Tam
EskidenYeniye
 

Kardeş Gülen'in tecavüzüne örtbas

15 yaşındaki S.Ö.'nün Fetullah Gülen'in kardeşi ile iki yeğeninden 'Bana tecavüz ettiler' diyerek 2007'de şikayetçi olduğu, ancak başlatılan soruşturmanın ilerleyen bir kaç yılda FETÖ mensubu polis ve savcılar tarafından aşama aşama kapatıldığı ileri sürülüyor. Olayın örtbas edilmesine karşı çıkan görevlileri yıldırmak için herşey yapıldı. Aylarca telefonları dinlenen görevlilerden ikna edilemeyenler sürüldü, soruşturmaya ilişkin belgeler imha edildi. Sistemli örtbası gösteren çok sayıda delil, kardeş Gülen'in yüzkızartıcı olaya karıştığı şüphesini de güçlendirmiş oldu. Sistemli örtbas Ankara'daki örgüte yönelik ana soruşturma dosyasına da önemli bir delil olarak girdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

01.01.2016 16:11 Fetullah Gülen’in kardeşi Seyfullah Gülen ile iki oğlunun da adının karıştığı “Utanç dosyası” 1 yıl kadar önce zaman aşımına 6 ay kala tekrar açılmıştı. Olayla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Bugün'den Helin Şahin'in haberine göre; Gülen’in kardeşi ve yeğenleri de dahil 92 kişi, 13 yaşındaki kıza tecavüz etti. Paralel örgüte mensup savcı ve polisler, zanlıları cezalandırmak yerine olayın üstünü örtbas etti.

Akıl almaz olay, 2007 yılında Erzurum’un Gez köyünde yaşandı. O zaman 13 yaşında olan S.Ö. adlı kız çocuğu, ilk olarak 11 yaşında bir komşusu tarafından tecavüze uğradı. 2007’de babası vefat ettikten sonra kimsesiz kalan S.Ö. aralarında Gülen’in geçtiğimiz yıl ölen kardeşi Seyfullah Gülen ile iki oğlunun da yer aldığı 92 kişinin tecavüzüne uğradı. S.Ö. yaşadıklarının yarattığı travmaya dayanamayarak 29.10.2007’de Erzurum Emniyet Müdürlüğü Dadaşkent Polis Merkezi’ne giderek başından geçenleri anlattı. İşte, hukuk tarihine kara bir leke olarak düşen skandallar zinciri o gün başladı.

92 KİŞİNİN TECAVÜZÜNE UĞRADI

“Donuk zekâ” hastası olduğu için başından geçen tüm olayları hafızasına bir fotoğraf gibi aktaran ve her şeyi ayrıntılı şekilde anlatan S.Ö’yü dinleyen polis, olayın ciddiyetini fark edince mağduru Erzurum Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak büro Amirliği’ne sevk etti. Polis, S.Ö’nün anlatımları üzerine kendisini koruma altına alarak o dönem Erzurum Nene Hatun Kız Yetiştirme Yurdu’na yerleştirdi. Uzman psikologlarca hazırlanan raporlarda S.Ö’nün 92 kişiyle ilişkiye girmeye zorlandığı tespit edildi. Bu kişiler arasında Erzurum’da tanınan isimler ile S.Ö’nün yakın akrabalarının da olduğu belirlendi. Soruşturma başlatan Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı, “Küçük yaşta çocuğa cinsel saldırı ve fuhuşa zorlama” suçu kapsamında 8 kişiyi tutukladı. Daha sonra iki soruşturma dosyası daha açıldı.

DOSYA APAR TOPAR KAPATILDI

Soruşturma derinleştikçe işin ucu Paralel Devlet Yapılanması/FETÖ lideri Fetullah Gülen’in geçtiğimiz yıl vefat eden kardeşi Seyfullah Gülen’e uzandı. S.Ö’nün verdiği ifadeleri araştıran savcılık Seyfullah Gülen ile iki oğlunun da S.Ö. ile ilişki yaşayanlar arasında olduğunu tespit etti. İşte bu tespitin ardından ek olarak açılan iki soruşturma dosyası apar topar kapatıldı. S.Ö. 45 gün kaldığı Erzurum Nene Hatun Kız Yetiştirme Yurdu’ndan 31.10.2007’de alınarak, yaşı tutmamasına rağmen apar topar Şanlıurfa Kadın Sığınma Evi’ne gönderildi. S.Ö, yıllarca kaldığı bu evde uyuşturucu başta olmak üzere birçok kötü alışkanlığa zorlandı.

