Tam
EskidenYeniye
 

Paralel polislere 13 ilde 27 gözaltı

İstanbul merkezli 13 ilde paralel yapıya yönelik operasyon başlatıldı. Halen devam eden operasyonlarda eski Mali Şube Müdür Yardımcısı Yasin Topçu ve eski Başkomiser Mehmet Akif Üner'in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında 27 kişi hakkında gözaltı kararı olduğu bildiriliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

08.12.2015 07:34 İstanbul merkezli 13 ilde operasyon düzenlendi. Eski Mali Şube Müdür Yardımcısı Yasin Topçu ve Eski Başkomiser Mehmet Akif Üner'in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

İŞTE DETAYLAR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele ve Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, eski emniyet mensuplarına İstanbul ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu 13 ilde operasyon düzenledi. 27 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı, bunlardan çoğunun gözaltına alındığı, bazılarına ise ulaşılamadığı öğrenildi. Gözaltına alınan şüpheliler, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Zanlılar sorgulanmak üzere Fatih, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

OPERASYONLAR 17 ARALIK KAPSAMINDA

Operasyonların 17 Aralık 2013 tarihinde paralel örgütün hükümeti devirmek amacıyla kurguladığı "yolsuzluk ve rüşvet" kumpas soruşturması kapsamında olduğu, gözaltına alınan emniyet mensuplarının 17-25 Aralık operasyonlarını yürüten isimler olduğu belirtiliyor.


Eski İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Yasin Topçu

GÖZALTINA ALINANLAR

Haklarında gözaltı kararı çıkarılan isimlerden 18'i gözaltına alındı. Diğer 9 kişiden Hamza Tosun gibi bazılarına adreslerinde ulaşılamadı, Yakub Saygılı gibi bazı isimler için de halen başka bir suçtan cezaevinde tutuklu oldukları gerekçesiyle işlem yapılmadı.

İşte gözaltına alınan isimler:

Mehmet Yeşilkaya (Eski Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanı)
Osman Balcı (Eski Tokat Emniyet Müdürü, KOM Daire Başkan Yardımcısı)
Alparslan Çalışkan (KOM Daire Şube Müdürü)
Yasin Topçu (Eski İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı)
Fatih Yardım (Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde komiser)
Hayri Akın (Karabük Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğünde görevli başpolis)
Mehmet Akif Üner (Başkomiser)
M.Y. (Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nde görevli şube müdürü)
Ö.A. (Tokat Emniyet Müdürlüğü'nde görevli görevli polis memuru)
Ahmet Usta (Van İl Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan polis memuru)
M.S.S. (Bilecik İl Emniyet Müdürlüğünde görevli komiser yardımcısı)
E.K. (Erzincan Kemah İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde polis memuru)

Bu isimlerden Yasin Topçu ve Mehmet Akif Üner daha önce 22 Temmuz (2014) soruşturması kapsamında da gözaltına alınmış, daha sonra serbest bırakılmışlardı.

FİRAR EDEN YA DA KENDİLERİNE ULAŞILAMAYANLAR

Hamza Tosun (Eski İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı)

BAŞKA SUÇTAN TUTUKLU OLUP GÖZALTI LİSTESİNDE BULUNANLAR

Gözaltı listesinde isimleri bulunan bazı polislerin daha önce başka suçtan tutuklanıp cezaevine konuldukları öğrenildi. 10 civarında olduğu ileri sürülen bu isimlerin cezaevinden doğrudan adliyeye getirilecekleri ve savcı tarafından ifadelerinin alınacağı öğrenildi.

İşte o isimlerden bazıları:

Yakub Saygılı (17 Aralık yolsuzluk fezlekesini hazırlayan eski Mali Şube Müdürü)
Nazmi Ardıç (Eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü)
Hüseyin Korkmaz (Komiser)

OPERASYON YAPILAN İLLER

İstanbul (merkez), Ankara, Batman, Bilecik, Bolu, Diyarbakır, Erzurum, Kars, Kocaeli, Nevşehir, Şanlıurfa, Tokat ve Van.

SAVCISI YURTDIŞINA KAÇAN YOLSUZLUK DOSYASI!

