Tam
EskidenYeniye
 

Dumanlı için yakalama kararı

Zaman Gazetesi eski Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı hakkında 55 gündür polisten kaçtığı gerekçesiyle tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı. Dumanlı'nın yurtdışına kaçtığı ileri sürülüyor. Bir yakalama kararı da Balyoz Davası'ndaki kumpas iddialarıyla ilgili yürütülen soruşturmada firari gazeteci Tuncay Opçin hakkında verildi. Opçin'in FETÖ'nün operasyon ekibinde bulunduğu ve kirli ilişkiler ağıyla algı yönetimi yaptığı iddiası medyada sık sık gündeme geliyordu.

Önceki haber title=Sonraki haber

14.11.2015 19:14 Zaman Gazetesi eski Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı hakkında, Paralel Devlet Yapılanması'nın "Selam-Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, "silahlı terör örgütü kurmak veya yönetmek, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" suçlarından tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

İstanbul Başsavcı Vekili İrfan Fidan’ın talebini değerlendiren 2. Sulh Ceza Hakimi Durmuş Karaçalı, Dumanlı için yakalama kararı çıkardı. Dumanlı görüldüğü yerde yakalanacak. Başsavcılık Dumanlı hakkında kırmızı bülten çıkarılması için Adalet Bakanlığı’na da başvuracak

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan ancak 2 aydır ulaşılamayan ve teslim olmayan Ekrem Dumanlı hakkında "silahlı terör örgütü kurmak veya yönetmek, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" suçlarından tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması istemiyle Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'ne başvurdu.

Nöbetçi İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın talebini yerinde bularak, şüpheli Ekrem Dumanlı hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Paralel Devlet Yapılanması'nın takipsizlikle sonuçlanan "Selam-Tevhid" soruşturmasında kumpas kurduğu iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Dumanlı hakkında çıkarılan gözaltı kararı, 18 Eylül'de İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne gönderilmişti. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü de bunun üzerine Dumanlı'yı gözaltına almak için çalışma başlatmıştı. Dumanlı, yaklaşık 2 aydır süren aramalara rağmen bulunamamıştı.

AVRUPA'YA KAÇTI İDDİASI

Hakkında yakalama kararı verildiği günden bu yana Türkiye’de olmadığı ortaya çıkan Zaman Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile onlarca FETÖ mensubu hakim ve savcının ilk olarak Yunan adalarını mesken tuttuğu belirtildi.

"BENİ DE ALIN"

Güvenlik birimlerinin ulaştığı bilgilere göre Dumanlı, 18 Eylül’de hakkında “yakalama” kararı çıktığında soluğu Midilli adasında alıp ardından da Almanya’ya kaçtı.

İddiaya göre, hakkındaki yasal süreçten tedirgin olan Dumanlı, örgütün üst tabakasının en sık kullandığı canlı “ulak” aracılığıyla örgütün 1 numaralı ismi Gülen’e haber yolladı.

“Beni tutuklayabilirler, içeriden bilgi aldık” diyen Dumanlı, kendisinin koruma altına alınmasını talep etti. Kendisi gibi örgütün “beyin” takımında yer alan Emre Uslu ve Önder Aytaç gibi isimlerin Amerika’da olmasını örnek gösteren Dumanlı, “Beni de oraya alın” dedi. Kendisine “bekle” talimatı ulaştırılan Dumanlı, “yakalama” kararı çıktığı gün Gülen’e sormadan Yunan adalarına kaçtı ve ardından soluğu Almanya’da aldı.

SAVCILIĞA GÖRE DUMANLI ÖRGÜTÜN BEYNİ

Soruşturma savcısına göre Dumanlı, FETÖ örgütünün beyni gibi çalışıyordu. Gülen'in talimatlarını örgüt üyelerine ulaştırmak ve örgüt kurgusu hakkında kamuoyu oluşturmakla yükümlüydü

Dumanlı'nın 18 Eylül'deki yakalama kararından sonra, 5 Ekim'de genel yayın yönetmenliği görevinden istifa ettiği belirlendi. Ağırlaştırılmış müebbet ve 22.5 yıla kadar hapis istemiyle aranınca kayıplara karışan Dumanlı, "FETÖ/PDY terör örgütü lideri Fetullah Gülen'in talimatlarını örgüt üyelerine ulaştırmak ve örgütün kurgusu doğrultusunda kamuoyu oluşturmak" ile suçlanıyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul 3. Sulh Ceza Hâkimliği'nce Ekrem Dumanlı hakkında çıkarılan yakalama ve gözaltı kararı, 18 Eylül'de İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne gönderildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İrfan Fidan tarafından emniyete gönderilen yazıda, "Selam-Tevhid kumpası soruşturması kapsamında, çok sayıda siyasetçi bürokrat, akademisyen, gazeteci-yazar, işadamı, devletin üst kurumlarında çalışan görevli, danışman, vakıf başkanı ve üyeleri hakkında usulsüz şekilde işlemler yapıldığı belirtilerek, hedefin Türkiye Cumhuriyeti'nin 61'inci Hükümeti'ni kurgusal bir terör örgütü ile irtibatlandırmak suretiyle görevini yapamaz hale getirmeyi amaçladıklarının anlaşıldığı vurgulandı.

