Tam
EskidenYeniye
 

20 polis tutuksuz yargılanacak

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 'usulsüz dinleme' iddialarına ilişkin soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen 20 polis adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Soruşturma kapsamında 46 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılmış, 22'si yakalanabilmişti. Şüphelilerin siyasetçi, gazeteci, yargı mensubu ve iş adamlarından 432'sini usulsüz dinlediği iddia ediliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

01.01.2016 20:52 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının "usulsüz dinleme" iddialarına ilişkin soruşturması kapsamında tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen şüpheliler adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye getirilen ve soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısınca nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen 20 şüpheli hakkında hakim, adli kontrol şartıyla tamamının serbest bırakılmasına karar verdi. Adli kontrol kapsamında şüphelilere yurt dışı çıkış yasağı getirildi.

Cumhuriyet savcısı, Ankara Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye getirilen 21 şüpheliden 20'sini, "kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği", "silahlı terör örgütü üyesi olmak", "haberleşmenin gizliliğini ihlal" ve "iftira" suçlarından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk ederken, 1 şüpheli hakkında hakimlikçe adli kontrol kararı çıkarılmasını talep etmişti.

Şüphelilerden birinin sorgu başlamadan önce rahatsızlanarak, ambulansla hastaneye kaldırılması nedeniyle şüphelilerden 20'si sulh ceza hakimince sorgulandı. Mahkeme zanlılar hakkında tutuksuz yargılanma kararı verdi. Sevkedildiği hastanedeki sağlık kontrolü sonrası tekrar adliyeye getirilip mahkemeye çıkarılan 21'inci zanlı da mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Hakimlik 21 kişiyi, aynı kişiler hakkında Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılamanın devam ediyor olması, delillerin toplanmış olması, şüphelilerin delilleri karartma ihtimalinin olmamasını nedeniyle yurt dışı çıkış yasağı koyarak adli kontrol şartı ile serbest bıraktığı öğrenildi.

Soruşturmanın şüphelilerinden A.U isimli bir kişinin de sonraki günlerde gözaltına alındığı bildirildi. Bu kişi de adli kontrol talebiyle çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı. Böylece şu ana kadar 46 kişiden 22'si hakkında işlem yapılmış oldu.

24 KİŞİ ARANIYOR

46 kişilik gözaltı listesinde yer alana ancak kendilerine ulaşılamayan 24 şüphelinin yakalanması için çalışmalara ise devam ediliyor.

-Soruşturma-

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Bürosunun yürüttüğü "usulsüz dinleme" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında, 25 Aralık Cuma günü 25 ilde operasyonlar düzenlenmişti. Soruşturmada şu ana kadar, hakkında gözaltı kararı bulunan 46 şüpheliden 22'si yakalandı.

Soruşturmanın, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başmüfettişliğinin, kapatılan CMK'nın 250. maddesiyle görevli Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinin, istihbari mahiyette iletişimin dinlenmesi kararları üzerinde yaptığı incelemelerde hukuka aykırı işlemler bulması üzerine başlatıldığı belirtilmişti.

Şüpheliler, 2007-2009 yılları arasında, siyasetçiler, yüksek yargı ve TSK mensupları, bürokratlar ve gazetecilerin aralarında olduğu 432 mağduru, ilgileri bulunmayan organize suç örgütleri ve terör örgütleriyle irtibatlı göstererek, sahte isimlerle alınan kararlara dayanarak dinlemekle suçlanıyor.

ZAMAN AYARLI MARKAJI DİNLEMELERLE KURMUŞLAR

Diğer yandan siyasetçi, bürokrat, gazeteci ve iş adamı 432 kişiyi FETÖ adına dinlediği ortaya çıkan istihbaratçı polislerin, telekulak için seçtikleri zaman dilimi ile ilginç tespitler yapıldı. Bunlardan en önemlisi BBP ile ilgili... Siyaseti dizayn etmek isteyen paralel örgüt, BBP lideri Yazıcıoğlu’nun şaibeli bir kaza sonucu hayatını kaybetmesinin hemen ardından harekete geçerek 3 isim için mahkemeden karar çıkardı. Yazıcıoğlu Mart 2009’da öldü; 24 Mayıs’ta BBP Genel Kurulu toplandı. Fakat FETÖ, partinin önemli isimleri Yalçın Topçu, Mustafa Destici ve Hasan Çağlayan’ı 10 gün önceden dinlemeye başlamıştı...

