Tam
EskidenYeniye
 

Seçen generali kolladı, Baransu sustu!

İstanbul casusluk davasında sanık lehine bir belgeyi mahkemeye göndermeyerek örtbas ettiği ve hakkında paralel yapı ile bağlantılı olduğu iddiaları nedeniyle HSYK tarafından açığa alınan savcı Fikret Seçen'le ilgili bir örtbas iddiası daha gündeme geldi. Dün gece MİT TIR'ları soruşturmasında tutuklanan Tuğgeneral Hamza Celepoğlu'nun adının gazeteci Mehmet Baransu'nun yasadışı dinlenmesi iddialarına karıştığı, ancak savcı Seçen'in alt kademe görevlileri soruşturduğu halde Celepoğlu'na dokunmadığı, araştırmacı gazeteci Baransu'nun da her konuyu gündeme getirirken nedense bu konuda sessiz kaldığı ortaya çıktı. Bunda her üç ismin de cemaat yapılanmasıyla bağlantılı olmasının etkili olup olmadığı, HSYK'nın bu bulguları da Seçen dosyasına dahil edip etmeyeceği merak ediliyor. Celepoğlu'nun paralel yapının iki gözde generalinden biri olduğu, gelecekte Jandarma Genel Komutanı olmasının hedeflendiği ileri sürülüyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

30.11.2015 12:45 “Selam-Tevhid’de Kumpas’’ soruşturması kapsamında, MİT’e ait tırların durdurulması eylemiyle ilgili gözaltına alınıp darbe ve casusluk yapmak suçundan hakim karşısına çıkan Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu dün gece mahkemece tutuklandı.

Tuğgeneral Hamza Celepoğlu'na “silahlı terör örgütü kurma veya yönetme, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme" suçları yöneltildi. Celepoğlu, diğer iki isimle birlikte tutuklanarak askeri cezaevine yollandı.

BARANSU'NUN BALYOZ'DA DİNLENMESİ

Diğer yandan Celepoğlu'nun adı daha önce ilginç bir şekilde gündeme gelmişti. İlk defa Sabah'ın 21 Ocak 2015'te manşetinden dikkat çektiği bir tesadüf(!), Seçen ve Celepoğlu'nun farklı nedenlerle adlarının bugünlerde sık geçmesinin de etkisiyle bir kez daha gündeme geldi.

Hamza Celepoğlu'nun adı ilk kez Balyoz'da kumpas soruşturmasında tutuklanan gazeteci Mehmet Baransu'nun telefonlarının İstanbul'da dinlenmesi iddiasında geçti. Balyoz davasının başlamasına bir bavul belgeyi savcılığa getirmesiyle neden olan Baransu'nun Van'daki askeri yetkililerce de dinlendiği ortaya çıktı. Bu iki yerdeki iddialar üzerine iki soruşturma açıldı. İlki İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından İstanbul'da, diğeri ise Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Van'da.

İstanbul'daki soruşturmada savcılık, dosyada adı geçen dönemin İstanbul Jandarma Komutanı albay Celepoğlu hakkında HSYK'dan izin istedi. Cemaat yapılanmasının hakim olduğu o dönemin HSYK'sında 3. Daire soruşturma iznini verdi. Ancak dosya, o tarihte terör savcılığı ile ilgisi olmamasına rağmen geçtiğimiz günlerde açığa alınan dönemin İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Fikret Seçen'e tevdi edildi. Subaylarla ilgili gelen hemen her dosyada işlem yapan, hatta Gölcük Donanma Komutanlığı'ndaki aramalara bizzat katılmasıyla hatırlarda kalan Seçen, soruşturma sonunda Celepoğlu'na dava açılmasına gerek görmedi. Seçen, olayın tepesinde yer alan Albay Celepoğlu'nu 'suçsuz' bulurken, emrinde görev yapan istihbarat şubedeki personeli ise 'suçlu' buldu. Karar, Celepoğlu'nun "yoğun iş yükünün olduğu İstanbul'da talep edilen istihbari dinlemelerin tamamından bilgi sahibi olmasının mümkün olamayacağı" gerekçesine dayandırıldı. Ancak Celepoğlu'nun emrinde çalışan istihbarat şubedeki emekli Binbaşı Atilla Hakan Erdoğan, Cengiz Özbudak, Remzi Bakın ve Mehmet Yiğit hakkında ise dava açıldı.

BARANSU'NUN VAN'DA DİNLENMESİ

Baransu'yu yasa dışı olarak dinleten subaylardan biri de Van İl Jandarma Komutanı Albay Vecihi Halil İyigün oldu. İyigün ve emrindeki askerler 5 yıl 10 hapis cezasına çarptırıldı.