17 Aralık 2013 tarihinde, Başsavcıvekili Zekeriya Öz'ün önderliğinde İstanbul Mali Suçlarla Mücadele ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonda, AK Parti'li ya da ona yakın işadamları, bürokratlar, banka müdürü, çeşitli düzeylerde kamu görevlileri ile 3 bakan çocuğunun olduğu kişiler hakkında görevi kötüye kullanma, rüşvet, ihaleye fesat karıştırma ve kaçakçılık suçlamasıyla operasyon yapılmıştı.

17 Aralık operasyonlarının hükümeti seçimler öncesi kamuoyunda itibarsızlaştırmak ve seçim mağlubiyeti yaşatarak devirmek ana hedefine sahip olduğu ileri sürüldü. Yerel seçimlere 3 ay kala düzenlenmesi kafa karıştıran ve ilk başta görülebilen bir ayrıntıydı.

Ancak bunun dışında operasyonlarda kafaları karıştıran başka hususlar da ortaya çıktı.

Örneğin Savcı Öz'ün birbirinden bağımsız, birbiriyle bağlantısı olmayan 3 ayrı yolsuzluk iddiasını soruşturma dosyasında biraraya getirip gözaltılar yapmaya kalkışmasıydı. Biri, Fatih Belediye Başkanlığı'ndaki sözde ihale yolsuzluğu yapıldığı soruşturması, diğeri TOKİ inşaatlarında sözde yolsuzluk yapıldığı soruşturması, üçüncüsü de işadamı Rıza Sarraf ve AK partili 3 bakanın çocuklarının karıştığı iddia edilen soruşturma dosyası idi. Bu üç dosyanın aceleyle biraraya getirildiği ve operasyon düğmesine basıldığı anlaşılıyordu.

Kafa karıştıran bir başka detay, sadece İstanbul'da değil İzmir ve Ankara'da da AK Partili belediyelere yönelik başka yolsuzluk soruşturmalarının aynı günlerde başlatılması oldu. Birileri belli ki durmuş durmuş, seçimlere 3 ay kala yurt çapında aynı günlerde düğmelere basmıştı. Yani, bir soruşturma olsa ve onun çeşitli illere yansıması olsa, gözaltı dalgalarının eş zamanlı ya da peşpeşe başlatılması anlaşılabilir bir gelişme sayılabilirdi. Ancak öyle olmadı. Birbirinden bağımsız çok sayıda dosya aynı anda işleme konuldu.

Kafa karıştıran bir başka detay bir hafta sonra geldi. İstanbul savcısı Muammer Akkaş 25 Aralık'ta AK Partili üst düzey isimlere yönelik "terör" suçlamasıyla bir gözaltı dalgasını başlatmaya kalkıştı.

Görüldüğü gibi işin adeta cıvcığını çıkardılar.

Bir başka detay daha var kafa karıştıran. Ya da belki tüm bu gelişmelerin birbiriyle organize olduğunu gösteren.. O da, bu operasyon dalgalarının dershanelerin kapatılacağı kararından hemen sonra gelmesi idi. Basını takip edenler hatırlayacaktır, o günlerde cemaat için hayati önemde olan dershanelerin kapatılması kararına karşı cemaatin misilleme yapmaya hazırlandığı konuşuluyordu. Bu misillemenin de belki bir ses kaydının, belki bir seks kasetinin medyaya sızdırılması şeklinde olacağı bekleniyordu. Ancak yolsuzluk soruşturmaları fırtınası şeklinde geldi.

Başbakanın ya da bakanların dahi haberdar olmadığı kendilerine yönelik bu soruşturma dosyalarından cemaat medyası mensuplarının ise haberdar olduğunu gösteren çarpıcı deliller ortaya çıktı. Eski polis yetkilisi gazeteci Emre Uslu'nun 4 ay önceki bir tweeti bunu gösteriyordu. Buradan anlaşılan, cemaat savcıları hükümeti yolsuzluk dosyaları sıkıştırmak ve devirmek amacıyla aylar öncesinden hazırlık yapmaktaydılar. Emre Uslu'nun tweeti yolsuzluk kumpası dosyasına önemli bir delil olarak girdi. Çok sayıda başka deliller de çıktı. İtirafta bulunan polis yetkilileri ise en önemli delilleri verdiler savcılara. Ve ilerleyen süreçte 22 Temmuz 2014 tarihinde bu kez yolsuzluk soruşturmalarında rol alan emniyet müdürlerine yönelik çok geniş çaplı gözaltı dalgaları başladı. Bugünkü operasyonların da bu kapsamdaki devam operasyonları olduğu belirtiliyor.

