Tam
EskidenYeniye
 

İşte 73 kişilik lider kadrosu

Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik en büyük soruşturmada ilk gözaltı dalgasına hedef olan 73 kişilik lider kadrosu isimlerinin tamamı ortaya çıktı.

Önceki haber title=Sonraki haber

14.12.2015 11:10 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik en büyük soruşturmada detaylar ortaya çıkmaya başladı. Örgüte yönelik "ana" ya da diğer adıyla "çatı" soruşturma olarak adlandırılan soruşturmada ilk gözaltı dalgasının hedefinde 73 kişilik lider kadrosu yer alıyor. Büyük bir kısmını ilk günden yayınladığımız lider kadrosu isimlerinin tamamı belli oldu.

SADECE 6 KİŞİ YAKALANABİLDİ, 67 İSİM FİRARDA

Bu kişilerden 5'i ilk aşamada gözaltına alındı: Kazım Avcı, İlhan İşbilen, Dilaver Azim, Cemal Türk ve Ali Çelik. Ancak şüpheli Ali Çelik'in yerine isim benzerliği nedeniyle yanlışlıkla bir başka Ali Çelik'in gözaltına alındığı, tutuklama aşamasında bu durumun farkedilip mahkemece serbest bırakıldığı ileri sürüldü. Böylece ilk aşamada listedekilerden sadece 4'ü gözaltına alınmış oldu. Bu isimlerden Cemal Türk savcılık talimatıyla emniyetten serbest bırakılırken Avcı, İşbilen ve Azim tutuklandı.

Listedeki bir başka isim olan Abdülkadir Aksoy daha sonra teslim oldu. Diğer bir isim olan Hidayet Karaca ise Tahşiye davasında tutuklu olarak cezaevinde bulunuyor. Dolayısıyla geriye kalan 67 kişiye henüz ulaşılamamış bulunuyor. Bu şüphelilerin büyük çoğunun daha önce yurtdışına firar etmiş olduğu tespit edildi. Bazılarının ise yurtiçinde saklanmaya çalıştığı tahmin ediliyor.

Savcılığın tespitlerine göre örgütü ayakta tutan 73 şüphelinin isimleri, örgüt içindeki konumları ve diğer detaylar ise şu şekilde:


1-FETULLAH GÜLEN: Yurtdışında. Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/ PDY) lideri.


2-ABDULLAH AYMAZ: 6.09.2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Fetullah GÜLEN ile birlikte hareketi ilk kuranlardan. Yüksek istişare heyeti içinde yer alıyor. 1997 yılında Fetullah GÜLEN'in Papa II Jean Paul'ü Vatikan'da ziyaret edenler arasında bulundu. Zaman Gazetesi Avrupa Koordinatörü.


3-ABDÜLLETİF TAPKAN: 11.10. 2014 tarihinde yurtdışına kaçtı. Öğretmen. Osman Hilmi ÖZDİL'den sonraki emniyet imamı. Pensilvanya'ya Fetullah GÜLEN ile görüşmeye gitti.4-AHMET CAN: 21.02.2014 tarihinde yurtdışına kaçtı. Avukat. Üniversite yıllarından itibaren yapı içinde yer aldı. FETÖ/PDY'nin yargıdan sorumlu imamıydı. Türkiye'de yargı organlarında bulunan elemanlarına Fetullah GÜLEN'in bilgisi dahilinde doğrudan talimat vererek davaların sonucunu etkiliyordu.


5-AHMET KARA: O8.08.2014 tarihinde yurtdışına kaçtı. Esnaf. Yargı imamlarından.


6-AHMET KURUCAN: Şirket Ortağı. Zaman Gazetesi yazarı. Gülen'in yanında kaldı ve PDY adına aktif görev yaptı.


7-AHMET ŞAHİNALP: 25 05.2014 tarihinde yurtdışına kaçtı. Almanya İmamı.


8-ALAEDDİN KAYA: Zaman Gazetesinin kurucularından. Gülen ile birlikle Papa II. Jean Paul'u ziyaret ederek elini öptü.


9-ALİ ÇELİK: 25.08 2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Samanyolu TV'nin Yönetim Kurulu Başkanı. Paralel Yapıya bağlı birçok şirkette etkin görev üstlendi. 2012 yılından itibaren Bank Asya Yönetim Kurulu Üyesi.


10-BARBAROS KOCAKURT: 07.08.2014 tarihinde yurtdışına kaçtı. Fetullah Gülen'e bağlı tüm organizasyonların başındaki isimdi. Örgüt içinde gelen bilgi akışını sağlıyordu. İstanbul İl İmamlığı yaptığı.