"ÜST RÜTBEDEN HABERSİZ YAPILAMAZ"

Van 1. Ağır Ceza Mahkemesi, İyigün'ün mahkumiyet kararının gerekçesinde, dinlemenin "İyigün'den habersiz yapılmış olması mümkün değil" derken, Savcı Seçen ise aksini söylüyor ve Celepoğlu hakkındaki 'takipsizlik' kararını "yoğun iş yükünün olduğu İstanbul'da talep edilen istihbari dinlemelerin tamamından bilgi sahibi olmasının mümkün olamayacağı" gerekçesine dayandırıyordu.

Yani Baransu'yu dinletenlerden İstanbul'daki üst rütbeli komutan albay takipsizlik ile kurtulurken, Van'daki komutan albay ise hapis cezası aldı.

PARALEL ÖRGÜTÜN GELECEKTEKİ GENELKURMAY BAŞKANI İDİ

Hapis cezası alan Albay İyigün terfi edemedi ve emekli oldu. Albay Celepoğlu ise kısa süre sonra tuğgeneralliğe terfi ettirildi ve Adana'ya Jandarma Bölge Komutanı atandı. Celepoğlu'nun paralel yapının iki gözde generalinden biri olduğu, gelecekte Jandarma Genel Komutanı olmasının hedeflendiği ileri sürülüyor.

Bu dinleme olayı haricinde Celepoğlu, beraberindeki 500'e yakın askerle Suriye'deki Türkmenlere MİT gözetiminde giden 7 yardım TIR'ını cemaat bağlantılı savcı Aziz Takçı'nın talimatı ile Adana'nın Ceyhan İlçesi'nde aratarak bir kez daha gündeme gelmiş ve soruşturmaya dahil edilmiş oldu.

BARANSU NEDENSE(!) OLAYI GİZLEDİ

Olayın ilginç bir ayrıntısı da bu kısmın, yani bu çifte standardın, başta dinlenen müşteki Baransu olmak üzere olayı bilen cemaat mensuplarınca özenle saklanmış olması. Albay Vecihi İyigün'ün dinleme yaptırmasıyla ilgili çok sayıda haber ve hatta PKK'lıları yargısızca infaz ettirdiği gibi farklı iddialar dahi Taraf gazetesinde yer almış. Albay Vecihi İyigün'ü hedef alan tam sekiz haber yayınlanmış Taraf'ta. (1-8) İlk ikisi ve sonuncusu (1,2,8) olmak üzere üç haber bizzat Baransu'dan gelmiş. Buna karşın Celepoğlu'nun dinleme yaptırması olayı Taraf'ta sadece kısa bir haberle yer almış. (9) Celepoğlu adeta geçiştirilmiş. Onunla ilgili başka bir haber yok. Yani araştırmacı-bavulcu-gazeteci Baransu, her konuyu gündeme getirip üzerine giderken nedense(!) Celepoğlu konusunda sessiz kalmış. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(1)"Jandarma sahte belgeyle dinliyor", 7 Aralık 2009, Taraf/Mehmet Baransu, Arsiv.taraf.com.tr/haber-jandarma-sahte-belgeyle-dinliyor-45205/
(2)"Sahte belgeyle dinlemeye Baransu’dan suç duyurusu", 10 Aralık 2009, Taraf, Arsiv.taraf.com.tr/haber-sahte-belgeyle-dinlemeye-baransudan-suc-duyurusu-45340/
(3)"Baransu'yu dinleyen askerlere ceza yağdı", 24 Mayıs 2011, Taraf, Arsiv.taraf.com.tr/haber-baransu-yu-dinleyen-askerlere-ceza-yagdi-71275/
(4)"Devletin parasıyla gizliliği alenen ihmal", 09 Haziran 2011, Taraf, Arsiv.taraf.com.tr/haber-devletin-parasiyla-gizliligi-alenen-ihmal-72208/
(5)"Albay iki PKK’lıyla bir sivili kurşuna dizdirdi", 08 Eylül 2011, Taraf/Selim Kemaloğlu, Arsiv.taraf.com.tr/haber-albay-iki-pkk-liyla-bir-sivili-kursuna-dizdirdi-77617/
(6)"Van’da askerlerin mahkûm olduğu dava emsal olabilir", 10 Şubat 2012, Taraf, http://arsiv.taraf.com.tr/haber-van-da-askerlerin-mahkum-oldugu-dava-emsal-86547/
(7)(PKK'lılarla birlikte infaz edilen gencin babasının) "Acısı hâlâ ilk günkü gibi", 25 Mayıs 2012, Taraf, Adem Kaya, Arsiv.taraf.com.tr/haber-acisi-hala-ilk-gunku-gibi-93468/
(8)"Albayın kusursuz faili meçhul planı", 30 Mart 2013, Taraf/Mehmet Baransu, Arsiv.taraf.com.tr/haber-albayin-kusursuz-faili-mechul-plani-119476/