Hükümetin tepkisi sert oldu. Başbakan Erdoğan, bu soruşturmaların komplo olduğunu, asla teslim olmayacaklarını ve paralel yapı ile sonuna kadar mücadele edeceklerini açıkladı. Erdoğan hiç olmadığı kadar sert demeçler vermeye başladı. Topluluklara yaptığı konuşmalar büyük destek gördü. Ardından İçişleri Bakanlığı Emniyet'te büyük çapta görevden alma ve yer değişiklikleri yapmaya başladı. Benzer bir girişim, daha kısıtlı çapta HSYK eliyle yargıda yapıldı. Paralel yapıya karşı giderek ivme kazanan bir mücadele başlatıldı.

Sürecin son adımı denilebilecek gelişme ise, Savcı Zekeriya Öz'ün yurtdışına kaçması oldu. Kamuoyundaki yaygın kanaate göre, Zekeriya Öz'ün kaçması dahi tek başına paralel örgütün ve kumpaslarının varlığına en büyük delillerden birini teşkil ediyor. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

14 POLİSE TUTUKLAMA TALEBİ

10.12.2015 22:04 Takipsizlikle sonuçlanan 17 Aralık soruşturmasında usulsüzlük yaptıkları ve kumpas kurdukları iddiasıyla bazı emniyet mensuplarına yönelik başlatılan soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 25 şüpheliden 14'ü tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ve Mali Suçlarla Mücadele şube müdürlükleri ekiplerince İstanbul merkezli 13 ilde emniyet personeline yönelik ortaklaşa düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 27 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde işlem gören 7 şüpheliden 2'si savcılık talimatıyla serbest bırakılırken, 5'i adliyeye sevk edildi. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde sorgulanan 20 şüpheli de adliye sevk edildi. Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Ekrem Aydıner'in ifadesini aldığı 25 şüpheliden, aralarında dönemin İstanbul Mali Şube Müdür Yardımcısı Yasin Topçu ile aynı şubede başkomiser olarak görev yapan Mehmet Akif Üner ile dönemin İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Yeşildağ'ın da aralarında bulunduğu 14'ü tutuklanma istemiyle nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakub Saygılı, yardımcısı Kazım Aksoy, Kom Daire Başkan Yardımcısı Osman Balcı'nın da aralarında bulunduğu 12 kişi savcılıkça serbest bırakıldı.

ŞÜPHELİ POLİSLER MAHKEMECE SERBEST BIRAKILDI

12.12.2015 23:40 17 Aralık yolsuzluk kumpası soruşturması sebebiyle gözaltına alınan polislerden tutuklama talebiyle hâkimliğe sevk edilen 14 kişinin tümü serbest bırakıldı. Hakim Maksut Karakulak kararında, savcının polislere yönelttiği terör suçlamasına dair dosyada somut delil ve emarelerin bulunmadığını kaydetti. İki yıl önce yolsuzluk soruşturmasına takipsizlik veren savcı Ekrem Aydıner tarafından yürütülen soruşturma kapsamında geçtiğimiz salı günü 13 ilde düzenlenen operasyonda 27 kişi gözaltına alınmıştı. 13 kişi emniyet ve savcılık ifadelerinin ardından serbest kalırken 14 polis tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hâkimliğine sevk edilmişti.

(08 Aralık 2015, 07:34), son güncel.: (12 Aralık 2015, 23:40)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7446    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Yıldız Teknik Fetö davası

30.05.2020 15:37 İstanbul'da, Fetullah Gülen Silahlı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yıldız Teknik Üniversitesi yapılanmasında, açığa alınan veya ihraç edilen aralarında 2'si profesör, akademisyenler ile memurların bulunduğu 21 sanığın 'Silahl..
Tamamı 30.5.2020

FETÖ Futbolcularına Hapis Gerekçesi

30.05.2020 15:27 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün futbol yapılanmasına ilişkin davada, eski milli futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığa örgüt üyeliğinden verilen ma..
Tamamı 30.5.2020

