Tam
EskidenYeniye
 

Selam kumpası böyle başladı

Selam-Tevhid kumpası iddianamesinde, şüphelilerin, fikir ve görüş ayrılıkları da yaşadığı eşi Hüseyin Avni Yazıcıoğlu'nu şikayet etmek amacıyla 2010'da emniyete başvuran Kamile Yazıcıoğlu'nun ifadelerini, sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü'ne sahte delil ve belge üretmek amacıyla kurguladığı, ifadeye eklemeler yaptığı, ilerleyen süreçte MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Başbakan Erdoğan'a kadar hedefledikleri tüm isimleri soruşturmaya ekledikleri belirtildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

29.10.2015 13:10 Paralel örgütün "Selam-Tevhid'de kumpas" kurduğu suçlamasıyla hazırlanan iddianamenin detayları ortaya çıkıyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İrfan Fidan tarafından hazırlanan iddianamede, "Soruşturma kapsamında şüpheliler tarafından düzenlenen tüm bilgi, belge ve evrakın incelenmesi ve değerlendirilmesi" bölümünde, soruşturmaya dayanak teşkil ettirilen Kamile Yazıcıoğlu'nun savcılıkça alınan ifadelerine ve bu kapsamda yapılan değerlendirmelere yer verildi.

İddianameye göre, Yazıcıoğlu "Selam-Tevhid'de kumpas" soruşturmasında alınan ifadesinde şunları anlattı:

"Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde benimle görüşen ismini Tarık olarak söyleyen başkomiser, fotoğrafla teşhis ettirdiğiniz Erkan Ünal'dır. İsmini Mehmet olarak bildiğim ve ilk olarak görüştüğüm, sürekli bana 'Eşinden sakın boşanma' diye telkin eden Tarık ve yine bana fotoğraftan teşhis yaptırdığınız Gafur Ataç isimli polistir. Bu iki görevli, emniyet müdürlüğü dışından farklı görevlilerle beni şubeye getirerek, benden işe yarayacak somut belgeler getirmemi istediler. Ben kişisel bakım ve kozmetik ürünleri satışı yapan serbest girişimciyim. 2011 yılında şubede ifade verdikten sonra ismini Tarık ve Mehmet olarak bildiğim ve ismini bilmediğim diğer görevliler bana 'Elindeki ürünlerden bize getir, biz sana yardımcı olalım' dediler. Ben de kendilerine ürün getirdim, 3 yılda yaklaşık 10 bin lira civarında bana para ödediler.""İSMİNİ MEHMET OLARAK BİLDİĞİM GÖREVLİ, BİN 500 LİRA PARA VERDİ"

İlk ifadesinden sonraki günlerde emniyet müdürlüğüne gelip görüşme yaptığı esnada, telefon ile sürekli birisinin kendisini aradığını belirten Yazıcıoğlu, ifadesinde şunları aktardı:

"Bana konuşmam için müsaade ettiler. Telefon ile görüşmüş olduğum arkadaşım acil paraya sıkıştığını ve benim de kendisine borcum olduğunu, acil şekilde bin 500 lira para getirmemi istedi. Bende 'Halledeceğim' dedikten sonra telefonu kapattım. Benimle görüşen ismini Mehmet olarak bildiğim görevli halime üzülerek bin 500 lira para verdi. 'Bu parayı size yardım olsun diye veriyorum' dedi. Ben de karşılığında benden istenilen miktardan daha fazlasını getirerek ve daha az para alarak minnettarlığımı gösterdim."

"BİLGİ SAHİBİ OLARAK BEYANIM ALINMIŞTI"

Kamile Yazıcıoğlu, 25 Şubat 2014'te basında "Selam-Tevhid Örgütü"nden bahsedildiğini görünce, olayın daha önce beyanda bulunduğu konu ile ilgili olabileceğini düşünerek, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne başvurduğunu belirterek, soruşturma kapsamında alınan ifadesinde şu görüşleri dile getirdi:

"Olayın benimle ilgili olabileceğini, daha önce bu konuda ifade verdiğimi varsa tekrar bana soru sorulabileceğini söyledim. Bu çerçevede eski beyanlarıma baktım. Daha önce 4 Mart ve 6 Nisan 2011'te İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne ifade vermiştim. İkisinde de bilgi alma tutanağı düzenlenerek, 'bilgi sahibi' olarak beyanım alınmıştı. Ben bu ifadelerimi okuduğumda bir kısmının doğru olduğunu ama bir kısmında söylemediğim halde tutanağa eklendiğini ve bu tutanakların bana imzalatıldığını gördüm ve anladım."

