Aile Meclisi’nden 14/15 Temmuz’da Dua ve Basın açıklaması
Tam
EskidenYeniye
 

Böcek davasında sonu doğru

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazı konulmasıyla ilgili 13 kişi hakkında açılan davaya devam edildi. Mahkeme, dosyanın cumhuriyet savcısına gönderilmesine, savcının varsa soruşturmanın genişletilmesine yönelik taleplerini, yoksa esas hakkındaki görüşünü bildirmesine karar verdi. Duruşmada Erdoğan'ın, sanıklardan ikisi hakkındaki şikayetinden vazgeçtiği açıklandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

25.05.2015 20:31 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine "böcek" olarak adlandırılan dinleme cihazı konulmasıyla ilgili 13 kişi hakkında açılan dava dosyasının, varsa soruşturmanın genişletilmesine yönelik taleplerini, yoksa esas hakkındaki görüşünü bildirmesi için cumhuriyet savcısına gönderilmesi kararlaştırıldı.

Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar Sedat Zavar ve İlker Usta, başka suçtan tutuklu sanık Hasan Palaz, tutuksuz sanıklardan 6'sı ile müştekiler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Başbakanlığın avukatları katıldı.

Duruşmada, sanıklar Ali Özdoğan ve Enes Çiğci hakkındaki yakalama müzekkereleri ile sanık Serhat Demir hakkındaki gıyabi tutuklama kararının infaz edilemediği bildirildi.

Sanık Mehmet Yüksel'in avukatının beyan ve taleplerini içeren dilekçe verdiği belirtilen duruşmada, sanık Seyit Saydam'ın avukatının da müvekkilinin suçsuz olduğu yönlü dilekçeyi mahkemeye sunduğu kaydedildi.

Son celsenin ara kararı uyarınca "kayamehmet69@yahoo.com" ve "kayamehmet59@hotmail.com" elektronik posta hesaplarına ilişkin TİB ve Microsoft'tan gelen yanıtların tutanağa geçirildiği duruşmada, LOKE-II ve LOKE-III marka dinleme cihazlarının hangi ihtiyaç üzerine alındığı, kimlerce sipariş edildiği, sanıklar Çiğci ve Zavar'ın sipariş veren ve alınmasında yardımcı olan kişilerden olup olmadıkları hususunda, Emniyet Genel Müdürlüğüne gönderilen müzekkerenin yanıtlandığı, ekinde fatura, alım yazışmaları, sipariş emri ve Cobham/Spectronic firmasının yazısının gönderildiği ifade edildi.

Bir bankanın verdiği yanıtta, cihaz alımı için olduğu belirtilen işlemin banka müşterilerinden Gürsel Turan'ın hesabından gerçekleştirildiği, Turan'ın 8 Ocak 2009'da hesabına 3 bin 600 dolar yatırdığı ve aynı gün internet bankacılığı ile ATH Savunma Güvenlik Çözümleri AŞ hesabına para transferi gerçekleştirildiği kaydedilen duruşmada, transfer sırasında Sedat Zavar isminin havale açıklaması olarak geçtiği, alıcı veya gönderici olarak yer almadığının bildirildiği tutanağa yazıldı.

Gürsel Turan hakkında yazılan müzekkereyi cevaplayan Emniyet Genel Müdürlüğünün ise bu kişinin halen İstihbarat Dairesi Başkanlığı Teknik Şube Müdürlüğünde polis memuru olduğunu, hesabına dolar yatırdığı tarihte aynı müdürlüğün İdari Büro Amirliğinde görev yaptığı, 21 Temmuz 2000 ile 28 Temmuz 2010 arasında Sedat Zavar ile Teknik Şube Müdürlüğünde çalıştığını aktardığı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatlarından Muammer Cemaloğlu'nun, dilekçe üzerine İstihbarat Dairesi Başkanlığından aldığı cevabı dosyaya sunduğu kaydedildi.

