Tam
EskidenYeniye
 

Başsavcıdan paralel medyaya tepki

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcıvekili Oğuzhan Atamtürk Uyar, hakkında paralel medyada çıkan haberlere tepki gösterdi. Uyar, 'Paralel Devlet Yapılanması'nın tezgahladığı Selam-Tevhid kumpasını ve yasa dışı usulsüz dinleme faaliyetlerini ortaya çıkarmaları nedeniyle daha önce de maruz kaldıkları saldırıların gerçek dışı haberlerle sürdürüldüğünü' belirtti.

Önceki haber title=Sonraki haber

13.09.2015 10:23 Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcıvekili Oğuzhan Atamtürk Uyar, paralel medyada yayınlanan ''Hukuksuzluğa itiraz eden başsavcıvekili sürgün edildi'' başlıklı haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Uyar, "Paralel Devlet Yapılanması'nın tezgahladığı Selam Tevhid kumpasını ve yasa dışı usulsüz dinleme faaliyetlerini ortaya çıkarmaları nedeniyle daha önce de maruz kaldıkları saldırıların gerçek dışı haberlerle sürdürüldüğünü" bildirdi.

Uyar, yaptığı yazılı açıklamada, bugün bazı gazete ve internet sitelerinde ''Hukuksuzluğa itiraz eden başsavcıvekili sürgün edildi'' başlığıyla yayımlanan yazılar üzerine basın açıklaması yapma gereğinin hasıl olduğunu belirtti.

"Adı kullanılarak yargıya yönelik yeni bir yıpratma operasyonu yapıldığını" kaydeden Uyar, şöyle devam etti:

"17 Aralık'tan sonra TMK 10. maddesi ile görevli cumhuriyet başsavcıvekilliği görevine atanmamla birlikte başta başsavcım olmak üzere haberde adı geçen diğer meslektaşlarımla birlikte, özellikle Selam Tevhid dosyası ile yapılmak istenen hukuksuzlukları fark ederek buna engel olmamız sebebiyle, planlarını ve amaçladıklarını tamamlayamayan Paralel Yapı'nın bu tarz saldırılarla adımı da kullanarak yeni bir algı operasyonu yürüttüğünü görüyoruz.

Hak hukuk tanımadan kendi amaçları için hizmet edilmesine alışkın olan Paralel Yapı'nın, hukuksuzluklarına engel olunması karşısında bu gibi yalan yanlış adliye koridoru dedikodusu mahiyetinde safsata iddia ve haberlerle yeni algılar oluşturmaya çalışması kendilerinden beklenen bir durumdur. Paralel Yapı'nın tezgahladığı Selam Tevhid kumpasını ve yasa dışı usulsüz dinleme faaliyetlerini ortaya çıkarmamız nedeniyle daha önce de maruz kaldığım bu tip saldırılarını bu gerçek dışı haberle sürdürmektedirler."

Uyar, 25 Aralık operasyonu olarak bilinen soruşturma dosyası ile yapılan ve yapılmak istenen tüm hukuksuzlukların, 25 Aralık'tan sonra engellendiğini vurgulayarak, "Soruşturma dosyasında yolsuzluk algısı oluşturulmaya çalışıldığı, suç oluşturmayan birçok iddia ile farklı bir amaç güdüldüğü fark edilmiş ve buna engel olunmuştur. Soruşturma sırasında hiçbir kişi veya makam aracı kılınarak herhangi bir talepte bulunulmadığı gibi soruşturma tamamen hukuka uygun olarak devam ettirilmiş ve çok isabetli bir şekilde takipsizlik kararı verilerek sonlandırılmıştır'' ifadelerini kullandı.

Başsavcıvekili Uyar, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Bu tip haberler, Paralel Yapı'nın kendileriyle etkin ve hukuki yollardan mücadele eden, en başta haberde isimleri geçen değerli başsavcım ve meslektaşlarım olmak üzere, şahsım ve diğer yargı mensuplarını yıpratmak, yıldırmak, pasifize etmek ve ayrıca nifak tohumları ekmek için sergilediği yeni bir oyundur. Şahsıma ve benim üzerimden yargıya yönelik yeni bir saldırı mahiyetinde gördüğüm, Büyükçekmece Adliyesi'ne atanmamı çarpıtarak, tamamen gerçek dışı, uydurma haber yapan kişi ve kurumlar ile yayınlayan yazılı görsel medya organları ve sosyal medya kuruluşları hakkında gerekli yasal süreci başlatacağımı da bu vesileyle kamuoyuna saygıyla duyuruyorum."

