Tam
EskidenYeniye
 

1 Kasım'da Paralel Oylar HDP'ye!

Paralel yapı mensuplarının son terör olaylarına yaklaşımı ihanet derecesine vardı. Son örnek olarak ağlayan PKK'lının itiraflarına rağmen paralel yapı Cizre'de halkın devlet tarafından mağdur edildiğini iddia etti. Öte yandan paralel yapı mensupları, 1 Kasım seçimlerinde oylarını yine HDP'ye vereceklerini açıkça beyan etmeye başladı.

Önceki haber title=Sonraki haber

13.09.2015 09:44 Terör örgütü PKK'nın yığınak yapıp üs haline getirdiği ve 200'e yakın YDG-H üyesi ile Türkiye Cumhuriyet Devleti'ne savaş başlattığı Cizre'de 8 gün boyunca yoğun çatışmalar yaşandı. Sokağa çıkma yasağının kalkmasının ardından ilçede hayat normale döndü. Cizre'ye giren paralel yapının ajansı Cihan ise ancak PKK'nın yayın organı Fırat Haber Ajansı'nın servis edebileceği tarzda haberler yayınladı.

Paralel yapının yayın organı Cihan Haber Ajansı'nın dün yayınladığı Cizre haberinde PKK'ya tek bir laf edilmezken, yaşananların sorumlusunun devlet olduğu belirtildi. Genel müdürlüğünü Zaman yazarı Abdülhamit Bilici'nin yaptığı Cihan'ın servis ettiği Cizre haberleri sosyal medyada da büyük tepki gördü.

Cihan haber ajansı, herkese açık olan web sitesinden yayınladığı Cizre haberinde, terör örgütü PKK'nın içeriden kuşatıp üs yaptığı ilçede yaşananlardan devleti sorumlu tuttu.

İşte o haberin ekran görüntüsü:------------------------------------------------------------------------------

FETÖ medyasında PKK’yı aklama telaşı

PKK’nın sözde özerlik ilan ettiği, bomba ve silah yığınağı yaptığı Cizre’ye Mehmetçiğin yaptığı operasyona PKK medyasından daha çok paralel yapıdan tepki geldiği söylenebilir. Fetullahçı yazar Ergun Babahan “En korkunç terör devlet terörüdür” diyerek PKK’nın kanlı eylemlerini aklamaya, Mehmetçiği de itibarsızlaştırmaya çalıştı.

PKK'yı aklama telaşı içine düşen FETÖ medyası her gün yeni bir ihanete imza atıyor. PKK'nın gazetesi Özgür Gündem ile aynı manşetleri atan Zaman, Bugün, Meydan ve Millet gazeteleri artık açık açık eli kanlı terör örgütü PKK'yı desteklemekten çekinmiyor. FETÖ medyası yazarları açık açık HDP'ye oy vereceklerini açıklarken, FETÖ üyesi polislerin PKK örgütüne istihbarat sağladığı iddiası üzerine soruşturmalar başlatılıyor.

ERGUN BABAHAN'DAN PKK'YA TAM DESTEK!

7 Haziran seçimlerinden önce kapı kapı dolaşarak HDP'ye oy toplayan Fetullahçı örgüt, seçimlerden sonra açık açık PKK terörüne destek veriyor. Masum insanların himmet paralarıyla finanse edilen gazetelerde PKK propagandası yapan FETÖ, PKK'yı aklamak için her yalana başvururken, Mehmetçiği itibarsızlaştırmak ve moralini bozmak için inanılmaz haberlere imza atıyor. FETÖ medyasının köşe yazarları da PKK'yı aklarken açık açık HDP'ye oy toplamaya çalışıyor. Bu isimlerden biri de FETÖ'nün Millet gazetesi yazarı Ergun Babahan.

CİZRE'DE TERÖR ÖRGÜTÜ YOKMUŞ, DEVLET CEZA VERMEK İÇİN GİTMİŞ!