ADLİ KONTROLLE KURTULMUŞTU

Yazıda, "Dumanlı'nın Gülen'in talimatlarını örgüt üyelerine ulaştırdığı ve örgütün kurgusu doğrultusunda kamuoyu oluşturduğunun tespit edildi" denildi. Dumanlı'nın, ağır müebbet cezası öngörülen "Türk hükümetini cebir ve şiddetle ortadan kaldırmaya veya görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs" ile 22.5 yıla kadar hapis cezası öngörülen "suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmak veya yönetmek" suçlarından yakalanması kararı alındığı bildirildi. Dumanlı'nın İstanbul dışında yakalanması durumunda, yol süresi de dikkate alınarak İstanbul Terörle Mücadele Şube'ye teslim edilmesi yönünde karar verildiği aktarıldı. Dumanlı, 2009'da Tahşiye kumpası soruşturması kapsamında 14 Aralık 2014'te İstanbul'da gözaltına alınmış, 18 Aralık'ta hakkında yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrolle serbest bırakılmış, 5 Ekim'de ise Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevinden ayrılmıştı.

TV'DEN 'BURADAYIM' DİYE ŞOV YAPIP KAÇTI

Ekrem Dumanlı 23 Ağustos'ta Bugün TV'de katıldığı programda, "Kaçacak mısınız" sorusuna, "Efendim diyorlar ki 'Kaçar tutuklayın'. Böyle bir tutuklama sebebi olur mu? Kaçacaktı, göçecekti, diyenlerin hepsini dava ettim. Ben buradayım. Bedeli neyse öderim" yanıtını vermişti. Ancak ne hikmettir ki Gültekin Avcı'nın tutuklanması sonrası telaşa kapılan Dumanlı, Zaman Gazetesi'nden 5 Ekim'de istifa edip bir gün sonra avukatı aracılığıyla mahkemeye başvurarak tahşiye kumpası soruşturması kapsamında hakkındaki yurt dışı çıkış yasağının kaldırılmasını talep etti. Bu talep, Dumanlı'nın Paralel Yapı tarafından başka bir ülkede görevlendireceği, kaçmak istediği yorumlarına yol açtı. Star Gazetesi köşe yazarı Cem Küçük, FETÖ savcıları Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın ardından Ekrem Dumanlı'nın da yurt dışına kaçma hazırlığı yaptığını yazmış, ek önlem alınması gerektiğini vurgulamış "Yoksa çok geç kalınabilir" diye yazmıştı. Kendisi hakkında yapılan suçlamaları kaçmadan önceki günlerde basın özgürlüğü istismarıyla savuşturmaya çalışması da Dumanlı'nın 7 Mart 2011'deki "Paniğe ve öfkeye gerek yok, hukuki süreç işliyor" başlıklı yazısını akıllara getirdi. Dumanlı o dönem Oda TV ve Ergenekon davalarında gazeteciler Soner Yalçın, Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın tutuklanmasını, "Suça ortak olmak gazetecilikse, yerin dibine girsin böyle gazetecilik anlayışı" diyerek savunmuş "Gazeteciliğin zırha dönüşmesine müsaade edilmemeli" demişti.

EMNİYET'TE ÖZEL ARAMA EKİBİ

İçinde emniyet müdür yardımcılarının da olduğu özel ekip, Dumanlı'nın illegal yollardan yurtdışına çıkma ihtimali üzerinde duruyor. Polis, başta Dumanlı'nın adresi olmak üzere yakın çevresi, akrabaları ve arkadaşlarının adreslerine gitti. Ancak Dumanlı'nın izine hiçbir yerde rastlanmadı. Resmi kayıtlar incelendiğinde Dumanlı'nın yurtdışına çıkış kaydının bulunmadığı belirlendi.

'PARALEL EVREN'DEN, SANAL DÜNYAYA GÖÇ ETTİ

Hakkında 53 gündür yakalama kararı bulunan ve bu süre içinde polise yakalanmamak için evine dahi uğramayan Ekrem Dumanlı, Twitter'da ortaya çıktı. Polise gitmek yerine yakalama kararını eleştiren Dumanlı "Bunca zamandır aranıyorsam bunu ben ve avukatlarım neden bilmiyor? Savcılık 'soruşturmanın gizliliğini ihlal' edeceğine beni çağırabilir, ifademi alabilirdi. Soruşturmada iyi niyet de görmüyorum adalet de..." şeklinde paylaşımda bulundu.TUNCAY OPÇİN İÇİN DE YAKALAMA KARARI

Öte yandan Balyoz Davası'ndaki kumpas iddialarıyla ilgili yürütülen soruşturmada firari gazeteci Tuncay Opçin hakkında da yakalama kararı çıkartıldı. Opçin'in FETÖ’nün operasyon ekibinde bulunduğu ve kirli ilişkiler ağıyla algı yönetimi yaptığı iddiası medyada sık sık gündeme geliyordu.