8 ŞÜPHELİYE BERAAT

Örtbas edilen dosyalarda skandalın tüm ayrıntıları yer aldı. Mağdur S.Ö’nün 2007’de soruşturma kapsamında beş kez ifadesi alındı ve emniyet psikoloğu tarafından da “Sosyal İnceleme Raporu” hazırlandı. Ancak rapora tarih atılmadı. 2007/12190 sayılı soruşturma kapsamında ilk olarak 8 kişi tutuklandı. 2010 yılında savcı Mustafa Kızıltaş’ın hazırladığı iddianamede, “15 yaşını doldurmadan mağdur ile ilişkiye girildi. S.A. mağduru zorla cinsel ilişkiye zorlayarak bu ilişkiler sırasında para aldı. Eylem sırasında tehdit ve zorlama kullanıldı. Bu nedenle S.Ö’nün hürriyeti kısıtlandı” diyerek bu kişilerin cezalandırılması istendi. Bunun üzerine açılan dava sonucunda 2012 Kasım ayında bu 8 şüpheli mahkeme tarafından beraat ettirildi.

SAVCI AKSAKAL DEVREYE GİRDİ, DOSYALAR KAPATILDI

Davadan ayrı devam eden soruşturma kapsamında 29.01.2008’de dosya Erzurum Başsavcısı tarafından FETÖ yapılanmasına yakın olduğu öne sürülen Erzurum Başsavcıvekili Taner Aksakal’a verildi.

Aksakal, iki yeni ayrı soruşturma numarası verdiği dosyaları “Kovuşturmaya yer yok” kararı alarak kapattı. Aksakal, o dönem Seyfullah Gülen ile oğlu Selahaddin Gülen’in de ifadesini alarak ikiliyi serbest bıraktı. S.Ö’nün ifadesinde kendisiyle zorla ilişkiye girdiğini belirttiği Gülen’in oğlu olduğunu söylediği “İbo Gülen” adlı kişiyle ilgili de Aksakal, hiçbir işlem yapmayarak dosyadan çıkardı.

Aksakal, ifadesinde “7 yıldır cinsel ilişki yaşamadım” diyen Gülen için Erzurum Atatürk Üniversitesi Hastanesi’nden rapor alınması için de talimatı verdi. Bu hastanenin aynı zamanda şoförlüğünü yaptığı belirtilen Seyfullah Gülen ile ilgili verilen raporda “Cinsel ilişki kurma yetisine sahip değil” denildi. İddiaya göre, bu rapor kardeş Gülen’i aklamak için alındı.

GÜLEN'İN ADI ÇIKINCA AYNI HEKİMLERDEN İKİNCİ VE FARKLI RAPOR ALINDI

Savcı Aksakal’ın talimatlarıyla yürütülen soruşturma dosyasının kapatılması için S.Ö’nün akıl sağlığının yerinde olmadığına dair raporlar alınmaya çalışıldı.

30.10.2007 tarihli ilk raporda “Yönlendirmeye ve kandırılmaya müsait olduğu, ruh sağlığının hafif düzeyde bozulduğu, maruz kaldığı eylemin hukuki anlam ve sonuçlarını kısmen kavradığı” ifadelerine yer verildi. 04.12.2007 tarihinde alınan ikinci rapor ise tamamen farklıydı.