"Şampiyonluk kupası Pensilvanya'ya g..sin" diyerek Fetullah Gülen'e hakaret ettikten sonra aforoz edilen, Gülen'e biat ederek FETÖ medyasında yazmaya başlayan Ergun Babahan, bugünkü yazısında PKK'ya tam destek verdi. "PKK gücünü Suriye'ye kaydırdığı için henüz Türkiye'de savaşa başlamadı" diyerek hezimete uğrayan PKK'ya moral vermeye çalışan Babahan, Cizre'de operasyon başlatan Mehmetçiği "en korkunç terör örgütü" ilan etti. Cizre'de özerklik ilan eden, tonlarca bomba depolayan, evlerde binlerce silah ve mühimmat saklayan, güvenlik kuvvetlerimizi şehit eden teröristlerin AK Parti'ye oy vermediği için cezalandırıldığını iddia ederek PKK medyasının bile söylemeye cesaret edemediği yalanlara başvurdu.

BABAHAN PKK'YA MORAL VERİYOR!

PKK'nın birliklerini Suriye'ye kaydırdığı için Türkiye'de henüz savaş başlatmadığını iddia ederek PKK'ya moral veren, KCK'nın eylemleri tüm Türkiye'ye yayabileceğinin işaretini veren Babahan, Suriye'deki PYD'nin de savaşa dahil olacağını söylemekten çekinmedi. Satır aralarında açık açık Türkiye'yi tehdit eden, Mehmetçiği itibarsızlaştırmaya çalışan Babahan, "artık karşımızda uluslararası saygınlığı olan silahlı bir Kürt hareketi var" diyerek PKK'yı legal bir örgüt gibi gösterdi ve propagandasını yaptı.

------------------------------------------------------------------------------

PARALEL OYLAR HDP'YE

Paralel medyanın önemli kalemlerinden gazeteci yazar Nazlı Ilıcak, 1 Kasım'da tekrarlanacak genel seçimlerde oyunu tekrar HDP'ye vereceğini açıkladı.

7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde oyunu HDP'ye veren ve bundan pişman olmadığını açıklayan gazeteci yazar Nazlı Ilıcak Bugün gazetesindeki köşe yazısında 1 Kasım'da yapılacak genel seçimlerde oy vereceği partiyi açıkladı.

Yenişafak'ın haberine göre; 'HDP=PKK' denilerek oy verecek insanları korkutmak ve sindirmek yolunun seçildiğini ileri süren Nazlı Ilıcak, çirkin bir oyun oynandığını ve bu yüzden 1 Kasım genel seçimlerinde oyunu HDP'ye vereceğini söyledi. HDP'nin şiddet çağrısını ve PKK'ya desteğini görmeyen Ilıcak, "Zira özellikle AK Parti ile kıyas edildiğinde HDP, çok daha barışçıl bir tavır sergiliyor" dedi.

Ilıcak: Demirtaş için oy kullanacağım

Nazlı Ilıcak, 7 Haziran'da da oyunu HDP'ye vereceğini açıklamıştı. "HDP barajın altında kalırsa, temsilde adalet büyük yara alacaktır" diyen Ilıcak yazısında "HDP'nin %10'luk barajı geçmesi, sadece kendilerine değil, bütün Türkiye'ye yarayacaktır. Barajın bir anlamı kalmayacak, düşürülmesi yönündeki çabalar muhtemelen başarıya ulaşacaktır. Bu kadar erken söylenir mi bilemiyorum ama gerekçeleriyle birlikte, önümüzdeki seçimlerde kime oy vereceğimi açıklıyorum: Selahattin Demirtaş için oy kullanacağım" ifadelerini kullanmıştı.

------------------------------------------------------------------------------

GÜLERCE: CEMAAT HDP DARAĞACINDA

PKK ve HDP'ye bu örneklerde görüldüğü gibi yakınlık göstermesi nedeniyle cemaat medyasına tepkiler geliyor. Cemaatin eski ileri gelenlerinden Zaman yazarı Hüseyin Gülerce'nin Star'daki yazısında şu satırlar yer aldı:

"Bir zamanların “Hizmet Hareketi” artık “Gülen Cemaati”dir. Bu cemaat, bütün dostlarını kaybetmiş; yerli, milli ve bağımsız olma iddiasını yitirmiştir. En önemlisi, mütedeyyin büyük kitle indinde itibar ve güven kaybına uğramıştır.

