Tam
EskidenYeniye
 

İslam dünyasında 1 Kasım coşkusu

Gazeteci yazar ve Rabia Platformu sözcüsü Abdurrahman Dilipak, Türkiye'de yapılan milletvekili seçimlerinin İslam dünyasında yakından takip edildiğini ve sonuçların coşku ile kutlandığını söyledi. 1 Kasım seçimlerine dair iki değerlendirme de Akşam yazarlarından geldi. Gülay Göktürk, 'Akil toplum'a vurgu yaparken, Murat Kelkitlioğlu ise değerlendirmesini, son günlerin gündemi olan 'sahte rakı zehirlenmeleri' üzerinden yaptı. Yazar, 7 Haziran seçimlerinin muhalefeti sahte rakı gibi zehirlediğini iddia etti.

Önceki haber title=Sonraki haber

04.11.2015 11:52 Gazeteci yazar ve Rabia Platformu sözcüsü Abdurrahman Dilipak, Türkiye'de yapılan milletvekili seçimlerinin İslam dünyasında yakından takip edildiğini ve sonuçların coşku ile kutlandığını söyledi.

Dilipak şunları söyledi:

"Bazı ülkelerde insanlar gün boyu dualar ettiler ve sonuçlar açıklanırken televizyonların başında gelişmeleri izlediler. AK Parti'nin başarısı karşısında tekbir sesleri ile şükür secdelerine kapandılar. Mülteci kampları, Suriye'de direniş cepheleri, Kudüs, Gazze, Mısır, Moro, Myanmar, Bosna, Kosova.. Her yerde aynı coşku vardı.

Türkiye seçimleri, bir çok İslam ülkesinde Müslüman topluluklar arasında, kendi ülkelerindeki seçimler kadar büyük bir heyecanla izlendi. Bu durum İslam dünyasında kardeşlik ve dayanışma ruhunun canlanması açısından çok önemli..

Son bir yıl içinde yaşananlar ve Türkiye üzerindeki tartışmalar İslam dünyasında kaygıverici bir gerginliğe sebep olmuştu.. Yatırımlar durmuş, döviz fiyatları artmıştı. Seçim sonuçlarının açıklanması ile kaygı verici bekleyişin yerini heyecan verici bir hareketlilik aldı. Türkiye ile ekonomik, siyasi, kültürel ilişkilerin hızlı bir şekilde yükselmesi bekleniyor..

Türkiye artık sadece Müslümanlar için değil, mazlum milletler ve yeni bir dünya düzeni kurulmasının gereğine inanan insanlar için referans adresi olmaya aday bir ülke.. Kapitalist ve Sosyalist blok karşısında 3. Dünyanın da gözleri Türkiye'nin üzerinde.. Bu anlamda bu insanların Türkiye2den beklentileri, Türkiye'nin sadece iş ve siyaset alanında değil, sivil alanda da o ülkelerde var olması ve basın ve iletişim networku ile, çok dilli bir şekilde global gündem çerçevesinde iletişim kanallarının aktif hale getirilmesi..

Bu anlamda Erdoğan ve Davutoğlu adı global bir markaya dönüştü. Erdoğan'ın Rabia işareti ile verdiği mesaj ve Dünya 5'den büyüktür şeklinde verdiği mesaj, İslam dünyasının da ötesinde global bir mesaja dönüştü ve yeni bir düzen arayışının sembolü haline geldi..

Ben bu sonuçlar dolayısı ile Davutoğlu'nu kutlarken, bu başarının İslam dünyası ve dünya için taşıdığı anlamın ve değerin farkına vararak, bu yönde çalışmalar yapmamız gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Bu anlamda bizim mediamıza, STK'larımıza, Üniversitelerimize, iş adamlarımıza büyük görevler düşüyor ve yeni uluslararası örgütlere ihtiyacımız var.. Herkesin şimdiden 2016 acil eylem planını hazırlaması gerek."

HAYDİ BİSMİLLAH!