Aynı doktorlar tarafından verilen raporda “Herhangi bir akıl hastalığı bulunmadığı, olayın hukuki anlam ve sonuçlarını kavrama, olayla ilgili davranışlarını yönlendirme yeteneğine sahip olduğu” ifadeleri yer aldı. İkinci raporun soruşturmada Gülen ve oğullarının adının geçmesinin ardından alındığı kaydedildi. Yine, S.Ö’nün kemik yaşının büyütülmeye çalışıldığı da dosyadaki belgelerde anlatıldı.KARDEŞ GÜLEN'İN TECAVÜZÜNÜ BÖYLE ANLATTI

92 kişinin tecavüzüne uğrayan talihsiz genç kız, konuyla ilgili her şeyi savcıya anlattı. 11 yaşında komşusu tarafından zorla ilişkiye zorlandığını söyleyen S.Ö, ifadesinde şunları söyledi:

“Köyden komşumuz olan Seyfullah Gülen, babama ölmeden önce para yardımı yapıyordu. Babam öldükten sonra benimle ilişkiye girmek istediğini söyleyip, beni buna zorladı. İlk ilişkiye arabası içinde girdim. Daha sonra şehir stadyumunun yan tarafında ilişkiye girdim. Yine sonrasında ormanlık arazide ilişkiye girerken güvenlik görevlisi geldi. Seyfullah bu görevliyle konuştu, sonra görevli gitti. Seyfullah’ın evinde çok defa ilişkiye girdik. Oğlunun Samanyolu TV’de haber sunduğunu anlatmıştı. Evlerinde ilişkiye girmeden önce beni sigara aldırma bahanesiyle bakkala gönderiyordu. Sonrasında ise eve gittiğimde ilişkiye giriyorduk. Benimle ilişkiye girdikten sonra ‘Sakın kimseye söyleme’ diye sıkı sıkı tembihliyordu. Korktuğum için dediklerini yaptım. Hayattan artık bıkmıştım. 2007 yılı kış aylarında polise giderek her şeyi anlattım.”

TECAVÜZÜ SORUŞTURANLAR SÜRGÜN EDİLDİ

Fetullah Gülen'in kardeşi ile 2 yeğeninin tecavüzle suçlandığı olayın örtbas edilmesine karşı çıkan görevliler yıldırılmaya çalışıldı. Bunun için herşey yapıldı. Aylarca telefonları dinlenen görevlilerden ikna edilemeyenler sürüldü, soruşturmaya ilişkin belgeler imha edildi.

Erzurumlu S.Ö'nün kendisine tecavüz edenlere dair verdiği isimlerin arasında Fetullah Gülen'in yakınlarının yer aldığı da anlaşılınca olayın seyri birden değişti. O ana kadar normal yollarda ilerleyen soruşturmalarda müdahaleler yaşandı. FETÖ'cüler, soruşturmada görev alanları yıldırmak için harekete geçti. Dosyayı kapatmak istemeyenler baskıya maruz kaldı. S.Ö.'nün sığındığı yurttaki görevlilerin telefonları aylarca dinlendi. Soruşturmaya ilişkin belgeler imha edildi. Bilgisayarlar değiştirildi. Tüm personelin tayini çıkarıldı. FETÖ'cüler, Seyfullah Gülen ve iki oğlunun adının karıştığı tecavüzün örtbas edilmesine karşı çıkan görevlileri yıldırmak için her şeyi yaptı. Aylarca telefonları dinlenen görevlilerden ikna edilemeyenler sürüldü, soruşturmaya ilişkin belgeler imha edildi

DAKSİLLE DOSYA NO DEĞİŞTİRİLDİ

BUGÜN'ün ilk kez ayrıntılarını kamuoyuna açıkladığı, Fetullah Gülen'in vefat eden kardeşi Seyfullah Gülen ile iki oğlunun da adının yer aldığı, örtbas edilen "Utanç dosyası"ndaki hukuk skandalları şoke etti. FETÖ'cü savcıların soruşturma dosyasındaki numaraları daksille değiştirip kapattığı ve olayı aydınlatmak isteyen tüm kamu görevlilerinin sürgün edildiği anlaşıldı. Mağdur S.Ö'nün sadece 45 gün sığınabildiği yurtta olaya dair tutulan raporlar ise imha edildi.