Savcı Gökalp Kökçü, firari Opçin hakkında Balyoz davasındaki usülsüzlüklerle ilgili yakalama kararı çıkardı. Tuncay Opçin’in Paralel tutuklusu Mehmet Baransu’ya yayınlaması için belge ve para verdiği iddia edilmişti.

Savcılık, elde edilen yeni deliller doğrultusunda gazeteci Tuncay Opçin hakkında ''silahlı örgüte üye olmak'', ''devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme'', ''devletin güvenliğine veya iç veya dış siyasal yararlarına ilişkin belge veya vesikaları kısmen veya tamamen yok eden, tahrip eden veya bunlar üzerinde sahtecilik yapan veya geçici de olsa bunları tahsis olundukları yerden başka bir yerde kullanmak, hileyle almak veya çalmak'' ve ''devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri açıklamak'' suçlarından tutuklanmasına yönelik yakalama kararı çıkarılmasını talep etti.

Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın talebini yerinde görerek, şüpheli Tuncay Opçin hakkında tutuklanmasına yönelik yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti.

OPÇİN DİĞER PARALEL TETİKÇİLERİ TEHDİT ETTİ

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün operasyon ekibinde bulunan ve kirli ilişkiler ağıyla algı yönetimi yapan tetikçi yazar Tuncay Opçin'in maddi sıkıntı yaşayınca bu kez isim vermeden Zaman'ın genel yayın yönetmeni Abdülhamit Bilici ve Bugün'ün eski yayın yönetmeni Erhan Başyurt'u tehdit ettiği de ileri sürülüyor.

Yurtdışına kaçan Opçin, Emre Uslu'nun yeniyon.tv sitesinde 'cemaatin' kendisine ve yurtdışına kaçan örgüt üyelerine destek sağlamadığını ve sattığını itiraf ederek "Yurtdışına giden arkadaşınızı, çalıştığı gazetenin yöneticileri bir kere bile aramaz. İhtiyacı olup olmadığını, geride bıraktıklarının durumunu hatırlamaz. Ne de olsa giden arkadaş “bizden”dir ve kuraldır: “Evin danası hiçbir zaman öküz olmaz.” diye dert yandı. Tuncay Opçin de bugün hakkında yakalama kararı çıkan Paralelcilerin listesine girdi.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) cephesinden anlaşılan işler iyice karışık. Üst üste operasyona uğrayan ve panik hali yaşayan FETÖ üyelerinin yurtdışına kaçmayı başaran tetikçi isimleri bir bir ayaklanmaya başladı. FETÖ'nün operasyon ekibinde bulunan ve kirli ilişkiler ağıyla algı yönetimi yapan tetikçi yazarı Tuncay Opçin, yaptığı kirli işlerin hesabının sorulacağını fark ettiği için yurt dışına kaçmıştı. Ancak Opçin yurtdışı macerasında FETÖ'nün kendisini sattığını görmüş olacak ki, yine kendisi gibi kaçak olan Emre Uslu'nun yeniyon.tv sitesinde açtı ağzını yumdu gözünü.

FETÖ'nün kirli ilişkileriyle kumpasçı adamı olarak bilinen tetikçi kalem Tuncay Opçin, sitede yazdığı yazıda "biraz da çuvaldızı kendimize batırmanın zamanının geldiğini düşünüyorum." diyerek FETÖ'ye veryansın etti. Eskiden yurtdışına çıkan yazarların sigorta ve maaşının ödenmesi gibi bir basın geleneği olduğunu hatırlatarak yazısına başlayan Opçin, FETÖ'ye bağlı medyadaki usta-çırak ilişkisine dayanmayan ilişkileri insani çizgiden uzak olarak tanımladı. İsim vermeden Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdülhamit Bilici ve eski çalıştığı Bugün'ün genel yayın yönetmeni Erhan Başyurt'u hedef tahtasına koyarak tehdit eden Opçin "Yurtdışına giden arkadaşınızı, çalıştığı gazetenin yöneticileri bir kere bile aramaz. İhtiyacı olup olmadığını, geride bıraktıklarının durumunu hatırlamaz. Aktif yöneticiyse, bir müddet sonra eline kalem verip, "Gel kardeşim, şurada sana bir köşe açalım ya da bulunduğun ülkeden bize düzenli yazı gönder. Onları değerlendirelim" gibi bir formül üretmek akıllarına gelmez. Ne de olsa giden arkadaş "bizden"dir ve kuraldır: "Evin danası hiçbir zaman öküz olmaz." diyerek sözün tamamının deliye söyleneceğini ve şimdilik sustuğunu belirtti.

Paralel yapı-Selam-Tevhit kumpası manşetlerimiz
Paralel yapı-22 Temmuz (2014) operasyonları '25 Aralık/Selam-Tevhid kumpasları' manşetlerimiz

(14 Kasım 2015, 19:14)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7371    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.382.815