Tam
EskidenYeniye
 

Al Jazeera Tır'ları böyle çarpıttı

Al Jazeera haber sitesi MİT TIR'ları soruşturmasında Cumhuriyet yöneticisi Can Dündar'ın tutuklanmasını çarpıttı. Aydınlık gazetesinin TIR fotoğraflarını 1,5 yıl önce yayınladığı halde ona ceza verilmediğini, Dündar'ın ise tutuklandığını dile getirdi ve haksızlık yapıldığını ima etti. Oysa ilk bakışta benzerlik varsa görünüyor olsa bile dikkatle bakınca gözardı edilmiş ya da gözden kaçırılmış çok sayıda farklılığın var olduğu anlaşılıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

28.11.2015 18:06 Al Jazeera haber sitesi MİT TIR'ları soruşturmasında Cumhuriyet yöneticisi Can Dündar'ın tutuklanmasına dair ilginç bir haber yaptı. Tutuklanma gerekçesi olan fotoğrafların Aydınlık gazetesinde 1,5 yıl önce yayınladığını ancak ona ceza verilmediğini, Dündar'ın ise tutuklandığını dile getirdi ve haksızlık yapıldığını ima etti.

Al Jazeera sitesinde "Aynı haber farklı uygulama" başlığıyla yayınlanan haber şu şekilde:

"Can Dündar’ın tutuklanmasına gerekçe gösterilen “MİT TIR’larında cephane” haberi Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanmadan 16 ay önce başka bir gazetede yayınlandı. O zaman bu haberle ilgili gazete yöneticilerine yönelik herhangi bir adli işlem yapılmadı, sadece yayın yasağı getirildi.

Aydınlık Gazetesi’nin 21 Ocak 2014 tarihli sayısında “İşte TIR’daki cephane” üst manşetinin altındaki spot yazısında, “Adana’da durdurulan MİT’e ait 3 TIR’dan mühimmat çıktı. Aydınlık, arama fotoğraflarına ulaştı. TIR’larda insani malzeme değil, top mermisi taşıdığı belirlendi” denildi. Manşetin altında da içi top mermisi dolu bir TIR kasasının fotoğrafı yer aldı. Haberin ayrıntıları da iç sayfalarda, yayınlandı. Aydınlık’ın bu haberi ile ilgili gazete yöneticileri hakkında herhangi bir adli işlem yapılmadı. Ulaştığımız Aydınlık Gazetesi yetkilileri de bu bilgiyi doğruladı.

29 Mayıs 2015’te, yani Aydınlık Gazetesi’nin haberinin yayımlanmasından yaklaşık 16 ay sonra Cumhuriyet Gazetesi’nde Can Dündar imzalı, “İşte Erdoğan’ın yok dediği silahlar” manşeti ile aynı TIR’ları konu alan bir haber yayımlandı. Haber Aydınlık’ın 16 ay önce yayınlanan haberiyle aynı içerikteydi. Ancak, Can Dündar imzalı haberde TIR’lara ve mühimmata ait daha fazla fotoğraf ve ayrıntılı bilgiler yer aldı. Cumhuriyet Gazetesi’nin internet sayfasında da Jandarma tarafından TIR’ların durdurulup arama yapmasının videosu yer aldı. Aydınlık Gazetesi’nde yer alan top mermilerinin başka bir açıdan fotoğrafının yanı sıra TIR’lardaki mühimmatın ayrıntılı listesi de yer aldı.

Haberin yayımlanmasından bir gün Cumhuriyet Gazetesi ve Can Dündar hakkında soruşturma başlatıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılığınca Can Dündar hakkında “Devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme”, “Siyasi ve askeri casusluk”, “Gizli kalması gereken bilgileri açıklama”, “Terör örgütünün propagandasını yapma” gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Aynı gün, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili İrfan Fidan, Sulh Ceza Hakimliği’ne başvurarak MİT TIR’larının aranma görüntülerinin yer aldığı sitelere erişimin engellenmesini istedi. Hakimlik talebi kabul etti. Bu gelişme üzerine Cumhuriyet Gazetesi internet sitesinden söz konusu haber kaldırıldı. Açılan soruşturma kapsamında ifade vermeye giden Can Dündar, savcılık ifadesinin ardında tutuklanma istemiyle mahkemeye sevkedildi ve tutuklandı. Can Dündar’ın tutuklanma gerekçesi, "Terör örgütüne üye olmadan bilerek ve isteyerek yardım etmek, siyasi ve askeri casusluk ve gizli kalması gereken bilgileri açıklama"ydı..

