Tam
EskidenYeniye
 

İzmir'de Paralel'e 10 tutuklama

İzmir'de Paralel yapı soruşturmasında gözaltına alınan 41 kişiden 26'sı tutuklanma talebiyle mahkemeye sevkedildi. Mahkeme 10 kişinin tutuklanmasına karar verdi. Zanlılar, çeşitli tarihlerde yaptıkları toplantılarda örgüt adına himmet, infak, burs, bağış, kurban adı altında ikna, tehdit ya da şantaj yöntemiyle para toplamak, bu paraları örgüte aktararak maddi destek sağlamak ve örgütün İzmir'deki ticaret ayağını organize etmekle suçlanıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

22.12.2015 09:12 İzmir'de 'Paralel devlet yapılanması' soruşturması kapsamında polis tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen 26 şüphelinin savcılık sorguları dün akşam saatlerinde tamamlandı.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato, sorgulanan 26 şüphelinin tamamını tutuklanmaları talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk etti.

Bunun üzerine aralarında, İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Kenan İba'nın da bulunduğu 26 şüpheli, yoğun güvenlik önlemleri altında, İzmir Adliyesi Sosyal Tesisleri'nde oluşturulan mahkeme salonuna getirildi.

Öte yandan, soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 2 şüphelinin gün içinde savcılığa gelerek ifade verdikleri, ardından da bu iki kişinin serbest bırakıldığı belirtildi.

41 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

İzmir merkezli olarak Cumhuriyet Başsavcı Vekili Okan Bato'nun yürüttüğü 'Paralel devlet yapılanması' soruşturması kapsamında Malatya, İstanbul, Eskişehir, Muğla ve Antalya'da düzenlenen operasyonlarda 58 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı. Bu kişilerden 41'i gözaltına alınırken 17 kişiye ise ulaşılamamıştı. Gözaltında sorguları yapılan 41 kişiden 15'i emniyetteki sorgularının ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. 26'sı ise tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edildi.

Zanlılar, çeşitli tarihlerde yaptıkları toplantılarda örgüt adına himmet, infak, burs, bağış, kurban adı altında ikna, tehdit ya da şantaj yöntemiyle para toplamak, bu paraları örgüte aktararak maddi destek sağlamak ve örgütün İzmir'deki ticaret ayağını organize etmekle suçlanıyor.

İLK DALGA OPERASYONLAR 26 TEMMUZ'DA YAPILDI

58 gözaltı kararının alındığı operasyonlar aslında İzmir'de 26 Temmuz'da düzenlenen operasyonların 2. dalgası niteliğinde idi. 26 Temmuz'daki ilk dalga operasyonlarda 23 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı. 22 kişi gözaltına alınmış, 4'ü tutuklanırken 18'i ise tutuksuz yargılanmak üzere mahkemece serbest bırakılmıştı. Gözaltı listesinde bulunan 23'üncü isim ise Avukat Bekir Baz idi. Gülen'le birlikte terör örgütünün 73 lideri arasında yer aldığı Ankara'daki ana soruşturmada ortaya çıkan Baz için yakalama kararı çıkarılmıştı.

10 KİŞİ TUTUKLANDI

23.12.2015 08:43 Geçtiğimiz cuma günü İzmir merkezli altı ilde düzenlenen operasyonda, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) adıyla bilinen terör örgütüne, örgüt adına himmet, burs, bağış, kurban ve benzeri adlar altında düzenlenen toplantılarda para topladıkları, bu paraları örgüte aktararak örgüte ekonomik kaynak sağladıkları iddiaları ile gözaltına alınan 26 kişiden 10'u tutuklandı.

26 şüpheli geçen pazartesi günü adliyeye sevk edildi. İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato’nun da aralarında bulunduğu toplam 6 savcı tarafından ifadeleri alınan şüpheliler, daha sonra tutuklanmaları talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. İzmir Adliyesinin sosyal tesislerinde bulunan ve duruşma salonu haline getirilen konferans salonuna alınan şüphelilerin Sulh Ceza Hakimliğindeki sorgu süreci, pazartesi akşam başladı. 37 saat süren sorgu sonunda ara veren 3. Sulh Ceza Hakimi Alev Sönmez, zanlıları ve avukatlarını duruşma salonuna davet ederek kararı açıkladı.

