Tam
EskidenYeniye
 

Suçsuzlarsa neden kaçıyorlar?

Gülen örgütünü yakından tanıyan bir isim olan yazar Ümit Şimşek, paralel firarlara dikkat çekti. Örgütün ileri gelen imamlarının darbe yaptırdığı isimlerin cezaevine girmesini önemsemezken kendilerinin yurtdışına kaçtığının altını çizen Ümit Şimşek, cezaevindeki Gülen örgütü üyelerinin tek başına kaldıklarında kandırılmış olduklarını anlayacağını söyledi.

Önceki haber title=Sonraki haber

23.05.2015 11:31 Gülen örgütünü yakından tanıyan bir isim olan yazar Ümit Şimşek sabah.com.tr'ye çarpıcı açıklamalarda bulundu. Örgütün ileri gelen imamlarının darbe yaptırdığı isimlerin cezaevine girmesini önemsemezken kendilerinin yurtdışına kaçtığının altını çizen Ümit Şimşek, cezaevindeki Gülen örgütü üyelerinin tek başına kaldıklarında kandırılmış olduklarını anlayacağını söyledi.

İŞTE YAZAR ÜMİT ŞİMŞEK'İN SABAH.COM.TR'YE YAPTIĞI ÇARPICI AÇIKLAMALAR

BATAN GEMİYİ TERKETMEK GÜLEN'İN TARZIDIR

Tehlikeli zamanlarda güvenli bir yerlere kaçmak, Cemaatin ileri gelenlerine mahsus bir hizmet ilkesidir. Hattâ Cemaat liderinin sünnetidir diyebiliriz. Cemaatin kanunlarına göre, batan gemiyi önce kaptan terk eder. Bilindiği gibi, 28 Şubat döneminde ciddî bir tehlikeyle karşılaşmamış olmalarına rağmen, her ihtimale karşı Fethullah Gülen yurt dışına kaçmış; daha sonra sular durulduğu zamanlarda bile ülkeye dönme çağrılarına hiçbir zaman cevap vermemişti.

YURTDIŞINA KAÇMAK SADECE BELLİ İSİMLERE TANINAN BİR İMTİYAZDIR

Takdir edileceği gibi, yurt dışına kaçmak ve oralarda barınmak, Cemaatin faaliyetleri içinde yer alan herkesin altından kalkabileceği bir külfet değildir. Cemaatin bu imtiyazı ancak önde gelen belli başlı isimlere tanıdığını görüyoruz. Geri kalan büyük çoğunluk ise, hocalarının hamaset videolarıyla idare etmek zorunda kalıyor.

GÜLEN MEDYASI DIŞINDA HİÇBİR HABER İZLETTİRİLMİYOR

Hamasî konuşmalarla kitleleri manipüle etmek konusunda Gülen'in başarısı küçümsenemez. Hattâ bu konuda özel bir eğitim alıp almadığını da insan merak etmekten kendisini alamıyor. Fakat elde kalan Cemaat tabanını muhafaza etmek konusunda bu beceriyi tamamlayan bir başka önemli unsur daha var: Cemaat medyası. Başka bilgi kanallarına kendinizi tamamen kapatır da meselâ on beş gün süreyle sadece Cemaat medyasını izleyecek olursanız, bütün değerlerinizin temelden değişeceğini size garanti edebilirim.

PEYGAMBERLERDE OLMAYAN BİLGİNİN GÜLEN'DE OLDUĞUNA İNANIYORLAR

Karşımızda, Hocalarının Hz. Peygamber ile sürekli görüşmeler yaptığına, Cemaatin lehviyat meclislerinde Peygamberimizin görüldüğüne, Başbakanın şu kadar zaman içinde öleceğine inanan, Hızır aleyhisselâm kıssasından hareketle Peygamberde olmayan bilginin kendi Hocalarında bulunduğunu zanneden bir topluluk var. Bu topluluğun bu hale getirilmesi bir mühendislik eseri olarak görülmelidir. Ve bu mühendislik faaliyeti halen de devam etmektedir.

8 HAZİRAN YENİLGİSİNDEN SONRA GÜLEN YENİ HİKAYE YAZACAK

Savrulan tehditlerden, Cemaatin bu defa da 8 Haziran sabahı ile ilgili mutlu rüyalar görmekte olduğu anlaşılıyor. 8 Haziran'dan sonrasını soracak olursanız, o zaman için de bir çare ve bir başka hikâye bulunur elbette.