İHBAR GELDİ DOSYA TEKRAR AÇILDI: VİCDANIM RAHAT DEĞİL

Türk hukuk tarihine kara bir leke olarak geçen FETÖ'nün örtbas ettiği tecavüz soruşturması dosyasındaki hukuksuzluklar, o dönem olaya tanıklık eden bir kamu görevlisi tarafından savcılığa ihbar edildi. FETÖ'nün skandal dosyayı kapattığına dair Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na "Vicdanım rahat değil, olayı çözün" notuyla gönderilen ihbarla dosya Erzurum'dan istendi. Bir süre gönderilmeyen dosya daha sonra yeniden talep edildi. Konuyla ilgili derhal özel bir ekip kuran savcılık, bir yıl boyunca büyük bir titizlikle olayı araştırdı. Bunun üzerine hem olayın mağduru olan S.Ö hem de birçok kişinin ifadesine başvuruldu.

SORUŞTURMA ASIL ŞİMDİ BAŞLIYOR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın gereğinin yapılması talebi üzerine ilgili yer olan Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdiği soruşturma dosyası şimdi sil baştan görülecek. S.Ö'ye tecavüz edenlerden vefat eden Seyfullah Gülen hariç diğer kişiler hakkında yasal işlemler başlatılarak dava açılacak. Yine o dönem soruşturmada görev yapan savcılar hakkında Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu'nun soruşturmasını tamamlamasının ardından gerekli yasal çalışmalar yapılacak. O dönem olayı soruşturan polisler, yurt görevlileri ile olaya dahil olmuş tüm kamu personeli hakkında soruşturma başlatılacak. Açılacak kamu davasıyla olayda sorumluluğu olan herkes hâkim karşısına çıkacak.

SORUŞTURMA DOSYASI YENİDEN İNCELENDİ: BU KADARI DA OLMAZ DEDİRTEN TUHAFLIKLAR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, o dönem FETÖ'cü Erzurum Başsavcıvekili olan Taner Aksakal'ın örtbas ettiği dosyanın nasıl kapatıldığını ve hangi yasal işlemlerin aksatıldığını madde madde tespit etti. Savcılığın dosyada bulduğu inanılması zor tutarsızlıklara dair tespitleri şöyle:

Soruşturma dosyası neden üç farklı dosyaya bölündü?

Seyfullah Gülen ve oğlu Selahaddin Gülen'in de isimlerinin yer aldığı dosyanın 2007/12190 sayılı soruşturma dosyasıyla birleştirilmesinin sebebi nedir?

S.Ö. hakkında düzenlenen iki ayrı raporda aynı doktorların imzasının bulunması ve yine aynı doktorların iki farklı kanaat belirtme nedenleri nedir?

Seyfullah Gülen'in Atatürk Üniversitesi'nden şoför emeklisi olduğu halde aynı üniversitenin hastanesine gönderilerek doktor raporu alınması doğru mu?

Avukat N.D. mağdur lehine talepte bulunduğu "gizlilik" kararı yazısında soruşturma dosyası numarasını 2007-12190 olarak belirttiği halde neden üzeri daksillenip kapatılarak dosya numarası 2007-13808 olarak değiştirildi?

16 YAŞINA GİRMESİ BEKLENDİ

S.Ö'nün Gülen'in oğlu olduğunu söylediği İbo Gülen hakkında neden teşhis yaptırılmadı?

S.Ö'nün kemik yaşı tespiti konusunda Savcı Taner Aksakal'ın ısrarı nedir? Bu tespitten sonra mahkemeye yeniden yaş tahsisi için neden yazı yazdı?

S.Ö yaşı küçük olduğu için yurda konulması gerekirken neden sığınma evine gönderildi?

Nene Hatun Kız Yetiştirme Yurdu Müdürü olaydan sonra görevden neden alınarak başka kente atandı?

Yurt müdürünün telefonları dinlendi mi?

Mağdur, yakın akrabaları tarafından da tecavüze uğradığını beyan ettiği halde neden bu yönde bir işlem yapılmadı?

S.Ö'nün telefon numarasının HTS kayıtları neden araştırılmadı?

