Tam
EskidenYeniye
 

Gülen'in istihbaratçılarına dava

Başbakanlığı döneminde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesinin kişisel bilgilerini sorguladıkları ve elde ettikleri verileri örgüte aktardıkları öne sürülen 10 polis hakkında iddianame hazırlandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

02.08.2015 19:28 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, başbakanlığı döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesinin kişisel bilgilerini, Emniyet Genel Müdürlüğünün "DEVA 1-2" programları üzerinden sorguladıkları ve elde ettikleri verileri "Fetullahçı Terör Örgütü"ne aktardıkları öne sürülen 10 istihbaratçı polis hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı.

Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosunca hazırlanan iddianame, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

İddianamede, emniyet ve asayişi sağlamak üzere ülke genelinde herkese ait istihbarat bilgilerinin bulunduğu "DEVA (Detaylı Veri Analizi) 1-2" programıyla, Erdoğan ve ailesinin kişisel bilgilerini sorguladıkları ve ele geçirdikleri iddiasıyla 10 polis hakkında daha önce "kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirmek" suçundan dava açıldığı hatırlatıldı.

Bu suçtan halen yargılanan şüpheliler hakkında, "örgüt adına suç işlemek" suçundan soruşturma yürütüldüğü belirtilen iddianamede, "Şüphelilerin farklı yerlerden aynı maksadı elde etmeye yönelik çalışmalar yaptığı, bu gayretin örgütün bir faaliyeti niteliğinde olduğu, şüphelilerin örgütlü bir yapı adına bu suçu işlediği anlaşılmıştır" görüşüne yer verildi.

Şüphelilerin ,"Fetullahçı Terör Örgütü" adına istihbari bilgi toplamak için bilgisayar sistemine şifreleriyle girip Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesinin kişisel bilgilerini elde ederek, örgüte verdikleri aktarılan iddianamede, "Yalan ve iftira atılarak kara propaganda yapılması için ortam hazırlayan şüphelilerin sistematik, organize ve örgütlü olarak bilgi temin etmeye yönelik işlemleri, bir terör örgütü üyeliği suçu oluşturmaktadır" değerlendirmesinde bulunuldu.

"Örgütlü bir yapının parçası oldukları anlaşılmıştır"

Şüphelilerin, gerekmediği halde şifreleriyle "DEVA 1-2" programı üzerinden Erdoğan ve yakınlarının özel bilgilerini elde ettiği, bu bilgileri 2012-2013 yıllarında örgüt yöneticilerine ulaştırdıkları bildirilen iddianamede, ayrı ayrı "örgüt" suçunu işledikleri vurgulandı.

İddianamede şunlar kaydedildi:

"Şüphelilerin değişik illerde emniyet istihbarat birimlerinde görevli oldukları halde örgüt amacına yönelik, örgütün talimatıyla istihbarat sisteminde tutulan bilgileri sorgulayıp, elde ederek sistematik, organize ve örgütlü bir yapının parçası oldukları anlaşılmıştır."

İŞTE DİĞER DETAYLAR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, "Silahlı Terör Örgütüne üye olmak" suçlamasıyla haklarında dava açılan istihbarat hizmetinde çalışan polisler Kenan Taşkın, Muhittin Avcı, Özlem Gökkoyun, Okan Tanju Baydak, Yunus Taşdemir, İsmail Ünal, Abdullah Karaca, Samih Şimşek, Mehmet Yılmaz ve Fazlı Şen hakkında "Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Olarak Ele Geçirmek" suçundan dava açtı.

Davanın iddianamesinde sanıkların, dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine ait Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı'nda bilgisayar ana belleklerinde saklanan kişisel verilerini, bilgi iletişim sistemi üzerinden hukuka aykırı olarak ele geçirdikleri iddiasıyla TCK'nun 314/2 maddesi uyarınca 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istendi. Suçun mağdurunun 61. hükümetin başbakanı ve ailesi olması, işlenen suçun konusunun önemi ve değeri, meydana getirdiği tehlikenin ağırlığı, şüphelilerin bu bilgileri elde etmekteki amaç ve saiklerine göre cezalandırılmalarının TCK'nun 61. maddesine göre üst had veya yakın bir cezadan başlatılması gerektiği vurgulandı.

"DEVLETİN, MİLLETİN VE ÜLKENİN KADERİNİ ETKİLEMESİ KUVVETLE MUHTEMEL"

Ayrıca Başbakan ve ailesinin kişisel ve özel bilgilerinin elde edilmesinin yalnızca şahısları mağdur etme amacını taşımadığı belirtilerek "Başbakan ve ailesinin özel kişisel bilgilerinin başka ülkelerin istihbarat servislerine verilerek casusluk konusu yapılması mümkün olduğu gibi, bu bilgiler kullanılarak kişiler üzerinde şantaj yapılmasının bile mümkün olduğu, bu nedenle devletin milletin ve ülkenin kaderini etkilemesi kuvvetle muhtemel olduğundan elde edilmesi tehlikeli, yasaklanmış bilgi niteliği taşıdığı, işlenen fiilin ayrıca TCK'nun 334/1. fıkrasına göre yasaklanmış bilgiyi temin etmek suçunu da oluşturduğu, tek fiille birden fazla ceza normu ihlal edildiğinden TCK'nun 44/1. fıkrası gereğince daha ağır cezayı gerektiren tek suçtan cezalandırma talep edildi" denildi.

