Tam
EskidenYeniye
 

Örgüt liderlerinden 3'ü tutuklandı

Paralel örgütün lider kadrosuna yönelik operasyonda tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen 4 kişiden İlhan İşbilen'in de aralarında bulunduğu 3'ü tutuklandı. Gözaltı listesinde bulunan Gülen'in eski avukatı Abdülkadir Aksoy da emniyete giderek teslim oldu. Operasyonda kendilerine ulaşılamayan halen 66 kişi bulunuyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

15.12.2015 22:43 Ankara merkezli 10 ilde düzenlenen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PYD) operasyonu kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanma talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen eski milletvekili İlhan İşbilen'in de aralarında bulunduğu 3 kişi tutuklandı, 1 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan zanlılar Kazım Avcı, İlhan İşbilen, Ali Çelik ve Dilaver Azim sabah saatlerinde Ankara Adliyesi'ne getirildi.

Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu'nda görevli cumhuriyet savcısı, ifadesini aldığı zanlıları tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk etti.

Nöbetçi Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği, zanlılar Kazım Avcı, İlhan İşbilen ve Dilaver Azim'in tutuklanmasına, Ali Çelik'in adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

İSİM YANLIŞLIĞI VAR

Öte yandan savcılığın yanlış kişiyi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk ettiği ortaya çıktı. Savcının yanlış sevki mahkemenin kararında yer aldı. Tutuklamaya sevk edilen Ali Çelik'in farklı kişi olduğu belirtilerek tutuklanmasına gerek olmadığına karar verildi.

Kararda tutuklanma talebi şu ifadelerle reddedildi: "Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 14/12/2015 tarihli isteminde şüphelilerden Mail Mehmet ve Zülfiyeden olma 12/05/1957 doğumlu şüpheli hakkında tutuklama isteminde bulunulmasına karşın mevcutlu olarak gönderilen şüphelinin Hacı ve Fadime oğlu 06/07/1972 Yeşilyurt doğumlu, Malatya Yeşilyurt, Üçgözü nüfusunda kayıtlı Ali Çelik olduğu anlaşılmakla tutuklanma isteminin reddine"

BİR KİŞİ SAVCILIKTAN SERBEST BIRAKILDI

FETÖ/PDY'nin yönetim kadrosuna yönelik 11 Aralık'ta Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Kilis, Rize, Şanlıurfa, Kütahya ve Trabzon'da eş zamanlı operasyon düzenlenmişti. Operasyon kapsamında 5 kişi gözaltına alınmış, zanlılardan Cemal Türk, savcılığın talimatıyla emniyetten serbest bırakılmıştı.

1 KİŞİ TESLİM OLDU

Bu arada, zanlılardan Fetullah Gülen'in eski avukatı olduğu belirtilen Abdülkadir Aksoy'un da emniyete giderek, teslim olduğu öğrenildi. Bu gelişmeyle birlikte operasyonda kendilerine ulaşılamadığı için gözaltına alınamayanların sayısı 66'ya düşmüş oldu. Gözaltı listesinde yer alan Hidayet Karaca halen Tahşiye davası kapsamında cezaevinde tutuklu bulunuyor. Operasyon kapsamında 73 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılmış, 5'i gözaltına alınırken 68'ine ulaşılamamıştı. Bu 68 kişiden 50 civarındaki ismin ise yurtdışında bulunduğu ortaya çıkmıştı.

SAVCILIK: ÖRGÜT, ÜYELERİNİ YURTDIŞINA KAÇIRDI

Ankara merkezli 10 ilde düzenlenen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonu kapsamında 4 zanlının tutuklanması talebine ilişkin savcılığın sevk yazısında, Fetullah Gülen örgütlenmesinin, adli soruşturmaları boşa çıkarmak için suç işleyen mensuplarını yurt dışına kaçırdığı ifade edilerek, tutuklamaya sevk edilen zanlıların yurt dışına kaçacaklarına dair somut olgu bulunduğu kaydedildi.

Aralarında eski milletvekili İlhan İşbilen'in de yer aldığı 4 zanlının, tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine gönderilmesi konusundaki yazıda, "Fetullah Gülen tarafından kurulup, yönetilen örgütlenmenin dini cemaat olmadığı" ifade edildi.

Örgütlenmenin kamu kurumlarının sınav sorularını çalarak kadrolaştığı, kadrolaşmanın Emniyet, Adalet, Mülkiye, TSK gibi birimlere yayıldığı belirtilen yazıda, devletin kritik kurumlarında kamu hiyerarşisi dışında ayrı hiyerarşiye bağlı bir örgütlenme oluşturulduğu aktarıldı.

