Tam
EskidenYeniye
 

Zaman'ın eski sahibinden itiraflar

Zaman Gazetesi'nin eski sahibi, Gülen'in sağ kolu Nurettin Veren örgütten ayrıldıktan sonra sessizliğini bozdu. Bir dönem FETÖ lideri Fethullah Gülen'in karakutusu olan gazeteci Nurettin Veren paralel yapının hain planlarını anlattı: Hizmet kadrolarını ABD'nin ajan borsası haline getirdi. Lüksü ve ABD'de yaşamayı çok sever.

Önceki haber title=Sonraki haber

05.07.2015 14:15 Fethullah Gülen'in karakutusu, sağkolu gazeteci Nurettin Veren, paralel yapının doğuşunu ve devleti nasıl ele geçirmeye çalıştığını ölüm tehditlerine rağmen AKŞAM'a anlattı. Nurettin Veren paralel örgüt lideri Gülen'in Amerika'nın güdümünde olduğunu şu sözlerle anlattı: "Bizi farkında olmadan ABD sempatizanı haline getirdi. 'ABD taraftarlığı yapmakta fayda vardır' deyip cemaate aşılardı. 'Ankara'nın şerrinden ABD'nin şefaatine sığınırız' derdi." İşte Veren'in tespitleriyle bir başka Gülen:

SİYASİLERLE TANIŞTIRDIM

"Hizmet hareketi başlangıçta millet devlet işbirliğiyle, vatan bayrak din iman düşüncesiyle, milyonlarca vatan evladının kendi özverisiyle ortaya koyduğu milli bir birikimdi. Emekli insanların maaşlarıyla verdiği pek çok katkılar vardı. Bunun dışında bizzat benim cemaatle tanıştırdığım siyasiler vardı. Örneğin Turgut Özal, Süleyman Demirel, Tansu Çiller, Bülent Ecevit gibi isimleri ben cemaatle tanıştırdım. Cemaatin büyüyüp gelişmesinde onların da çok büyük katkıları oldu. Bütün bu kazanımların ve birikimlerin bir şahsa izafe edilerek onun adıyla özdeşleşip bir 'Gülen İmparatorluğu' haline dönmesi, dünya siyasetine ticaretine alet edilmesi ve yabancı servislere ciro edilerek ajan borsası haline döndürülmesi beni bu kutsal milli davanın korunup, kollanması için vazifeye atılmaya mecbur etti.

TÜRKİYE DÜŞMANI

9 yıllık suskunluğumun ardından ülkemizin geldiği noktayı görüyorum. AK Parti'nin 3 iktidar döneminde Türkiye'ye kazandırdığı ekonomik istikrar gözardı edilemez. Yine ilk defa milli iradenin yeni halkın oylarıyla bir cumhurbaşkanının seçilmesi demokrasimiz adına önemli gelişmedir. Ülkemizin İtalya ve Fransa'yı sollayıp bir güce ulaşacağı aşamada cemaat eliyle ateş çemberi içerisine alınarak tökezlettirilmek isteniyor. Bu bir nankörlüktür."

İHTİŞAMLI YAŞAMAYI SEVER

"Gülen'e 1980'li yıllarda İlhan İşbilen tarafından Opel Senatör marka 3 ton ağırlığında zırhlı bir araç aldırdı. Yamanlar Kolejindeyken aldırdığı masaj koltuğu ise bir otomobil fiyatına eşdeğerdi. İzmir'deki benim arkadaşım Hüseyin Başaran'ın oğlu Esat Bin Zürare Başaran'ın yaptığı açıklama ise yaşananları tüm çıplaklığıyla ortaya koydu. Masaj için ayda 150 bin dolar. Bunun gibi pek çok farklı konular var. On binlerce kişinin 'Umre'ye gideceğine Gülen'i ziyarete gidin' denildiğini duyuyoruz ve görüyoruz. Türkiye'de İstanbul'dan Ankara'ya gidemeyecek fakir insanların Fethullah Gülen'in masraflarını üstlenerek ABD'ye davet edildiğini ve taşındığını da biliyoruz. On binlerce insanın ABD'ye gidip orada iki üç ay kalmasının ne kadar bir bütçe çıkaracağı hesaplanırsa ortaya çıkan rakam dudak uçuklatır. Sayın Cumhurbaşkanımıza 289 tane dava açtı. Bununla da kalmayarak Türkiye'deki bütün gazetecilere binlerce dava açarak ne derece büyük bir hukuk ve parasal güce sahip olduğunu herkesin görmesi lazımdır."

