Tam
EskidenYeniye
 

Konya paralel yapı davası

'Paralel Devlet Yapılanması' iddialarına ilişkin Konya merkezli soruşturma kapsamında 2'si tutuklu 74 sanık hakkında açılan davada yeni duruşma yapıldı. Duruşmada sanıkların savunmalarının alınmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

06.01.2016 11:32 "Paralel Devlet Yapılanması" iddialarına ilişkin Konya merkezli soruşturma kapsamında 2'si tutuklu 74 sanık hakkında açılan davanın duruşması, sanıklara söz verilmesiyle sürüyor. Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya katılmak üzere çok sayıda kişi adliyeye geldi. Kimlik tespitinin ardından taraflar, mahkeme salonuna alındı. Bazı sanıklar, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Duruşma, tutuksuz sanıkların dinlenilmesiyle başladı. Bazı sanık avukatları, ifadesi alınan polis memuru Aydın Şahin ile eski Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan'ın dinlenilmesini talep etti.

MAHKEME BAŞKANI TARTIŞMAYA MÜDAHALE ETTİ

Duruşmada söz alan müşteki avukatı Battal Özer, "Bu dava sanki Nusret Argun'u kurtarma, aklama davası gibi algılanıyor, gösterilmeye çalışıyor" deyince salondaki bazı kişiler, "öyle zaten" şeklinde tepki gösterdi. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Ahmet Odabaş, izin vermeden konuşanları duruşmadan atacağını belirterek, atışmalara son verdi. Bir süre sonra sözlü atışmalar tekrar başlayınca mahkeme başkanı ayağa kalkarak, "Horoz dövüşü mü yapıyoruz? Bu ne ya" diye tepki gösterdi. Mahkeme başkanı, "Yargılama yapıyoruz. Buradan adalet çıkacak, başka bir şey beklemeyin. Soru sorulacak, cevap verilmek istenmiyorsa verilmeyecek. Niye müdahale ediyorsunuz?" diyerek tarafları yatıştırdı.

SANIK AKİF BOL'UN SAVUNMASI

Tutuksuz yargılanan sanıklardan, suçlamanın yapıldığı operasyonda polis memuru olan Akif Bol, mevzuata aykırı bir şey yapmadığını, dinlemeleri tape haline getirdiğini ifade etti. Dışarıya çıktığında terörist muamelesi gördüğünü anlatan Bol, neyle suçlandığını hala bilmediğini kaydetti.

SANIK HARUN YILDIZ'IN SAVUNMASI

Tutuksuz yargılanan sanıklardan, Okyanus Operasyonu'nun yapıldığı dönemde İstihbarat Şube'de emniyet amiri olan Harun Yaldız ise istihbarat personelinin ahlaksız işlere girmesinin mümkün olmadığını savundu. Bu dosyadan bir şey çıkmayacağını operasyonu yürütenlerin de bildiğini belirten Yaldız, o yüzden detaylı bir çalışma yapılmadığını iddia etti. İşini yaptığı için yargılandığını ileri süren Yaldız, "Görüşmelerde suç unsuru olduğunu değerlendirdim şeyleri KOM'a gönderdim. Soruşturmaya sonunda dahil oldum. Bu vatan benim. İkinci vatanım yok. Bu memleket ve millet için çalışmaya her zaman hazırım" diye konuştu.

SANIK ABDULLAH YILDIRIM'IN SAVUNMASI

Sanık iş adamı Abdullah Yıldırım da Nusret Argun'un duruşmada çok sakin göründüğünü ancak çok zeki biri olduğunu söyledi. Argun'un ihalelerin çoğunu aldığını ileri süren Yıldırım, şöyle konuştu: "İhaleye girmek için müdürleri aşamıyorduk. O dönem yolsuzluk yapan 110 kişiyi şikayet ettim. Bizzat girdiğim ihalelerde yolsuzluk gördüm. Hayatımın hiçbir döneminde cemaatle ya da başka bir grupla yakın olmadım. Kimseden emir talimat alma durumum söz konusu değil. Bu işlerle alakam yok. Nerede yolsuzluk varsa şikayet ettim. Artık kimseyi şikayet etmeyeceğim. Bir şikayet ettik başımıza gelmeyen kalmadı."

