Tam
EskidenYeniye
 

Gülen medyasına suç duyurusu

Terör örgütü lideri Fetullah Gülen'in açıklamalarına yer veren medya organları hakkında suç duyurusu yapıldı. Bu örgütsel yayınların engellenmesi ve buna aracılık eden kuruluşların faaliyetlerinin sonlandırılması da talep edilen suç duyurusunda Gülen ve ilgili medya kuruluşlarına cezai işlem uygulamadığı iddia edilen RTÜK üyeleri hakkında kovuşturma yapılması da talep edildi. Bu suç duyurusuna karşı Gülen de karşı suç duyurusu yaptı. Ancak bu gelişme tepki çekti.

Önceki haber title=Sonraki haber

06.09.2015 12:33 Bir terör örgütü lideri olduğu çok sayıda mahkeme ve savcılık yazışmalarında belirtilen Fetullah Gülen'in açıklamalarına yer veren medya organları hakkında suç duyurusu yapıldı. Bu medyaya ait bazı gazete ve televizyonların yayınlarının engellenmesi ve buna aracılık eden kuruluşların faaliyetlerinin sonlandırılması da talep edilen suç duyurusunda terör örgütü lideri Fetullah Gülen ve ilgili medya kuruluşlarına "cezai işlem uygulamadığı" iddia edilen RTÜK üyeleri hakkında işlem yapılması da talep edildi.

Hukuk ve Demokrasi Kurumu, Fetullah Gülen'in açıklamalarına yer veren bazı gazete ve televizyonların yayınlarının engellenmesi, buna aracılık eden kuruluşların faaliyetinin sonlandırılması talebiyle Gülen ile "cezai yaptırımda bulunmadığı" ileri sürülen RTÜK yetkilileri ve çalışanları hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu dilekçesini verdikten sonra Ankara Adliyesi önünde gazetecilere açıklama yapan Hukuk ve Demokrasi Kurumu Başkanı Avukat Mehmet Ali Canlı, yayın kuruluşlarıyla ilgili "Şimdiye kadar işlem yapılmadığı, Cumhuriyet savcılarının da görevini yerine getirmediği" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Söz konusu yayınların engellenmesi gerektiğini belirten Canlı, şu görüşleri dile getirdi:

"Diğer yayın kuruluşlarıyla ilgili acilen en ufak şeyde ceza verme yoluna giden RTÜK ile ilgili ayrıca suç duyurusunda bulunduk. Bunların yayınlarının şimdiye kadar engellenmesi gerekirdi, hiçbir şekilde engellenmedi. Eksik inceleme, görevlerini yerine getirmeme nedeniyle bunlar hakkında da suç duyurusunda bulunduk. Bununla ilgili görevlerini yapmayan RTÜK memurları ve kurul üyeleri hakkında suç durusunda bulunduk. Bundan sonrasında dilekçemiz kayda girdi, görev Türkiye Cumhuriyeti savcılarınındır, görevlerini yerine getirmelerini bekliyoruz."

SUÇ DUYURUSUNDAN DETAYLAR

Suç duyurusu dilekçesinde;

Samanyolu, S Haber, Mehtap, Bugün ve Kanaltürk televizyonları,
Todays Zaman, Zaman, Meydan gazeteleri,
"herkül.org" internet sitesi,
RTÜK,
Digiturk, D-Smart, Tivibu, Teledünya yayın kuruluşlarının


"Terör örgütü lideri" ilan edilen ve bu suçlamayla hakkında düzenlenen fezleke kabul edilen Fetullah Gülen'in, canlı veya banttan yayın ile görüş ve düşüncelerini yayınlayarak basın meslek ilkelerine aykırı davrandıkları ve suç işledikleri ileri sürüldü.

Medya organlarının yayınına aracılık yapan kuruluşların da suça iştirak ettiği savunulan dilekçede, suçlunun övüldüğü, izleyicilerin terör örgütünün propagandasına maruz kaldığı, yayın kuruluşlarının da bu faaliyete engel olamadıkları iddia edildi.

RTÜK tarafından terör örgütünün propagandasını yapan basın-yayın kuruluşlarına hiçbir cezai yaptırım uygulanmadığı, şikayetlerin dikkate alınmadığı, kurum çalışanlarının incelemesi sonucunda açılan soruşturmaların sonuçsuz kaldığı savunulan dilekçede, "RTÜK içerisinde adı geçen terör örgütüne yardım ve yataklık edenlerin bulunulduğundan endişe edildiği" ifadesine yer verildi.

"Herkul.org" adlı internet sitesinin Gülen'in konuşmalarını yayınladığı, ilgili basın-yayın kuruluşlarının da bu siteyi referans gösterdiği aktarılan dilekçede, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığınca bu internet sitesine erişimin engellenmesi gerektiği ileri sürüldü.

Söz konusu basın-yayın kuruluşlarına TMSF tarafından el konulması, bağlantılarının da MASAK tarafından araştırılması gerektiği öne sürülen dilekçede şu taleplerde bulunuldu:

"Terör örgütüne yardım ve yataklık eden basın yayın kuruluşları ve internet sitelerinin yayınlarına engel olunması, yayınlara aracılık eden kuruluşların bu aracılıklarına son vermelerinin sağlanması, ilgili basın yayın organlarının bu faaliyetlerine engel olmayan RTÜK çalışanı ve yetkililerinin tespit edilerek isnat edilen suç hakkında TCK'da yer alan en yüksek ceza ile cezalandırılması ve öncelikle ilgili basın yayın kuruluşlarının yayınlarının tedbiren durdurulması amacıyla ilgili ceza mahkemesinde dava açılmasını arz ve talep ederim."