11-CEMAL TÜRK (SAVCILIKÇA SERBEST BIRAKILDI): Isparta Gölcük dershanesinde görev yaptı. Örgütün üst düzey sorumlularından.


12-CEMAL UŞAK: Örgüt açısından yüksek önem arz eden Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın Başkanı.


13-CEMİL KOCA: 04.12.2014 tarihinde yurtdışına kaçtı. Ankara'daki paralel okullardan sorumluydu. 2014 yılına kadar Ankara il imamı olarak faaliyet gösterdi. İşadamlarından himmet adı altında yüklü miktarda paralar topladı.


14-CEVDET TÜRKYOLU: Örgütün en önemli isimlerinden. Gülen’den sonraki 2'nci adamı olarak biliniyor. Örgütün illegal alanlarından sorumlu. Gülen'in mahrem sırlarını biliyor ve örgütün illegal para kasasını tutuyor. Fetullah Gülen'in korumalığını yaptı ve aldığı talimatları örgüt üyelerine iletti. Gülen'in kardeşi Seyfullah Gülen'in kızı Mebrüke TÜRKYOLU ile evli. Örgütün kaset ve seks montajlama işini yapan bilgi işlem kısmı sorumlusu Emre ERUS'un dayısı .


15-DİLAVER AZİM (TUTUKLANDI): Örgütün para kasası.


16-EKREM DUMANLI: Yurtdışına kaçtı. Zaman gazetesi eski yöneticisi. Örgütün medya sorumlusu.


17-HALİT ESENDİR: 10.09.2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Şirket Ortağı. Örgütün Türkiye'deki kuruluşlarda (Zaman, Samanyolu, Aksiyon çeşitli görevler yürüttü. Ayrıca Afganistan ve Pakistan'da sorumlu düzeyde faaliyet yürüttü.


18-HAMDULLAH BAYRAM ÖZTÜRK: 23.01.2011 tarihinde yurtdışına kaçtı. Güney Amerika imamı.


19-HARUN TOKAK: 10.10 2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. İsrail İmamı. İsrail'de ikamet ediyor ve örgütün İsrail ile olan irtibatını sağlıyor.


20-HİDAYET KARACA (TAHŞİYE DAVASINDA TUTUKLU): Tahşiye Kumpası tutuklusu olarak cezaevinde. Samanyolu TV eski yöneticisi. Örgütün görsel yayın sorumlusu.


21-HÜSEYİN KARA: 21.11.2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Emekli din kültürü öğretmeni. Ankara'da sorumlu düzeyde faaliyet yürüttü. Ayrıca Uzakdoğu imamı olarak görev yaptı.


22-İBRAHİM KOCABIYIK: 04.10.2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Fetullah Gülen'in ilk talebelerinden ve örgütün genel yetkililerinden. Gülen'e bağlılığı ile biliniyor. Örgüt içinde denetmenlik ve müfettişlik yapıyordu.


23-İLHAN İŞBİLEN (TUTUKLANDI): Ak Parti eski İzmir Milletvekili. 17-25 Aralık darbe girişimlerinin ardından partiden istifa etti. Samanyolu TV ve Zaman Gazetesi'nde Genel Müdür olarak görev yaptı. Örgütün üst düzey sorumlularından.


24-İRFAN YILMAZ: 30.09.2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Örgüte bağlı İzmir Şifa Üniversitesi Biyoloji Bölümü Zooloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi. Şifa Üniversitesi Mütevelli Heyeti içinde faaliyet yürüttü.


25-İSMAİL BÜYÜKÇELEBİ: 06.09.2010 tarihinde yurtdışına kaçtı. ABD İmamı. İzmir Basmane'de örgütün ilk faaliyetlerini yürüten ve Fetullah Gülen'e ilk yemin eden kişilerden. 2010 tarihinde yurtdışına çıkış yaptı. Halen ABD'de olduğu sanılıyor.


26-İSMAİL CİNGÖZ: Belçika FEDACTIO [Aktif Demekler Federasyonu) Genel Başkanı, aynı zamanda Kimse Yok Mu Derneği'nin Genel Başkanı. Örgütün Avrupa'da faaliyet yürüten üst düzey imamlarından.


27-İSMET AKSOY: 22.10.2014 tarihinde yurtdışına kaçtı. Örgüte bağlı Turgut Özal Üniversitesi'nde Mütevelli heyetinde görev yaptı. Aynı zamanda FETÖ'nün Türkiye Mütevelli Heyeti içinde finansal sorumlulardan. Örgütün Asya-Avrupa-Afrika kıtalarının sorumlu denetçisi. Örgütün “Baş Yüceler Şurası”nda yer alıyor ve emniyet imamı Osman Hilmi Özdil'i yönetiyordu.


