Tam
EskidenYeniye
 

Darbe davalarını böyle kirlettiler

Ergenekon, Balyoz ve benzeri davalardaki delil tartışmaları sitemizin en önemli bölümleri arasında yer aldı. Bu konudaki tartışmaları somut örneklerle birbiri ardınca ilgili bölümlerde sıralamaya çalıştık. Bilgiler giderek kabardı. Ancak 2013 sonunda başlayan 'Paralel Devlet Yapılanması' tartışmaları, bu tartışma sürecinde ortaya çıkan ve halen de artarak çıkmaya devam eden 'delil sahteciliği' bulguları bu kabarıklığı 'adeta' söndürdü. Darbelerle, Kontrgerilla ile hesaplaşıyoruz derken bir de bakmışız 'Paralel Örgüt' dibimizde duruyormuş..

Önceki haber title=Sonraki haber

05.12.2015 09:21 Ergenekon, Balyoz, Odatv ve benzeri davalarda deliller üzerinde sık sık tartışma yaşanması ve sahtecilik iddialarının gündeme gelmesi üzerine sitemize 3 yıl önce ilgili bölümleri ekleme gereği duymuştuk. Bu konudaki tartışmaları somut örneklerle birbiri ardınca ilgili bölümlerde sıralamaya çalıştık. Bilgiler giderek 'kabardı'. Ancak 2013 sonunda başlayan 'Paralel Devlet Yapılanması' tartışmaları sürecinde iddianamelere 'Fetullah Gülen Terör Örgütü' şeklinde geçmeye başlayan yapılanmanın varlığının tartışılmaz kanıtlarla ortaya çıkması, bu örgütün 'delil sahteciliği' yaptığına yönelik somut deliller, bu kabarıklığı 'söndürdü'. Süreç tersine döndü. "PYÖ/PYS" (Paralel Yapıdan Önce/Paralel Yapıdan Sonra) şeklindeki yeni kavram literatürümüze girmiş oldu.

2013 sonunda başlayan 'Paralel Yapı' tartışmaları 2015'in sonuna yaklaştığımız şu günlerde hız kesmedi. Türkiye'de inanılmaz gibi görünen olaylar yaşanıyor. Darbelerle, Derin Devlet Yapılanması ile, Kontrgerilla ile hesaplaşıyoruz derken bir de bakmışız bir başka derin yapı dibimizde duruyormuş!..

AVCI ÖRGÜTÜ HALİÇ'TE AVLADI

Aslında bu örgüte dair ilk tartışma 2013'ün sonundaki "17 Aralık Yolsuzluk Soruşturması" kumpası ile başlamış değil. Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, 'Haliç'te Yaşayan Simonlar: Dün Devlet Bugün Cemaat' isimli yeni kitabında yayınladığı bilgilerle ilk kez 20 Ağustos 2010 tarihinde tartışmayı başlattı. Ancak iddiaları o kadar şok ediciydi ki inanmak zor geldi.

Avcı'nın, 90'lı yılların sonunda emniyet istihbarat görevinde iken 28 Şubat darbecilerinin deşifre edilmesinde ve Susurluk kazasının altında devlet içi çetelerin kavgası olduğuna dair Meclis komisyonuna verdiği bilgiler, onun, darbecilerin sevmediği kamuoyunda ise saygı duyulan bir isim olmasını sağlamıştı. İşte böyle bir ismin şimdi Ergenekon ve benzeri darbe davalarında 'birdenbire' çok aykırı şeyler söylemeye başlaması kamuoyunda şaşkınlığa neden oldu. Saygınlığı ve geçmişte yaptıkları olmasa ciddiye alınmayacak 'absürd' iddialar üzerinde 'olabilir mi?' tereddütü doğdu. Herkes ilk anda bu şaşkınlığı yaşadı. "Neler oluyor böyle?" soruları soruldu.

SAĞCI POLİS MÜDÜRÜ SOLCU DAVADA SANIK OLDU

Ancak ilerleyen günlerde yeni gelişmeler geldi. Avcı, sol tabanlı "Devrimci Karargah" örgütü (DKÖ) isimli, o günlerde sık gündeme gelen Ergenekon bağlantılı bir terör örgütü soruşturmasında gözaltına alınıp tutuklandı. Ve Avcı'nın, kitabındaki bilgileri de işte bu nedenle, yani gözaltına alınmadan önce kendini masum, kendisini soruşturanları ise suçlu gösterip itibarsızlaştırmak için yaptığı dile getirilmeye başladı.

