Tam
EskidenYeniye
 

Ankara merkezli 23 ilde operasyon

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 'usulsüz dinleme' soruşturmasında Ankara merkezli 23 ilde operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında 46 şüpheli hakkında gözaltı kararı bulunuyor. Şüphelilerin siyasetçi, gazeteci, yargı mensubu ve iş adamlarından 432'sini usulsüz dinlediği iddia ediliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

25.12.2015 08:58 Usulsüz dinlemeleri konu alan, Ankara merkezli 23 ilde operasyon başlatıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 46 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkardığı öğrenildi..

Alınan bilgiye göre, soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosunda görevli cumhuriyet savcısının talimatıyla, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah erken saatlerde Ankara, Samsun, Kastamonu ve Muş'un arasında bulunduğu 23 ilde operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında siyasetçiler, gazeteciler, yargı mensupları ve iş adamlarının arasında olduğu 432 kişiyi usulsüz dinledikleri iddiasıyla hakkında gözaltı kararı alınan 46 kişiden 18'i yakalandı. Gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Gözaltına alınan isimlerden birinin 1 Ekim'de Mardin'in Savur ilçesinde uğradığı roketatarlı saldırıda yaralanan Başkomiser Mehmet Akif Yılmaz olduğu öğrenildi.

Şüphelilerden bazılarının yurtdışında ve firarda oldukları, bazılarının ise daha önceki soruşturmalar kapsamında cezaevinde bulundukları öğrenildi. Hakkında gözaltı kararı çıkarılan şüphelilerin, emniyet mensubu, emekli ve meslekten çıkarılmış kişilere yönelik olduğu kaydedildi.

Şüphelilerin AK Parti, CHP, MHP, BBP ve DYP'li siyasetçileri, Türk Silahlı Kuvvetleri, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Anayasa Mahkemesi ve Danıştay mensupları ile iş adamları ve gazeteci 432 mağdurun telefonlarını usulsüz dinledikleri bildirildi.

Operasyon kapsamında;

*Van'da 5 emniyet amiri gözaltına alındı.

*İzmir'de polis, hakkında yakalama kararı bulunan eski Elazığ Emniyet Müdür Yardımcısı ve eski İstihbarattan Sorumlu Müdür Yardımcısı Ramazan Karakayalı'nın adresine gitti. Karakayalı'nın evde bulunmadığı tespit edildi. Ramazan Karakayalı'nın daha önceden firarda olduğu ve hakkında FETÖ-PDY ile ilgili bir çok soruşturma olduğu bildirildi.

*Bingöl Emniyet Müdürlüğünde görevli şube müdürü E.D. gözaltına alındı.

*Ağrı'da görev yapan 4. sınıf emniyet müdürü M.G. gözaltında.

*Mersin'de görevli polis memuru E.F. gözaltında.

*Kars'ta görevli komiser yardımcısı M.A. gözaltında.

*Şanlıurfa'da 4. sınıf emniyet müdürü E.T. gözaltına alındı.

İŞTE DETAYLAR

26.12.2015 09:00 Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) müfettişleri, eski Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği dinleme kararlarına ilişkin yaptığı incelemede hukuka aykırılık tespit etti. Bunun üzerine 29 Aralık 2014'te savcılığa suç duyurusunda bulundu. Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında da dün harekete geçildi. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı ve Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğü'ndeki kritik elemanlarından, dinlemelerde imzaları olan 46 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. 25 ilde eşzamanlı baskınlar düzenleyen TEM şube ekipleri, 'FETÖ üyeliği', 'evrakta sahtecilik' ve 'usulsüz dinleme' gibi suçlardan 21'ini gözaltına aldı. 25 zanlı ise adreslerinde bulunamadı. Bu şüphelilerin aranmasına ise devam ediliyor.