CEZAEVİNDEKİLER GÜLEN'İ SORGULAMAYA BAŞLADI

Bu tesbitler Cemaatin geneli için geçerli olmakla birlikte, artık karşımızda bir örgütün bulunduğunu ve örgüt elemanlarının da ikiye ayrıldığını unutmayalım: içeridekiler ve dışarıdakiler. Defterler birer birer açıldıkça, soruşturmalar birbirini izledikçe, bu iki sınıf arasındaki oran da içeridekilerin lehine değişiyor. Şu anda terör örgütü gibi son derece ciddî bir suçlamayla aylardır tutuklu bulunan Cemaat mensupları var; bunların durumları da hiç iç açıcı sayılmaz. Aylar birbirini kovaladıkça, onlara yapılan vaadler de uyuşturucu özelliğini kaybediyor.

DÖRT DUVAR ARASINDA GERÇEKLE YÜZLEŞMEYE BAŞLAYACAKLAR

Bu insanlar dört duvar arasında gerçekle yüzleşme fırsatı buluyorlar. Daha da ötesi, Cemaat, kendi yayın organlarıyla dışarıdakileri oyaladığı kadar kolaylıkla içeridekileri oyalayamıyor. Çünkü, moral bozukluğu bir yana,içeridekilerin başka kanalları izlemek, başka gazeteleri okumak ve böylece dünya gerçeklerinden haberdar olmak için hem imkânları, hem de vakitleri var.

İTİRAFÇILAR ÇIKMAYA BAŞLAMASINDAN ÇOK KORKULUYOR

Sonuçta bir kısım akılların başa gelmesi ve itirafçıların çoğalması, bir süre sonra da örgütle ilgili bütün bilgi ve delillere gittikçe artan bir hızla ve kolaylıkla ulaşılarak örgütün çökertilmesi ciddîye alınacak bir ihtimaldir ve Cemaat yönetimi de bunun farkındadır. Öyle sanıyorum ki, Cemaati malûm kamikaze operasyonuna sevk eden de bu durum olmuştur.

İTİRAFÇI OLMASINLAR DİYE CEZAEVİNDEN KAÇIRMAK İSTEDİLER

Bütün hukuk kurallarını göz göre göre çiğnemek pahasına da olsa işi oldu-bittiye getirerek tutuklular serbest bırakılmak istenmiştir. Ancak operasyon hiç umulmadık şekilde sonuçlanmış ve kamikaze girişiminde bulunan hakimler, içerideki nüfusu bizzat kendi mevcudiyetleriyle arttırmaktan başka birşey yapamamışlardır. Bu sonucun gerek içeridekiler, gerekse Amerika'dakiler üzerinde uyandırdığı panik ve yılgınlığın boyutlarını tahmin etmek güç değildir.

KPSS HIRSIZLARININ MAAŞLARINA EL KONULUNCA HİMMETLER SORGULANACAK!

Devam eden operasyonların örgüt mensuplarını daha başka yönlerden de ciddî sıkıntıya sokacağı anlaşılıyor. KPSS yolsuzlukları ortaya çıktıkça, vaktiyle haksız yere memurluğa atanmış olan kimselerin görevlerine son verilmesi ve bugüne kadar almış oldukları haksız maaşların da geri istenmesi söz konusu olacak. Bu durum ise Cemaat açısından bir başka problemi ortaya çıkarıyor: Himmetler. Herkesin bildiği gibi, Cemaat, bir adamı bir işe yerleştirdiği zaman bunu kimsenin hayrına yapmıyor; onun maaşından hatırı sayılır bir kısmı bir ömür boyunca "himmet" namı altında vergilendiriyor.

ORTADAN KALAN MÜRİDLERİ CENNET VAADİYLE KANDIRAMAYACAKLAR!

Cemaat mensuplarından geçmiş maaşları geri alınmaya başladığı zaman, Cemaat de onlardan kestiği himmet paralarını mağdurlara iade edecek mi? Yoksa mağdurlar, himmet yerine Hocalarının hamasî sohbetleri ve Cennet vaadleriyle idare etmek zorunda mı bırakılacak? Öyle görünüyor ki, bu durum da, Cemaatin elde kalan fertlerinden hiç değilse bir kısmının aklını başına getirecektir.

AKILLARINI KULLANSINLAR GERÇEĞİ GÖRSÜNLER!

Aslında halen Cemaatin içinde yer almaya devam edenlerden hiç kimsenin bu konuda ardına sığınacağı bir mazereti yoktur. Onların hulûs ve safivetlerinden istifade edildiği doğrudur. Fakat yaşanan bunca hadiselerden sonra, artık bu durumun bir mazeret teşkil etmesi düşünülemez. Çünkü işin aslını araştırmak ve öğrenmek imkânı herkesin elindedir. Başkaları her ne kadar onları asılsız iddialar, ithamlar, yalan ve iftiralarla şartlandırmaya çalışsa da, onlar her hal ve şart altında alternatif bilgi kaynaklarına ulaşabilirler ve meselenin aslını tahkik edebilirler.

