Tam
EskidenYeniye
 

29 polise tutuklama talebi

13 Nisan'da düzenlenen operasyon sürecinde gözaltına alınan 29 polisin tamamı tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevkedildi. Eski İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı ve eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürü Nazmi Ardıç'ın da bulunduğu 29 polise, 'cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs', 'siyasal ve askeri casusluk' suçları yöneltildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

18.04.2015 17:00 İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında eski İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı ve eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürü Nazmi Ardıç’ın da bulunduğu 29 polis, ‘suç örgütü kurmak’, ‘örgüt üyesi olmak’, ‘siyasal casusluk’, ‘resmi evrakta sahtecilik’, ‘kişisel verileri usulsüz kaydetme’ ve ‘bilgisayar verilerini silme’ suçlarından gözaltına alınmıştı. Polislerin savcılık ifadeleri tamamlandı. Mahir Çakallı, Nazmi Ardıç ve Ali Kavlak'ın da arasında bulunduğu 29 kişi ‘cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs’, ‘siyasal ve askeri casusluk’ suçlarından tutuklanmaları talebiyle İstanbul Nöbetçi 5’inci Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevk edildi.

Polislerin tutuklanma ihtimallerine karşın valiz ve poşetlerle adliyeye geldikleri görüldü.SAVCI NEDEN TUTUKLAMA İSTEDİ?

Gözaltına alınan 29 şüphelinin tutuklanması istemine ilişkin savcılığın sevk yazısında, ''Şüphelilerin topyekun amaçları göz önüne alındığında, araç suçları, ellerinde bulundurdukları kamu gücü nedeniyle cebir, şiddet vasıtası olarak kullanmak suretiyle Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin görevini yapmasını kısmen engellemeye teşebbüs ettikleri anlaşılmıştır'' denildi.

Gözaltına alınan ve tutuklanmaları istemiyle hakimliğe gönderilen 29 şüpheli hakkındaki sevk yazısında, şüphelilerin, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde hiyerarşik yapı içerisinde altlık-üstlük ilişkilerini kullanarak yasa dışı örgütlenme oluşturup suç işlemek amacıyla bir araya geldikleri belirtildi.

ARAÇ SUÇLARI

Sevk yazısında, şüphelilerin, devletin emniyet hizmetleri ve faaliyetleri kapsamında görevlerinin sağladığı nüfuz ve güç ile yasaların verdiği yetkileri görevin gereklerine aykırı kullanarak amaçlarına ulaşmak için seri halde birbirini takip eden araç suçları işledikleri kaydedilerek, şu ifadelere yer verildi:

''Bu kapsamda, suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve üye olma, suç uydurma, iftira, görevi kötüye kullanma, özel hayatın gizliliğini ihlal, devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme, siyasal veya askeri casusluk, göreve ilişkin sırrın açıklanması, kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği, kamu görevine ait araç ve gereçleri suçta kullanma, bilişim sistemine girme, sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme, suç delillerini yok etme, gizleme, değiştirme, soruşturmanın gizliliğini ihlal suçlarını aynı zamanda çok sayıda kişiye karşı icra etmişlerdir.''

5 ANA EYLEM

Şüphelilerin soruşturma kapsamında, 5 ana eyleme karıştıkları öne sürüldü:

1.İstihbaratı dinleme
2.Serverleri silme
3.Gazetecileri dinleme
4.Mahkeme başkanını dinleme
5.İtfaiye dosyasını yeni görevlilerden gizleme ve medyaya servis etme

Şüphelilerin soruşturma kapsamında, 5 ana eyleme karıştıkları öne sürülen sevk yazısında, şüphelilerin, İstanbul İstihbarat Şubesi Müdürü ile görevlilerini yasal bir soruşturma adı altında dinledikleri, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı'nı dinlemeye teşebbüs ettikleri, 18 Aralık 2013'te Organize Şube Müdürlüğü'ndeki server'ları sildikleri, bir kısım gazeteciler ile haber sitesi yöneticilerinin iletişimlerini ve telefon görüşmelerini suç uydurarak dinledikleri, Kartal Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olan hakimi emekli hakim olarak gösterip "suç örgütü kurmak" suçundan dinledikleri, ''İtfaiye soruşturma'' dosyasını tayini çıkan şüpheliler Nazmi Ardıç, Said Gök, Mesut Aydın, Yunus Çakır ve Kemal Çetiner'in görevi devralan görevlilerden sakladıkları, kaçırdıkları ve medyaya servis ettikleri belirtildi.

