazı yargı mensuplarını açığa aldı, bazıları hakkında ise inceleme-soruşturma kararları verdi. İddiaları tek tek inceleyen Kurul, kumpasa karışan hakim ve savcılara ilişkin kararları önümüzdeki günlerde ardı ardına açıklayacak.

İhraç yolda

Haklarında birçok iddia bulunan ve HSYK tarafından incelenen-soruşturulan hakim ve savcılar, bir dönem baktıkları dosyalarla birlikte şu şekilde:

Ergenekon

(Ergenekon davasına bakan 13. Ağır Ceza Mahkemesi başkan ve üyeleri)
Hasan Hüseyin Özese, Sedat Sami Haşıloğlu, Hüsnü Çalmuk, Nihat Topal, Ercan Fırat.
(Dönemin savcıları)
Zekeriya Öz ile Fikret Seçen, Mehmet Murat Yönder, Ercan Şafak, Mehmet Ali Pekgüzel, Nihat Taşkın, Murat Dalkuş.

Balyoz

(Balyoz davasına bakan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi başkan ve üyeleri)
Ömer Diken, Ali Efendi Peksak, Murat Üründü, Aytekin Özanlı.
(Dönemin savcıları)
Bilal Bayraktar, Mehmet Berk, Ali Haydar ve Mehmet Ergül.

Diğer davalar

*ASKERİ CASUSLUK
Mahkeme Başkanı Atilla Rahman ve Savcı Zafer Kılınç.

*MİT TIR'LARINA BASKIN
Savcılar Süleyman Bağrıyanık, Ahmet Karaca, Aziz Takçı, Özcan Şişman ve Yaşar Kavalcıklıoğlu.

*KOZMİK ODA
Hakim Kadir Kayan ve Savcı Mustafa Bilgili

* KPSS
Savcı Şadan Sakınan

*KURTOĞLU DAVASI
(Albay Hüseyin Kurtoğlu'na kumpas)
Hakim Ahmet Türkeri, Savcı Mehmet Kurt.

Kurtoğlu gitti Celepoğlu geldi

Önünde hedef olarak gördüklerine her türlü kumpası kurmaktan çekinmeyen paralel yapı, İstanbul İl Jandarma eski Komutanı Kıdemli Albay Hüseyin Kurtoğlu'nun önünü de davalarla kesti. Kurtoğlu hakkında bir mahkumun cenaze izninde evi yerine cezaevinde konaklaması üzerine 'hürriyeti tahdit' iddiasıyla dava açıldı. Kurtoğlu 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yargıtay 14. Ceza Dairesi de Kurtoğlu hakkında yerel mahkemenin mahkumiyet kararını önce onadı, Yargıtay Başsavcılığı'nın itirazının ardından ise bozdu. Kurtoğlu, hakkındaki dava nedeniyle generalliğe yükselemedi. Kurtoğlu'nun yerine Tuğgeneralliğe yükselen isim ise Hamza Celepoğlu. Celepoğlu'nun adı, 19 Ocak 2014'te MİT TIR'larının Adana'da durdurulması olayında geçmişti.

(06 Nisan 2015, 16:13)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6746    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.598.649