28-KAZIM AVCI (TUTUKLANDI): Fetullah Gülen'in halasının oğlu. Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı ve TBMM Genel Sekreterliği'nde çalıştı. Mehmet Akif Kültür Derneği'nde üst düzey kamu görevlilerine sohbet imamlığı yaptı. Örgüte bağlı kamu görevlilerinin tayin işlerinde söz sahibiydi.


29-MEHMET ALİ ŞENGÜL: 28.08.2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Eski Türkiye imâmı. GÜLEN ABD'ye gittiğinde yerine vekil olarak geçti.


30-MEHMET ERDOĞAN TÜZÜN: 01.10.2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. İlim Yayma Vakfı çalışanı. Örgütün en yüksek karar mercii olan Tayin ve İstişare Heyetinde yer aldı.


31-MEHMET HANİFİ SÖZEN: 29.11.2014 tarihinde yurtdışına kaçtı. Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği Başkanlığı yaptı. 2010 KPSS sorularının çalınması soruşturmasında şüpheli.


32-MUAMMER TÜRKYILMAZ: 01.09.2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Asya İmamı. TÜRKMENİSTAN'da ikamet ediyor.


33-MURAT KARABULUT: 04.02.2014 tarihinde yurtdışına çıkış yaptı. Asya İmamı.


34-MUSTAFA MUHAMMET GÜNAY: 03.11.2015 tarihinde yurtdışına çıktı. TUSKON Genel Sekreteri. Fetullah Gülen ABD'ye gitmeden önce Gülen'i ABD Büyükelçisi ile görüştüren kişi.


35-MUSTAFA ÖZCAN: 30.07.2014 tarihinde yurtdışına çıkış yaptı. İkinci lider, fiili örgüt yöneticisi.


36-MUSTAFA TALAT KATIRCIOĞLU: 13.01.2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Bank Asya'da Yönetim Kurulu Başkan vekilliği yaptı. Gülen'in yakın arkadaşı Ali Katırcıoğlu'nun oğlu. PDY'nin birçok yayın organı içinde faaliyet gösterdi.


37-MUSTAFA YEŞİL: Örgüt yönetim kadrosunda faaliyet yürüttü. FETÖ açısından yüksek önem arz eden Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın Başkanıyken 1 Aralık 2015'te istifa ederek, yerini Cemil UŞAK isimli örgüt mensubuna bıraktı.


38-NACİ TOSUN: 06.08.2014 tarihinde yurtdışına kaçtı. Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı. Yapının en üst düzey oluşumu olan Tayin ve İstişare Heyeti içinde yer aldı.


39-NECDET İÇEL: 16.10.2014 tarihinde yurtdışına kaçtı. Gülen'in ilk talebelerinden. İzmir Müftülüğünden emekli oldu. Afrika kıta sorumlusuydu.


40-OSMAN HİLMİ ÖZDİL: 05.02.2014 tarihinde yurtdışına kaçtı. Görünürdeki mesleği sigortacılık. Örgütün Emniyet İmamı. "Kozanlı Ömer" lakabıyla bilinir. Bir istihbarat ajanı gibi takıntı derecesinde dikkatlidir. Ama bir hatası örgüte büyük darbe vurulmasına neden oldu. 2007 yılında ABD'ye girişinde içinde kozmik bilgilerin bulunduğu laptop bilgisayarına FBI el koydu. İçinde cemaatin Türkiye'deki devlet örgütlenmesinin detayları yer alıyordu. FBI, laptopu Türk yetkililere iletti. Örgütün AK Parti hükümetine karşı ilk kalkışmasında etkin rol oynadı. 7 Şubat 2012 MİT krizinde Hakan Fidan ve diğer MİT yetkililerinin gözaltına alınması yoluyla Başbakan Erdoğan'a yönelik darbe girişiminde karar vericiler arasında yer aldı.41 OSMAN KARAKUŞ: 22 09.2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Yargıdan sorumlu ikinci imam. EGM 1. Hukuk Müşavirliği, bir dönem TFF Tahkim Kurulu Üyeliği ve POL-SAN Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.


42-ÖNDER AYTAÇ: 17.11.2014 tarihinde yurtdışına kaçtı. Eski Polis Akademisi görevlisi. Taraf gazetesi eski yazarı.