Mağdurun emniyette ve savcılıkta alınan ifadelerinde ve yurt yetkilileri tarafından hazırlanan görüşme raporunda çelişkiler var.

Seyfullah Gülen ile oğlunun ifadeleri neden mağdurun 16 yaşından gün aldığı tarihlere denk getirildi?

TANIKLAR HERŞEYİ ANLATTI: HEPİMİZİN TAYİNİ ÇIKARILDI

Can güvenliği endişesi dolayısıyla kimliklerini açıkça yazmadığımız, S.Ö'nün yaşadığı dramın ardından sığındığı Erzurum Nene Hatun Kız Yurdu'nda görev yapan bir tanık şunları söyledi: "Çocukla birlikte kiminle nerede ilişki yaşadığına dair keşif yaptık.

DOKTORLAR: MAĞDUR DONUK ZEKALI, ASLA YALAN SÖYLEMEZ

Çocuğun donuk zekâlı olduğunu ve bu yüzden asla yalan söylemediğine dair doktorlar rapor verdi. İlişkiye girenlerden biri olan Seyfullah Gülen, oğlunun Samanyolu TV'de haber sunduğunu ve kendisinin de matbaacılık yaptığını anlatmış. Bu konuyu konuşmak için yurtta görevli bir arkadaşımı aradım. Meğer telefonlarımız dinleniyormuş. Konuyla ilgili hazırladığım, yetkililerle yaptığım görüşmeleri içeren raporumun bilgisayarlardan silindiğini fark ettim. Daha sonra çocuk kurumumuzdan hiçbir yasal işlem yapılmadan başka yere gönderildi. Yasal işlemlerin kayda geçirilmesi gerekirken geçirilmedi. Bu olaydan sonra benim ve bir arkadaşımın tayini çıktı. Hakkımızda soruşturma açıldı. Yurtta bu olayı örtbas eden kişiler de vardı. Kurumdaki bilgisayar yeni olmasına rağmen biz ayrıldıktan sonra değiştirilmiş."

Yurtta görevli olan bir başka tanık ise "Cinsel istismara uğrayan bu çocukla psikologlar görüştü. Psikolog olayın çok ciddi olduğunu söyledi. Bu yüzden bir uzman olarak ben de çocuk ile görüştüm. Bize başından geçenleri anlattı. Durumu savcıya anlattım" dedi.

O GÜVENLİKÇİ KAYIP...

2007'de Erzurum'da yaşanan olayda, kardeş Gülen'in tecavüzüne 100 TL karşılığında göz yuman güvenlik görevlisi sırra kadem basarken, dosyanın kapatılmasında rol oynayan dönemin başsavcı vekili Taner Aksakal hakkında ise HSYK inceleme başlattı. FETÖ/PDY ana dava soruşturmasının bir ayağını oluşturan olayın dosyası 1 yıl önce yeniden ele alınmıştı. Mağdur S.Ö.'ye babası, eniştesi, dayısı ve yakın akrabalarının yanı sıra Fetullah Gülen'in geçen yıl 72 yaşında ölen kardeşi ile yeğenlerinin de tecavüz ettiği saptanmış, ancak Gülen isminin geçtiği bölümün ayrı bir dosyaya dönüştürülerek mahkemeye taşınmadığı ortaya çıkmıştı. İstihbaratçı polisler, kömür dağıtan eleman kılığına girerek mağdur ile irtibata geçip suç duyurusunda bulunmasını sağladılar. Paralel Yapı'nın, yürek burkan dramı ortaya çıkaran Nenehatun Kız Yetiştirme Yurdu'nda görevli psikolog S.K, Sosyal Çalışmacı H.Ş ile avukat N.D.İ'nin de aralarında birçok kişiyi, değişik suç örgütlerine üyelik suçlamasıyla yasa dışı dinlemeye aldığı belirlendi.

Gülen'e şok: Utanç dosyası açıldı
Paralel yapı-18 Ocak (2016) 'Erzurum tecavüze örtbas' soruşturması haberleri

(01 Ocak 2016, 16:11)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7518    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.947.714