Yazıcıoğlu ifadesinde eşiyle muhafazakar oldukları halde ciddi fikir ayrılıkları yaşadıklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Bu nedenle bazı durumlarda 'Çocuklarım da bazı şeylerden fikri olarak etkilenirler' diye eşimin bu tavırlarından rahatsızdım. Bu çerçevede İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne müracaat ederek, beyanlarda bulundum. Bana hatırladığım kadarıyla ifademde eşimin kimi veya kimleri tanıdığını sormuşlardı. Ben de eşimin çevresinin olduğunu söylemiştim. Ancak bu beyanda bulunurken Ankara'da oturduğumuz dönemlerde MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile eşimin irtibatlı olduğunu, en son olarak 4 ay önce MİT Müsteşarı olduğunda makamını ziyarete gittiği şeklinde bir beyanım olmamıştır. Bu beyan kesinlikle benim iradem dışında tutanağa eklenmiştir."

"İMZALARIN BANA AİT OLDUĞUNU KABUL ETMİYORUM"

Yazıcıoğlu, 4 Mart 2011 tarihli ifadesindeki imzaların bazılarının kendisine ait olamayabileceğine dikkati çekerek, "Çünkü ben 'Y' şeklinde imza atmam. Bu imzaların bana ait olduğunu kabul etmiyorum. O tarihte ifademi okumak istedim. Ancak ifademi alan memurlar 'Abla bize güvenmiyor musun, bize güvenin yok mu, uzun sürer' dediler. Ben de kendilerine güvenerek tutanağı imzaladım" bilgisini verdi.

Kamile Yazıcıoğlu ifadesinde, "Selam-Tevhid" diye bir örgütü eşi Hüseyin Avni Yazıcıoğlu'ndan duymadığını belirterek, şunları kaydetti:

"Bunu son günlerde gazetelerin yazması üzerine öğrendim. Bir ara hatırladığım kadarıyla bana memurlar tarafından bir flaş bellek verildi. Eşimin bilgisayarından bilgi alıp, kendilerine getirmem istendi. Bir ara eşimin de bir flaş belleği vardı. Onu da emniyetteki memurlara verdim. Ama bu bellekte ne olduğunu bilmiyorum. Benden istenince verdim. Benim emniyetteki memurlara 2011'de verdiğim bazı belgeler hatırladığım kadarıyla birtakım dış politika analizleri içeriyordu. Şunu açık ve net şekilde ifade ediyorum. Verdiğim belgelerde herhangi bir örgüt kurma, devam ettirme, yönetme, bu çerçevede hareket ve eylemde bulunma ile ilgili bir bilgi yoktu. Böyle bir belge de vermedim."

MİT MÜSTEŞARI FİDAN'LA İLGİLİ BELGE

Yazıcıoğlu, 27 Ekim 2011'de gelen dokümanlar arasında bulunan MİT Müsteşarı Hakan Fidan'la ilgili hazırlanan CV'yi kesinlikle kendisinin getirmediğini ifade ederek, "Zaten böyle bir belge yoktu. Getirmiş olsaydım böyle önemli bir ismi kesinlikle hatırlardım. Bu benim bilgim ve isteğim dışında buraya konmuştur. Bu dokümanın kim tarafından dosyaya konulduğunu bilmiyorum" şeklinde beyanda bulundu.

Bu belgeyi verdiğine dair imzası da bulunmadığını belirten Kamile Yazıcıoğlu'nun ifadesinde şunları söyledi:

"Ben yaklaşık 3-3,5 sene bu bilgi ve belgeler için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne gittim. Dört kişi ile muhatap oldum. Bu şahısların üst düzey olduğunu biliyorum. En son hatırladığım kadarıyla Kasım veya Aralık 2013 yılına kadar bu gidiş gelişlerim devam etti. Bu şahıslardan biri bana kendini Mehmet olarak tanıttı, soyismini bilmiyorum, diğer şahıslar Tarık, Cengiz ve Serkan olarak kendilerini tanıttı. Ancak daha çok temasımız Mehmet ve kendini Tarık olarak tanıtan şahıslarla oldu."

Yazıcıoğlu, eşinin bir örgütle ilişkisi olduğuna inanmadığını dile getirerek, ifadesinde, "Birtakım konularda aile huzurumuzu bozacak derecede saplantı derecesinde fikir ve görüşleri vardı. Eşimin bir örgütle ilişkisi olduğunu veya yönetici olduğunu söyleyemem ancak İran sempatizanlığı var. Bunu da neden yaptığını anlamış değilim. Halen kendisi ile ilişkimiz çok kötü durumda, aynı evin içerisinde 2 yabancı gibi durmaktayız. Eşimin özellikle bu ideolojik yaklaşım nedeni ile bana, çocuklarıma yaptığı hareketler, bize verdiği huzursuzluk nedeni ile durumu emniyet birimlerine ilettim. Durum bundan ibarettir. Başka bir diyeceğim yoktur" bilgisini verdi.

TERÖR ÖRGÜTÜ OLUŞTURMA ÇABASI

İddianamede, "Soruşturmaya dayanak teşkil ettirilen Kamile Yazıcıoğlu'nun farklı tarihlerde alınan beyanları göz önünde bulundurulduğunda, şüphelilerce Kudüs Ordusu Terör Örgütü adı altında kurgulanarak bir terör örgütü oluşturma çabasına girişildiği, hakkında soruşturma yürütülen kişilerin mesnetsiz olarak bu örgütün üyesi gibi gösterilmeye çalışıldığı tespit edilmiştir" denildi.