Argun gibi kendisinin de temizlik şirketi sahibi olduğunu mahkeme heyetine anlatan Abdullah Y., Konya'daki ihalelerin yüzde 98'inin Argun'a verildiğini söyledi. Başvurmasına rağmen yüzlerce ihaleye alınmadığını dile getiren Abdullah Y., bütün devlet kurumlarının ihalelerinde Nusret Argun'un hakimiyeti olduğunu aktardı. Ardından şunları söyledi: “Bir yılda 115 ihaleye girdim ama sürekli akıl almaz bürokratik engellerle karşılaştım ve ihale alamadım. Kamu kurumu müdürleri ile Nusret Argun'un şirketleri arasında çıkar ilişkisini fark edince savcılığa gidip yolsuzluk yapıldığı için şikayette bulundum. Rektörden tapu müdürüne varıncaya kadar 110 müdür hakkında şikayette bulundum. Savcı, bana ‘Okyanus Grubu hakkında şikayette bulunuyorsun. Bu işler tehlikeli işler.' diyerek, ifademi almadı. Bunun üzerine başsavcıya giderek şikayette bulundum. Gördüğüm yolsuzlukları Başbakanlık'a bile defalarca şikayet ettim.”

Şikayetlerini kimsenin yönlendirmesi olmadan yaptığını aktaran Abdullah Yıldırım, emniyetteki ifadesinde baskı yapıldığını iddia etti ve şöyle konuştu: “Hiçbir cemaatle, grupla ilişkim yoktur. Nusret Argun'un yolsuzluklarını şikayet ettiğim için terör örgütüne destek vermekle suçlanıyorum. KOM Şube'de ifademi alan Z.Ç. isimli polis, bana ‘Bizim seninle işimiz yok. Sen o dönem KOM Şube'de görev yapan FETÖ'cü polisleri suçla, kurtul. ‘Beni Y.Ö. yönlendirdi' de.' şeklinde baskı yaptı. Bu şekilde ifade vermeyi kabul etmeyince Z.Ç., ‘O zaman seni bırakmıyoruz.' dedi ve bir süre daha gözaltında tutuldum.”

SANIKYILMAZ ALTUNSOY'UN SAVUNMASI

Duruşmada söz alan tutuksuz yargılanan sanıklardan, Okyanus Şirketler Grubu eski çalışanı Yılmaz Altunsoy, dürüstlüğünün bedelinin, nitelikli dolandırıcılıktan yargılanarak ödettirilmeye çalışıldığını söyledi. Nusret Argun'un yanında çalıştığı dönemde hiçbir usulsüzlük yapmadığını savunan Altunsoy, doğalgaz şirketinin değerinin altında sattığı yönündeki iddiaları kabul etmediğini bildirdi. O dönem icra kurulundan çıkarttığı kişinin kendisine olan nefretinden dolayı hakkında asılsız iddialarda bulunduğunu öne süren Altunsoy, "Satış, Nusret Argun'un direktifleriyle yapıldı. O günün şartlarında satışın yapılması gerekiyordu. Argun da bunu çok iyi biliyordu. İftirayı kim atıyorsa hakkımı helal etmiyorum. Nusret Bey benden şikayetçi değil ama iftiralarla buradayım" diye konuştu.

SANIK ADEM AYDOĞDU'NUN SAVUNMASI

Nusret Argun'un yolsuzluk yaptığı iddiasıyla şikayette bulunmuş olan sanık Adem Aydoğdu da polis baskısına maruz kaldığını söyledi. Kendisinin de şirketi bulunduğunu ve ihalelere girmesine rağmen bütün ihaleleri Nusret Argun'un aldığını anlatan Adem A., şunları dile getirdi: “Konya'da ihalelerin yüzde 98'ini Nusret Argun alıyordu. Akıl almaz bir şekilde ihaleler hep Okyanus Grubu'na gidiyordu. Biz de ihale alamadığımız için darboğaza düştük ve şirketimi satmak zorunda kaldım. Dönen yolsuzlukları gördüm ve gidip Nusret Argun'u şikayet ettim. Ancak Nusret Argun'un benim hakkımda şikayetçi olması nedeniyle ifadeye çağrıldım. KOM Şube'de ifademi alan Z.Ç. isimli polis memuru, ifademi alırken beni kullanmak istedi. Z.Ç., bana, ‘Bizim sizinle işimiz yok. Sen ‘Beni cemaatçi polisler yönlendirdi, o yüzden Nusret Argun hakkında yolsuzluk şikayetinde bulundum' diyeceksin' dedi.”