Yenişafak'tan Osman Özgan'ın haberine göre; Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) müfettişleri, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 'istihbari mahiyette iletişimin dinlenmesi kararları' üzerinde inceleme yaptı. Müfettişler, 2007-2009 yılları arasındaki çoğu kararda usulsüzlük tespit etti. Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu, başlatılan soruşturma kapsamında o dönem Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanlığı ve Ankara Emniyeti İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli 128 istihbaratçının bu dinlemelerde imzası olduğu belirlendi. Bu kapsamda gerçekleştirilen ilk dalga operasyonda 46 şüpheli için düğmeye basılırken, soruşturma dosyasına da önemli bilgiler girdi.

FETÖ İÇİN DİNLEDİLER

Soruşturma dosyasında, şüphelilerin 432 kişinin iletişimlerini dinlemede kişisel bir çıkarlarının sözkonusu olmadığına yer verildi. FETÖ'nün yasadışı faaliyetlerinde, kişilerin iletişimlerinin dinlenmesi ve özel hayatlarının takip edilmesinin önemli yer tuttuğu vurgulanırken, örgütün, dinlenen kişilerin irtibatlarını ve faaliyetlerini takip etmeyi ve varsa 'açıklarını tespit etmeyi' amaçladığı kaydedildi. Elde edilen bilgileri kendi menfaati için kullanan FETÖ'nün, açıklarını bulduğu kamu görevlilerini tasfiye ederek yerlerine kendi üyelerini yerleştirdiği, tasfiye edemediklerini de kendi kontrolüne almayı amaçladığı ifade edildi.

BBP'Yİ DİZAYN TAKİBİ

FETÖ üyelerinin bazı siyasilere uyguladığı zaman ayarlı takip ise dikkat çekiyor. O dönem BBP Genel Başkanı olan merhum Muhsin Yazıcıoğlu, 2009 yılı mahalli seçimleri için kampanya sırasında 25 Mart 2009 tarihinde meydana gelen şaibeli bir helikopter kazası sonrası hayatını kaybetmişti. 24 Mayıs 2009'da ise BBP Genel Kurulu toplanarak partinin yeni yönetimi belirlenmişti. Paralel örgüt, bu tarihten sadece 10 gün önce, partinin ağır topları Yalçın Topçu, Mustafa Destici ve Hasan Çağlayan hakkında dinleme kararları çıkardı. Bulgulara göre FETÖ, bu üç ismi 14 Mayıs 2009'da dinlemeye başladı. Siyaseti her yöntemi kullanarak dizayn etmek isteyen örgüt, genel kurul toplantısı öncesi parti yöneticilerini dinleyerek BBP'nin kongre sürecini ve yeni yönetimini adım adım izledi.

Tek kişilik dinleme ordusu

FETÖ'nün dinlemeyle ilgili beyin takımının kaç işleme imza attığı da soruşturma dosyasında verildi.

*Dönemin EGM İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Recep Güven, 118 evrakı imzalayarak 164 ismin kayda alınmasını sağladı.
*Dönemin İstihbarat Dairesi Başkan Yardımcısı Ayhan Falakalı, 81 evrakı imzaladı, 99 ismi dinletti.
*Dönemin İstihbarat Dairesi Başkanlığı Şube Müdür Yardımcısı Ahmet Ümit Seçgin, 164 evrakı imzalayıp 224 ismin iletişimin dinlenmesini sağladı.
*O dönem İstihbarat Dairesi Başkanlığı'nda polis memuru olarak çalışan Mustafa Alptekin, 75 mahkeme üst yazısını parafladı, 124 ismin dinlenmesini sağladı.
*Aynı kurumdaki bir başka polis Adem Çoban, 87 mahkeme üst yazısı parafladı, 127 ismi dinletmiş oldu.

'Özel kalem' taktiği

432 kişinin dinlenilmesine ilişkin soruşturma dosyasında, suç tarihinde İçişleri Bakanı olan Beşir Atalay'ın Özel Kalem Müdürü Neşat Kırcalı'nın dinlendiğine yer verilirken, aslında buradaki asıl hedefin Atalay olduğuna işaret edildi. O dönem Saadet Partisi Genel Başkanı olan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un da eşi Sevgi Kurtulmuş ve Özel Kalemi Hüseyin Demir üzerinden takip edildiği belirtildi. FETÖ, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i de özel doktoru Aylin Cesur üzerinden takip etmeyi ihmal etmedi. Paralel örgütün soru hırsızlığıyla gündeme gelen ÖSYM de dinlemelerden nasibini aldı. O dönemki ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda ÖSYM çalışanı, yine sahte isimlerle adım adım izlenerek kaydedildi.