Buna göre, 18-21 Ekim 2011'de Fransa'da düzenlenen Milipol Paris fuarına Emniyet personelinin katılımına ilişkin bakan "olur"unda sanık İlker Usta'nın isminin yer almadığı, fuara katıldığı iddia edilen Usta için resmi görevlendirme bulunmadığı, fuar tarihlerinde izin veya sağlık raporu aldığına yönelik bir bilgi ve belgeye rastlanmadığı ifade edildi.

Cevapta, Usta'nın yurtdışına çıkış giriş kayıtlarına yer verilirken, görevli olmamasına rağmen Usta'nın "kendi imkanlarıyla belirtilen fuara katıldığının bildirildiği" aktarıldı.

-"(One minute) ile başlayan süreç"-

Dosyaya giren evrakın tutanağa geçirilmesinin ardından müşteki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Ali Özkaya söz alarak, davanın açılmasına sebep olayın, müvekkilinin Davos'ta "one minute" demesiyle başladığını, uluslararası örgütlerin, müvekkilinin yakınındaki kamu görevlilerine, dinleme faaliyetini başlattıklarını bildirdi.

MİT'in çalışmasına göre, akademiden arkadaş olan sanıklar Sedat Zavar ve Serhat Demir'in Eylül 2011'e kadar konuşmalarının bulunmadığına ancak dinleme cihazı konulması sonrasında yoğun biçimde görüştüklerine işaret eden Özkaya, 18 Ekim 2010'daki HSYK, sonrasındaki Yargıtay ve Danıştay seçimleriyle örgütün buralarda yoğun biçimde yer aldığını anlattı. Ardından özel yetkili mahkemeler ve İstihbarat Daire Başkanlığı yetkililerinin herkesi dinlemeye başladığını ifade eden Özkaya, bu tarihten sonra Erdoğan'a karşı, Çözüm Süreci'nin sabote edilmeye ve MİT'in "kumpasa" getirilmeye çalışıldığını kaydetti.

Sanıklardan İlker Usta'nın, amirlerinden izin almadan veya görevlendirilmeden Paris'e giderek, orada müdürlerin toplantısına katıldığını, Ali Özdoğan'ın ise bir buçuk yılda 11 kez yurtdışına gideceğini beyan ettiğini, izin adresini Stuttgart'ta gösterdiğini, buna karşın bunların 9'unda ABD'ye gittiğini söyleyen Özkaya, "Bu örgüt, müvekkilime bir darbe operasyonu yapmayı ve uzaklaştırmayı kafaya koymuş" dedi.

Sedat Zavar'ın, Serhat Demir'i çağırdığını ve yapılanma çerçevesinde cihazları koyduklarını anlatan Özkaya, cihazların bulunmasından sonra "Madem MİT bu böcekleri bulanları tespit etti, biz de MİT'e operasyon yapalım" diye "7 Şubat operasyonunun" gerçekleştirildiğini ifade etti.

Dinleme cihazlarının bulunmasının ardından MİT'in bazı kamu görevlilerinin ismini bildirdiğini ancak örgütün, soruşturmayı saptırmak için "Mehmet Yüksel'in eşini, Başbakanlıktaki sıhhi tesisatçıyı, çaycıyı" dinlemeye aldığını, TÜBİTAK'tan hayali raporların dosyaya konulduğunu belirtti.

-"Saydam ve Gölbaşı'ndan şikayetçi değiliz"-

Özkaya, sanıklardan Seyit Saydam ve Hurşit Gölbaşı'nın "bu hiyerarşi içinde olmadığı ve yalnızca görevlerini yaptıklarını" düşündüklerini bildirerek, "Sayın Cumhurbaşkanının da onayını aldım. Sayın Cumhurbaşkanı, 'Geçmişte Ergenekon ile Balyoz davalarında haklı haksız herkes aynı torbada yargılandı. Bu hataya düşmeyelim' dedi. Saydam ve Gölbaşı'ndan şikayetçi değiliz. Takdiri mahkemeye bırakıyoruz. Yine, Mehmet Yüksel'in de bu örgüt yapılanması içinde olmadığı ama olayları engelleyemediğinden görevini ihmal ettiğini düşünüyoruz" diye konuştu.