BEDİÜZZAMAN 'CEHALET ÖZÜR TEŞKİL ETMEZ' DİYOR

Bediüzzaman, bu konuda cehaletin de özür teşkil etmeyeceğini bir misalle anlatıyor ve "Biz cahiliz, sizin gibi ehl-i ilmi taklit ederiz" diyen aşiret mensuplarına "Hanginizle şu üzümü paylaşacak olsam zekâsıyla bana hile yapabilir" cevabını veriyor. İnsanların bir salkım üzümü paylaşırken gösterdikleri teyakkuzu ebedî hayatlarıyla ilgili tercihleri sırasında ihmal etmelerini mazur gösterecek hiçbir sebep yoktur. Onun için, hangi sebeple olursa olsun bugüne kadar hasbelkader Cemaat içinde kalmış bulunan halis niyetli kimselere yapılacak ciddî, samimî, halis ve kardeşane tavsiye şudur:

BUGÜN ARKANIZDAN İTENLERİ YARIN YANINIZDA BULAMAYACAKSINIZ!

Ne olursa olsun, kararınızı kendiniz verin. Size anlatılanları başka bilgi kaynaklarından da tahkik edin. Ölçün, biçin, tartın, düşünün. Ama yapacağınız tercih sizin kendi tercihiniz olsun. Çünkü öyle olsa da, olmasa da, kamikaze operasyonlarının söz konusu olmadığı hesap gününde fiillerinizin hesabınızı kendi tercihiniz olarak vereceksiniz ve bugün sizi arkanızdan itenleri o gün yanınızda bulamayacaksınız. (Sabah)

------------------------------------------------------------------------------

SUÇUNUZ YOKSA NEDEN KAÇIYORSUNUZ?

25.05.2015 19:43 Devletin kılcal damarlarına giren ve Fetullah Gülen'in lideri olduğu paralel devlet yapılanmasına yönelik soruşturmalar devam ediyor. Soruşturmalar kapsamında; Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil, Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, gazeteciler Emre Uslu ve Önder Aytaç'ın yurtdışına kaçtığı bildirildi.

Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği kurucusu Mehmet Hanefi Sözen, Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği Bilgi İşlem Sorumlusu Berat Koşucu, ÖSYM'nin Test Araştırma Merkezi'nde soruları okuyarak, dilbilgisi düzeltmelerini yapan Mustafa Asil, ÖSYM çalışanı Safiye Açıkgöz ve KPSS birincisi olan Gamze Tembel Eser; KPSS soruşturmasının firarileri..

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı Teknik Şube Müdürü Ali Özdoğan, dönemin Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığı Güvenlik Sistemleri Büro Amiri Emniyet Amiri Serhat Demir ve dönemin Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı Teknik Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Yardımcısı Enes Çiğci de; böcek soruşturmasının firari polis amirleri…

FETULLAH GÜLEN HAKKINDA 3 DEFA YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Paralel devlet yapılanmasının lideri olduğu ifade edilen Fetullah Gülen hakkında üç defa yakalama kararı çıkarıldı. Gülen; Tahşiye ve Emniyetteki "paralel yapı" iddialarına ilişkin soruşturma ile 2010 KPSS'de soruların çalınmasına yönelik soruşturmanın bir numaralı şüphelisi..

TAHŞİYE: Tahşiye soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullah Gülen hakkında, "Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme", "İftira sonucu mağdurun hapis cezası dışında adli veya idari bir yaptırıma uğramasına neden olma", "Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından yakalama kararı çıkarılmasını talep etmiş, İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği de başsavcılığın talebi üzerine Gülen hakkında yakalama kararı çıkarmıştı.

USULSÜZ DİNLEME: "Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü'' soruşturmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, bürokratlar ve danışmanları sahte isimle dinlenmiş ve teknik takibe alınmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca yürütülen soruşturmada usulsüzlükler yapıldığı gerekçesiyle; "terör örgütü kurmak ve yönetmek", "kurulan örgüte üye olmak", terör örgütünün faaliyeti kapsamında siyasal ve askeri casusluk", "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" suçlarından çok sayıda kişi tutuklanmıştı. Gülen, söz konusu soruşturmanın da bir numaralı şüphelisi…

KPSS: Gülen, KPSS'deki usulsüzlük iddialarına yönelik ilk operasyonun da şüphelisi…

SORUŞTURMA AÇILDI, KAÇTI

Fetullah Gülen'in onursal başkanlığını yaptığı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil'in, Meral Akşener'in iftira kasetini yaydığının iddia edilmesinin ardından soruşturma başlatılmış ancak Mustafa Yeşil'in Amerika'ya gittiği ortaya çıkmıştı. Yeşil, sosyal paylaşım sitesi "Twitter"dan yaptığı açıklamada; "Yalan ve iftira ile beslenenler; her yıl onlarca defa kaçarım. Siz daha yeni fark ettiniz. İşim bittiğinde sizin işiniz bitmiş olmasın sakın" ifadelerini kullanmıştı.