Dilipak'ın Yeni Akit'te "Haydi Bismillah!" başlığıyla yayınlanan yazısında ise şu satırlar yer aldı:

"Sonuç belli oldu. Oranlar şöyle: 49.5, 25.3, 11.9, 10.8 ve 2,5. Milletvekili sayısı 317, 134, 40, 59.

AK Partililer bu sonucu beklemiyordu. Beklediklerinden daha iyi bir başarı yakaladılar.. Birileri AK Parti sonrası için hazırlık yapıyordu. Yabancılar ve onların yerli işbirlikçileri hazır kıta bekliyordu. Olmadı. Döviz düşmeye başladı, borsa yükseldi. Ertelenen, bekleyen yatırımlar şimdi kaldığı yerden devam edecek.

Bu seçimler, sadece milletvekillerinin seçildiği bir seçim olmadı. Bir bakıma bir referandum anlamı da taşıyordu bu seçim. Paralel yapı, terörle mücadele, dış politika, Kürt sorunu, yeni havaalanı gibi bir takım projeler için de bir referandum anlamı taşıyor.

Bu sonuçlar karşısında CHP, MHP ve HDP içinde ciddi bir hesaplaşma yaşanması bekleniyor. CHP’de zaten kongre süreci devam ediyor.. MHP’de gergin bekleyiş sürüyor. Bahçeli istifa etmeyeceğini açıkladı. Büyük oy kaybeden ve zaten artık bir siyasi varlığı kalmayan Kamalak ve Destici de istifa etme konusunda bir şey söylemedi. Diğer partiler zaten % 0 seviyesinde, ama varlıklarını sürdürüyorlar.. Birileri bunların finansmanını sağlıyor ve sadece oy pusulasında yer işgal ediyorlar, bir de tabelaları var.. Bunların bir kısmı derin, bir kısmı paralel..

Bu seçimde, aslında Sisi, Esed ve MOSSAD kaybetti.. AK Parti’nin seçim sonucundaki başarısı, Mekke’de, Medine’de, Kudüs’te dualarla kutlandı. Suriye’de, Mısır’da, Somali’de, Moro’da, Myanmar’da, Amerika’da şükür secdeleri ile kutlandı.

Birileri karanlık planları ile ne elde etmek istiyor idi ise, bu sonuçla onu kaybettiler."

------------------------------------------------------------------------------

AKİL TOPLUM

1 Kasım seçimlerine dair bir başka değerlendirme Akşam yazarı Gülay Göktürk'ten geldi. "Akil toplum" başlıklı yazısında Göktürk şunları dile getirdi:

"Böyle akil bir toplumsal çoğunluğa sahip olduğumuz için çok şanslıyız. O çoğunluk ülkemizin sigortası... O çoğunluk demokrasimizin yegâne güvencesi... 1 Kasım’da gereken balans ayarını yine o yaptı. Kaos heveslilerine, iç savaş kışkırtıcılarına; her Allah’ın günü Türkiye battı-batacak diye baykuş gibi konuşanlara; NATO’yu müdahaleye çağıranlara, yabancı gazetecilere tehdit mektubu yazdıranlara ağzının payını verdi. Hiçbir taşkınlık yapmadan sabırla olan biteni izledi, dinledi, bekledi ve sonunda büyük bir ağırbaşlılıkla söyleyeceğini söyledi: “Hele durun bakalım, ben daha ölmedim, buradayım.”

Yüzde 49.5 gibi kimsenin beklenmediği bir sonuca yol açan etkenleri iki gruba ayırabiliriz: AK Parti’nin yaptığı düzeltmeler ve muhaliflerinin yaptıkları hatalar... 7 Haziran’da AK Parti’yi ikaz etmek amacıyla başka partiye oy veren – ama daha çok sandığa gitmeyen - kesim, daha 8 Haziran sabahı ikazın ayarının kaçtığını ve hiç istemedikleri bir sonuç doğurduğunu görmüştü zaten. 1 Kasım onlar açısından bir “düzeltme” şansıydı, ikazları baki kalmak kaydıyla AK Parti’ye geri döndüler.