Başbakanlığın avukatı Aşkın da Gölbaşı ve Saydam yönünden şikayetlerinden vazgeçtiklerini, Yüksel'in de örgütle ilgisi olmadığını düşündüklerini kaydetti.

Sanıklardan Zeki Bulut'un avukatı Hakan Yıldız, müvekkilinin illegal örgüt kapsamı içinde gösterilmesinin doğru olmadığını iddia ederek, "Müvekkilim, Sayın Başbakanın koruma müdürüdür ve can güvenliğini sağlamakla yükümlüdür. Başka görevi söz konusu değil. Çok yoğun programı olan Başbakanın bu programlarına eşlik eden müvekkilimin, alt birimleri denetlemesi mümkün değildir. Müvekkilim, bin 550 günlük görevinin yaklaşık bin gününü şehir veya ülke dışında geçirmiştir. Hakkında yakalama veya tutuklama kararı bulunan 4 kişi de müvekkilime bağlı değil" ifadesini kullandı.

Sanıklardan Ali Özdoğan, Sedat Zavar, İlker Usta, Serhat Demir ve Enes Çiğci'nin avukatlarından Hasan Hüseyin Taşpınar, "Müvekkillerim, istenen işleri yerine getirmişlerdir. Atılı suçu işlediklerine dair somut delil yoktur. Müvekkillerimin telefonda görüşmeleri, yurtdışına çıkmaları, delil olarak kabul edilemez" dedi.

Aynı sanıkların avukatlarından Mehmet Sürer de dosyadaki raporları hazırlayan bütün bilirkişilerin mahkemede dinlenilmesini istedi.

Sanıklardan Mehmet Yüksel'in avukatı Beran Çelik de müvekkilinin eşinin, çaycısının dinlenerek, operasyonun yönünün değiştirilmeye çalışıldığının bizzat müşteki avukatınca dile getirildiğini belirtirken, sanık Hasan Palaz'ın avukatı Gökhan Güni, dosyadaki bilirkişi raporunun gerçekleri yansıtmadığını öne sürdü.

Diğer sanık avukatlarının da müvekkillerine yönelik suçlamaları reddettikleri duruşmada konuşan sanık Palaz, müşteki avukatlarının hukuki değil, siyasi değerlendirmelerde bulunduklarını savundu ve "Bir şeyin ispatını istiyorsanız belgesini koyarsınız. Buradakilerin hiçbirini tanımıyorum" dedi.

Zavar ise dolar aktarılan hesabın Gürsel Turan'ın şahsi hesabı olduğunu ifade ederek, "Malzemenin tarafımdan alınması mümkün değil. Satın alma birimiyle alakam yok. Gürsel ile görev birlikteliğim yok. Gürsel hakkında, hesaplarıyla ilgili birçok soruşturmanın devam ettiği bilinmektedir" diye konuştu.

Casusluk suçlamasını reddeden Zavar, "Casusluk nere, ben nere? Ben Suudi Arabistan'a istihbarat eğitimine gittim. Casus olsam orada ne işim var?" dedi.

Cumhuriyet Savcısı Şaban Yavuz, bilirkişilerin huzurda dinlenmesi yönündeki taleplerin reddini istedi. Sorgusu yapılan sanıklar yönünden dosyanın sürüncemede kalmaması açısından, ayırma kararı verilmesinin değerlendirilmesini talep eden Yavuz, varsa soruşturmanın genişletilmesi talebi, yoksa esas hakkındaki görüşlerini bildirmek için dosyanın tarafına gönderilmesi talebinde bulundu.