PLANLARI TERS TEPTİ

"İkinci merhalede amacı iftiralarla 4 bakanın köşeye sıkıştırıp onları Erdoğan'ın aleyhinde itirafçılar haline getirmek ve onu istifaya zorlamaktı. Gülen bu planı devlet kurumlarına sızan ekibiyle uyguladı. Devletin kurumlarına gizlice elemanlarını yerleştirdi. İlahi adalet ki planı ters tepti."

KADROYU ALDATIP KAÇTI

Hiç kimsenin ABD'ye gideceğinden haberi yoktu. 6 yıl hastalık bahanesini kullanarak bizleri aldattı. Böylece ilk çekirdek kadroyu yeni jenerasyondan habersiz irtibatsız hale getirdi. Bu onun en büyük taktiğidir. Bu haliyle muhalefet ile sorgulanma yani sorgulayıcı kadrodan kurtulmuş oldu."

"ANKARA'NIN ŞERRİNDEN AMERİKA'NIN ŞEFAATİNE SIĞINIRIZ"

ABD'yi kendisi için atlama tahtası olarak gören Gülen'in sıkça söylediği söz 'Ankara'nın şerrinden ABD'nin şefaatine sığınırız'dı.

"Gülen eskiden beri komünizmle mücadele derneklerinin kurucusudur, destekleyicisidir. Bizi farkında olmadan ABD sempatizanı haline getirdi. Daha sonraları vermiş olduğu vaaz, konferans ve sohbetlerinde Rusya ve Çin komünizmine ve dehşetine karşı ABD'nin olması 'Ehven-i şerdir' yani kötünün iyisidir derdi. 'ABD taraftarlığı yapmakta fayda vardır' deyip cemaate aşılardı. Cemaate, 'Ankara'nın şerrinden ABD'nin şefaatine sığınırız" derdi. Zamanla bu sempatinin ABD'ye karargâh kurup hizmet kadrolarını ve masum insanları ABD'nin atlama tahtası ve ajan borsası haline getirdiğini açıkça gördük. Gülen bu işbirliğinden ve İsrail sempatizanlığında hiçbir mahsur görmedi. "Kobranın başı Vatikan" dediği vaazlar halkın elinde mevcuttur. Bir 'u' dönüşü ile değişikliğe gittiği Vatikan- İsrail ve Ermeni cemaat önderleriyle can ciğer dostluklar ve işbirlikleri sergiledi. İşte Gülen'in anlaşılmaz esrarengiz stratejilerinden birisi de budur."

"KÜRTLERİ SEVMEZ"

"Gülen, Kürtleri hiç sevmez. Kardeşlikten bahseder ama onu yakından tanıyanlar bunu bilir. Fakat daha önceki stratejilerinde olduğu bu cenahı da kullanmak istemektedir. Erdoğan ve AK Parti düşmanlığı uğruna herkesle işbirliği yapmaktan bile çekinmez, çekinmedi. Bu da yeterli olmayınca milletvekili seçimlerinde din ve İslam'a karşı büyük hakaretlerde bulunan HDP ve PKK'nın yanında bile yer aldı. Bu amacını açıkça deklare etti. Ve hükümete, AK Parti'ye çok çirkin yakıştırmalarda bulundu."

"ALTIN VURUŞU YAPAMADI"

"17-25 Aralık hadisesinde, ondan önce MİT TIR'ları olayında cemaatin amacı AK Parti hükümeti başta olmak üzere Recep Tayyip Erdoğan'ın devre dışı bırakmaktı. Açıkçası Gülen altın vuruş yapmak istedi. Planın bir diğer ayağında ise MİT, jandarma ve polisi karşı karşıya getirmek vardı. MİT TIR'ları olayında olduğu gibi. Gülen, böylece Türkiye'yi NATO'ya şikâyet edecek suçlu pozisyona düşürmek istiyordu. Olay tamamen NATO üyesi olan Türkiye'nin uluslararası bir suç işlediğini deşifre edip yayımlamak kendi başbakanı ve hükümetini uluslararası yargıya taşıyacak bir suçlu gibi göstermek isteme projesiydi. Gülen bunu çok yıllar önceden beri sürekli uygulayarak tatbik ederek bir yol olarak benimsedi."