BU KEZ TARİH 2007-2009

Yenişafak'tan Osman Yazgan'ın verdiği detaylara göre; Şüpheliler arasında bir zamanlar FETÖ'nün 'istihbarattaki beyin takımı' olarak gösterilen isimler bulunuyor. Dönemin İstihbarat Daire Başkanı Yardımcıları Recep Güven, Gürsel Aktepe, Coşkun Çakar ve Sadettin Akgüç ile eski İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Ayhan Falakalı, eski 1. Sınıf Emniyet Müdürleri Yunus Yazar, Erol Doğan, Lokman Kırcılı bunlardan yalnızca birkaçı. 2007-2009 yılları arasında paralel örgütün VIP dinleme listesinde 432 kişi bulunuyor. Bu kişiler arasında siyasi parti liderleri, yüksek yargı mensupları, üst düzey bürokratlar, işadamları, askerler ve gazeteciler de var. Bazen 'terör', bazen 'İBDA-C', bazen de 'uyuşturucu kaçakçılığı' gibi kılıflarla IMEI numarası üzerinden sahte isimler bildirerek yapılan dinlemeler, paralel örgütün bilindik taktiğini yine gözler önüne seriyor.


Gürsel Aktepe-Yunus Yazar-Ayhan Falakalı

Aslında 128 zanlı var

Soruşturma kapsamında şüpheli sayısının aslında 128 olduğu, bunlardan 87'sinin o dönem Emniyet İstihbarat Dairesi'nde, 41'inin ise yine usulsüz dinlemelerin yapıldığı 2007-2009 yıllarında Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli olduğu kaydedildi. Ancak ilk etapta 46 zanlı hakkında yakalama kararının çıkarıldığı belirtiliyor. 432 ismin usulsüz şekilde kayda alındığı dönemde İstihbarat Daire Başkanlığı koltuğunda Ramazan Akyürek bulunuyordu. Eski Başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk'un da bulunduğu 'eski VIP dinleme listesi'nde imzası bulunan Akyürek, Hrant Dink soruşturması kapsamında tutuklu bulunuyor. 46 şüpheli arasındaki eski Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven de geçtiğimiz mayıs ayında yine usulsüz dinleme soruşturması kapsamında tutuklanmıştı.

İzlenmiş

Çıkardığı 'İN' adlı kitapla paralel yapının kirli yüzünü deşifre eden Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi eski Başkanı Sabri Uzun ile yine emniyetin kritik isimlerinden olan Emin Arslan, Ahmet Sula ile Osman Ak'ın da dinlendiği belirlendi. Ayrıca paralel örgüt, esrarlı bir cinayete kurban giden Özel Harekat Daire Başkanı Behçet Oktay'ı da uzun süre dinleyip kayda almış. ÖSYM eski Başkanı ve 2010 KPSS dosyasına adı şüpheli olarak geçen Ünal Yarımağan ile şu an YÖK Başkanı olan Mehmet Ali Yekta Saraç'ın da dinlendiği tespit edildi.

432 kişilik liste

FETÖ, siyasete yön vermek için AK Parti, CHP ve MHP'nin yanısıra DYP ile BBP'den kritik isimleri de takibe aldı. 2007 Genel Seçimleri ile 2009 Yerel Seçimleri dönemini de kapsayan dinlemelere takılan siyasetçiler arasında AK Parti'den Erdoğan Bayraktar, Sevgi Kurtulmuş ile Turgut Altınok gibi isimlerin olduğu görüldü. MHP'den ise Deniz Bölükbaşı, Atilla Kaya, Erkan Bülent Haberal, Koray Aydın, Mehmet Şandır, Mevlüt Karakaya, Cihan Paçacı, Oktay Vural, Ümit Özdağ kayda alındı. Ayrıca şu an Başbakan Yardımcısı olan Tuğrul Türkeş de MHP'deyken dinlenen isimler arasındaydı. CHP'liler arasında ise Aydın Ayaydın, Çetin Soysal ile Mehmet Bekaroğlu da var. Ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü Şükran Kütükçü de listede. DYP'den Ufuk Söylemez ve Kemal Topçu ile o dönem BBP'de olan Yalçın Topçu da örgüt tarafından usulsüz bir şekilde dinlendi.