İddianamede çarpıcı bilgiler ve tespitler yer aldı. İşte FETÖ üyesi oldukları iddiasıyla suçlanan polis sanıklarla ilgili iddialar:

*Sanal ortamda ulaştıkları bilgiler, özel bir şifreli program ile korunan, herkesin ulaşması ve elde etmesi mümkün olmayan niteliği gereği yasaklanmış, kişisel özel bilgiler.

BAŞBAKAN VE AİLESİ ÜZERİNDE TAHAKKÜM KURMAK İSTEDİLER

*Devletin istihbari programındaki başbakan ve ailesinin kişisel bilgileri, TCK'nun 336/1. fıkrasında yer alan "yetkili makamlarca yasaklanmış bilgi" niteliği taşıyor. Yasaklanan bu bilgiler devletin ve ülkenin güvenliğini de açıkça ilgilendiriyor. Bu bilgiler yürütülen devlet görevi nedeniyle kişisel veri niteliğini aşıyor. Hukuken korunması gereken bir değer ifade ediyor. Şüpheliler bu suçları işlerken maksatları salt kişisel veriyi öğrenmek değil, bu veriler üzerinde çalışarak başbakan ve ailesi üzerinde tahakküm kurulmasını sağlayarak özel yarar elde etmek.

AMAÇ DEVLETİN VE ÜLKENİN GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMAK

*Şüpheliler farklı yerlerden ama aynı maksadı elde etmeye yönelik çalışmalar yaptı. Bu gayret bir örgütün faaliyeti niteliğindeydi. Şüpheliler örgütlü bir yapı adına bu suçları işledi, haklarında ayrıca örgüt adına suç işlemek suçundan soruşturma yapıldı. Ülkenin başbakanı ve ailesinin kişisel bilgilerini ele geçirip kullanarak hukuk dışı örgütlü yapıların veya yabancı istihbarat kuruluşlarının devletin ve ülkenin güvenliğini tehlikeye sokması maksadıyla bu suçlar işlendi.

*Sanıkların "Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak" suçundan yürütülen soruşturmaları sonucunda ise şu bilgiler ve tespitler ortaya çıktı:

*Sanıklar Fetullahçı Paralel Yapı Terör Örgütü (FETÖ) adına istihbari bilgi toplamak için bilgisayar sistemine şifreleriyle girip başbakan ve ailesinin bilgilerini sorgulayıp elde ederek örgüte verdi. Daha sonra yalan ve iftira atılarak işbaşından uzaklaştırmak için kara propaganda yapılması için ortam hazırlayan kamu görevlisi şüphelilerin sistematik, organize ve örgütlü olarak bilgi temin etmeye yönelik işlemleri terör örgütü üyeliği suçunu oluşturdu.

*Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün şüphelilerle ilgili topladığı bilgilere göre; FETÖ çıkarına bu suçları işlediler. Sorgulamaları bir plan ve program içerisinde yaptılar. Paralel yapılanmanın içerisinde yer alan kişilerin deşifre olmaması için değişik illerdeki elemanlarını kullanarak kişisel bilgilere erişim sağladılar. Ancak şüpheliler farklı illerde görev yaptığı için ast üst ilişkileri yok. Bu nedenle aralarında örgütsel yapılanma konusunda bilgi ve belgeye ulaşılamadı.

*Şüpheli Abdullah Karaca, Adana'da Doğu girişinde 19 Ocak 2014 günü FETÖ'nün ülke siyasetini yönlendirmek, devleti uluslararası kamuoyunda teröre yardım eden suçlu bir ülke gibi göstermek için devlet içindeki üyelerini kullanarak başlatıp uyguladığı Suriye'ye insani yardım taşıyan istihbarat teşkilatının TIR'larının durdurulması olayına da karıştı. Bu suçları nedeniyle hakkında Adana'da 6 ayrı ceza mahkemesinde dava açıldı. Dava dosyalarında FETÖ yapılanması içinde aktif örgüt üyesi olarak yeraldığı, örgütün amacına yönelik abilerinden ve örgüt yöneticilerinden gelen talimat doğrultusunda suçlar işlediği bildirildi.