43-RAHMİ BIYIK: Hür Sanatçı ve İş Adamları Derneği HÜRSİAD Yönetim Kumlu Başkanlığı yaptı. TUSKON'a bağlı Anadolu İş Adamları Derneği (ANFED) üyesi.


44-REŞİT HAYLAMAZ: 29.09 2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. İlahiyatçı. Cihan Haber Ajansı Eski Genel Müdürü. Samanyolu TV'de çalıştı. Ekim 2014 itibariyle Kaynak Holding’e bağlı faaliyet yürüten Işık Yayıncılık Şirketinde Genel Müdürlük yaptı. Örgütte Molla olarak faaliyet yürüttü.


45-RIDVAN AKOVALI: 09.04.2014 tarihinde yurtdışına kaçtı. GATA imamı. Harp Okulu ve Harp Akademisine girecek örgüt mensuplarına yardımcı oluyordu. Birçok örgüt üyesinin usülsüz olarak askeri okullara girmesini sağladı.


46-SADETTİN BAŞER: 17.06.2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Varlık Turizm'in yöneticilerinden. Sibirya Bölgesinde bulunan Buryat Devleti başta olmak üzere Orta Asya'da faaliyet yürüten okullarda istihdam edilecek öğretmenlerin barınma ve yerleşme konularıyla ilgileniyordu.


47-SAİT AKSOY: 12.08.2014 tarihinde yurtdışına kaçtı. Bütün öğrenci yerleştirmelerinin koordinesini yapıyor, askeri ve polis okullarına öğrenci teminini sağlıyordu.


48-SUAT YILDIRIM: 04.09.2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. İlahiyatçı. İstanbul Fatih Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi. Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi eski dekanı ve imamı.


49-SÜLEYMAN TİFTİK: 28.08.2014 tarihinde yurtdışına kaçtı. Samanyolu Eğitim Kurumlarında faaliyet yürüttü. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Sekreterliği yaptı. Batı Avrupa sorumlusuydu.


50-SÜLEYMAN UYSAL: 09.08.2014 tarihinde yurtdışına kaçtı. Alevilerden sorumlu imam.


51-ŞERİF ALİ TEKALAN: 24.10.2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Fatih Üniversitesi'nin kurucusu ve halen rektörü. Örgütün üst düzey yöneticilerinden. En son Türkiye İmamı olarak onun görev yaptığı belirtiliyor. Örgütün kara kutusu olduğu dönemde YÖK üyeliği yaptığı, üniversiteler imamı olduğu, asker ve siyasetçilerle görüşme ve koordinasyonu sağladığı, cemaatin üst düzey kişilerle görüşmesini organize ettiği, siyaset, parti teşkilatları, yargı, Emniyet, askeriye ve HSYK içerisinde yapılanmayı yönlendiren CIA ve MOSSAD ile güçlü bağlantıları olduğu dile getiriliyor.


52-TALİP BÜYÜK: 5.5.2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Kuzey Irak sorumlusu imam. Örgütün finansmanında kilit rol oynuyor.


53-TUNCAY DELİBAŞI: Hacettepe Üniversitesi Rektör Danışmanı. Fetullah Gülen'in ayda bir yanına giderek sağlık kontrollerini yapıyordu.


54-ABDULKADİR AKSOY (EMNİYETE TESLİM OLDU): Gülen'in eski avukatlarından.


55-AHMET KİRMİÇ: 08.05.3015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Şirket ortağı. FEM Dersanelerinin tamamından örgüt adına sorumlu. Örgüt tarafından MAHREM hizmetlerden sayılan örgüt adına askeri öğrenci yetiştirme faaliyetinde bulundu. Marmara bölge ve İstanbul il imamlığı yaptı.


56-ALİ BAYRAM: Bilimsel Teknik, Kültürel Dergi ve yayınların yayınlanması. Arjantin, Kazakistan ve Hindistan'da imamlık yaptı. Müfettiş olarak görev yaptı. Örgütün üst kurulunda yer aldı ve her türlü tayin, terfi, yönlendirmenin yapıldığı Tayin Heyeti içinde bulundu. Akademik Araştırmalar Vakfı'nı kurdu.


57-KUDRET ÜNAL: Menkul kıymetler yatırım Ortaklığı-Özel Muayene, hekimlik. Gülen'in doktoru. Örgütün üst kurulunda yer aldı.


58-FARUK İLK: 28.09.2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Kamuda müfettiş olarak çalıştı. STV'de muhasebe müdürlüğü yaptı.


59-HAMDİ AKIN İPEK: 30.08.2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Menkul kıymetler yatırım ortaklığı, menkul sermaye iradı. Örgüt içinde faaliyet yürüttü. Bugün TV, Kanaltürk ve Bugün gazetesini örgüt bünyesine kattı.