İŞTE TUTUKLANANLARIN İSİMLERİ

Ömer Alsancak, Kazım Erdem, Yusuf Taşdelen, Erhan Cabbaroğlu, İbrahim Çankaya, Ali Karatay, Kenan İba, İlker Başgül, Melih Göktanır, Servet Kaplan.

16 KİŞİ TUTUKSUZ YARGILANACAK

Tutuklanan sanıklardan Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapan Ali Karatay'ın örgütün İzmir Gençlik Sorumlusu olduğu öğrenildi.

Mahkeme 1'i adli kontrol şartıyla olmak üzere 16 kişiyi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

‘Terör örgütü kurma ve yönetme’, ‘Örgüte bilerek isteyerek yardım etme’, ‘Terörizm finansmanının önlenmesi hakkında kanuna muhalefet’ suçlamaları yöneltilen şüphelilerin ifadelerinde bunları kabul etmedikleri belirtildi.

MUHASEBECİ ÖMER KAYA'NIN KAYITLARI OPERASYONU GETİRDİ

Son operasyonun, İzmir'de 26 Temmuz'daki ilk dalga operasyonda gözaltına alınıp tutuklanan muhasebeci Ömer Kaya'dan ele geçirilen 15 yıllık makbuz ve ajandaların incelenmesi sonucu elde edilen bilgiler doğrultusunda yapıldığı öğrenildi.

İŞTE TUTUKLANMASI TALEP EDİLEN 26 ZANLIDAN BAZILARININ ÖRGÜTSEL KONUMLARI

24.12.2015 07:36 İzmir'de geçtiğimiz günlerde düzenlenen 'himmet' operasyonunda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 26 şüpheliden 10'u tutuklanarak cezaevine gönderildi. Savcılık tarafından nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine gönderilen sevk evrakında ilginç tespitlerin yeraldığı öğrenildi. Buna göre;

Kenan İba (Tutuklandı): İzmir Vakıflar Bölge Müdürü. Örgüt içerisindeki şirketlere konumunu kullanmak suretiyle ihale verdi, bu suretle örgüte maddi destek ve finansman sağlanmasına yardımcı oldu, örgüt içerisindeki faaliyetlerde rol aldı.
Servet Kaplan (Tutuklandı): İşadamı. Site Unlu Mamuller’in sahibi. Örgütün İzmir yapılanması içinde 'Gıda Heyeti Başkan Yardımcısı'.
Kazım Erdem (Tutuklandı): İşadamı. Örgütün İzmir yapılanması içinde 'İnsan Kazanma Kurulu Başkanı'. 'Mütevelli Başkan Yardımcısı' görevini de yürütüyor ve örgüte gelir sağlamak için çalışıyordu.
Melih Göktanır (Tutuklandı): İşadamı. Örgütün İzmir yapılanması içinde 'Mali Heyet Başkanı 1. Yardımcısı'.
Erhan Cabbaroğlu (Tutuklandı): İşadamı. Örgütün İzmir yapılanması içinde 'Denetleme ve İnsan Kazanma Sorumlusu'.
Ömer Alsancak (Tutuklandı): AK Parti eski İl Genel Meclisi üyesi işadamı. Örgütün İzmir yapılanması içinde 'İnsan Kazanma Sorumlusu'.
İlker Başgül (Tutuklandı): Gümrük Müşaviri. Örgütün İzmir yapılanması içinde 'Diyalog ve Hoşgörü Sorumlusu'.
Ali Karatay (Tutuklandı): Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi. Örgütün İzmir yapılanması içinde İzmir Gençlik Sorumlusu.
Yusuf Taşdelen (Tutuklandı): İşadamı
İbrahim Çankaya (Tutuklandı): Avukat. Aktif Eğitimciler Sendikası'nın (Aktif Eğitim Sen) avukatı. 26 Temmuz'daki ilk dalga operasyonda gözaltına alınan polislerin avukatlığını yaptı.