Bu örgütlenmenin kişilerin haberleşmesinin ve özel hayatının gizliliğini ihlal ettiği, konuşmaları dinlediği, kişisel verileri depoladığına, siyasi ve askeri casusluk, resmi evrakta sahtecilik, yağma, ihmalle öldürme, işkence, tehdit, kişi hürriyetini kısıtlamak, nitelikli hırsızlık, irtikap, iftira, suç uydurma, suç delilini gizleme gibi suçlar işlediğine yer verilen yazıda, bu suçların örgüt faaliyeti kapsamında işlenen suçlar olduğu ve örgüt yöneticisi zanlıların bu suçlardan sorumlu olduğu bildirildi.

Örgütlenmenin hükümeti ortadan kaldırmaya, görevini kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs, Anayasa'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya, bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye, fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs ve silahlı terör örgütü kurup yönetmek suçlarını işlediklerine dair kuvvetli deliller bulunduğu vurgulanan yazıda, örgüt liderlerinin emriyle örgüt yöneticilerinin yurt dışına kaçtığı, işleri idare edebilecek az sayıda yöneticinin ise Türkiye'de kaldığı belirtildi.

Tutuklanması istenen zanlıların da bunlardan bazıları olduğu belirtilen yazıda, genel olarak örgütlenmenin, suç işleyen kişiler hakkında soruşturma açıldıktan sonra, adli soruşturmaları boşa çıkarmak için bu kişileri yurt dışına kaçırdığı, tutuklamaya sevk edilen şüphelilerin de yurt dışına kaçacaklarına dair somut olgu bulunduğu kaydedildi.

Yazıda, "şüphelilere isnat edilen suçun tutuklamayı gerektiren vahim nitelikteki suçlardan olduğu ve adli kontrol uygulamasının bu suçlar yönünden yeterli olmayacağı" ifade edilerek, zanlıların tutuklanmaları talep edildi.

FETÖ/PDY'nin yönetim kadrosuna yönelik 11 Aralık'ta düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan İlhan İşbilen ile Kazım Avcı, Ali Çelik ve Dilaver Azim, savcılık sorguları sonrasında tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilmişlerdi.

ŞÜPHELİLERİ SORGUDA TERLETEN SORULAR

Paralel yapının tepe yönetimine yönelik düzenlenen operasyonda tutuklanan Fetullah Gülen'in halasının oğlu Kazım Avcı'ya, emniyette PKK elebaşı Abdullah Öcalan’la ilgili sorular soruldu. Avcı’ya “Öcalan'ın öldürülmesini teklif ettiniz mi? Öcalan’ın öldürülmesi yönünde kimden talimat aldınız?” soruları yöneltildi.

Ankara Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu'nda görevli Savcı Serdar Coşkun'un Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'A Takımı'na yönelik düzenlediği operasyonda ilginç bilgilere ulaşıldı. Tutuklanan Fetullah Gülen'in halasının oğlu Kazım Avcı'ya emniyetteki ifadesinde sorulan sorular FETÖ'nün PKK elebaşısı Abdullah Öcalan'ı öldürme planını deşifre etti.

TÜRKMEN LİDERLE GÖRÜŞMÜŞLER

FETÖ'yle ilgili en mahrem bilgilere sahip olduğu söylenen Kazım Avcı'ya yöneltilen sorulara göre örgüt, Öcalan'ı öldürmek için Türkmen Cephesi Başkanı Mustafa Ziya ile görüştü. Öcalan'ın öldürülmesi teklifini de Avcı'nın verdiği iddia edildi. Emniyetteki ifadesinde Avcı'ya, “Öcalan'ın öldürülmesini teklif ettiniz mi?”, “Öcalan'ın öldürülmesi yönünden kimden talimat aldınız?”, “Abdullah Öcalan'ın öldürülmesi amacıyla Türkmen Cephesi Başkanı Mustafa Ziya ile neden görüştünüz, neler konuştunuz?” ve “Öcalan'ın öldürülmesiyle ile neyi planladınız?” soruları yöneltildi.