60-HÜSEYİN SARUHAN: 21.09.2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Kendine ait gayrimenkul alım satımı işine sahip. Örgütün para kasalarından. Örgüt adına himmet toplama faaliyetlerinde bulundu.


61-MEHMET ALİ BÜYÜKÇELEBİ: Sürücü kursu faaliyetleri yürütüyor. Örgütün üst kurulunda görevli.


62-NECDET BAŞARAN: 03.O6.2013 tarihinde yurtdışına çıkış yaptı. 1970'den itibaren İzmir'de oluşturulan örgütün çekirdek kadrosundan. Dış ülkeler koordinatörlerinden. Avrupa imamlığı yaptı.


63-NEVZAT AYVACI: 19.11.2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Gülen'in operasyon ekibi içinde yer aldı. Finans koordinatörü. Antalya imamlığı yaptı. Örgütün tayin heyetinde yer aldı.


64-RECEP UZUNALLI: 17.11.2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Örgütün Üst Kurulunda yer aldı. Zaman Gazetesi Genel Müdürlüğü, İzmir, Eskişehir, Yunanistan ve belediyeler imamlığı yaptı.


65-SUAT YİĞİT: 28.09.2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Selçuk kod adını kullandı. Ankara Demetevler Semtinde ev imamlığı yaptı. Üst düzey komutanların birçoğunun örgüt adına sorumluluğunu yaptı. Askeri liselerin ve Harp Okullarının örgüt adında sorumluluğunu yaptı. TSK'da cemaat mensubu albay ve yarbayların abisiydi. Askeriye üzerinde etkinliği vardı. Kobani olayları öncesinde Ankara'daydı.


66-SELMAN KUZU: 29.08.2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Fetullah Gülen'in operasyon ekibi içinde yer aldı. Örgütün mollalarından. Burç FM müdürlüğü yaptı.


67-ZİYA DEMİREL: 30.09.2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Alevi Hizmetlerinin Sorumlu İmamı Süleyman Uysal'ın yardımcılığını yaptı.


68-ALİ ÇELİK: Avukat. İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Hukuk İşleri Soruşturma Şube Müdürlüğü Adli Yardım İşleri Büro Amirliğinde görev yaptı. Şike davasında Trabzonspor'un avukatlığını yaptı. Eski İstihbarat çalışanı Cemil Altınlı'nın davasında örgüt tarafından görevlendirildi. Yurtdışına kaçan savcı Zekeriya Öz ile sık sık ailece görüşüyor.


69-ALİ URSAVAŞ


70-BAHATTİN KARATAŞ: 18.01.2011 tarihinde yurtdışına kaçtı. Ankara Maltepe Dershanesi ve Serhat Koleji Müdürlüğü yaptı. Örgütün üst kurulunda yer aldı ve Güneydoğu bölgesi sorumluluğu yaptı. Van ve Avusturya imamlığı ile irşattan sorumlu Türkiye imamlığı yaptı.


71-BEKİR BAZ: Ege Bölgesi sorumlusu.. Ege'deki valiler, kaymakamlar ve il müdürlerinin de aralarında bulunduğu üst düzey devlet görevlilerini belirli aralıklarla toplayıp, Gülen örgütüne destek istiyor, ikna edemediklerini de görevden aldırma ve başka yerlere sürdürmekle tehdit ediyordu. Dershanelerine öğrenci yönlendirmeyen okul müdürlerini sürdürmekle tehdit ediyordu. Deşifre olunca geçtiğimiz aylarda Amerika'ya kaçtı.


72-MAHMUT AKDOĞAN: Özel muayenelere sağlanan uzman hekimlik ile ilgili yatılı olmayan uygulama faaliyetleri İzmir'de örgüte ait özel Şifa Hastanelerinin kurucusu. 5-10 kez Fetullah Gülen ile ABD'de görüşecek kadar ona yakındı.


73-SADIK KESMECİ: Erzurum ve İstanbul bölge imamlıkları yaptı. 7 Mayıs 2009'da yurtdışına çıkış yaptı.

Paralel yapı-11 Aralık (2015) 'Lider Kadrosu' soruşturması manşetlerimiz
Kaçanın 'Hoca'sı ağlamaz!
Hoca kaçar da müritler durur mu?
Paralel yapı-Yurtdışına firar eden şüpheliler

(14 Aralık 2015, 11:10), son güncel.: (15 Aralık 2015, 23:15)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7473    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
58.607.673