Şüphelilerin üzerlerine atılı suçu işledikleri konusunda yoğun ve seri kasıtları bulunduğu iddia edilen sevk yazısında, ''Şüphelilerin topyekun amaçları göz önüne alındığında, araç suçları, ellerinde bulundurdukları kamu gücü nedeniyle cebir, şiddet vasıtası olarak kullanmak suretiyle Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin görevini yapmasını kısmen engellemeye teşebbüs ettikleri anlaşılmıştır'' denildi.

İŞTE TUTUKLANMASI İSTENEN 29 İSİM

Yazıda, atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu, suça dair yasada yazılı cezanın üst haddi dikkate alınarak, şüpheliler Ayhan Arıkanoğlu, Polat Kongur, Tunahan Tuncay, Habib Aslan, Hanifi Öpaydın, Ramazan Bal, Veysel Barlas, Yunus Memişbey, Ahmet Karakaya, Mahir Çakallı, Mehmet Akif Sakarya, Ahmet Üzümcü, Mesut Aydın, Adem Atik, Gökmen Bayrak, İsmail Erçelik, Osman Gazi Ateşçi, Talip Yıldırım, Mustafa Yıldız, Ramazan Haktan Helvacı, Mehmet Büyükköse, Said Gök, İrfan Erdaş, Samet Arıkan, Nazmi Ardıç, Ahmet Kalender, Ali Kavlak, Metin Güneş ve Ahmet Kahraman'ın tutuklanması talep edildi.

DETAYLAR

GAZETECİLERİ DİNLETTİLER

17/25 Aralık kumpasını kuran polis müdürü Nazmi Ardıç, o dönem Başbakan olan Erdoğan hakkında üretilmiş delillerle fezleke hazırlamıştı. Ardıç ve ekibi, ‘İstihbarat’ı dinlemek’, ‘Ekrem Dumanlı, Bülent Keneş ve Emre Uslu’nun isteği üzerine gazeteciler hakkında örgüt soruşturması başlatmak’, ‘suç örgütü dosyasını çalmak’ ve ‘emniyetin arşivini silmek’le suçlanıyor.

İstanbul Organize Suçlar eski şube müdür Nazmi Ardıç ve çetesinin “zimmet yalanıyla” dinlediği istihbaratçı meslektaşlarının yanı sıra paralel yapının aranan iki kritik isminin talimatıyla gazetecileri de dinlediği ortaya çıktı.

Emniyette sözde “manevi işkence” adı altında fezlekesi hazırlanıp Anadolu Adliyesi’nde görev yapan Paralel Yapı’nın savcılarından birisine onaylatılarak devreye sokulan ve 18 Aralık 2013 itibariyle kadük kalan dinleme dosyasında, dinlenen isimler arasında Turkuvaz Medya İcra Kurulu Başkanı Serhat Albayrak, Medyagündem internet sitesi editörü Tutkun Akbaş, haber10 sitesinin sahibi Seyfettin Mut, Haber10 sitesi editörü Hikmet Gök ve Mustafa Yüce gibi isimlerin bulunduğu öğrenildi.

Çetenin, gazetecileri, paralel yapının savunucusu ve fikirdaşlarından sözde gazeteci kimlikli eski polis Emre Uslu, Bülent Keneş ve Celil Sağır’ın talimatıyla dinlemeye aldığı, Anadolu Adliyesi’nde bulunan ve paralel yapıya yakınlığıyla bilinen Basın Savcısı Ömer Solmaz’ın oluruyla bunu gerçekleştirdiği tespit edildi.

POLİS SERVER BİLGİSAYARLARINI SİLDİLER

Şüpheli polislerin arşiv hırsızlığı tespit edildi. Paralel polislerin kameraları kapatarak yaptığı iki toplantının ardından tüm bilgisayarları formatladığı, ana serverların yerlerini değiştirdiği, sonra da geri döndürülemez şekilde iki kez sildiği saptandı..

Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılığınca İstanbul merkezli 17 ilde, ‘paralel yapıya’ yönelik başlatılan soruşturma kapsamında, 29 polis hakkında, “casusluk, sahtecilik, yasa dışı dinleme, kişisel verileri kaydetme, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin görevini yapmasını engellemeye teşebbüs” suçlarından gözaltı kararı verilmesine sebep olan soruşturmanın detaylarına STAR ulaştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılığı 17-25 Aralık operasyonlarında da yer alan Nazmi Ardıç ve ekibini beş ana eylemden sorumlu tutuyor.

Aktaş’tan sonra operasyon

Paralel çete, 18 Aralık 2013’te Elektronik Belge Düzenleme Yönetim Sistemi üzerinden Ömer Burak Aktaş’ın Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü olarak atandığını saat 9:02’de öğrendi. Yeni müdürün atandığını öğrenir öğrenmez hemen harekete geçen çete, polisin tespitlerine göre emniyette toplantı yaptı. Toplantıdan sonra kurum içindeki güvenlik kameraları iki defa kapatıldı. Tüm amirlerin bilgisayarları formatlandı. Ana serverların ise yerleri değiştirildi daha sonra geri döndürülemez şekilde iki kez (WIPE ile geri getirilemez) formatlandı. Bununla da yetinmeyen paralel çete tüm bilgisayarlara ve serverlere kendi kullandığı TİBNOT’u silerek, çalışmayan ve verimli olmayan TBS programını kurdu. Paralel çete 17 Aralık darbe soruşturması için düğmeye bastıktan bir gün sonra yani 18 Aralık 2013’te, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Teknik Takip ve İzleme Büro Amirliğinde (GB874953AB) ve Bilgi Teknolojileri ve Arşiv Büro Amirliğinde (GB8824RVBR) kurulu bulunan serverlerin yerlerini değiştirdiği ortaya çıktı.

WIPE ile iki kez format

Serverlerin yerini değiştiren çete elemanları, Emniyetin tüm veri tabanının bulunduğu GB874953AB seri numaralı Server bilgisayarları kopyaladıktan sonra hafızaları silmek ve veritabanına erişimi tamamen ortadan kaldırmak için 2 kez wipe (geri getirilemez şekilde format) attı. Adli kolluk hizmetlerinin aksaması için serverlerin yerini değiştiren ve iki kez WIPE kullanarak format atan paralel çete aynı gün eski TİB-NOT programını iptal ederek yerine aktif ve verimli çalışmayan TBS isimli yeni bir program kurdu. Ancak şüpheliler ifadelerinde TİBNOT nedeniyle sistemin çöktüğünü ve tüm veritabanının bundan dolayı silindiğini iddia ettiler. Bilirkişi incelemesi sonucu hazırlanan raporlarda ise TİBNOT’un bilinçli olarak silindiği serverlerin ise kopyalandıktan sonra tahrip edildiği ve TİBNOT’un yerine sürekli sorun çıkaran ve verim alınamadığı için kullanılmayan TBS programının kurulduğu anlatıldı. Çete elemanları tüm bu işlemleri yaptığı saatlerde ise iki kez (10:36:54-11:25:26 ve 12:38:18-12:44:34) Güvenlik Kamera Görüntülerine dışarıdan müdahale ederek durdurdu ve bir kısmını da geri getirilmeyecek şekilde tamamen sildi.

İmha sırasında oda karartıldı

İmha işlemi sürecinde Şube Müdürlüğünde Bilgi İşlem Büro Amirliğinde Arge Kısım Amiri olarak görev yaptığı tespit edilen Komiser M.A.S’nin 18.12.2013 tarihinde Organize Suçlarla Şube Müdürlüğüne üç kez geldiği burada diğer şüpheliler ile önce toplantı yaptığı, 1. ve 2. gelişleri sonrasında ise güvenlik kamera görüntülerinin durdurulduğu/silindiği ve serverların yerlerinin değiştirilerek arşiv çalma ve imha girişimini gerçekleştirdikleri tespit edildi. Yapılan çalışmalar neticesinde şüphelilerin, Emniyetin veri tabanından 34 soruşturma dosyası içerisinden 19’unu teslim etmediği 15’ni ise eksik verdiği belirlendi.