Bu görüş giderek ağırlık kazandı. Çünkü Avcı'nın suçluluğunu gösteren deliller ortaya çıktı. Bu terör örgütü ile bağlantısını, örgüt üyelerine polis takibinden kurtulma teknikleri öğrettiğini, yurtdışına kaçın uyarısı yaptığını gösteren delillerdi bunlar.

Avcı'nın ofisinde yapılan aramalarda çok sayıda ses kaydı, sahte kimlik-ehliyet-pasaport ve bir de kaleşnikof silah bulundu. Yurtdışına kaçmaya hazırlandığı iddia edildi. Ancak onun gibi tecrübeli bir istihbaratçının eğer kaçacaksa neden bu sahte belgeleri, kaleşnikofu ve ses kayıtlarını acemi biri gibi kolayca ele geçirilebilecek yerlerde bıraktığı sorusu da kafaları karıştırdı. Bu kafa karışıklığına dair kaleme aldığımız satırlar halen ilgili haberlerde durmaya devam etmektedir.

ACAYİP ŞEYLER OLUYOR

Avcı'nın suçlu olduğu kanaati kamuoyunda giderek pekişti. Hakkında peşpeşe terör davaları açıldı. Ülkücü yani "sağ görüşlü" dedikleri bir emniyet görevlisiyle aynı davada yargılanmayı kabul etmeyen "sol görüşlü" Devrimci Karargah örgütü (DKÖ) sanıkları duruşmaları terkettiler. Durumu protesto ettiler. Yani böyle ilginç olaylar da yaşandı.

Evet, görüldüğü gibi gerçekten de Türkiye'de ilginç olaylar yaşandı. Yaşanıyor. DKÖ sanıklarının yaşadığı şaşkınlığı kamuoyunun bir çok kesimi de yaşamaya başladı. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Acayip şeyler oluyor. Türkiye gibi bir ülkede yaşamak demek, başka hiç bir ülkede olmadığı kadar çok renkli ve acayipliklerle hayat boyu yaşamak demek.

BU DEMEK ŞU DEMEK DEĞİL

Ama bu demek, "Ergenekon, Balyoz ve bağlantılı darbe davaları çöktü" demek değil. Yani delillerin tümü sahte değil. Örneğin TSK'nın kabul ettiği bazı belgeler ile Balyoz sanıklarının saatlerce uzunluktaki ses kayıtları.. Bu ses kayıtlarını sanıklar da kabul ediyor, ancak onları ve belgeleri tevil etmeye çalışıyorlar. Oysa o kayıtlarda suç içeren konuşmalar var. Sıkıyönetime geçildiğinde "gözaltına" alınacak devlet görevlileri gibi. Bu sözlerin yasal olmadığını TSK yetkilileri dahi kabul etti. Ve Yargıtay da, Balyoz sanıklarının çoğu için yeniden yargılamada verilen beraat kararlarını onarken, sürpriz şekilde Çetin Doğan'la birlikte 7 sanığın dosyasını ayırdı. Çünkü aleyhlerindeki darbe oluşumunu gösteren deliller çok açık.

Balyoz'daki 7 sanık olayı belki de tek istisna.. En azından şimdilik. Çünkü bir çok dava paralel örgüt öne çıkarılarak örtbasa götürülüyor. "Albay Temizöz Faili Meçhuller" davası bu karışıklıkta beraatle sonuçlandı. Katledilenlerin yakınlarının umudu şimdi Yargıtay. Bir başka örnek Ergenekon davası. Yeniden yargılamada Ergenekon sanıkları beraat etti. Bu en büyük dava da Yargıtay'da temyiz aşamasında.

Bir başka çarpıcı örnek Malatya Zirve Yayınevi Katliamı davası.. Birçok davada olduğu gibi Zirve davasındaki sanıklar da 'akrabalarının' yetkililere ulaştırdığı harddiskten çıkan onca somut delillere, ses kayıtlarına ve diğer 'çok miktardaki' delillere rağmen 'paralel örgüt' tarafından suçlu gösterildiklerini iddia etmeye başladılar. Davanın gidişi öyle bir tuhaf hal aldı ki, olan kitabevinde vahşice öldürülen 3 kişiye olmuş oldu.

GEMİYİ EN SON KAPTAN TERKEDERMİŞ AMA..

