Tam
EskidenYeniye
 

Paralel itiraf: 40 bin adamımız gitti

Paralel yapının sitesi Hizmet News'ten itiraf: 17-25 Aralık operasyonlarının ardından cemaate mensup olan 30 bin polis ve 150 yargı üyesi görevden alındı.

Önceki haber title=Sonraki haber

23.10.2015 17:34 Gülen cemaatinin uluslararası resmi haber sitesi Hizmet News, Türkiye'de devlet kurumlarındaki cemaat yapılanmasıyla ilgili ilginç ve itiraf niteliğinde ifadeler kullandı. "Ebrahim Shannon" imzasıyla 3 Ekim 2015 tarihinde ve "Erdogan vs The Gulen Movement" başlığı altında yayınlanan yazıda (1) önce Gülen örgütünün Güney Afrika’daki yapılanmasının detaylarına yer veriliyor. Cemaatin burada açtığı okulların başarısından sözediliyor.

Haberde daha sonra; "Fethullah Gülen hareketinin "dinlerarası diyalog, toplum hizmeti, kurtarma çabaları ve eğitimi erişilebilir hale getirmek" üzerine yapılandığı, hareketin siyasi emelleri olmadığı ve bir siyasi parti kurmaya asla taviz vermediği" iddia ediliyor.

Haberde; "Hareketin felsefesine göre eğitimin cehalet, ayrılık ve yoksulluk gibi dünyanın en büyük sorunlarına karşı çözüm olduğu, hareketin son 25 yılda 150'den fazla ülkede 1000 okul kurduğu" ifade ediliyor.

Haberde; "Hareketin Türkiye'deki okul ve üniversitelerinin etkisiyle kamuoyunda büyük bir popülerlik kazandığı" iddia ediliyor.

Haberde; "Gülen medyasının 1986 yılında Zaman gazetesinin yayına başlamasıyla bir ‘medya imparatorluğu’ haline geldiği" dile getiriliyor.NEDEN ABD'YE GİTTİ

Haberde; "28 Şubat 1997 askeri darbesinden sonra, Gülen'e yönelik askeri suikast planları olduğu ve bu nedenle Türkiye'yi terk etmek zorunda kaldığı" iddia ediliyor.

Bu iddia bir kaç açıdan önem taşıyor. Biri; cemaat mensuplarının şimdiye kadar "Gülen'in sağlık sorunları olduğunu, ameliyat olmak üzere ABD'ye gittiğini, işi bitince de tekrar geri döneceğini" iddia ediyor oluşlarıdır. Diğeri de; Gülen'in ABD'ye "kaçış" nedeninin henüz o tarihlerde ortada olmayan AK Parti olmadığı ve cemaatin bir "rejim sorunu" olduğudur. 2000'de açılan bir dava bunu açıkça kanıtlamaktadır. Bir akademisyen olan Doç.Dr. Necip Hablemitoğlu'nun kaleme aldığı iki rapor o dönem Gülen'e karşı açılan o davada delil olarak kullanıldı. Hablemitoğlu'nun o raporları (2) okunduğu zaman cemaatin o dönem polis, yargı ve diğer devlet kurumları ile TSK'da nasıl etkin örgütlendiğinin dile getirildiği ve adeta birebir bugünün anlatıldığı görülebiliyor. Dolayısıyla yapılanmanın AK Parti'den çok daha önce bir rejim sorunu haline gelmiş olduğu farkedilebilir.

Bu görüşlerini dile getirdiği için yoğun tehditler aldığını da Hablemitoğlu ve eşi açıklamaktaydı. (3) Ve 2 yıl kadar sonra profesyonel bir suikastle öldürüldü. Öldürüldüğü dönemde Hablemitoğlu, Fetullah Gülen örgütlenmesine ilişkin "Köstebek" adlı bir kitap üzerinde çalışıyordu. Hablemitoğlu'nun tamamlayamadığı kitap, ölümünün ardından yarım kalmış hali ile yayınlandı. Kitapta, "Cemaat mensuplarının yabancı devletler adına casusluk yaptıkları" iddia ediliyordu.

Haberde; "ABD'ye gittiği o zamandan beri Gülen'in Pensilvanya merkezli olmak üzere, Türk ve uluslararası politika hakkında yorum yapmaya devam ettiği, Gülen'in NewYork'taki 11 Eylül saldırılarını kınayan ilk Müslüman bilginlerden biri olduğu" dile getiriliyor.

AK PARTİ VE ERDOĞAN NEFRETİ

Haberde; "AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yükselmesine cemaatin yardımcı olduğu, Gülen'in Türkiye'de sahip olduğu muazzam etkiyle AKP'yi desteklediği, güçlü medya imparatorluğunu kullanan hareketin AK Partinin geçmişteki yükselmesinde anahtar rolu oynadığı" iddia ediliyor.

Haberin devamında da; "2012’den beri de AK Parti’ye muhalefet etmesi dolayısıyla AK Parti'nin artık ‘mahvolma noktasına’ geldiği" ileri sürülüyor.