Bu itibar ve güven kaybının en önemli iki sebebi şudur:

1. İslami bir sivil toplum kuruluşu olarak, gelenekte örneği olmayan şekilde, ülkeyi yönetenlere savaş açılmıştır. Tamam, âlimler idarecilerin yanlışlarına tavır koyar, zulme karşı çıkarlar. Ama fert olarak seslerini yükseltirler. Seneler süren bir hazırlıkla, emniyet istihbaratını, yargının kilit noktalarını ele geçirip tek bir kişinin hayal dünyasını, koskoca bir ülkede, herkesin gözünün içine baka baka ikame etmeye kalkmazlar. Halkın yüzde 52’sinin ilk turda Cumhurbaşkanı seçtiği bir insana, “Firavun, Nemrut, münafık, Yezid” iftira ve suçlamaları ile saldırmazlar. Bir zamanlar, Fethullah Gülen, hep Mevlana hazretlerinin günümüzdeki bir siması gibi anlatılırdı. Şimdi ise şöyle bir soru ile karşı karşıyayız: Hz. Mevlana’nın, idare içinde, birbiriyle irtibatlı ve talimatları sadece kendisinden alan istihbaratçıları, askerleri, kadıları olmuş mudur?

2. F. Gülen’e, “seçilmiş kurtarıcı” olarak inandıkları için onun her kararını meşru, tek doğru ve tartışılmaz bildiler. Bu yüzden de makul insanlara göre insafsız savrulmaların içine yuvarlansalar da, yanlış ve tehlikeli bir yola saptıklarını kabul etmediler, etmiyorlar. Mesela ilk savrulmalardan biri, 30 Mart yerel seçimlerinde kapı kapı dolaşıp CHP’ye oy istemeleri oldu. Mütedeyyin kitlenin geleneksel çizgisinde, CHP’ye oy istemek bir travmadır. Nitekim Kastamonu’da yıllarca Hizmet’e himmet etmiş eşraftan bir insana gidip CHP’ye oy istediklerinde, o insan sabaha kadar uyuyamamış; “Allah’ım ben ne yaptım ki, bunlar beni CHP’ye kendisinden oy istenecek biri gibi gördüler?” diye inlemiştir...

Şimdi daha büyük bir savrulma yaşıyorlar, HDP’ye destek veriyorlar. Gülen medyası, 7 Haziran seçimlerinde HDP’ye oy verilmesi için ne güzellemeler yaptı. Hele 7 Haziran sonrası, HDP’nin barajı geçmesiyle, AK Parti’nin tek başına iktidarı kaybetmesine ne kadar sevindiler. O sevinçle, hükümeti CHP-MHP ve HDP’nin kurması için çırpındılar. Tezgâhlarını MHP bozdu. Bunu da hazmedemediler. Zaman Genel Yayın Müdürü E. Dumanlı, Devlet Bahçeli için, “bazı siyasîler, milletin vermediği anahtarı altın tepsi içinde Erdoğan’a teslim etti” diye yazdı. (3 Ağustos 2015) Hızını alamadı aynı yazıda, Demirtaş’ı övdü, “Demirtaş, hep sağduyu çağrısı yaptı; hâlâ da yapıyor” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’nin, “yüzde 10 barajını aşan ve AK Parti’yi tek başına iktidar olmaktan mahrum eden HDP’yi parçalamak” için çabaladıklarını savundu... PKK’nın Meclis’teki temsilcisine sahiplenmek, geçmişin hizmet hareketi için bir akıl tutulması, bir vicdan kararması ve intihardır.

Gülen cemaati, Erdoğan düşmanlığı ve nefreti ile artık HDP darağacındadır ve bindiği sandalyeyi tekmelemek üzeredir..."

------------------------------------------------------------------------------

DUMANLI: 1 KASIM'DA OYUM HDP'YE

18.09.2015 22:18 Yine Hüseyin Gülerce'nin Star'daki şu yazısı da cemaat ileri gelenlerinin HDP aşkını belgeliyor:

Hüseyin Gülerce (Star): Terör arttıkça, PKK’ya kol kanat gerenlerin, ismini bile telaffuz etmeyip perdeleme görevi yapanların bu çabaları belirginleşiyor. Bir de HDP’yi gerçekten bağımsız bir parti, hür siyasi bir irade gibi gösterip, “PKK=HDP değildir” algı operasyonu var. Bu gayretlerde Doğan ve Gülen medyası başı çekiyor. Doğan medyasında neredeyse her gün HDP eş başkanı Demirtaş’a şirinlik muskaları takılıyor. Gülen medyasının Zaman gazetesinde ise yayın müdürü Ekrem Dumanlı daha da öte gidiyor; “seçime birkaç gün kala Diyarbakır mitinginde patlatılan bombanın amacı, HDP’yi PKK haline getirmek ve misilleme yapılmasını sağlamaktı. Demirtaş hep sağduyu çağrısı yaptı, hala da yapıyor. Öcalan’ı Demirtaş’a karşı kışkırtmak, AK Parti’yi tek başına iktidar olmaktan mahrum eden HDP’yi parçalamak anlamına geliyor.” (3 Ağustos 2015)

Dumanlı, patlatılan bomba için açıktan iktidarı, devletin istihbarat birimlerini hedef gösteriyor, satır arasında da HDP’nin kendileri için AK Parti’nin yeniden tek başına iktidar olmasını engellediği için kıymetli olduğunu söylüyor. Devam eden satırlarında da HDP’nin tam ortasından ikiye bölünmesinden duyduğu endişeyi dile getiriyor. “Her Taşın Altında ‘The Cemaat’ mi var?” kitabının yazarı Nazlı Ilıcak daha açık söylüyor: “AK Parti HDP’yi hedef aldı. ‘HDP=PKK’ demek suretiyle, oy verecek insanları korkutmak ve sindirmek yolunu seçtiler. Lafımı hiç esirgemeden söyleyeyim: 1 Kasım seçimlerinde de oyum HDP’ye. (Bugün, 11 Eylül 2015)

Gülen medyasının, mütedeyyin kitlenin vicdanını sızlatan bu savrulmasının yanında, Ermenistan üzerinden Almanya’ya kaçmadan birkaç gün önce Savcı Zekeriya Öz attığı tweet’i de hatırlamalıyız. Savcı Öz şöyle diyor: “Gezi olaylarına PKK müdahil olsaydı şu an hükümet edenlerin bu makamda oturma imkanları olmayacaktı. PKK kimden emir aldıysa katılmadı!”

Türkiye’de bir Cumhuriyet savcısının bu ifadeleri aslında Gezi olaylarından beri olan biten her şeyin özeti... Geçenlerde, KCK Yürütme Konseyi Üyesi Duran Kalkan “Gezi ruhu yeniden canlanmalıdır” dedi.

Birileri PKK’ya emir vermiş. Pekiyi diğerlerine, iş dünyasına, belli medyaya da emir vermişler mi? Bu emirleri sahipleri, şimdi acaba hangi emirleri veriyorlar? Mesela terörün azdırılıp, Suriye ve Irak’taki durumdan faydalanan PKK’ya, uluslararası camiada meşruiyet kazandırmaya çalışıyor olmasınlar? (Türkiye’ye, NATO’nun müdahale etmesinin an meselesi olduğunu Zaman’da Lale Kemal yazdı.)

HDP’nin PKK’dan farklı olduğunu yaymaya çalışanlar, küresel güç odaklarının algı operasyonunun bir parçasıdırlar. İşin doğrusu şudur: Türkiye kendi değerleri üzerinde ayağa kalkmaya çalıştığı her defasında, Batılı emperyalistler ayağımıza bir pranga vurdu. PKK prangası da böyledir. Tepede KCK (Koma Civakên Kurdistan) yani Kürdistan Demokratik Konfederalizmi diye bir yapı var. Bu yapıya bağlı olarak dağda PKK, Meclis’te de HDP var. PKK da, HDP de yukarıya, yukarısı da daha yukarılara bağlı. Göreceksiniz algı operasyonlarında rol alanların bir gün mutlaka ipliği pazara çıkacaktır..."

------------------------------------------------------------------------------

DUMANLI: DÜN "BDP EŞİT PKK" İDİ AMA BUGÜN "HDP EŞİT DEĞİL PKK"!