Polis Mahremi Karı Kocaya Hapis

30.05.2020 17:43 Gaziantep'te, FETÖ/PDY'ye yönelik davada örgütün emniyet mahrem yapılanmasında 'zümre başkanı' olduğu gerekçesiyle 8 yıl 9 ay, eşi de 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan sanığın inkarlarının delillerle çürütülmesi ge..
Tamamı 30.5.2020

İngiltere'ye Kaçmıştı Koronadan Öldü

09.05.2020 14:17 FETÖ'nün kilit ismi olarak bilinen ve araması bulunan Rahmi Bıyık, yaşadığı Londra'da koronavirüse (Covid-19) yakalandı. Bıyık tedaviye alınmasına karşın öldü. FETÖ'NÜN MALİ İŞLERDEN SORUMLU İMAMI OLARAK BİLİNİYORDU ..
Tamamı 9.5.2020

Kuleli: Gülen ve Doktorlarına Fezleke

09.05.2020 14:09 İstanbul'da, Kuleli Askeri Lisesi'nde öğrencilerin harp okuluna girmesine engel olan FETÖ'cüler hakkında fezleke düzenlendi. 6 Mayıs'taki gelişmeye göre, 15 Temmuz darbe girişiminde darbeye fiilen katılmakta etkin rol..
Tamamı 9.5.2020

Adliyeleri Ağ Gibi Sarmışlar

09.05.2020 14:53 Gaziantep'te FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, örgütün katip yapılanmasında 'öğretmen' konumunda kadın katiplerin sorumlusu eski hemşire S.Y. hakkında hazırlanan iddianamede, FETÖ'nün katip yapılanmasının ayrı..
Tamamı 9.5.2020

Fetö Yöneticilerine 17 Yıl Hapis

09.05.2020 14:42 Adana'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin görülen iki ayrı davada sözde 'bölge imamı'na 10 yıl, 'bölge talebe mesulüne' 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Sözde 'bölge tal..
Tamamı 9.5.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

09.05.2020 13:50 Ankara'da, Eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 4 sanıklı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davasına devam edildi. 30 Nisan'da Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutu..
Tamamı 9.5.2020

Adana 43 sanıklı Fetö davası

09.05.2020 13:40 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen ve aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da olduğu 13'ü tutuklu 43 sanığın yargıland..
Tamamı 9.5.2020

İsveç'e Kaçmıştı Koronadan Öldü

18.04.2020 14:12 15 Temmuz'da Gölcük Donanma Komutanlığı'nda FETÖ'nün sözde imamı olarak görev yapan ve darbe girişiminin başarısız olmasının ardından İsveç'e kaçan FETÖ'nün firari mahrem sorumlularından Bahattin Bican, koronavirüs sal..
Tamamı 18.4.2020

CHP'li Burak Oğuz davası

18.04.2020 13:42 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin üst düzey yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen ve Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP'li İbrahim Burak Oğuz, 'silahlı terör örgütün..
Tamamı 18.4.2020

Yıldız Teknik Davası Tekrar

18.04.2020 13:16 İstanbul'da, Fetullahçı Silahlı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yıldız Teknik Üniversitesi yapılanmasında, açığa alınan veya ihraç edilen aralarında ikisi profesör, akademisyenler ile memurların bulunduğu 21 sanık hakkında 'Si..
Tamamı 18.4.2020

Gezi İstinafta: Çarpıcı Tespitler

18.04.2020 13:16 İstanbul'da, 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Gezi olaylarıyla ilgili Osman Kavala'nın da aralarında olduğu 9 sanık hakkında verdiği beraat kararına karşı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan istinaf başvuru..
Tamamı 18.4.2020

Hakim-Savcı Eşe 7-8 Yıl Hapis

18.04.2020 13:06 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada eski savcı M.A.O.E'ye 8 yıl 9 ay, karısı eski hakim E.E.E'ye de 7 yıl 6 ay hapis kararının gerekçesinde, çiftin örgüt üyelerini yargı kurumlarına yerleştir..
Tamamı 18.4.2020

Balıkesir 5 sanıklı Darbe davası

18.04.2020 12:59 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davada eski üst düzey komutanların da aralarında bulunduğu biri 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Nisan'da Balıkesir 2. Ağır C..
Tamamı 18.4.2020

Darbede Alçak Uçuş davası

18.04.2020 12:51 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ni..
Tamamı 18.4.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.285.052