TALİMATA KAPALI BİR ADAMIM

Avcı, “Öcalan'ın öldürülmesini teklif ettiniz mi?” sorusuna “Ben böyle bir teklifte bulunduysam ispat etsinler” yanıtını verdi. “Öcalan'ın öldürülmesi yönünden kimden talimat aldınız?” sorusu üzerine de “Ben talimata kapalı bir adamımdır, insanım ve kimse bana böyle bir şey söylemez. Böyle bir şey duymadım” dedi. Konuyla ilgili gizli servislerin rolü de sorulan Avcı, “Öcalan'ın öldürülmesi amacıyla
Türkmen Cephesi Başkanı Mustafa Ziya ile neden görüştünüz, neler konuştunuz?” sorusuna “Böyle bir konu ile alakalı hiçkimse ile görüşmem olmamıştır” yanıtını verdi. “Öcalan'ın öldürülmesiyle ile neyi planladınız?” şeklindeki soru üzerine ise Avcı, “Böyle bir planım ve amacım kesinlikle söz konusu değildir” dedi.

DAĞLICA VE AKTÜTÜN SORULDU

Avcı'ya yöneltilen soruların arasında Dağlıca ve Aktütün saldırılarının yer alması dikkat çekti. Saldırılarla alakalı Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndan emekli albay ile görüştüğü hatırlatılan Avcı'ya “FETÖ'nün bölücü örgütün yaptığı baskınlar ile ilişkisi ve irtibatı nedir?” sorusu yöneltildi. Avcı ise söz konusu kişiyle böyle bir sohbetinin olmadığını iddia ederek, “PKK terör örgütü ile FETÖ'nün arasındaki irtibat ve ilişkisi olduğu hakkında hiçbir bilgim yoktur. Ben zaten FETÖ'nün örgüt olduğuna da inanmıyorum” şeklinde yanıt verdi.

HEDEF ÇÖZÜM SÜRECİYDİ

FETÖ'nün beyin takımındaki isimlerden birisi olan Kazım Avcı'ya yöneltilen ve ifade tutanaklarına yansıyan bu sorular, çözüm sürecinde PKK ile paralel yapının işbirliğine işaret etti. Söz konusu sorular Öcalan'ın zehirlenme iddiaları ile FETÖ'nün finans koordinatörü olarak gösterilen işadamı Süleyman Müftigil'in sızan telefon konuşmasındaki, “İmralı (Öcalan) bertaraf edilecek, artık tekrar silahlı ve çatışmalı bir dönem geliyor” şeklindeki ifadelerini akıllara getirdi.

PAPA'NIN ELİNİ ÖPME OLAYI SORULDU

Savcılık sorgusunda İlhan İşbilen'e ise, diğer soruların yanında 1998'de Fetullah Gülen ile Papa 2. Jean Paul arasında gerçekleşen görüşmenin içeriğinin sorulduğu öğrenildi. Savcı, İşbilen'in de katıldığı Vatikan ziyaretinin amacını ve sonucunu ayrıntısıyla anlatmasını istedi. Savcı ayrıca Gülen'in Papa'nın elini öpüp öpmediğini de sordu. İşbilen görüşme talebinin Gülen tarafından değil, Vatikan Büyükelçiliği'nden geldiğini öne sürdü. İşbilen, resmi ziyaret sırasında katılımcıların çoğunun Papa'nın elini öptüğünü ancak Gülen'in öpmediğini iddia etti.

GÜLEN'İN MESLEĞİ KAYITLARA GÖRE KARİKATÜRCÜLÜK

FETÖ'nün A Takımı'ndaki 73 isme yönelik çalışmalar sonunda hazırlanan dosyalarda, Fetullah Gülen'in meslek bilgisi yer aldı. Gülen, emniyet kayıtlarında, yazar, bestekar, heykeltraş, karikatürcü, gravürcü, ebru sanatçısı ve emekli vaiz olarak yer alıyor.

FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonlar, örgütün yapısını ve işleyişini de deşifre ediyor. Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 17-25 Aralık operasyonlarından sonra yaptıkları çalışmalar da bu yapının deşifresinde önemli rol oynuyor. En son cuma günü yapılan operasyon, haklarında gözaltı kararı çıkarılanların tamamı örgütün kilit isimleri olduğu için, öncekilerden farklılık arz ediyor.

FİNANS EKİBİ VAR

Fetullah Gülen'in en tepede yer aldığı örgüt şemasında “Baş Yüceler Şurası” ve “Yüksek İstişare Heyeti” gibi kontrol mekanizmaları bulunuyor. Buralarda alınan kararlar, “imamlar” aracılığıyla duyuruluyor. Kararlara uyulup uyulmadığı ise yine “üst akıl” tarafından takdir edilen ve güvenilen kişilerden oluşan “denetmenler” aracılığıyla takip ediliyor. Elemanların seçilmesi, kalacakları yerlerin ayarlanması, beyinlerinin yıkanması ve devlette iyi bir mevkide göreve başlatılmasından, sosyal hayatlarının düzenine kadar her aşamasından farklı bir kişinin sorumlu olduğu örgüt yapısında, finans işleri ayrı bir ekip tarafından yürütülüyor.

