Tam
EskidenYeniye
 

Avcı: Örgüt TSK'da çok güçlü

Hanefi Avcı Paralel Yapı'yla ilgili olarak, 'Ordu içinde geçmişten beri ciddi bir cemaat yapısı var. Silahlı kuvvetlerdeki cemaat varlığı bence tahminlerimizi aşan bir durumdadır' dedi.

Önceki haber title=Sonraki haber

30.05.2015 13:11 Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Paralel Devlet Yapılanması'na ilişkin, yönetici pozisyonundakilerin saklandığını belirterek, "Buz dağının daha altı duruyor. Daha yukarıda olanlar, yönetici olan, üste bulunan kimlikleri gizlenmiş olan, farklı kimlikle kamu kurumuna gizlenmiş, kendisine saklanma talimatı verilen insanları var. Onlara ulaşmak zaman alır" dedi.

Fethullah Gülen ve cemaatiyle ilgili "Haliçte Yaşayan Simonlar, Dün Devlet, Bugün Cemaat" ve "Cemaatin İflası Hoca'nın Ayağının Kaydığı Yer" adlı kitapların da yazarı Avcı, AA muhabirinin Paralel Devlet Yapılanması'na ilişkin sorularını yanıtladı.

Avcı, Cemaat'i ilk kez 2008'de, emniyetteki yöneticilerin komplovari soruşturmalara uğramasıyla fark ettiğini, bunun üzerine ilgili bakanlıklara, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne, Ankara ve İstanbul savcılığına, hukuka aykırı dinlemelerin yapıldığını aktardığını söyledi.

Şikayetinden haberdar olan yapının kendisini hedef alarak sahte isimle dinlemeye başladığını belirten Avcı, emniyetteki yapılanma ve buna duyarsız kalan yetkililer hakkındaki dilekçelerinin de takipsizlikle sonuçlandığını anlattı.

-"Buz dağının altı saklanıyor"-

Avcı, Paralel Devlet Yapılanması'nın, emniyetin istihbarat biriminde çok etkili olduğunu, bu birimde çalışanları, tutuklanan emniyet personelini, bunlarla ilgili tahkikatı yapanları ve mağdur edilenleri tanıdığını kaydetti.

Eski emniyet müdürü Hanefi Avcı, kurumundaki varlığı bilinen ve son yıllarda bir suç örgütüne dönüşen yapının, ilk suçunun 2007'de hukuka aykırı aldığı dinleme kararları olduğunu belirtti.

Paralel Devlet Yapılanması'nın emniyet ayağının, talimatları "Ömer" kod adlı kişiden aldığını ve bu şahsın izini kaybettirdiğini ifade eden Avcı, şöyle devam etti:

"Devletin içine girmiş, kadrolarına nüfuz etmiş bir grup kendini daha iyi gizler. Tedbirini iyi alır. Büyük kısmı devletin, istihbaratın çalışmasını bilir, bunun için tedbir alması daha da kolaydır. Şu anda suç işleyenlerle ilgili bir kısım soruşturmalar yapılıyor. Ama daha yukarıda olanlar, yönetici olan, üste bulunan kimlikleri gizlenmiş olan, farklı kimlikle kamu kurumana gizlenmiş, kendisine saklanma talimatı verilen insanları var. Onlara ulaşmak zaman alır. Hiç kimse çıkarılamaz değil, ne kadar gizlenirse gizlensin devlet güvenlik birimleri bunları ortaya çıkaracaktır. Buz dağının daha altı duruyor. Belli kısmı başladı. Birtakım aksaklıklar da olsa, savcılıklarda bir irade görüyorsunuz. İçişleri Bakanlığı, emniyetin iradesi var. Önümüzdeki süreç, bu işlerin biraz daha hızlanacağı, mesafe alacağını gösteriyor."

-"Ordudaki Cemaat varlığı tahminimizin çok üstünde"-

Hanefi Avcı, güvenlik birimlerine nüfuz etmek isteyen Cemaat'in, silahlı kuvvetlerde gizlendiğini vurgulayarak cemaatin yönlendirdiği ve yürüttüğü operasyonlara bakılınca ordudan çok büyük destek aldığının görüldüğünü söyledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) çok fazla cemaat mensubu olduğunu belirten Avcı, şunları anlattı:

"Balyoz, Askeri Casusluk, Poyrazköy gibi davalar ordu içindeki cemaat mensupları ile dışarıdakilerin dayanışmasıyla yürütülmüş davalar. Çok miktarda sahte plan, program hazırlanmış. Bunların hazırlanması için ordu içinde bir çok yerde bağınızın olması lazım. Bol miktarda askeri doküman var. 10 yıl öncesine ait dokümanlar var. Ordu içinde geçmişten beri ciddi bir cemaat yapısı var. Bu varlık varsa bunun ortaya çıkarılması lazım. Bu güne kadar sahte belge, dokümanları hazırlayanlar, belgeleri dışarı sızdıranlar ortaya çıkarılmadı. Cemaat, orduda da laf ola bir örgütlenme yaratmıyor. Ordunun siyasi yönetimlere karışması, rejimi tayin etmeye kalkması, zaman zaman darbe hazırlıkları, ihtilallerle sistemi belirlemesi dolayısıyla Cemaat'in bu niyetle nüfuz ettiğini gösterecek olay ve olgu var. Cemaat, Türkiye'de orduyu ne hale getirdi. Subaylar bertaraf edildi. Kimse, onların yerine kendi elemanlarını getirmediklerini, diyemez. Ordu içinde inanılmaz baskı yaratıldı. "Operasyonları Cemaat yapıyor" denildi, insanları korkuttu. Birçok terfi edecek insan da o tarafa yönelmiştir. Silahlı kuvvetlerdeki Cemaat varlığı bence tahminlerimizi aşan bir durumdadır. Belki dışarıdan bakınca, komutanlar tarafından açıkta görülmüyordur. İçindeki insanlar tarafından çok ciddi görülüyordur. Oradaki varlığı ciddiye alınması gereken bir olaydır. Bu basite alınamaz. Ordu ve silahlı kuvvetler içinde böyle bir örgütlülük varsa buna karşı uyanık olmak gerekiyor. Hem içeride dışarıda tedbirin alınması gerekiyor. Oradakiler de bilmeliler ki bu olay teşhir olmuştur. Burada yapılacak denemeler kabul edilemeyecektir. Artık Cemaat "ben devletin gücüyüm, yargıyım, polisin, askerim", diyerek bir takım icraatlarını bu topluma yutturamaz, toplum kesin tavır koyacaktır. "

"TSK'da temizlik yapmamak ülkeye ihanettir"

Avcı, TSK'nın da Cemaat'i temizlemek için harekete geçtiğini belirterek, "Bunun yapılmamasının anormallik olacağı, ülkeye ihanet olacağı kanaatindeyim. Ortada bu kadar elle tutulan veriler var. Ben kişi olarak bu kadarını biliyorum onlar kurum olarak bunun 100 katını biliyorlardır, Genelkurmay bilgi sahibidir, bunlara bir şey yapmaması düşünülemez. Belki biz bilmiyoruzdur. Belki biraz gizli yapılması gerekiyordur" dedi.

"Başarsaydılar, herkes hapisteydi"

Cemaat'in, 17-25 Aralık'ta "başarılı" olması halinde kendisinin de aralarında bulunduğu yüzlerce kişinin yıllarca cezaevinde kalacağını belirten Avcı, "Eğer devran tersine dönmeseydi bugün bizler 20-50'şer sene hapislerle yargılanacaktık. Ömür boyu çıkmayacaktık. Başarsaydılar, kendilerine karşı duran herkes kesin hapisteydi. Susturmak için çok ölçüsüz davranacaklardı. Bu hesabın bir gün döneceğini düşünüyordum. Bu kadar hızlı olacağını tahmin etmiyordum. Bu kadar zulmederseniz, bu hesap ters döner. Cemaat direkt iktidarın beynine, yöneticisine saldırmasaydı, iktidarın sahipleriyle, ikisi arasında çelişki çıkmasaydı, örgütü durdurmak bu kadar kolay değildi. Belki bu denemede başarılı olsaydı hükümeti yıkardı ama bu halk ayağa kalkar bu bedeli ağır öderdiler" şeklinde konuştu.

-"Bunların ne olduklarını bütün partiler gördü"-

Cemaatin seçimlerde bağımsız adaylarına oy vereceğini, adaylarının olmadığı yerlerde ise AK Parti'ye en "büyük zararı verecek" partiyi destekleyeceklerini ifade eden Avcı, "Yani yeri gelir HDP'ye, CHP, MHP'ye oy verir. Bu partilere, diğer gruplara hükümet aleyhine konuştukları için yakın gözükmüş olabilirler ama bence o partiler de bunların ne olduklarını biliyorlardır. Hiçbir partinin nazarında ciddi olarak kabul göreceklerini zannetmiyorum" diye konuştu.

"Gülen'in 'iyi yüzü' var"

Avcı, birinde ağlayan, nasihat eden, dini anlatan, alçakgönüllü, tevazu sahibi bir insan, diğerinde ise örgütü yönetirken "yap, öyle olsun, geri çıkın, yapın" gibi mekanik bir sesle talimatlar veren bir Gülen olduğunu kaydetti.

Avcı kimdir?

Hanefi Avcı, Eskişehir Emniyet Müdürü iken, 23 Ağustos 2010'da "Haliç'te Yaşayan Simonlar" adlı kitabını yayımladı. Kitabında Cemaat'in emniyet teşkilatında örgütlendiğini ve telefon dinlemesi dahil yasa dışı faaliyetlerde bulunduğunu anlatan Avcı, talebi üzerine merkeze alındı.

"Devrimci Karargah Örgütü"ne yardım etmek suçlamasıyla 28 Eylül 2010'da tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan Avcı, 15 yıl 4 ay 5 gün hapis cezası aldı. Avcı, Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlalini tespit etmesi üzerine geçen yıl haziran ayında, 4 yıl kaldığı cezaevinden tahliye oldu.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, 6 Mayıs'ta verdiği kararda, Avcı'nın daha önce onanan hapis cezasını, karar düzeltme talebi üzerine bozdu.

Avcı'nın, "Haliç'te Yaşayan Simonlar, Dün Devlet, Bugün Cemaat" ve "Cemaat'in İflası-Hoca'nın Ayağının Kaydığı Yer" adlı kitapları bulunuyor.

Paralel yapı-TSK uzantıları manşetlerimiz
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları manşetlerimiz

(30 Mayıs 2015, 13:11)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6900    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.963.444