Bilgisayarlar formatlandı

Yine yapılan incelemelerde; Şube Müdür Yardımcıları ve Büro Amirleri odasında bulunan ve kullanılan çalışma bilgisayarlarının bir kısmının toplatıldığı, bunların birçoğunun formatlandıktan sonra alındığı odalara dikkat edilmeksizin ve zimmet sahiplerinin eski odaları göz önünde bulundurulmaksızın yeni görevlilerin bulunduğu bürolara rastgele dağıtılarak kurulduğu tespit edildi. Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü görevine, eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın isteğiyle getirilen Nazmi Ardıç, paralel yapının darbe girişimi olan 17- 25 Aralık sürecinde Fatih Belediyesi ve TOKİ’ye yönelik kumpas operasyonu gerçekleştirmişti.

TERÖR LİSTESİNİ DE ÇALMIŞLARDI

Savcı Selim Kiraz’ın şehit edilmesinin ardından, ‘teröristleri gözünden tanıdım’ diyen paralel polisin maharetinin arkasında, emniyetten çaldıkları terör dosyaları çıkmıştı. Hırsızlık 5 Nisan 2014’te Star gazetesine de manşet olmuştu.

5 ANA EYLEMDEN SORGULANIYORLAR

Gözaltına alınan aralarında eski İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı, eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç’ın da bulunduğu 28 polise, soruşturma konusu 5 ana eyleme ilişkin sorular yöneltildi:’’İstanbul İstihbarat Şubesi görevlilerini ‘sözde zimmet’ iddiasına ilişkin dinlemek, 17-25 Aralık Operasyonundan sonra Organize Şube Müdürlüğündeki serverları silmek, aralarında Ekrem Dumanlı, Bülent Keneş, Celil Sağır ve Emre Uslu’nun bulunduğu isimlerin şikayeti üzerine, bazı gazeteciler hakkında örgüt soruşturması başlatmak, Kartal Ağır Ceza Mahkemesi Başkanını, emekli bir hakim olarak ‘suç örgütü kurmak’ iddiasıyla dinlemek ve gizliliği bulunan dosyayı, ilişikleri kesildiği halde dışarıya götürmek...”

PARALEL MEDYADAN SAVCIYA TEPKİ

Öte yandan savcılık sorgusuna dair bir detay da paralel medyada yer aldı. Bu kesimin merkez yayın organlarından Zaman gazetesinin "Gözaltına alınan polislere suçlamayla ilgili tek soru yok" başlıklı haberinde şu satırlar yer aldı:

"İstanbul İtfaiyesi’ne yönelik yolsuzluk soruşturmasını yürüttükleri için gözaltına alınan 28 polisin emniyetteki ifadesi devam ediyor... Eski Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç’ın ifade işlemlerine dün sabah başlandı. Gözaltı süresi bugün saat 11.00’e kadar doluyor. Alınan bilgilere göre, ‘suç örgütü kurmak’ iddiasıyla gözaltına alınan emniyet amirlerine bu suça ilişkin soru sorulmadı. Skandal, hakkında ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve üye olma’ suçları isnat edilen eski emniyet amiri Said Gök’ün ifade tutanağında ortaya çıktı. Savcı Abdullah Yurtsever tarafından ifadesi alınan Gök’e, örgüt suçlaması ile alakalı hiçbir soru yöneltilmedi. Suçlamalarda sadece Gök’ten sonra yerine gelen büro amiri Sinan Çamuroğlu’nun savcılık makamına verdiği ifadeler delil gösterildi. Kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen Gök, “Yukarıda bana sorulan soruların şube müdürüm Nazmi Ardıç ve şube müdür yardımcıları ile ilgisi bulunmamaktadır. İki kişiden suç örgütü kurulması mümkün değildir. Bunu kabul etmiyorum. Buna dair delil de yoktur.” dedi."

(18 Nisan 2015, 17:00)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6775    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.736.029