REKTÖR KPSS FİRARİSİ

Paralel devlet yapılanmasının eğitim ayağını ortaya çıkaracağı ifade edilen 2010 KPSS sorularının çalınmasına ilişkin soruşturmada Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan'ın şüpheli olduğu ve soruşturmanın ardından yurtdışına kaçtığı bildirildi.

TOP SAKALLAR

Emniyetteki "paralel yapı" iddialarına ilişkin toplam 28 kişinin tutuklandığı soruşturma kapsamında şüphelilerden Emre Uslu hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Emre Uslu'nun; "silahlı terör örgütüne üye olmak", "casusluk" ve "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" suçlarını işlediği ifade ediliyor.

Emre Uslu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a "basın yoluyla hakaret ve iftira ettiği" gerekçesiyle 10 yıl 8 aya kadar hapis cezası talebiyle yargılandığı davada, hakkında da yakalama kararı çıkarıldı.

Önder Aytaç da, sosyal medya üzerinden paylaşımlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada, ifade vermeye gelmeyince hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

BERAT KOŞUCU DA KAÇTI!

10-11 Temmuz 2010 tarihinde gerçekleşen KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı sorularını 7 Temmuz 2010 tarihinde öğretmen Baki Saçı'ya gönderdiği tespit edilen Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği'nin Bilgi İşlem Sorumlusu Berat Koşucu'nun açılan soruşturmanın ardından yurtdışına çıktığı tespit edildi.

DERNEK KURUCUSU DA KAÇTI!

Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneğinin kurucuları arasında yer alan Mehmet Hanefi Sözen de firarda.. 2010 KPSS sorularının sızdırdığı derneğin yöneticisi olan Sözen'in, KPSS soruşturmasının ardından yurtdışına kaçtığı öğrenildi.

ÖSYM TEST UZMANI FİRARDA!

ÖSYM'nin Test Araştırma Merkezi'nde soruları okuyarak, dilbilgisi düzeltmelerini yapan Mustafa Asil de, KPSS soruşturmasının ardından yurtdışına kaçmıştı. Mustafa Asil'in, 2010 KPSS skandalının ardından önce Kanada, ardından Yeni Zelanda'ya geçtiği belirlendi. ÖSYM'nin yılda gerçekleştirdiği 40 sınav sorularını görme yetkisine sahip olan Mustafa Asil'in paralel devlet yapılanması adına çalıştığı ve sınav sorularını paralel devlet yapılanmasına ulaştırdığı tespit edildi.

AÇIKGÖZ YURT DIŞINDA!

ÖSYM'deki bilgisayarının hard diskinde yapılan incelemede; 2010 DGS, 2010 ALS, 2010 KPSS, 2010 YGS, 2010 ALES, 2010 LYS, 2010 YÖS ve 2010 TCS sorularını sızdırdığı belgelenen ÖSYM çalışanı Safiye Açıkgöz'ün firarda olduğu bildirildi. Safiye Açıkgöz'ün; 22 Ekim 1999'dan bu yana ÖSYM personeli olduğu, şube müdürü kadrosunda çalışmakta iken 25 Ağustos 2014'te eşinin yurtdışı bir görevle tayini nedeniyle ücretsiz izin aldığı belirtildi.

KPSS TÜRKİYE BİRİNCİSİ İTALYA'DA!

10-11 Temmuz 2010 tarihinde gerçekleşen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) birincisi olan Gamze Tembel Eser'in; 2010 KPSS soruların çalınmasına yönelik soruşturmanın ardından yurtdışına kaçtığı ortaya çıktı. Eser'in, 17 Eylül 2014 tarihinde İtalya'ya gittiği ve 6 aydır Roma'da yaşadığı öğrenildi.

Eser, 2003 yılında Celal Bayar Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra girdiği 4 KPSS sınavında düşük puanlar almış, FEM Akademi Dershaneleri'ne gittikten sonra her nasıl olduysa önü açılmış ve 2010 KPSS'de Türkiye birincisi olmuştu. (Kenan Kıran / Yeni Akit)

Paralel yapı-Yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapı-25 Nisan (2015) '25 Nisan kamikaze/yargısal darbe girişimi' manşetlerimiz
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları

(23 Mayıs 2015, 11:31), son güncel.: (25 Mayıs 2015, 19:43)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6872    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.580.310