Bu iddia da konuşmaya değer nitelik taşıyor. Erdoğan'ın 2013 sonunda Gülen ve örgütüne açıkça savaş ilan ettiği, "inlerine gireceğiz" diyerek hemen her konuşmasında açıkça meydan okuduğu hatırlanırsa; buna rağmen 3 ay sonra yapılan 30 Mart 2014 yerel seçimleri ile bir 4 ay sonra yapılan 10 Ağustos 2014 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Parti ve Erdoğan'ın belirgin bir üstünlük sağladığı görüldü.

İHANET SÜRECİ

Öte yandan paralel yapı tartışmaları süreci denilen son iki yılda cemaat medyasında inanılmaz yoğunlukta propagandanın yapıldığı da bir gerçek. Hatta bu süreci biraz daha öncesine, 2013 Temmuz'undaki Gezi olaylarına kadar uzatmak da mümkün. Hemen her gelişme çarpıtılarak tersinden veriliyor. Yalan söylemekten çekinilmiyor. Karşı görüşe asla yer verilmiyor.

ÇAPULCULAR
 
AK Parti ve Erdoğan'ı karalayabilmek için bu ikiliyi zayıflatacağı düşünülen hemen her konunun savunulduğu, hatta terör örgütü PKK'nın dahi sevimli gösterilmeye çalışıldığı gözleniyor. (4) Erdoğan'a "diktatör", "uzun adam", "yezit" ve benzeri karalama ve hakaretler yapılmakta. Eylemler sırasında cami içerisinde ayakkabılarıyla gezinen, içeride öpüşmekten ve camiyi kirletmekten çekinmeyen Gezi eylemcilerine öfkelenerek "çapulcu" diyen Erdoğan'a tepki gösteren Fetullah Gülen, onlara "çapulcu" denilmemesini, "belki içlerinden geleceğin kahramanlarının çıkabileceği" gibi müslüman kamuoyunda şaşkınlığa yol açan çarpık ifadeler kullandı. (5)

Bu satırları kaleme aldığımız dakikalarda gelen son dakika habere göre; Gezi Olayları ana davasında mahkeme son kararını verdi. 255 sanıktan 244'ünü suçlu bulan mahkeme 2 ay 15 gün ila 1 yıl 2 ay 16 gün arasında değişen hapis cezalarına çarptırdı. Davada 4 sanığa da ‘camiyi kirletmek’ten 10’ar ay hapis cezası verildi.

İHANETİN KANITLARI

AK Parti ve Erdoğan'ı zayıflatmak için devletin en mahrem telefon görüşmeleri, örneğin Suriye konulu güvenlik toplantısı henüz deşifre olmamış örgüt mensuplarınca dinlenmekte ve medyası aracılığıyla dünyaya servis edilmektedir. Bir diğer örnek olarak, sınırlarımızı aşan ve defalarca uyarılmasına karşın geri dönmeyen bir Suriye savaş uçağının Türk savaş uçaklarınca düşürülmesine tepki gösterilmekte, adeta Suriye uçağı için ağıt yakılmaktadır. Bir başka örnek, Suriye'ye yardım götüren TIR'ların örgüt mensubu savcı ve askerlerce basılması, içinde Suriye'deki IŞİD ve El Kaide gibi terör örgütlerine silah taşındığı algısının servis edilmesidir. Türkiye'nin teröre yardım ettiği ve dolayısıyla Uluslararası Lahey Mahkemesinde yargılanması gerektiği savunulmaktadır. Bir başka örnek Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'ndaki yapılanmaları aracılığıyla devlet kurumlarının tüm telefon görüşmelerinin kaydedilip çanak antenler aracılığıyla tespit edilemeyen bir dış ülkeye servis edilmesidir. Bu ifade aynen savcılık iddianamesinde yer almıştır. Yapılanmanın AK Parti ve Erdoğan'ı zayıflatmak için ülkeye ihanet ettiğini açıkça gösteren bu kanıtları çoğaltmak mümkün. (6) Bu kanıtlar dikkatle incelendiğinde bu yapının internete 15 Şubat 2014 tarihinde sızan bir ses kaydında da (7) belirtildiği gibi Türkiye'ye nasıl ihanet ettiği açıkça anlaşılmaktadır. Ankara'daki yargı mensuplarına yönelik yapıldığı ileri sürülen gizli toplantıdaki konuşmada şu ifadeler geçiyordu:

“150 devlet içinde hizmet hareketimiz ve müesseselerimiz var. MOSSAD, CIA ve diğerleri Uzun'u götürmek istiyor. Bize de onun akılsız davranışları yüzünden '159 ülkedeki okullarınızı kapatırız ya da RTE'yi götürürsünüz' diyorlar. Hizmetimizin selameti için 1 kişi veya ülke gitse ne olur. Bu hizmetin bekaası için gerekirse Türkiye feda edilir. Türkiye'deki mücadelede ABD'nin yanında yer alırsak güçlü çıkarız. Ok yaydan çıktı bir kere. Bu safhadan sonra geri dönüş 'yok olmamız' anlamına gelir. Onun için tüm imkanlar kullanılarak taarruz tek yoldur. Önümüze kim çıkarsa ezip geçeceğiz. Seçimlerde yüzde 65 ile bile gelseler, dosyalarla götürmek zorundayız. 44 yılda ördüğümüz hırkayı 'buyrun siz giyin' diyecek değiliz. Büyük bir fayda için küçük kötülük yapılabilir.”