Erdem Gül başka haberden tutuklandı

Cumhuriyet Gazetesi’nin Ankara temsilcisi Erdem Gül ise yaptığı başka bir haberden dolayı tutuklandı. Gül’ün tutuklanmasına neden olan haber, 11 Haziran 2015 günü “Kirli operasyon” başlığıyla gazetede yayınlandı. Haberde, "MİT’in IŞİD bayrağı dalgalanan Suriye’deki bir kampa cihatçı ve silah transferini organize ettiği" öne sürülüyordu. Haberde, transfer için kullanılan otobüslerin şoförleri olduğu iddia edilen kişilerin anlatımlarına da yer veriliyordu. Gül de bu haber gerekçe gösterilerek Can Dündar ile aynı suçlar kapsamında tutuklandı."


CUMHURİYET, "DÜNYA GÜNDEMİNİ SARSACAK FOTOĞRAFLAR İLK KEZ YAYIMLANIYOR" DEMİŞTİ

Al Jazeera'nın haberi bu şekilde.. Ancak haberde gözden kaçırılmış bazı husus ve olasılıkların atlandığı görülüyor.

Örneğin, Aydınlık'ın haberinin (1) yayınlandığı tarihte henüz soruşturma açılmamıştı ya da açıldığı bilinmiyordu, çünkü tır olayının 2 gün sonrasında o fotoğraflar yayınlanmıştı. Adana'daki tır olayı 19 Ocak'ta gerçekleşmiş, arama fotoğrafları Aydınlık'ta 21 Ocak'ta (2 gün sonra) yayınlanmıştı. Oysa Cumhuriyet'in haberinde (2) Can Dündar'ın fotoğrafları yayınlaması olayı 16 ay sonra (29 Mayıs 2015) gerçekleşmiştir. Yani Dündar TIR baskını ile ilgili Adana'da soruşturma açıldığını, üstelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Selam-Tevhid kumpası kapsamında örgüt suçlamasıyla başka bir soruşturma daha yürüttüğünü ve bu kapsamda çok sayıda muvazzaf askerin tutuklandığını da biliyordu.

Diğer yandan, Aydınlık ile Cumhuriyet'in yayınladıkları fotoğrafların da farklı olduğu görülüyor. Yani Cumhuriyet Aydınlık'ın fotoğraflarını yayınlamış değil. Yani Cumhuriyet'in yayınladığı fotoğraflar farklı ve ilk kez yayınlanıyor. Ayrıca Cumhuriyet manşetten verdiği fotoğrafların üstüne "DÜNYA GÜNDEMİNİ SARSACAK FOTOĞRAFLAR İLK KEZ YAYIMLANIYOR" notunu da düşmüştü. Ayrıca Aydınlık'ta sadece bir fotoğraf yayınlanmıştı. Cumhuriyet ise bir çok yeni fotoğrafı gazetede basılı yayınlamanın haricinde aramaların video görüntülerini de internet sitesinden yayınladı.

Burada, Aydınlık'a neden soruşturma açılmadı sorusu da sorulabilir. Belki o tarihte henüz soruşturma açılmamış ya da açıldığı bilinmiyor olabilir. Çünkü Aydınlık'ta o fotoğraflar tır olayının 2 gün sonrasında yayınlanmıştı.

Bir başka akla gelen ihtimal, Cumhuriyete o görüntüleri ulaştıran kaynağın Aydınlık'a olayın hemen ertesinde ilk kez o fotoğrafları vermiş olabileceği. Dündar'ın tutuklanmasından sonra bir açıklama yapan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, fotoğraf ve belgelerin Cumhuriyet gazetesine sızdırılması soruşturmasının halen devam ettiğini de bildirdi. Yani devam eden soruşturmanın kapsamında bu sorulara da cevap aranıyor olabilir. Belki Aydınlık gazetesi dahi o dosya kapsamında şüpheli olarak yer alıyor olabilir. Zaman'dan Cumhuriyet'e gönderimin dijital izlerinin dosyada olduğu ileri sürülüyor. Belki Aydınlık için böyle bir iz henüz bulunamamış olabilir.

Görüldüğü gibi; Al Jazeera'nın haberinde belirttiği iki olay, yani Aydınlık'ın yayını ile Cumhuriyet'in yayını farklılıklar taşıyor. Al Jazeera'nın haberi düşündürücü olsa ve ilk bakışta benzerlik görünüyor olsa bile dikkatle bakınca çok sayıda farklılığın var olduğu anlaşılıyor. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(1) Aydınlık'ın haberi: http://goo.gl/xCG2vt
(2) Cumhuriyet'in haberi: http://goo.gl/jistQo

Dündar TIR ihanetinden tutuklandı!
Erdoğan'dan Dündar'a suç duyurusu
Cumhuriyet'e TIR soruşturması
Paralel yapı-19 Ocak (2014) TIR baskını ve soruşturması manşetlerimiz
Paralel yapı-Selam-Tevhit kumpası manşetlerimiz
Paralel yapı-22 Temmuz (2014) operasyonları '25 Aralık/Selam-Tevhid kumpasları' manşetlerimiz

(28 Kasım 2015, 18:06)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7421    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Yıldız Teknik Fetö davası