TÜRKİYE'Yİ CEMAAT DEVLETİ YAPMAK İSTİYORLARDI

*Fethullah Gülen ve emrindeki Paralel Devlet Yapılanması Türkiye'yi bir cemaat devletine dönüştürerek perde arkasından örgütün yönettiği bir devlet haline getirmek için yıllardan beri faaliyet yürüten bir örgüt. Bu terör örgütü elindeki şirketler, okul, dershane, yurt gibi imkanları ve kamu görevlisi örgüt üyelerini kullanarak herkes hakkında bilgi topladı, örgüt herkesi fişleyerek elde ettiği bilgileri örgüt merkezine ve örgüt yöneticilerine aktardı, örgütün kendi üyeleri dahil herkes hakkında ileride kullanmak üzere istihbari bilgi topladı, örgüt din adına beyinlerini ele geçirdiği gençleri devlete karşı kullandı, örgüt ayrı bir silahlı güç oluşturmayarak devletin kamu gücüne sızdırdığı üyelerinin elindeki silah ve kamu gücü ile devletin anayasal düzenini ve hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs etti, bu teşebbüsün 17 Aralık 2013 ve 25 Aralık 2013 günü denendi. Ancak başarılı olamayınca Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldı. Darbenin onun kişisel liderlik özellikleri nedeniyle başarılı olamadığını bilen örgüt, kara propaganda başlattı. Propaganda malzemelerini ise örgütün emniyet istihbarat birimlerindeki hücrelerinden temin etti.

POLİS MEMURU ÖRGÜTÜN HÜCRE ÜYELERİ

*Örgüt istihbarat içindeki emniyet mensuplarını kullanarak başbakan ve ailesi hakkında topladığı bilgileri çarpıtıp değiştirerek, iftira ve yalan ekleyerek karalama propagandası başlattı. Şüpheliler polis teşkilatında istihbarat içerisinde örgütün bu hedefine yönelik bilgi toplayan değişik hücre üyeleri olarak, örgütün talimatıyla değişik illerden başbakan ve ailesiyle ilgili istihbari bilgileri sorgulayıp elde ettiler. Şüpheliler gerekmediği halde şifrelerini kullanıp istihbarat programına girerek başbakan ve aile yakınlarının özel bilgilerini elde ederek 2012 ve 2013 yıllarında örgüt yöneticilerine ulaştırdığı, şüphelilerin örgüte istihbari bilgi sağlamak suretiyle örgüt üyeliği suçunu ayrı ayrı işlediler.

İSTİHBARAT BİRİMLERİNDE YUVALANDILAR

*FETÖ üyesi olmayan ve bu örgütün güdümünde bulunmayan hiç bir kimse 2012-2013 yıllarında emniyet istihbarat biriminde bulunamadı ve barındırılmadı. Terör ve organize suçlar gibi istihbarat birimleri de örgütün üyelerinin yuvalandığı bir devlet kurumu oldu. Ancak 2014 yılı başından itibaren bu örgütün gizli emeli ve devleti ele geçirmeye yönelik terör faaliyetleri açığa çıktıktan sonra suça karışan bazı örgüt mensuplarının yerleri değiştirildi. Şüphelilerin görev yaptığı dönemde emniyet istihbarat birimlerini elinde bulunduran örgütün, şüphelileri de örgütün militanı olarak kullandı. Şüpheliler neye alet olduklarını bilecek durumdalar.

NE DEDİLER?

Kars Emniyetinde görevli polis İsmail Ünal, Başbakana ait kişisel bilgilere 5 kez erişim sağladı. İfadesinde Başbakanın kişisel verilerine giriş yaptığını hatırlamadığını, yanlışlıkla girmiş olabileceğini, kastı olmadığını söyledi.

Kars Emniyetinde polis memuru Mehmet Yılmaz, 12 kez kişisel verilere erişim sağladı. İfadesinde Başbakanın TC kimlik numarasını almak için sisteme girdiğini, birinci derece akrabalık bilgileri ikamet bilgileri meslek bilgileri silah sahiplik bilgilerine de eriştiği, projeyi öğrenme merakı nedeniyle Başbakanın bilgilerini sorguladığını söyledi.

Şırnak Emniyetinde görevli polis memuru Özlem Gökkoyun, kişisel bilgilere 9 kez erişim sağladı. İfadesinde Başbakanın kimlik bilgisini temin etmek amacıyla sisteme giriş yaptığını, masonluk faaliyeti ile ilgili bir raporda Başbakanın adı geçtiği için sorgulama yapıp sisteme girdiğini, ayrıntılı görüntüleme fonksiyonunda giriş yaptığını anlattı. Kasten giriş yapmadığını ifade edip suçlamayı kabul etmedi. Başbakana duyduğu muhabbet nedeniyle gör fonksiyonuna girmiş olabileceğini anlattı.

Paralel yapı-DEVA programıyla Erdoğan'ın yasadışı izlenmesi soruşturması manşetlerimiz

(02 Ağustos 2015, 19:28)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7070    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.230.436