Tam
EskidenYeniye
 

İlgezdi'nin Paralel yırtma planı

CHP Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi'nin emlak skandalları yeni detaylarla gündem olmaya devam ediyor. Konuyla ilgili konuşan Belediye eski yetkilisi, İlgezdi'nin, skandallar için 'Burası Türkiye, bir hafta sonra gündem değişir; yargıya giderlerse hakim, savcıya ev verir, bu işten yırtarım' dediğini, hem yargıdaki paralel yapıya hem de bu yapıyla bağlantılı olduğu ileri sürülen eski İçişleri bakanı İdris Naim Şahin'e güvendiğini ileri sürdü.

Önceki haber title=Sonraki haber

26.07.2015 13:11 CHP’li Battal İlgezdi’nin yönettiği Ataşehir’deki skandallara kaçak üniversite ve AVM de eklendi. STAR’a konuşan üst düzey belediye yetkilisi, “İdris Naim Şahin’le Battal’ın arası iyiydi. Skandal Kadıköy Belediyesi’nden geliyor. CHP bunları kolluyor” dedi.

CHP'Lİ Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve CHP'li Milletvekili eşi Gamze Akkuş İlgezdi'nin baş rollerde yer aldığı skandallar gündemi sarsmaya devam ediyor. Ataşehir Belediyesi'nin adı, kaçak yapılaşma iddialarıyla Kaçakşehir'e çıktı. İlgezdi'lere ait onlarca lüks rezidans ve eşe dosta hediye edilen ultra lüks dairelerin ardından yeni kaçak ve usulsüzlükler ortaya çıktı. Ataşehir'deki vakıf üniversitesinin C bloğundaki son katın da, kaçak yapıldığı ve buna göz yumulduğu belirlendi. Konuyla ilgili konuşan eski Ataşehir Belediyesi üst düzey yetkilisi, Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin, skandallar için "Burası Türkiye, bir hafta sonra gündem değişir; yargıya giderlerse hakim, savcıya ev verir, bu işten yırtarım" dediğini ileri sürdü.

Skandalların önüne geçilmesi gerektiğini belirten Yetkili; "Bunun gerçekleşmesi için öncelikle soruşturulacak Belediye Başkanı ile halay çekmeyecek, hatta çay bile içmeyecek Mülkiye Başmüfettişleri, iğneden ipliğe araştırma yapmalı" dedi. Yetkili, "Paralel Yapı'ya yakın olan eski İçişleri Bakanı ile Battal'ın arası iyiydi, torpil oradan da geliyor ama asıl skandal Kadıköy Belediyesi'ne uzanıyor, CHP yönetimi bunları kolluyor" diye konuştu.

Kaçakşehir listesi uzuyor

STAR'a konuşan Ataşehir Belediyesi'nin eski üst düzey yetkilisi, Battal'la ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Yetkili, "AVM kaçak; orada 8 dükkana yasal sınırların dışında göz yumulmuş. 8 dükkanın değeri 100 milyon TL'yi aşar. Çatı katı da kaçak. Burada Ataşehir'de eski-yeni yöneticilerin ortak olduğu dükkanlar var" dedi.

Hırsızlığın boyutları büyük

Kentsel dönüşüm adı altında kaçak yapılaşmanın Ataşehir'de zirveye ulaştığını anlatan yetkili, "Rezidansların yüzde 90'ında kaçak var. Belediyeye giden plana, 'Sen bodrum katlarına da daire yap. Onların değerini tespit et yüzde 5-10'unu bize ver ya da daire ver' deniyor. Rezidansların çoğu imara aykırı yapılıyor. 150 bin TL değerindeki daire, bu yapılaşma ile 1 milyon TL'ye satılıyor. Kentsel dönüşümden yararlanıldığı için devlete 1 kuruş vergi ödenmiyor. Kaçak katlar yapılınca hırsızlığın boyutu milyon TL'leri aşıyor" bilgisini verdi.