Ankara merkezli 23 ilde operasyon
Paralel yapı-25 Aralık (2015) 'Ankara Telekulak' soruşturması manşetlerimiz

(01 Ocak 2016, 20:52)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7529    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

KPSS'de 5 sanığa 10'ar yıl hapis

19.01.2020 13:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nce (FETÖ) 2010'daki Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sorularının sızdırılmasına ilişkin ayrı ayrı görülen 5 davada, sanıklara FETÖ üyeliğinden 10'ar yıl hapis cezası verildi. 10 Oc..
Tamamı 19.1.2020

Cafer-Melek İpek'e 92 yıl Hapis

19.01.2020 11:23 Ankara'da, FETÖ/PDY çatı davasının firari sanığı Koza İpek Holding eski yöneticisi Hamdi Akın İpek, kardeşi Cafer Tekin İpek ve annesi Melek İpek'in de aralarında bulunduğu 2'si tutuklu, 5'i firari 20 sanığın yargıland..
Tamamı 19.1.2020

Fetö Başyaverine 10 yıl Hapis

19.01.2020 11:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında hakkında dava açılan eski Cumhurbaşkanlığı Başyaveri Kurmay Albay Bekir Furkan Özdaban'a "silahlı t..
Tamamı 19.1.2020

Baykal Kaset Kumpası davası

19.01.2020 11:44 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin yayımlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu..
Tamamı 19.1.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

19.01.2020 12:12 İstanbul'da, FETÖ'nün 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasıyla 7'si tutuklu 107 sanığın yargılandığı 'futbolda şike kumpası' davasında yargılamaya devam edildi. 06.01.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANL..
Tamamı 19.1.2020

Kozmik Oda Polisleri davası

19.01.2020 11:32 Ankara'da, kamuoyunda "Kozmik Oda" olarak bilinen soruşturma kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca kumpas kurulduğu gerekçesiyle çoğunluğu eski polis tutuksu..
Tamamı 19.1.2020

Adana 50 sanık: MİT Tırları

19.01.2020 13:11 Adana'da, Adana ve Hatay'da, MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 "sivil imamı" ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanık hakkındaki davaya devam edildi. 8 Ocak'..
Tamamı 19.1.2020

Manken Aslı Baş davası beraatle bitti

20.01.2020 10:12 Muğla'da, mankenler kraliçesi olarak bilinen Aslı Baş'ın 2010 yılında işadamı Ahmet Bayer'ın Bodrum'daki villasında ölü bulunması ve olayın Fetö yardımıyla örtbas edilmesiyle ile ilgili Muğla 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi..
Tamamı 20.1.2020

Van: İl İmamı Dahil 12 Hapis

19.01.2020 13:00 Van'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde "il imamı"nın da aralarında bulunduğu 12 sanık, 1 yıl 6 ay 22 gün ile 12 yıl 6 arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı. 8 Ocak'ta Van 5. Ağır Ceza Mahkemesinde gö..
Tamamı 19.1.2020

Sakarya: Fetö İş Adamlarına 10 Hapis

19.01.2020 12:48 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, kanun hükmünde kararname ile kapatılan Sakarya Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği (SAGİAD) üyesi ve çalışanı 37 sanığın yargıl..
Tamamı 19.1.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

19.01.2020 11:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 06.01.2020 GÜNKÜ DURUŞMAD..
Tamamı 19.1.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

19.01.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 142 sanıklı davanın duruşması görüldü. 13.01.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR..
Tamamı 19.1.2020

İzmir 66 sanıklı Darbe davası

19.01.2020 14:35 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin 137 sanık hakkında İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesince verilen hükmün ardından, istinaf tarafından 66 sanık yönünden duruşma açılması kararı üzerine gör..
Tamamı 19.1.2020

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

20.01.2020 09:59 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasının en üst düzey sorumlusu olduğu iddia edilen firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanm..
Tamamı 20.1.2020

Ergenekon Savcısı Dalkuş davası

19.01.2020 13:59 İstanbul'da, "FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan aranırken Ekim 2019'da Esenyurt'ta operasyonla yakalanan ve meslekten ihraç edilen Ergenekon davası savcılarından Mehmet Murat Dalkuş hakim karşısına çı..
Tamamı 19.1.2020

Zonguldak 21 sanıklı Fetö davası

19.01.2020 13:04 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada yargılanan, akademisyenler ve farklı meslek gruplarından 21 sanığın duruşması görüldü. 7 Ocak'ta Zonguldak 2. Ağır Ceza Mah..
Tamamı 19.1.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
40.638.710

Email