GÜLEN'DEN KARŞI SUÇ DUYURUSU

Bu suç duyurusunun ardından harekete geçen Fethullah Gülen, avukatı Nurullah Albayrak aracılığıyla karşı suç duyurusunda bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen dilekçede, hakaret ve iftiradan işlem yapılması istendi. Paralel yapının merkez yayın organı olduğu iddia edilen Zaman gazetesinde gelişme şu satırlarla yer aldı:

"Fethullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ‘örgüt lideri' şeklinde mesnetsiz ithamlarda bulunan Önder Gökçekaya hakkında suç duyurusunda bulundu.

Gökçekaya, AKP'den aday adayı olan avukatı Mehmet Ali Canlı vasıtasıyla savcılığa ulaştırdığı suç duyurusu dilekçesinde Hocaefendi'nin açıklamalarına yer veren gazete ve televizyonların yayınlarının durdurulmasını istedi. Dilekçede herhangi bir suç belirtilmeyerek Gülen hakkında çirkin iftiralarda bulunuldu.

Bunun üzerine avukat Albayrak, harekete geçti. Savcılığa suç duyurusunda bulunan Albayrak, delilsiz ve mesnetsiz bir biçimde ‘herkul.org' sitesindeki hiçbir suç unsuru taşımayan açıklamaların engellenmesi talebinin hukuka aykırı olduğunun altını çizdi. Albayrak, “Herkesin şikâyet hakkı olduğu muhakkak, ancak bu özgürlük sınırsız olmayıp, ihbar ve şikâyet hakkının kasten ve zarar verme amacı ile herhangi bir delil ve emare bulunmadan, yeteri kadar araştırma yapılmaksızın kullanılmaması gerekir.” ifadelerini kullandı. Ardından Gülen'e bugüne kadar cebir ve şiddet içeren herhangi bir suçlamanın yöneltilmediğini vurguladı. Herkul.org'un yayınlarının durdurulması talebine de şöyle karşı çıktı: “Yayından çıkarılması istenilen içeriğin somut olarak ne olduğu belirtilmeli ve açık URL adresi gösterilmelidir. Yani ‘internet sitelerinin yayınlarına engel olunmalı' şeklinde bir talep ile işlem yapılamaz.”"


MESNETSİZ KARŞI SUÇ DUYURULARI İŞE YARAMIYOR

Fetullah Gülen'in kendisi hakkında suç duyurusunda bulunan herkes hakkında bir karşı suç duyurusu yaptığı biliniyor. Örneğin Abdullah Harun, 23 Ocak 2014'te Gülen liderliğindeki paralel yapı hakkında çok sayıda somut delil sıralayarak Çağlayan'daki savcılığa suç duyurusu yapmıştı. Hemen aynı gün Gülen, avukatı Albayrak aracılığıyla karşı suç duyurusunda bulundu. Karşı suç duyurusunda denilen tek şey ise "müvekkil hakkında mesnetsiz iftiralar atıldığı"nın belirtilmesi oldu. Evet sadece bu belirtildi. Oysa Harun'un suç duyurusunda deliller ayrıntılı olarak sıralanmış ve basında da yer almıştı.

Görüldüğü gibi asıl, karşı suç duyurusunda mesnetsiz ve kestirmeden iftira suçlaması yapıldığı görülmekte. Paralel örgüt hakkında suç duyurularının yapılmasını engellemek ve yıldırmak amaçlı olduğu anlaşılan bu karşı suç duyurularının işe yaramadığı da söylenebilir. Çünkü çok sayıda suç duyurusundan hareketle İstanbul ve Ankara'da en az iki büyük "Fetullah Gülen Terör Örgütü" konulu soruşturmanın açıldığı biliniyor. Ayrıca diğer illerde de açılmış onlarca soruşturma ve dava mevcut.

Sayıları 100'e doğru giden bu soruşturma ve davalar ile bu davalarda yüzlerce kişinin gözaltına alınmış, tutuklu yargılanıyor olması; o suç duyurularındaki iddiaların bir iftira mı yoksa medeni cesaret gösteren her vatandaşın anayasal hakkı olan suçu ve suçluyu yargı makamlarına ihbar etmek mi olduğu sorusuna bir cevap olduğu söylenebilir.

Kanaatimizce süreç doğal şekilde ve olması gerektiği gibi gelişmektedir. Ve daha da gelişecektir. Bazı yavaşlıklar olsa da devlet mekanizması harekete geçmiştir. Daha bu tehlikeye 90'lı yılların sonunda dikkati çeken ve bir suikaste kurban giden Prof. Necip Hablemitoğlu'nun iddiaları ile ölümü hakkındaki şüpheler yeterince gündeme gelmiş de değildir.

Bu şekilde soruşturmaların giderek genişlemesi, olması gerekendir. Bu sürecin engellenmesi de çok şükür ki en azından yakın gelecekte mümkün görünmemektedir. Misilleme ve yıldırma amaçlı karşı suç duyuruları yapmak, "muhterem hocaefendi.." gibi laf edebiyatlarını hala sürdürmeye gayret etmek, beddua ve dini kavramları kullanarak muhataplarını korkutmaya çalışmak,  haberleri yapan gazetelere yüzlerce hatta binlerce dava açarak yıldırmaya çalışmak, çeşitli yollarla tehditlerde bulunmak gibi yollar ile bu sürecin engellenmesinin mümkün olmadığı hatta daha da ivmelendirdiği kanaatindeyiz. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

Paralel yapı-Suç duyuruları manşetlerimiz

(06 Eylül 2015, 12:33)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7140    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.668.376