AK Parti’nin “çözüm sürecini koruma” uğruna kendilerini sürece kurban ettiğini ve bölgeyi PKK’ya terk ettiğini düşünüp kızan ve MHP’ye kayan kesimler de hükümetin PKK’ya karşı kararlı ve başarılı mücadelesini görünce sakinleştiler ve yeniden yanında yer aldılar.

Beş aylık o zorlu dönem boyunca herhangi bir iktidar boşluğu yaratmadan ülkeyi dirayetle yönetmesi ve salimen seçime götürmesi de AK Parti’ye olan güveni arttırdı.

Bu etkenlere AK Parti teşkilatının 7 Haziran’dan çok daha iyi çalışmasını, listelerde yapılan hataların düzeltilmesini, Davutoğlu-Erdoğan arasında daha uyumlu bir ilişkinin kurulabilmesini, Erdoğan’ın 7 Haziran’a göre daha geri planda kalmasını ve akçeli konularda kesenin ağzının açılmasını da ekleyebiliriz.
Ama yüzde 49.5 mucizesini doğuran asıl etken muhalefetin korkunç zaafları ve hatalarıydı.

Her şeyden önce toplum, muhalefet blokunun yıkmayı bildiğini ama yerine bir şey kurmayı asla bilmediğini gördü.

Bu zaten tek başına yeterdi. Ama bu kadarla kalmadı.

HDP’ye Kürt meselesinin siyaset yoluyla çözümüne destek olsun diye oy verenler, verdikleri oyu PKK’nın hanesine yazıldığını ve onu cesaretlendirdiğini gördüler. Beş aylık süreç HDP’nin asla bağımsız bir aktör olmadığını, PKK’nın kuyruğuna takılmaktan başka bir şey yapamayan aciz bir “uzantı” olduğunu açıkça ortaya koydu. Sandıktan çıkan sonuç, Kürtlerin PKK’nın şiddete geri dönüşüne ve bütün o “özyönetim” saçmalıklarına verilen tok bir cevap oldu.

MHP ise Bahçeli’nin beş ay boyunca hiçbir sorumluluk almayan, bütün çözümleri tıkayarak siyaseti kilitleyen tutumuyla en ateşli destekçilerini bile isyan ettirdi. Bu yanlışının bedelini de sandıkta ödedi.

CHP’ye gelince...

Öylesine silikti ki, onu ancak bir şey yapmamakla ve bir şey yapacağı konusunda umut vermemekle eleştirebiliriz. Birkaç defa heyecanlı çıkışlar yaptı ama hepsi de ya Paralel Yapı’nın ya da Doğan Medya’nın zora düştüğü zamanlarda ona arka çıkmaya koşmak şeklinde oldu. Sonuçta, kuyruk gibi ne uzadı, ne kısaldı; olduğu yerde kaldı.

Ama bütün bunların ötesinde, yaşanan oy patlamasının arka planında çok belirleyici bir neden daha vardı: Akil çoğunluğun Türkiye’nin yaşadığı uluslararası kuşatmayı görmesi ve bu kuşatmayı yarmak için güvendiği tek partiyi, AK Parti’yi taze bir güvenoyuyla güçlendirmek istemesi...

Bu milli silkiniş gerçekten göz yaşartıcıydı. Geçmişin sıkı anti-emperyalistleri, solcuları, gözlerini bürüyen kin yüzünden müstemleke aydınlarına dönüşürken, halk çoğunluğu yeni bir Sykes-Picot çizme hazırlığında olanlara çektiği “one minute” ile Türkiye’nin ne kadar çetin ceviz olduğunu gösterdi.

Şimdi bütün kartların yeniden karılacağı, herkesin hesabını gözden geçireceği yeni bir dönemin başındayız. Çok daha iyi günler bizi bekliyor."

------------------------------------------------------------------------------

MUHALEFET SAHTE RAKI MI İÇTİ?