Kamile Yazıcıoğlu'nun ifadesinde söylemediği şeylerin söylenmiş gibi gösterilerek tutanağa geçirildiği vurgulanan iddianamede, Yazıcıoğlu, ifadesini okumak istediğinde "Bize güvenmiyor musun abla" denilerek, okumasına fırsat verilmeden tutanağın imzalattırıldığı kaydedildi.

İddianamede, Kamile Yazıcıoğlu'nun sürekli emniyete getirtilerek, "yardım" adı altında para karşılığı belge ve ifade vermesinin sağlandığı belirtilerek, şu değerlendirmelerde bulunuldu:

"Kamile Yazıcıoğlu'nun getirdiği sözde belgeler ve kurgulanarak alınan ifadeleri gerekçe gösterilerek dosya kapsamının genişletildiği, soruşturma konusu ile ilgisiz kişilerin soruşturmaya dahil edildiği, bu kişilerin, devlet yönetiminde görevli üst düzey siyasetçiler, bürokratlar, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu yetkilileri, vakıf-dernek temsilcileri, gazeteci-yazarlar, diplomatik dokunulmazlığı bulunan yerli ve yabancı büyükelçilik yetkilileri, Sünni-Alevi ve Caferi din alimi-kanaat önderleri arasından seçildiği, soruşturmanın yürütüldüğü 3 yıl 7 aylık süreçte terör örgütü üyeliği ile itham edilen şüphelilerin yasal olmayan herhangi bir eylemi tespit edilemediği halde dinlenilmelerine devam edildiği, 17 Aralık 2013 itibarıyla soruşturmanın sonlandırıldığı ve adliyeye getirilmesinin istendiği tespit edilmiştir."

İddianamede, Kamile Yazıcıoğlu'nun getirdiği belgelerde "Nasrallah", "İslam Devrimi", "Hizbullah", "Hamas", "Ahmedinejad", "Tayyip Erdoğan", "İran Hizbullah", "İran İslam Cumhuriyeti Anayasası", "Müstekbirlerle Mücadele Yolları", "Halit Meşal", "İran", "Aziz Babuşcu", "Fars Diplomasisi", "Fethullah ve Cübbeli", "İslami hareketler" gibi isim, kavram ve kurum adlarının sıklıkla geçtiği belirtildi.

Bunun da Kamile Yazıcıoğlu ve eşi Hüseyin Avni Yazıcıoğlu üzerinden şüphelilerce kurgulanan senaryonun vahametini ortaya koyduğu aktarılan iddianamede, birbirlerinden bağımsız kişi, kurum, örgüt ve kavramlar birbirleriyle ilişkiliymiş gibi gösterilmeye çalışıldığı kaydedildi.

"HAKAN FİDAN İLE HAYATIM BOYUNCA GÖRÜŞMEDİM"

İddianamede müşteki olarak yer alan Akabe Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Avni Yazıcıoğlu'nun 2 Eylül 2014'te alınan ifadesine yer verildi.

Yazıcıoğlu ifadesinde, sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü soruşturmasının başlamasına sebep gösterilen Kamile Yazıcıoğlu ile 1989'deevlendiğini, eşiyle arasında ifadesinde geçen şahıslara bu kadar büyük iftira atmasını gerektirecek kadar ciddi bir sorunun bulunmadığını ve sorunlarının düşünce anlamında, ailevi yükümlülükler kapsamında yaşandığını anlattı.

Hüseyin Avni Yazıcıoğlu ifadesinde şunları kaydetti:

''MİT Müsteşarı Hakan Fidan'la hayatım boyunca kesinlikle görüşmedim. Ancak oğlum Seccad kendisinin oğluyla aynı okulda okuduğunu söyleyince sosyal çevre anlamında samimiyetini ilerletmesini söylemiş olabilirim. Ancak bundan başkaca hiçbir kastım yoktur. Hatta oğlum şu anda okulu bitirdiği için iş bulmak maksadıyla tanıdık birilerini aramaktaydım. Soruşturmanın başlamasına sebep teşkil ettiği söylenen eşimin beyanları kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Ben kesinlikle eşimin kullanıldığını ve söylemediği şeylerin tutanağa yazıldığını veya yazdırıldığını düşünüyorum. Bunun sebebi eşimin alacak-borç ilişkisi nedeniyle yaşadığı sıkıntının koz olarak kullanılma ihtimali yüksektir.''

Paralel yapı-Selam-Tevhit kumpası manşetlerimiz
Paralel yapı-22 Temmuz (2014) operasyonları '25 Aralık/Selam-Tevhid kumpasları' manşetlerimiz
Paralel yapı-Polis uzantıları manşetlerimiz
Paralel yapı-Yargı uzantıları manşetlerimiz

(29 Ekim 2015, 13:10)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7291    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.922.145