Tekrar söz alan Palaz, şöyle konuştu: "Biz niye tutukluyuz? Çünkü TÜBİTAK raporu birilerini rahatsız etti. O rapora imza atan Hamza Turhan, Gökhan Vıcıl ve ben tutukluyum. MİT bize yazı gönderdi, teknik destek olarak rapor sunduk. Bu cihazların nerede, nasıl bulunduğu konusunda bilgimiz yok. Hamza Turhan'ı duruşmada gördüm. Ben, tanımadığım kişilerle örgüt kuruyorum. Bir şey koyun da örgüt olduğuna inanalım. Çok gelişmiş telepatik yetilerim var, bu arkadaşlarla da telepatiyle haberleşiyorum. Arkanızda 'Adalet mülkün temelidir' deniliyor, buna gülmemek elde değil."

Üye Hakim, Palaz'ı, bu şekilde konuşmaması konusunda uyardı.

ARA KARARLAR

Mahkeme heyeti, MİT görevlisi Orhan Şengül'ün, bilirkişilerin ve sanık Mehmet Yüksel'in avukatının dilekçesinde belirttiği kişilerin duruşmada dinlenmesi taleplerini reddetti.

İhbarcı "Mehmet Kaya"nın araştırılması yönlü ara karardan, "kişinin hayali olabileceği, bulunmasının uzun zaman alabileceği, yargılamayı uzatabileceği" gerekçeleriyle vazgeçen heyet, müşteki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, sanıklardan Gölbaşı ve Saydam hakkında şikayetinden vazgeçmesi nedeniyle bu sanıklar yönünden müdahilliğine ilişkin ara kararı hükümsüz bıraktı.

Sanıklar Özdoğan ve Çiğci hakkındaki yakalama müzekkereleri ile Demir hakkındaki gıyabi tutuklama kararının infazının beklenmesini kararlaştıran heyet, sanıkların eylemlerinin sübutu halinde, TCK'nın "Devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme" suçunu düzenleyen 327. maddesinin uygulanması ihtimaline binaen, ek savunmalarının alınmasına karar verdi.

Dosyanın, varsa soruşturmanın genişletilmesi, yoksa esasa yönelik görüşünü bildirmesi için savcılığa gönderilmesini, Zavar ve Usta'nın tutukluğunun devamını kararlaştıran heyet, duruşmayı 1 Haziran 2015 saat 15.00'e erteledi.

İDDİANAME

İddianamede, dinleme cihazlarının, 2011'de Başbakanlığın onayı ile MİT ekibinin Erdoğan'ın Keçiören'deki ikametgahı, AK Parti Genel Merkezi, Başbakanlık Merkez Bina ve Başbakanlık Resmi Konut'taki çalışma ofislerinde, gizli dinleme ve gözetleme sistemlerine karşı teknik arama çalışmaları sırasında, çoklu prizler içine yerleştirilmiş olarak bulunduğu kaydediliyor.

Sanıklardan Ali Özdoğan, Sedat Zavar, Serhat Demir, Ahmet Türer, Enes Çiğci ve İlker Usta'ya, "Başbakan'ı siyasi casusluk amacıyla dinlemek, kamu görevlisinin özel hayatın gizliliğini ihlal, kişiler arasındaki konuşmaları kaydetmek" suçları yöneltiliyor ve yirmi birer yıldan 36 yıl altışar aya kadar mahkumiyetleri isteniyor.

Sanıklar Harun Yavuz, İbrahim Sarı, Hurşit Gölbaşı, Seyit Saydam, Mehmet Yüksel, Zeki Bulut ve Hasan Palaz'ın ise aynı suçların işlenmesine yardım ettikleri belirtiliyor.

Sanıklardan, dönemin Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı Teknik Şube Müdürü Ali Özdoğan, dönemin Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığı Güvenlik Sistemleri Büro Amiri Emniyet Amiri Serhat Demir ve dönemin Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı Teknik Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Yardımcısı Enes Çiğci halen firari bulunuyor.

(25 Mayıs 2015, 20:31)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6889    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
60.968.970