Gizli el dosyaları kapatıyor

Kaçakşehir'e dair son örnek; vakıf üniversitesi binasının C bloğuna ilişkin Ağustos 2014 tarihli mahkeme tarafından tayin edilmiş bilirkişi tespitiyle ortaya çıktı. Yetkili, "Bize gelen ihbarlar doğrultusunda mahkeme başkanı ve 40 yıllık inşaat uzmanlarıyla, vakıf üniversitesinin 8 olması gereken kat sayısının, 9 kata erişecek şekilde yapıldığını tespit ettik. Zemin artı 8 kat olması gereken bina; 2 bordum artı 10 kat yapılmış. Ancak İçişleri Bakanlığı'ndan müfettiş geldi ve 'Burada kaçak yok' denildi. Ataşehir Kaymakamı da Battal hakkında kovuşturma izni vermedi. Zaten o kaymakam, Battal hakkındaki hiçbir şikayete kovuşturma izni vermedi. Polise gidiyorsunuz dosyalar kayboluyor. Savcı iddianame hazırlayamıyor. Mülkiye Başmüfettişleri geliyor, soruşturacağı Ataşehir Belediye Başkanı ile halay çekip, 'usulsüzlük yok' diyor. Bize halay çekmeyecek, hatta belediyenin çayını bile içmeyecek müfettiş lazım" dedi.

'Ev verip sustururuz' diyor

Battal İlgezdi'nin skandalların ardından yakın ekibini toplayıp durum değerlendirmesi yaptığı bilgisinin kendilerine ulaştığını anlatan eski Ataşehir Belediyesi yetkilisi, "Battal, çevresine 'Yakında dava süreci başlayınca her şey unutulur. Gerekirse hakim savcılara ev veririz. Bu iş biter. Burası Türkiye, gündem değişir' dediğini aktardılar. Zaten en eski yöntem de bu. Şimdiki planları da bu. Ama yolsuzluk Kadıköy Belediyesi döneminden geliyor. Orada da kentsel dönüşümle semtlerin fiyatlarında oynamalar var" bilgisini verdi.

Kılıçdaroğlu sus-pus

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'den maaşlı TMMOB Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş'un taktığı isimle Aksaray olarak da bilinen Cumhurbaşkanlığı Külliyesi için 'Kaçaksaray" ifadesini kullanıyor. Oysa, CHP'li Kadıköy Belediyesi'nden ayrıldıktan sonra 2009'dan beri iki dönemdir CHP'li Battal İlgezdi tarafından yönetilen Ataşehir Belediyesi, "Kaçakşehir" olmuş. Kılıçdaroğlu'nun; kızı Zeynep Kılıçdaroğlu'nun da adının karıştığı Buz Rezidans skandalının başkahramanı olan Battal İlgezdi hakkında sessizliğini korurken, Ataşehir'de kaçağın ardı arkası kesilmiyor.SOL YUMRUK İLE GELEN DARBE

7 Haziran seçimlerinde CHP'den İstanbul Milletvekili seçilen Gamze İlgezdi, TBMM'deki yemin töreninde sol yumruğunu havaya kaldırarak şov yapmıştı. Bu şovun ardından Gamze İlgezdi'nin aslında ezilenlerle aynı tarafta olmadığı, tersine gayrimenkul kraliçesi olduğu ortaya çıktı. Şimdilik sayıları 17 olan ve her gün yeni akrabaların adına kayıtlı çıkan yeni ultra lüks dairelerle gayrimenkul imparatorluğu kuran Gamze İlgezdi'nin eşi Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin de ismi birçok olaya karışmış durumda. Kaçak ve usulsüzlük dosyalarıyla gündeme gelen İlgezdiler'in haberleri manşetlere taşınınca, CHP'li Meclis üyesi Hüseyin Sağ dövdürüldü. Sağ, kendisini darp edenleri yönlendirenleri bildiğini ifade ederken İlgezdiler'i işaret etti.

Ek iş yaparak 17 ultra lüks daire almış

Astronomik servete sahip olan İlgezdi çifti, bu paraların kaynağını dedelerinin tarlasını satmaya bağladı. Hatta CHP Milletvekili Gamze İlgezdi, onlarca lüks rezidansı "ek iş" yaparak aldığını öne sürdü. Kılıçdaroğlu'nun kızı ile özel kaleminin de İlgezdiler ile aynı rezidansta daireleri olduğu ortaya çıkınca işin ucu CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na dayandı. Ultra lüks dairelerin kaç paraya alındığı hala açıklanamadı. Battal İlgezdi'nin sahte mühür ile ihale verdiği, kaçak katlar ile AVM'lerin dükkanlarına göz yumduğu da belirlendi. Geçmiş dönemde Ataşehir Belediyesi'ndeki yolsuzlukları incelemekle görevlendirilen müfettişin, Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile eğlenirken çekilen halay fotoğrafları ise üstü kapatılan yolsuzluk dosyaları hakkında önemli ipuçları verdi. (Star)

(26 Temmuz 2015, 13:11)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7049    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.956.286