Erhan Taşer (Serbest bırakıldı, tutuksuz yargılanacak): Örgütün İzmir yapılanması içinde 'Gıda Heyet Başkan 2. Yardımcısı'.
Hasan Özkalay (Serbest bırakıldı, tutuksuz yargılanacak): Örgütün İzmir yapılanması içinde 'Gıda Heyet Başkan 2. Yardımcısı'.
Kerem Göktanır (Serbest bırakıldı, tutuksuz yargılanacak): Örgütün İzmir yapılanması içinde 'Sızıntı Kültürel Dergi Sorumlusu'.
Ali Göktanır (Serbest bırakıldı, tutuksuz yargılanacak): Örgütün İzmir yapılanması içinde 'Sızıntı Kültürel Dergi Sorumlusu'.
Fuat Açıkgöz (Serbest bırakıldı, tutuksuz yargılanacak): Örgütün İzmir yapılanması içinde 'Tefrişat Kurulu Başkanı'.
Ahmet Özken (Serbest bırakıldı, tutuksuz yargılanacak): Örgütün İzmir yapılanması içinde 'Diyalog ve Hoşgörü Sorumlusu'.

VAKIFLAR MÜDÜRÜ İBA ÖRGÜTE BÖYLE BİAT ETTİ

Tutuklanan 10 kişiden biri olan İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Kenan İba'nın bir mektup yazarak, "Beni bu makama sizler getirdiniz. Tüm ihaleleri önce size sunacağım" dediği ortaya çıktı. 26 Temmuz 2015'teki operasyonda tutuklanan Muhasebeci Ömer Kaya'nın evindeki 15 yıllık arşivden ise FETÖ'nün İzmir il yönetimindeki kişilerin görevlerinin yazılı olduğu liste bulundu. Ömer Kaya'nın kendi el yazısı ile örgütün baş imamlarına yazdığı mektupta, örgüt içindeki şirketlere ihale verip, maddi destek sağlamakla suçlanan Kenan İba ile ilgili "Kenan Bey'in sitemi var! 'Bizi bu makamlara getirdiniz ama yanımızda değilsiniz, bizi kurtlara terk etmeyin. Gelen ihaleleri bize sunacak, bunlardan beğendiğimizi yapacağız. Yanımda olursan sevinirim' diyor" dediği belirlendi.

1 MİLYONLUK HİMMET BELGESİ

Ele geçen belgeler arasında, eski Şifa Hastaneleri Başhekimi Mahmut Akdoğan ve Ömer Kaya imzası ile işadamı Mustafa Şık'tan 2001'de alınan 1 milyon liralık himmet belgesi de var. Bağış miktarlarının tutulduğu evrakta ise kimin ne kadar yardım yaptığı, kimi işadamının nakit, kiminin kredi kartı, kiminin de senetle bağış yaptığı hatta bu senetlerden bazılarının ödenmediği için haciz uygulandığı da belirlendi. Tutuklananlar arasında yer alan müteahhit Kazım Erdem'in Çeşme Altınkum'da 175 bin metrekarelik alana 150 milyon dolarlık yatırım yapmak isteyen Rus milyarder Mihail Dmitriyeviç Prohorov'ın işlerini takip ettiği de belirtildi.

ÖRGÜT LİSTESİ MUHASEBECİNİN KAYITLARINDAN ÇIKTI

FETÖ'nün örgüt yapısı ve işleyişi de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine gönderilen, İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Okan Bato imzalı sevk evrakında, FETÖ/ PDY'ye mensup olduğu iddia edilen kişilerin örgüt adına himmet, infak, burs, zekat, bağış, kurban ve benzeri adlar altında düzenlenen toplantılarda, katılanlardan ikna ya da tehdit ve şantaj yoluyla para topladıkları, bu paraları örgüte aktararak ekonomik kaynak sağladıkları iddiaları ve bu yönde ciddi bulgular elde edilmesi üzerine soruşturmanın başlatıldığı belirtildi. Tutuklananlar arasında yer alan İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Kenan İba'nın, konumunu kullanarak, örgüt içerisindeki şirketlere ihale verdiği, bu suretle örgüte maddi destek ve finansman sağlanmasına yardımcı olduğu, örgütün faaliyetlerinde rol aldığı belirtildi. Sevk evrakında 24 Temmuz 2015'te düzenlenen operasyonda tutuklanan ve örgütün kasası olduğu ileri sürülen muhasebeci Ömer Kaya'nın ikametinde yapılan aramalarda örgüte dair bazı delillere ulaşıldığına, belgeler arasında FETÖ/PDY bünyesinde faaliyet yürüttükleri değerlendirilen "İzmir il yönetimi" içerisindeki kişilerin görevlerinin yazılı olduğu listenin de bulunduğuna dikkat çekildi.