30.05.2020 15:37 İstanbul'da, Fetullah Gülen Silahlı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yıldız Teknik Üniversitesi yapılanmasında, açığa alınan veya ihraç edilen aralarında 2'si profesör, akademisyenler ile memurların bulunduğu 21 sanığın 'Silahl..
Tamamı 30.5.2020

FETÖ Futbolcularına Hapis Gerekçesi

30.05.2020 15:27 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün futbol yapılanmasına ilişkin davada, eski milli futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığa örgüt üyeliğinden verilen ma..
Tamamı 30.5.2020

Polis Mahremi Karı Kocaya Hapis

30.05.2020 17:43 Gaziantep'te, FETÖ/PDY'ye yönelik davada örgütün emniyet mahrem yapılanmasında 'zümre başkanı' olduğu gerekçesiyle 8 yıl 9 ay, eşi de 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan sanığın inkarlarının delillerle çürütülmesi ge..
Tamamı 30.5.2020

İngiltere'ye Kaçmıştı Koronadan Öldü

09.05.2020 14:17 FETÖ'nün kilit ismi olarak bilinen ve araması bulunan Rahmi Bıyık, yaşadığı Londra'da koronavirüse (Covid-19) yakalandı. Bıyık tedaviye alınmasına karşın öldü. FETÖ'NÜN MALİ İŞLERDEN SORUMLU İMAMI OLARAK BİLİNİYORDU ..
Tamamı 9.5.2020

Kuleli: Gülen ve Doktorlarına Fezleke

09.05.2020 14:09 İstanbul'da, Kuleli Askeri Lisesi'nde öğrencilerin harp okuluna girmesine engel olan FETÖ'cüler hakkında fezleke düzenlendi. 6 Mayıs'taki gelişmeye göre, 15 Temmuz darbe girişiminde darbeye fiilen katılmakta etkin rol..
Tamamı 9.5.2020

Adliyeleri Ağ Gibi Sarmışlar

09.05.2020 14:53 Gaziantep'te FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, örgütün katip yapılanmasında 'öğretmen' konumunda kadın katiplerin sorumlusu eski hemşire S.Y. hakkında hazırlanan iddianamede, FETÖ'nün katip yapılanmasının ayrı..
Tamamı 9.5.2020

Fetö Yöneticilerine 17 Yıl Hapis

09.05.2020 14:42 Adana'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin görülen iki ayrı davada sözde 'bölge imamı'na 10 yıl, 'bölge talebe mesulüne' 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Sözde 'bölge tal..
Tamamı 9.5.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

09.05.2020 13:50 Ankara'da, Eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 4 sanıklı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davasına devam edildi. 30 Nisan'da Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutu..
Tamamı 9.5.2020

Adana 43 sanıklı Fetö davası

09.05.2020 13:40 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen ve aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da olduğu 13'ü tutuklu 43 sanığın yargıland..
Tamamı 9.5.2020

İsveç'e Kaçmıştı Koronadan Öldü

18.04.2020 14:12 15 Temmuz'da Gölcük Donanma Komutanlığı'nda FETÖ'nün sözde imamı olarak görev yapan ve darbe girişiminin başarısız olmasının ardından İsveç'e kaçan FETÖ'nün firari mahrem sorumlularından Bahattin Bican, koronavirüs sal..
Tamamı 18.4.2020

CHP'li Burak Oğuz davası

18.04.2020 13:42 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin üst düzey yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen ve Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP'li İbrahim Burak Oğuz, 'silahlı terör örgütün..
Tamamı 18.4.2020

Yıldız Teknik Davası Tekrar

18.04.2020 13:16 İstanbul'da, Fetullahçı Silahlı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yıldız Teknik Üniversitesi yapılanmasında, açığa alınan veya ihraç edilen aralarında ikisi profesör, akademisyenler ile memurların bulunduğu 21 sanık hakkında 'Si..
Tamamı 18.4.2020

Gezi İstinafta: Çarpıcı Tespitler

18.04.2020 13:16 İstanbul'da, 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Gezi olaylarıyla ilgili Osman Kavala'nın da aralarında olduğu 9 sanık hakkında verdiği beraat kararına karşı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan istinaf başvuru..
Tamamı 18.4.2020

Hakim-Savcı Eşe 7-8 Yıl Hapis

18.04.2020 13:06 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada eski savcı M.A.O.E'ye 8 yıl 9 ay, karısı eski hakim E.E.E'ye de 7 yıl 6 ay hapis kararının gerekçesinde, çiftin örgüt üyelerini yargı kurumlarına yerleştir..
Tamamı 18.4.2020

Balıkesir 5 sanıklı Darbe davası

18.04.2020 12:59 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davada eski üst düzey komutanların da aralarında bulunduğu biri 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Nisan'da Balıkesir 2. Ağır C..
Tamamı 18.4.2020

Darbede Alçak Uçuş davası

18.04.2020 12:51 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ni..
Tamamı 18.4.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.352.651