22.09.2015 21:09 Yine Hüseyin Gülerce, Star'daki bir başka yazısında daha cemaat ileri gelenlerinin HDP'ye bakışlarının nasıl değiştiğini belgeliyor:

Hüseyin Gülerce (Star): Fırıldak çevirmek... 1 Kasım, Türkiye demokrasisi açısından tarihi bir dönüm noktasıdır. Muhalefetle birlikte hareket eden, hatta HDP’ye ve Demirtaş’a açık destek veren Gülen cemaati medyası ve tabanı ile Aydın Doğan medyası, başta TÜSİAD yine belli sivil toplum kuruluşları, AK Parti’nin tek başına iktidar olmaması için geniş bir ittifak oluşturdular. AK Parti’nin yeniden tek başına iktidar olmaması için her şeyi göze almışlar. Bunu bir hayat memat meselesi haline getirmişler. Bir yerlerden teminat almış gibi cepheden psikolojik savaş yöntemleri ile saldırıyorlar.

Bilhassa HDP, KCK ve PKK konusunda akıl almaz, mütedeyyin vatansever insanlara asla yakışmayan bir savrulma içindeler. Zaman gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı’nın yazdıklarından örnek vereyim. Dumanlı, bundan üç yıl önce 27 Ağustos 2012’de şunları yazmıştı:

“KCK yıkılmadan PKK yıkılmaz. KCK, paralel devletin ta kendisi ve PKK onun emrindeki silahlı güç. Bazı KCK müdafii yazarların söylediği doğru olsaydı zaten BDP’ye gerek kalmazdı; çünkü PKK ile BDP arasındaki yakın bağ ortadayken araya neden yeni bir yapı girecekti ki? KCK da, PKK da terör örgütüdür; biri dağda savaşıp asker polis demeden katliamlar yapıyor, buna razı olmayan Kürt vatandaşımızı da öldürüyor; diğeri PKK’ya şehirde destek sağlıyor, taraftar topluyor, eylemlerine doğrudan yardım edip, korkunç planı fiilen icra ediyor. PKK’yı çökertmek isteyen, KCK’yı da devirmek zorunda. Bunun aksini düşünmek ya bilgisizlikten kaynaklanıyor ya da bizim bilemediğimiz bir fırıldak dönüyor.”

Aynı Ekrem Dumanlı bugün ne yazıyor, buyurun:

“Seçime birkaç gün kala Diyarbakır mitinginde patlatılan bombanın amacı HDP’yi PKK haline getirmek ve misilleme yapılmasını sağlamaktı. Demirtaş, hep sağduyu çağrısı yaptı; hâlâ da yapıyor. Hal böyle iken Demirtaş’ı bütün şiddet olaylarının sorumlusu gibi göstermek, apaçık siyasî bir manevradır... Sebep? HDP’yi tam ortasından ikiye bölmek ve barajın yol açtığı tek başına iktidar olma tutkusunu sürdürebilmek...”

HDP barajı aşamaz ve AK Parti tek başına yeniden iktidara gelir diye Dumanlı’nın aklı gidiyor, ödü kopuyor. Nereden nereye. Bir dava nasıl da satılırmış...

Evet, Gülen medyasında bir fırıldak dönüyor/döndürülüyor. Ama bilemediğimiz bir fırıldak değil bu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti üzerinden Türkiye’ye açılmış bir savaş var. Dün BDP ile PKK aynı diyenler, bugün “HDP ile PKK eşit değil” diyorlar. Zaman ve Bugün gazetelerinin yazarları “oyumuz yine HDP’ye”, “Tek çare HDP” diye yazıyorlar. Gazete sayfalarını ve televizyon ekranlarını HDP temsilcilerine alabildiğince açıyor, onlara şirinlik muskaları takıyorlar...

Şöyle söyleyeyim; hiçbir şey olmasaydı, Gülen cemaatine duyulan güvensizliğin, Gülen ve bağlılarının uğradığı itibarsızlığın sebebi olarak iki şey yeterdi: Bir, CHP ve HDP’ye verilen aleni destek. İki, Gülen medyasının gazete ve televizyonlarında insafsızca yürütülen kin ve nefretle beslenen muhalefet anlayışı... Fethullah Gülen; Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a Ebu Cehil göndermesi yaptıktan sonra başka ne olabilirdi?"

Paralel yapı-PKK & Çözüm Süreci manşetlerimiz
Paralel yapı-Doğu'daki terörde rolü manşetlerimiz
Paralel yapı-Medya uzantıları manşetlerimiz
Doğan Medya ile ilgili haberlerimiz

(13 Eylül 2015, 09:44), son güncel.: (22 Eylül 2015 21:09)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7144    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.961.568