Paralel yapı tartışmalarının ortaya çıkardığı yalın gerçek, delillerin arasına sahtelerinin yerleştirilmiş olduğudur. Bu bir gerçek. Bu kanaati güçlendiren deliller her geçen gün çoğalıyor. Süreç zincirleme şekilde gelişmeye, paralel örgütün deşifresi giderek ivme kazanmaya başladı. Öyle ki, Ergenekon, Balyoz ve bağlantılı davalarda deliller hakkında mahkemelere 'deliller doğru ve geçerlidir' diye görüş bildirmiş olan TÜBİTAK bilirkişileri ve hata hatta, o davaları açan savcılar dahi yurtdışına kaçmaya başladı. Bu kaçışlar öylesine önemli ve sembolik ki, tek başına kumpas şüphesini ispatlamaya yeterli olduğu da söyleniyor.

SUSMA SUSTUKÇA SIRA SANA GELECEK!

Paralel medya, örgütle ilgili hemen herşeye bir açıklama getirmeye ve savunma yapmaya çabalarken konu savcıların kaçışına gelince nedense sessizliğe bürünüyor. Oysa savcıların -ve tabi diğer tüm kritik isimlerin- kaçışı o kesimin diğer tüm savunmalarını çökertiyor. Bunun farkında değiller.

Ancak susmaya daha fazla tahammül edemeyenler de çıkmaya başladı. Ve tabi hemen o kesimce linç edilmeye maruz kaldılar.. Paralel medyadan bazı kalemler o kadar bunalmış olmalı ki, doğrudan Fetullah Gülen'e "Gel artık, yargılan. Senin yüzünden başkaları bedel ödüyor" demeye başladı.

Ergenekon soruşturmaları döneminde yapılmayan bir şey şimdi yapılıyor. Delillerin tartışmasız olmasına dikkat ediliyor. Zanlılar öylesine gözaltına alınmıyor. Zira, hedefteki örgüt, paralel örgüt.. Yargıya bir dönem hakim olan, hukuku en ince detaylarına kadar bilen -ama bunu uygulamamış olan- bir yargı yapılanmasına sahip. Delillerle araları çok iyi.. Sahtelerinin nasıl hazırlandığını, suç mahalline nasıl yerleştirildiğini, delil konusundaki tüm açıkları bildikleri için yetkililer bu örgüte karşı dikkatli hamleler yapmaya çalışıyor. Delillerin tartışmaya yol açmayacak açıklıkta olması gerekiyor. Paralel örgüt en ufak bir açığı bile affetmiyor, istismar etmeye çalışıyor.

Evet Hanefi Avcı'nın paralel yapılanmayı ilk kez gündeme getirmesinden yola çıkıp paralel örgütün açıkları affetmediğine geldik. Laf lafı açıyor. Aslında paralel yapıyı da ilk kez Hanefi Avcı gündeme getirmiş değil. İlk kez bir akademisyen, Doç.Dr. Necip Hablemitoğlu 90'lı yılların sonunda bu yapıya dikkat çekmiş. Adeta avaz avaz bağırmış.. O dönemde açılan ve Fetullah Gülen'in yurtdışına kaçmasına da yol açan davada Hablemitoğlu'nun araştırmaları delil olmuş. Bir suikast ile de 2002'de öldürülmüş. Ama bunlara girersek konu uzar da uzar. Hablemitoğlu ve paralel yapıyla ilgili geniş bilgileri 'gruplandırılmış' haberlerimizde bulabilirsiniz.

DELİLLERİN İÇİNE ETTİLER

Çok şeyler söylenebilir bu konuda. Son söz olarak, Ergenekon, Balyoz ve diğer davalardaki delillerin üzerine en hafif tabirle "leke" düşmüştür. Bir bardak sütün içine düşen bir damla pislik nasıl o sütten soğutursa insanı, paralel örgüt de bu etkiye yol açmıştır. Geriye ise Zirve'de ya da şurda burda vahşice katledilmiş "yerdeki" masum kurbanlar kaldı. O kurbanların yakınlarının laneti ise "yerde" kalmayacak. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

ERGENEKON VE BALYOZ DAVALARINDA DELİL TARTIŞMALARI
ODATV DAVASINDA YAŞANAN DELİL TARTIŞMALARI

PARALEL YAPI İLE İLGİLİ 'GRUPLANDIRILMIŞ' HABERLERİMİZ
PARALEL YAPI İLE İLGİLİ TÜM HABERLERİMİZ
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar manşetlerimiz
Paralel yapı-TÜBİTAK'taki uzantıları manşetlerimiz
Paralel yapı-TİB'deki uzantıları manşetlerimiz
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar manşetlerimiz
Paralel yapıya dair deliller manşetlerimiz
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları

(05 Aralık 2015, 09:21)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7437    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.702.021