(9)"Baransu’ya bir dinleme daha", 28 Aralık 2012, Taraf, Arsiv.taraf.com.tr/haber-baransu-ya-bir-dinleme-daha-111116/

TIR'cı komutana paralel kollama
Paralel yapı-19 Ocak (2014) TIR baskını ve soruşturması manşetlerimiz
Paralel yapı-Selam-Tevhit kumpası manşetlerimiz
Paralel yapı-22 Temmuz (2014) operasyonları '25 Aralık/Selam-Tevhid kumpasları' manşetlerimiz
Dündar TIR ihanetinden tutuklandı!

(30 Kasım 2015, 12:45), son güncel.: (01 Aralık 2015, 08:29)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7423    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Hakim-Savcı Eşe 7-8 Yıl Hapis

18.04.2020 13:06 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada eski savcı M.A.O.E'ye 8 yıl 9 ay, karısı eski hakim E.E.E'ye de 7 yıl 6 ay hapis kararının gerekçesinde, çiftin örgüt üyelerini yargı kurumlarına yerleştir..
Tamamı 18.4.2020

Balıkesir 5 sanıklı Darbe davası

18.04.2020 12:59 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davada eski üst düzey komutanların da aralarında bulunduğu biri 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Nisan'da Balıkesir 2. Ağır C..
Tamamı 18.4.2020

Darbede Alçak Uçuş davası

18.04.2020 12:51 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ni..
Tamamı 18.4.2020

Karlov suikastı davası

18.04.2020 12:46 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 28 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 31 ..
Tamamı 18.4.2020

7 Şubat iddianamesine kabul

28.03.2020 12:18 İstanbul'da, Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Türkiye Cumhuriyeti Hükumetine yönelik ilk darbe girişimi olduğu tespit edilen 7 Şubat 2012'de gerçekleştirilen MİT kumpasına ilişkin 14'ü tutukl..
Tamamı 28.3.2020

Kaşıkçı cinayetine 20 sanıklı dava

28.03.2020 12:14 İstanbul'da, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma sonucunda, 20 sanık hakkında iddianame düzenlenerek kamu davası açıldı. 25 Mart'taki gelişmeye göre, Washington Post yazarı Suud..
Tamamı 28.3.2020

Denizli: 1 Müebbet 32 Hapis Gerekçesi

28.03.2020 11:40 Denizli'de, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada ilk derece ve bölge adliye mahkemesinin verdiği beraat kararları Yargıtay 16. Ceza Dairesince bozulan 33 sanığın yeniden yargılandığı davada, anayasal düzeni ihlal e..
Tamamı 28.3.2020

Fetö yöneticisi 16 sanığa 135 yıl hapis

29.03.2020 20:39 Adana, Ankara, Antalya, Gaziantep ve İstanbul'da görülen Fetö davalarında bazıları örgütte yönetici konumunda görev yapan 16 sanığa toplam 135 yıl hapis cezası verildi. İşte kronolojik sıralamaya göre o davalarda yaşan..
Tamamı 29.3.2020

Kars: Darbeye 6 Hapis

28.03.2020 12:34 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddiasıyla 11 sanıktan 6'sına 14 ile 20 yıl arası hapis cezaları verildi. 20 Mart'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Pa..
Tamamı 28.3.2020

Efkan Ala'nın kaçırılması darbe davası

28.03.2020 10:45 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın kaçırılma teşebbüsüne ilişkin eski astsubay Süleyman Menteş'in yargılandığı dava, sanık ve müşteki ..
Tamamı 28.3.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

28.03.2020 11:21 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 09.03.2020 GÜNK..
Tamamı 28.3.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

28.03.2020 11:33 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulund..
Tamamı 28.3.2020

Alçak Uçuşa Müebbet Talebi

28.03.2020 11:37 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce ha..
Tamamı 28.3.2020

ABD Görevlisi Topuz'a 15 Yıl Talebi

28.03.2020 12:05 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisaklı eski polis müdürleri ve askerlerin yanı sıra firari eski savcı Zekeriya Öz'le irtibatı tespit edildiği iddiasıyla tutuklanan ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu gö..
Tamamı 28.3.2020

İzmir 145 sanıklı Darbe davası

28.03.2020 12:27 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 3'ü tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Mart'ta İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuk..
Tamamı 28.3.2020

Gülen'in sağ kolu Bekmezci davası

29.03.2020 11:25 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) sözde 'kadim abi, irşatçı' olarak nitelendirilen ve hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci hakim karşısına çıktı. 9 Mart..
Tamamı 29.3.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.177.490

Email