Duruşma, yarın sanıklara söz verilmesiyle devam edecek.

------------------------------------------------------------------------------

DAVA 23 MART'A ERTELENDİ

08.01.2016 21:06 Fetullahçı terör örgütünün Konya yapılanmasını konu alan 2'si tutuklu 74 sanıklı davaya devam edildi. Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 7 Ocak 2016'da devam edilen duruşmada sanıklar savunma yapmaya devam etti.

SANIK SAMET ÖZCAN'IN SAVUNMASI

Duruşmada söz alan tutuksuz sanıklardan, eski komiser yardımcısı Samet Özcan, imzası ve parafı olmayan bazı olaylardan dolayı suçlandığını söyledi. Kanuna aykırı hareket etmediğini, tanık bile olamayacağı davada sanık konumunda yer aldığını aktaran Özcan, "Şubede çalışmadığım, bulunmadığım olaylara adım eklenmiştir. Dosyayı yürütenler benden önce şubede çalışanlardır. Dosyada usulsüzlük yapıldığı belirtilen olaylara adım karıştırılmıştır" diye konuştu. Özcan, Nusret Argun'un Dedeman Otel'deki yatak odasına değil, çalışma ofisi olarak kullanılan yerdeki masa ve sandalyeye cihaz yerleştirildiğini belirterek, otel odasının suç görüşmelerinin yapıldığı yer olarak düşünüldüğünü bildirdi. Adli mercilerin yanıltılmadığını savunan Özcan, adli soruşturmada her şeyin hukuka uygun yapıldığını dile getirdi.

Duruşma sonunda mahkeme heyeti, eski Konya Emniyet Müdürü Salih Tuzcu ile Ali Akın hakkındaki yakalama kararının devamına, eski Mersin Emniyet Müdür Yardımcısı Anadolu Atayün ve polis memuru Yücel Özaşık'ın tutukluluk halinin devamına hükmetti.

Duruşma, 23 Mart'a ertelendi.

Sanıkların gözaltı gerekçesi Sanıklar hakkında, "Fetullahçı Terör Örgütü'ne üye olmak", "Soruşturmanın, özel hayatın ve haberleşmenin gizliliğini ihlal etmek, gizlemek veya değiştirmek" gibi suçlamalar bulunuyor Soruşturma kapsamında 19 ilde düzenlenen operasyonların gözaltı gerekçesinde, şüphelilerin, Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesinin 2008'deki operasyonunda, Konya merkezli Okyanus Şirketler Grubu Başkanı Nusret Argun ve 249 kişiye asılsız delillerle gözaltı işlemi yaptıkları iddiası yer alıyor. Gerekçede, o dönemde Okyanus İnşaat'ın yaklaşık 200 dairesine satılmaması için tedbir konulduğu ancak şüphelilerden birinin bu dairelerden 2'sini usulsüz şekilde piyasadan daha ucuza satın aldığının ortaya çıktığı kaydediliyor. Yine şüphelilerden emniyet mensubu olduğu belirtilen kişinin, Konya'daki emlak şirketinin reklamında oynadığı, karşılığında da 2 daire aldığı öne sürülüyor. Ayrıca, iş adamı Argun'un borsada halka arz edilen 75 milyon liralık doğalgaz şirketinin değerinin usulsüz soruşturmalarla düşürüldüğü ve değerinin çok fazla altında, 11 milyon liraya başka iş adamına sattırıldığı iddia ediliyor.

Konya Paralel Yapı iddianamesine ulaşmak için tıklayın
Paralel yapı-22 Mayıs (2015) 'Konya Yapılanması' soruşturması manşetlerimiz

(06 Ocak 2016, 11:32), son güncel.: (08 Ocak 2016, 21:06)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=7554    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
59.671.125