7 AYRI MESLEĞİ VAR

Bunun yanısıra devlete nasıl sızılacağını planlayan, kritik noktalara örgüte yakın isimlerin seçilmesini sağlayan ve davalara müdahaleyi organize eden farklı ekipler bulunuyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY ana soruşturması kapsamında, hakkında yakalama kararı bulunan ve yurt dışında olduğu bilinen Gülen birinci sırada yer alıyor. Emniyetin yaptığı soruşturmada Gülen'in mesleği kayıtlarda yazar, bestekar, heykeltraş, karikatürcü, gravürcü, ebru sanatçısı ve emekli vaiz olarak yer alıyor.

İKİNCİ ADAM TÜRKYOL

Cevdet Türkyol, FETÖ/PDY'in ikinci adamı olarak yer alıyor. Örgütün illegal alanlarının sorumlusu Türkyol, Gülen'in en mahrem sırlarını biliyor ve örgütün illegal para kasasını tutuyor. Örgütün kilit isimlerinden olan Mustafa Özcan, Gülen ile doğrudan bağlantı kurabiliyor. Mehmet Ali Şengül'ün örgütün eski Türkiye İmamı ve Gülen ABD'ye gittiğinde yerine vekil olarak geçtiği kaydediliyor.

İLK BAĞLILIK YEMİNİNİ YAPTI

İsmail Büyükçelebi, Gülen'e ilk bağlılık yemini eden kişilerden biri olarak kayıtlara geçti. Büyükçelebi, örgütün ABD imamı olarak görev yapıyor. Örgütteki en eski isimlerden olan İbrahim Kocabıyık, Gülen'in ilk talebelerinden. Örgütün Türkiye mütevelli heyeti içerisindeki finansal sorumlulardan olan İsmet Aksoy, Asya-Avrupa-Afrika kıtalarında örgütün sorumlu denetçisi olarak görev yapıyor. Kayıtlara “esnaf” olarak geçen Ahmet Kara'nın, yargıdan sorumlu imam olup, yargıdaki elemanlarına Gülen'in bilgisi dahilinde doğrudan talimat vererek davaların sonucunu etkilediği tespit edildi.

Gülen'in sağlığı onlardan sorulur

Soruşturma dosyasına göre devletin çeşitli kademelere sızan FETÖ/PDY, basının gücünü de kullandı. Örgüte himmet yoluyla finansman kaynağı sağladığı belirlenen Koza-İpek grubunun Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın İpek'in, Bugün TV, Kanal Türk ile Bugün gazetesini bu kapsamda aldığı talimat doğrultusunda örgütün bünyesine dahil ettiği tespit edildi.

OKULLARDA ETKİLİ

FETÖ/PDY'nin Ankara'daki okullarından sorumlu olduğu belirlenen Cemil Koca'nın iş adamlarından “himmet” adı altında yüklü miktarda paralar topladığı ve 2014 yılına kadar Ankara il imamı olarak faaliyet gösterdiği kaydedildi. Hacettepe Üniversitesi'nde rektör danışmanı olarak görev yapan Tuncay Delibaşı'nın ayda bir Gülen'in yanına giderek sağlık kontrollerini yaptığı, Gülen ile doğrudan irtibatlı olduğu belirlenirken, örgütün üst kurulunda yer alan Kudret Ünal'ın da aynı şekilde Gülen'in doktorluğunu yaptığı, yapıya bağlı okullarda da etkili olduğu tespit edildi.

ÖRGÜTÜN İMAMLARI

Emniyetin listesinde örgütün “imam”ları da bulunuyor. Örgütün imamlarından en dikkat çeken, Fatih Üniversitesi'nin kurucusu ve rektörü olan Şerif Ali Tekalan. Tekalan FETÖ/PDY'nin Türkiye İmamı olabileceği değerlendiriliyor.