İÇİNDE SERZENİŞLER VAR

Ele geçen deliller arasında himmet verenlerin özendirilmesi için tanzim edilen bir belge var. Terör örgütüne gelir ve finansal destek amacıyla kullanılan himmet, burs, bağış ve kurban belgeleri de ele geçirilen dokümanlarda yer alıyor. Dokümanların "örgüt hiyerarşisi içinde yazıldığı", "içeriğinde yer yer örgüte öz eleştiri ve serzenişlerin bulunulduğu", "şahsi sıkıntıları ile ilgili olarak yazılmış olsa da örgüt işleyişine yön verdiği" kaydediliyor.

ÖRGÜTÜN ŞEMASI

Sevk evrakında belgelere yönelik ayrıca şu görüşlere yer verildi: "4 belge ile ilgili kurulan komisyonca belgeler üzerinde yapılan inceleme neticesinde belgelerin, örgütün yapısı ve işleyişine ışık tuttuğu, listelerde isimleri geçen şahısların yönetimdeki konumlarını gösterdiği ve 'himmet, kurban, burs ve bağış' adı altında yapmış oldukları yardımları gösterir belgeler olduğu tespit edilmiştir." Evrakta, elde edilen ve numaralandırılan deliler doğrultusunda örgütün İzmir yapılanması içinde yönetici konumunda olanlara da işaret edildi. Operasyon kapsamında ele geçirilen belgelerde, şüpheli Servet Kaplan'ın örgütün İzmir yapılanması içinde "Gıda Heyeti Başkan Yardımcısı", Erhan Taşer ve Hasan Özkalay'ın "Gıda Heyet Başkan 2. Yardımcısı" diye anıldığı, Kazım Erdem'in "İnsan Kazanma Kurulu Başkanı" olarak isminin geçtiği, "Mütevelli Başkan Yardımcısı" görevini de yürüttüğü ve örgüte gelir sağlamak için faaliyetler yürüttüğü belirtildi. Melih Göktanır'ın "Mali Heyet Başkanı 1. Yardımcısı", Kerem Göktanır ve Ali Göktanır'ın "Sızıntı Kültürel Dergi Sorumlusu", Fuat Açıkgöz'ün "Tefrişat Kurulu Başkanı", İlker Başgül ve Ahmet Özken'in örgütün İzmir yapılanması içinde "Diyalog ve Hoşgörü Sorumlusu" olarak isimlerinin geçtiği kaydedildi.

SAVCILIK 16 KİŞİNİN SERBEST KALMASINA İTİRAZ ETTİ

İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanmaları talebiyle 3. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen 26 zanlıdan biri adli kontrol şartıyla olmak üzere 16 kişinin serbest bırakılmasına, açıklanan karar sonrası itiraz etti. Mahkemeye gönderilen yazıda, serbest kalan zanlıların tutuklanması talep edildi.

AFRİKA'DAN GELEN TOZ ALTINLARIN İZİ SÜRÜLÜYOR

FETÖ'ye finansal destek sağladığı için kayyuma devredilen Koza Holding şirketlerinin uluslararası bağlantılarına ilişkin önemli bulgulara da ulaşıldı. Koza'nın Kapalıçarşı'da 10-15 kişilik ekibi olduğu belirtilirken, Afrika'dan toz altın ihracatına ilişkin iddialar da incelemeye alındı. Akın İpek'in 'kayyum' beklentisi olmadığı için, ailenin kullandığı araçları ve konutları şirketlerine devrettiği öğrenildi. İpek ailesinin mal varlığının önemli bölümü şu anda şirketlerin üzerinde görülüyor.

Paralel yapı-26 Temmuz (2015) 'İzmir Himmet' soruşturması manşetlerimiz
İzmir'de Paralel'e 58 gözaltı: İşte gözaltı listesi

(22 Aralık 2015, 09:12), son güncel.: (24 Aralık 2015, 10:14)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7499    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.613.926