Kimler yok ki!

Sahte isim ve suçlamalarla kayda alınan 432 kişiden bazıları şöyle:

TSK: Halit Edip Şaber, Ahmet Hurşit Tolon, Tamer Akbaş, Orhan Yöney, Mehmet Çavdaroğlu, Rıza Küçükoğlu, Yavuz Ertürk, Ünal Karaosmanoğlu, Veli Küçük, İdris Koralp
ANAYASA MAHKEMESİ: Ahmet Akyalçın, Ferda Paksüt (Üye Osman Paksüt'ün eşi) Haydar Özler, Nilgün Özgüldür, Serruh Kaleli.
DANIŞTAY: Ali Dursun Ulusoy, İlyas Arlı.
YARGITAY: Ahmet Ceylani Tuğrul, Günsal Albayrak, Gürsel Mor.
ADALET BAKANLIĞI: Cengiz Öner, Yüksel Kocaman.
BDDK: İbrahim Aydınlı, Sabri Davaz, Tevfik Bilgin, Yavuz Ayan.
EPDK: Hasan Göktaş, Cemil Kılıç.
İŞADAMLARI: Cavit Çağlar, Cem Duna, Murat Yalçındağ, Salih Bezci, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Ali Koç, Mustafa Rahmi Koç, Nihat Özdemir, Aziz Yıldırım Vuslat Doğan Sabancı.
GAZETECİLER: Ahmet Hakan Çoşkun, Aslı Aydıntaşbaş, Bilal Çetin, Mehmet Akif Beki, Cüneyt Özdemir, Mustafa Balbay, Ertuğrul Özkök, Sedat Ergin, Şükrü Küçükşahin, Fatih Çekirge, Uğur Dündar, Hüseyin Gülerce, Nuri Elibol.

Telekulak bedeli 3 bin TL

Ergenekon soruşturması sürecinde paralel örgüt tarafından yasadışı dinlenen Gözde Topraktar, konuşmaları kayda alındığı için açtığı davada 3 bin lira manevi tazminat kazandı. 2012-2013 yılları arasında konuşmaları dinlenen Kıbrıs Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Topraktar, telekulak faaliyetinin hedefi olduğu dönemde Türkiye Gençlik Birliği İzmir il yönetiminde yeraldığını, daha sonra da Ulusal Kanal'da çalıştığını anlattı. Davayı Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde kazanan Topraktar, “Aynı soruşturma kapsamında dinlenen birçok arkadaşımız tazminat davası açtı. Bunlardan önce görülen davalardan ikisi kesinleşti. Biri Denizli'de, biri İzmir'de. Üçüncü benimki oldu” dedi.

HAKİM VE SAVCILAR MERCEK ALTINDA

Öte yandan Emniyet İstihbarat Dairesi'nin, hiçbir delil sunmadan, sahte isimler üzerinden yaptığı "dinleme" başvurularını, isim-telefon numarası araştırması yapmadan ve dinleme için gerekli olan yasal şartların oluşup oluşmadığını araştırmadan karara bağlayan yargı mensuplarının da, HSYK tarafından başlatılan soruşturmalarla mercek altına alındığı öğrenildi. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi durumunda daha önce olduğu gibi bu yargıçlar hakkında açığa alma ve dava açma söz konusu olabilecek.

REKOR CEZA İSTENECEK

Ankara Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmanın, ek iddianame hazırlanarak daha önce açılmış olan ve yargı süreci devam eden Ankara'daki davayla birleştirilebileceği ifade ediliyor. Yasadışı dinleme suçlarında, işlenen suç oranında ceza öngörüldüğü için, hazırlanacak iddianamenin şüphelileri hakkında, mağdur sayısı dikkate alınarak binlerce yıla kadar hapis cezası istenebileceği belirtiliyor.

(25 Aralık 2015, 08:58), son güncel.: (26 Aralık 2015, 09:33)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7502    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.598.816