İşte 73 kişilik lider kadrosu
Paralel'e ana operasyon, 73 gözaltı
Paralel yapı-11 Aralık (2015) 'Lider Kadrosu' soruşturması manşetlerimiz

(15 Aralık 2015, 22:43)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7477    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Suikast Timine Yağma Cezası Yağdı

17.06.2021 22:57 Muğla'da, 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele gelerek Cumhurbaşkanını derdest etme girişiminde bulunan 37 eski askerin 'Nitelikli yağma' suçundan yargılandıkları ..
Tamamı 17.6.2021

Kimse Yok mu: 25 Hapis

17.06.2021 17:13 İstanbul'da, yardım adı altında para toplayıp Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kasasına para aktaran 'Kimse Yok Mu' Derneği yönetici ve çalışanlarının yargılandığı 38 sanıklı davada 25 sanık 10 yıla kadar değişen ora..
Tamamı 17.6.2021

Tuskon Davasında 17 Hapis

17.06.2021 16:58 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bu..
Tamamı 17.6.2021

Tuzla Piyade Okulu: Darbeye 8 Hapis

17.06.2021 15:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Tuzla Piyade Okulu'ndaki eylemlere ilişkin dava Yargıtay'ın 22 sanık hakkında verdiği bozma kararının ardından 8 sanık yönünden tekrar görüldü. ..
Tamamı 17.6.2021

Balyoz Kumpasına Hapis Talebi

17.06.2021 13:38 İstanbul'da, 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz planı' davasının sanıklarına kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin tutuklu sanık Mehmet Baransu dahil 5 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 2 Haziran'd..
Tamamı 17.6.2021

Fetö'nün Adliye Yapılanmasına dava

16.06.2021 15:40 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca, FETÖ'nün adliye ve cezaevi yapılanmasına ilişkin aralarında örgütün mahrem imamlarının da bulunduğu 71 sanık hakkında 'silahlı terör örgütü kurma v..
Tamamı 16.6.2021

Fetö Hayalet Yapılanmasına dava

16.06.2021 15:23 Ankara'da, FETÖ'nün Gaybubet evlerine yönelik düzenlenen operasyonda aralarında eski Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Desteklere İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Başmüfettişi Yasin T. ile 8 şüpheli hakkında i..
Tamamı 16.6.2021

Dink Davasında Firari Sanık Kararı

17.06.2021 16:50 İstanbul'da, Hrant Dink cinayeti davasında dosyaları ayrılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve eski savcı Zekeriya Öz ile bazı gazetecilerin de aralarında bulunduğu firari 13 sanık hakkında savcı, kaçak sayılma ve malları..
Tamamı 17.6.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

17.06.2021 15:20 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasının en üst düzey sorumlusu olduğu iddia edilen firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanm..
Tamamı 17.6.2021

Kars 16 Sanıklı Darbe davası

17.06.2021 18:11 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen 16 sanığın yargılanmasına devam edildi. 28 Mayıs'ta Kars 2. Ağır ..
Tamamı 17.6.2021

Fetö Kapatamadı: Geziciler Endişeli

19.05.2021 14:58 İstanbul'da, Gezi Parkı Davası'nın firari sanıkları Can Dündar, Mehmet Ali Alabora ve Ayşe Pınar Alabora'nın da aralarında bulunduğu 7 sanığın ayrılan dosyaları, Osman Kavala'nın da içinde bulunduğu ana dava dosyasıyla..
Tamamı 20.5.2021

Fetö'ye 459 muvazzaf gözaltısı şoku

21.05.2021 15:14 İzmir ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılıklarınca yürütülen ortak soruşturma kapsamında FETÖ'nün örgütsel iletişim modeline uygun aranma kaydı suretiyle terör örgütüne özgü örgütsel iletişim ağına dahil oldukları tespit ..
Tamamı 21.5.2021

Tahşiye Kumpası: Cezalar Onandı

21.05.2021 10:02 İstanbul'da, FETÖ'nün "Tahşiyeciler grubuna" kumpas kurduğu gerekçesiyle görülen davada, kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'ya Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliğinden, 18 sanığa da terör örg..
Tamamı 21.5.2021

Karlov'a Suikast Emri Gülen'den

19.05.2021 15:01 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada, gerekçe..
Tamamı 19.5.2021

Gezi Parkı Davası Yeniden Başladı

21.05.2021 15:58 İstanbul'da, Gezi Parkı davasında verilen beraat kararlarının Yargıtay tarafından bozulmasının ardından yeniden görülmesine başlandı. 21 Mayıs'ta İstanbul 30'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada tutuksuz sanıklar ..
Tamamı 21.5.2021

Fetö Yöneticilerine 130 Yıl Hapis

21.05.2021 12:19 Adana, Antalya, Edirne, Gaziantep, İstanbul, Kayseri, Konya ve Zonguldak'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda çoğu yö..
Tamamı 21.5.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
50.684.362