1 Kasım sonuçlarına ilişkin ilginç bir değerlendirme Akşam yazarı Murat Kelkitlioğlu'dan geldi. Yazar, seçim değerlendirmesini son günlerin gündemi olan "sahte rakı zehirlenmeleri" üzerinden yaptı. 7 Haziran seçimlerinin muhalefeti sahte rakı gibi zehirlediğini belirten Kelkitlioğlu, o günlerde zafer sarhoşluğuna kapılan bu kesimin kibirli ve küstah tavırlar takındığını, kendisine tepeden bakan bu sarhoşlara ise halkın 1 Kasım'da büyük bir tokat vurduğunu dile getirdi. İşte Kelkitlioğlu'nun o yazısı:

"Koca koca adamlar, sözüm ona Türkiye’yi çok iyi bildiklerini savunan gazeteler, bu gazetelerin köşelerini işgal eden yılların gazetecileri, iddia odur ki aydınları! Akılları şimdi başlarına geldi, bugün muhalefeti eleştirmeye, analizini yapmaya başladılar. Yok CHP şöyleymiş, yok Bahçeli her şeye ‘hayır’ demiş, yok HDP, ‘PKK ile arasına mesafe koymamış.’

7 Haziran’dan bu yana geçen 5 aylık süre zarfında biz bunları yazarken, siz bize küfür ve hakaret etmekle meşguldünüz. Türkiye’yi, bu milleti okumak yerine, sadece aşağılamayı tercih ettiniz. Ne çabuk unuttunuz!

Bugün köşelerinizde neredeyse ‘aman’ dileyeceksiniz! Ahmetler, Ertuğrullar, Mehmet Yılmazlar, paralel kalemler, 5 aydır yazdıklarımızı şimdi yazmaya başladı. Makul olan bu tespitleri çok daha önce yapmak değil midir?

7 Haziran sonuçlarını, ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan nefreti üzerine kurulan politika tuttu’ şeklinde değerlendirerek duvara tosladınız! Yüzde 52’yi reddettiniz. Üst perdeden konuştunuz, yazdınız. Yaşadığınız zafer sarhoşluğu gözlerinizi kör etti, sahte zafer, sahte rakı gibi içinizi zehirledi! Parmak sallayarak, ‘yargılanacaksınız’ nidalarıyla saldırıya geçtiniz. Gazetelerinizin birinci sayfasından mektuplar yayımlayarak, kapalı kapılar ardında gizli toplantılar yaparak bu milleti yıldıracağınızı hesapladınız. Ama milletin tokatı yüzünüzde patladı!

Şimdi, ‘fabrika ayarlarına dönmekten’ bahsediyorsunuz. Siz ve sizin gibilerin fabrika ayarlarını da biliriz biz. O ayarların da çok makbul olmadığını en iyi bu millet bilir. 10 yıl önce ‘göbeğini kaşıyan adam’, ‘bidon kafa’ydı, bugün ‘inek sürüsü’, ‘beyinsiz...’ Yani daha önce de fabrika ayarlarınız bozuktu, bugün de bozuk.

HDP-Doğan Grubu kampanyası tutmadı

1 Kasım’ın kaybedenlerinden Selahattin Demirtaş buyurdu; ‘Eşit şartlarda yarışmadık, kampanya yapmadık, o yüzden sonuç böyle oldu.’

Kimseyi kandırmayın, Doğan Grubu ile birlikte yaptığınız kampanya tutmadı, kabul edin. Terör örgütü PKK üzerinden oluşturmaya çalıştığınız algı operasyonları sınıfta kaldı. 7 Haziran sonrası ilk günden itibaren PKK’yı meşrulaştırmaya çalıştınız. Milletin önüne ‘PKK mı, DAEŞ mi’ tercihi koymaya çalıştınız. Demirtaş bu işin siyasi aktörüyken, Doğan Grubu medya üssüydü. Hürriyet gazetesinde ‘PYD güçleri Tel Abyad’ı DAEŞ terör örgütünün elinden aldı’ alt başlığını atacak kadar ileri gitti. Uzunca bir süre PKK’ya 'terör örgütü' diyemedi.

PKK olmadı, PYD’yi şirin göstermeye çalıştınız. Sonuçta siz kaybettiniz."

Muhteşem sonuç: AK Parti % 49,2
1 Kasım seçimleriyle ilgili manşetlerimiz

(04 Kasım 2015, 11:52)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7321    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
57.012.003