İŞTE PARALEL MEDYADAKİ O HABER

Paralel medyanın merkez yayın organı olduğu ileri sürülen Zaman gazetesinde Göksel Genç imzasıyla 11 Eylül 2015''de yayınlanan ve "Hukuksuzluğa itiraz eden savcı sürgün edildi" başlıklı haber şu şekildeydi:

"17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarının ardından yargıya yönelik siyasîmüdahaleler, adliyelerde gruplaşmalara yol açıyor. Çağlayan Adliyesi'nde başsavcı vekillerinin başka yerlere gönderilmesinin altında bu mücadelenin yattığı belirtiliyor. Güç savaşı sebebiyle yeni tasfiyelerin de gündemde olduğu iddia ediliyor.

Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde Başsavcı Hadi Salihoğlu ile başsavcı vekilleri arasında kriz yaşandığı ortaya çıktı. ‘Mensubiyetler' üzerinden gruplaşmalar oluştuğu belirtilen adliyede savcılar arasında güç savaşı başladığı iddiaları yayılıyor. Geçtiğimiz haziran ayında yayınlanan kararname ile bazı başsavcı vekillerinin sürpriz şekilde farklı adliyelere gönderilmesinin de bu kavganın sonucu olduğu öne sürülüyor. Geçtiğimiz gün adliyede yapılan törende ‘60 yaşındayım savaşmaya hazırım' diyen Başsavcı Hadi Salihoğlu ile başsavcı vekilleri arasındaki güvensizliğin had safhaya ulaştığı ve yeni tasfiyelerin yaşanacağı ifade ediliyor.

17-25 Aralık sonrası terör ve örgütlü suçlar bürosunun başına getirilen ve yolsuzluk soruşturmalarının kapatıldığı dönemde sorumlu başsavcı vekili olan Oğuzhan Atamtürk Uyar'ın bile ‘paralelci' olabileceği şüphesiyle Büyükçekmece Adliyesi'ne sürüldüğü iddia edildi. Uyar'ın başsavcı vekili olmasından kısa süre sonra Selam Tevhid terör örgütüne ilişkin dosya, şüphelilerin kaçması pahasına deşifre edildi. Hükümete yakın medya, algı operasyonlarında uzun süre söz konusu soruşturma kapsamında ‘7 bin kişi dinlendi' iftirasını attı. Ancak haberlerin yalan olduğu tescillendi. İddialara göre Oğuzhan Atamtürk Uyar'ı, dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan iki kez yüz yüze görüşmek için MİT görevlilerini yanına yollayarak evine çağırdı. Ancak Uyar, teklifi kabul etmedi. Başbakan'ın davetini reddetmesi Uyar'ın üzerinin çizilmesine giden sürecin başlangıcı oldu.

25 Aralık soruşturmasının savcı Muammer Akkaş'tan alınıp İrfan Fidan, Fuzuli Aydoğdu ve İsmail Uçar'a verilmesinden sonra da Çağlayan Adliyesi'nde ilginç sürtüşmeler yaşandığı öğrenildi. Yeni atanan savcıların, dönemin başbakanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ı ifadeye usule aykırı şekilde çağırmalarına Uyar izin vermedi. 3 savcı Bilal Erdoğan'ı basın mensuplarına yakalanmaması için hafta sonu ifadeye çağırmayı düşünürken Uyar, bunu kabul etmeyerek normal şüphelilere yapıldığı gibi ifadenin hafta içi alınmasını istedi. Erdoğan'ın ifade vermesinden önce savcıların 25 Aralık yolsuzluk soruşturması için 3-4 soru hazırladığını gören Uyar, bu duruma da müdahale ederek soru sayısının artırılmasını istedi. Hatta Uyar'ın savcılara ‘Biz işimizi yapalım' dediği öğrenildi. Bilal Erdoğan ifade için adliyeye geldiği zaman da ilginç bir olay yaşandı. Şüpheli sıfatıyla beyanı alınacak Erdoğan'a savcıların ifade sırasında yemesi için meyve tabağı hazırlattığını öğrenen Uyar, bu duruma müdahale etti.

Uyar'ın bu çıkışları üzerine ‘paralel' safsatası devreye girdi ve hakkında iftiralar atılmaya başlandı. Kısa bir süre sonra Uyar, başsavcı vekilliği görevinden alındı. Yerine Bakırköy'den Çağlayan'a getirilen Orhan Kapıcı atandı. Ardından da 17-25 Aralık ve Selam Tevhid soruşturmalarında görev alan polislere yönelik algı operasyonları başlatıldı. İstanbul Adliyesi Başsavcısı Hadi Salihoğlu ile Başsavcı vekili Orhan Kapıcı'nın, Uyar'dan rahatsızlıklarını HSYK'ya ilettiği ve adliyeden gönderilmesini istedikleri öğrenildi. Bunun üzerine de haziran kararnamesiyle Oğuzhan Atamtürk Uyar, Büyükçekmece'ye sürdü. Adliye içindeki güç mücadelesi kapsamında farklı isimlerin de görev yerleri değişti."


(13 Eylül 2015, 10:23)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7145    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.656.181