"1995'TE AFOROZ ETTİ"

'Fethullah Gülen'in karakutusu Nurettin Veren, 1995'te Gülen'in bizzat kaleme aldığı 'Aforoz Mektubu'yla cemaatten uzaklaştırıldı. 1995'ten 2001 yılına kadar Pensilvanya'ya giderek Gülen ile iki kez yüz yüze görüştü. 2003'e kadar iç bünyede mücadelesini sürdürdü.

"AİLESİNDEN KOPARDILAR"

2001 yılında Amerika'daki Fethullah Gülen'in kendisini öldürme ve öldürtme planına karşı Türkiye'ye döndükten sonra pasif bir şekilde 2 yıl bekledi. Fethullah Gülen'in bu muhalefete tahammül edemeyip Nurettin Veren'i tamamen itibarsız ve etkisiz konuma düşürmek için ailesini ve çocuklarını elinden alıp çaresiz bir hale sokma projesi uyguladı. Gülen'in talimatıyla 33 yıllık eşi, 6 çocuğuyla birlikte evi terk ederek bir celsede boşandı.

Nurettin Veren, Fethullah Gülen'in talebe yurtları, okullar, üniversiteye hazırlık kursları, Zaman gazetesi, Samanyolu televizyonu, Şifa Hastaneleri, Gazeteci ve Yazarlar Vakfı'nın kuruluşuna kadar masum görüntüsü verdiğini söyledi. Veren, Ankara Samanyolu Koleji'nin üst katındaki misafirhanede arkadaşlarına hitap eden Gülen'in, "Biz bu siyasilerden çok yararlanabiliriz. Hatta bunları yönlendirebiliriz. Ben bunların çok tehlikeli ve bizden daha üstün akıllı olduklarını zannediyordum. Hâlbuki bunlar çok saf, bize muhtaç ve zayıf insanlarmış" diyerek strateji değiştirdiğini ifade etti. İşte Veren'in açıklamaları:

"DEVLET ENDİŞELİYDİ"

"Askeri çevreler bizi milli güvelik kurullarında irtica ve terör ile zikretmeye başlamıştı. Devletin endişesi büyüktü. Çünkü olayın önünde görülmeyen bir Fethullah Gülen vardı. 'Cebrail parti kursa bile biz partisini görmeyiz ve desteklemeyiz' diyen ve şeytandan kaçar gibi siyasetten kaçarız prensibini etrafındakilere ders veren Gülen nasıl oldu da dünyanın kurtlar sofrasındaki ajan borsasının ortasına oturdu. Buna nasıl karar verdi? Daha sonra 'Ölülerinizi bile kaldırın oy verdirin' diyecek kadar açık siyaset yapmaya başladı. Bununla da kalmayarak askeriyeyi, mülkiyeyi, adliyeyi, emniyetin kan damarlarına girip ele geçirin talimatını açıkça en yakınlarına emretti."

İLK TEMAS 1990'DA

"Siyasetle temasımız Turgut Özal ile oldu. 1990'da İzmir ve İstanbul'da 3 - 5 okulumuz olduğu dönemde Avustralya'daki bilim dünya olimpiyatlarında dünya birincilikleri çıkmıştı. Bunu Turgut Özal'a anlatmamız gerektiğini söyledim. Bunun üzerine Gülen de bana "Onlara ulaşmaya bizim gücümüz yetmez" dedi. Özal'a ulaşmayı başardık. 1992 yılında ilk kez cemaatin devletle olan ilişkisi bu vesileyle başladı."

ÇİLLER'DEN SONRA DEĞİŞTİ

Çiller'in samimi sevgisi ve saygısına karşılık Gülen, ikili oynayarak Çiller'e de hile yaptı. Tansu Çiller'i de görüşmeye ikna etmek için "Sayın Başbakanım Fatih Sultan Mehmet'in yanında nasıl Akşemsettin ile Molla Gürani'ler varsa sizin de manevi duayenlerinizin olması ve onlara dayanarak devletimize milli manevi çizgide doğru hizmetler yapabilirsiniz" dedim. O da bu fikri samimi bulup kabul etti. Bir güç zehirlenmesi yaşamaya başladı. Müthiş bir eksen kayması ve fikir değişikliğine sebep oldu. Bu bir başlangıçtı. (Akşam)

(05 Temmuz 2015, 14:15)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6987    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
59.682.786