Gerçekten de bu ses kaydında savunulan gerekçelerle paralel yapı tartışmaları sürecinde cemaat kesiminde yaşanan gelişmelerin adeta birebir örtüştüğü söylenebilir.

Haberin devamında; "cemaat ile AK Parti arasındaki evliliğin 2013 sonundaki yolsuzluk soruşturmaları ile aniden bittiği" iddia ediliyor. Böylece ayrılığın yolsuzluk iddiasıyla değil 2012'de başladığı bir anlamda itiraf edilmiş oluyor.

BİNLERCE POLİS VE BÜROKRAT İTİRAFI

Haberde; "Paralel yapı'ya yönelik soruşturmaların başlaması sonrası çok sayıda cemaat mensubunun devlet kurumlarından çıkarıldığı dile getiriliyor. 17/25 Aralık darbe girişimlerinin ardından cemaate mensup 30 bin polis ile 150 yargı üyesinin yerinin değiştirildiği, tutuklandığı ifade edilerek 40 bin cemaat mensubu kamu görevlisinin bu operasyonlar dolayısıyla benzer sonuçlarla karşılaştığı" belirtiliyor.

Böylece cemaatin devlet kurumlarında nasıl geniş ölçüde yerleştiği itiraf ediliyor. Burada Fetullah Gülen'in işadamlarıyla yaptığı telefon görüşmelerine (8) değinmeden geçmek mümkün değil. İşadamlarıyla yaptığı görüşmelerde; Gülen’in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçtiği, siyasetten ekonomiye her alanda yapılacak eylemlerle ilgili talimatlarını ilettiği görülmektedir. Gülen'in birçok ünlü iş adamı, bürokrat ve siyasetçiyle yakın temasta olduğu ve ülke içerisindeki paralel yapılanmayı bizzat kendisinin takip ettiği görülmektedir. Gülen, Koç'a yönelik TÜPRAŞ mali denetimini ve cemaate bağlı BANK ASYA'ya yönelik olası devlet müdahalesini engellemek için BDDK ve diğer devlet kurumlarındaki cemaat çalışanlarını devreye sokabileceklerini belirtmektedir.

Haberde; "Dış gözlemciler"den bahsedilmekte, "Dış gözlemcilerde, hükümetin giderek artan otoriter eylemlerini haklı çıkarmak için Gülen hareketini bir günah keçisi olarak kullandığına dair algı oluştuğu" iddia edilmektedir.

Haberde; "Hükümeti eleştiren bağımsız medyanın hedeflendiği, Hürriyet'in Türkiye'nin en eski ve en büyük bağımsız gazete grubu olduğu ve aynı zamanda bir terör örgütü olmakla itham edildiği, bugüne kadar, Türkiye'de 50'den fazla gazetecinin parmaklıklar ardında çürümeye bırakıldığı" iddia ediliyor.

Haberde; "Siyasi hayatı için mücadele AKP'nin "toplum için tehdit" haline geldiği, Twitter'i kapatmaya çalıştığı, sosyal medyada savaş başlattığı, Zaman'a göre, hükümet kendisini eleştirmek isteyenleri hedef haline getiren 6 bin Twitter kullanıcısını bir araya getirerek bir ordu kurduğu" iddia ediliyor. Ancak haberde cemaat evlerindeki tüm öğrencilere nasıl sosyal medya üzerinden hükümete tepki twitleri attırıldığına ve Fetullah Gülen'in rüyasında Peygamberimizi görüp twitleri ikiye katlanmasını istediği şeklindeki iddiasına ise hiç yer verilmiyor.

Sonuç olarak Hizmet News'deki haberde olayların tek taraflı gösterildiği, ülkeye ihaneti açıkça kanıtlayan delillere, sorunun daha önce de var olduğu ve dolayısıyla AK Parti ve Erdoğan sorunu olmadığına  hiç değinilmediği gözleniyor. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(1) Hizmetnews.com/16859/erdogan-vs-the-gulen-movement/
(2) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=6158
(3) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=6158
(4) Kontrgerilla.com/mansetara_act.asp?aranacak=par-pkkhdp
(5) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5372
(6) Kontrgerilla.com/mansetara_act.asp?aranacak=par-ihanet
(7) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5851
(8) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5812

(23 Ekim 2015, 17:34)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7270    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
59.682.756